İşte Türk Bayrağı yakan çevreciler

Kodla Büyü
okanformula' Alıntı:
aradaugrarim' Alıntı:
Karşıt haber getirecekmiş, gazmış, jopmuş, şiddetmiş, gençlik kollarıymış.
Bi yürüyün gidin! Sermayenin uşaklığını yapıyorsunuz hala uyanamadınız. Semirdiniz vatanın değerlerini, hadi aslanım hadi koçum diye sürüyorlar siz gibi koyunları. Yok polis galeyana getirmiş, yok joplamış, yok gaz sıkmış. Daha hala savunuyorsunuz olanları.
Nerede önde giden derdi imanı para olan o sanatçı bozuntuları.
Eylemcileri ezen polis arabası mavi laguna dediniz hamile bayan çıktı.
Panzer ezdi dediniz yurtdışından pervane kazası çıktı.
Köprü tıklım tıklım dediniz maraton fotoğrafları çıktı.
Gençlik kollarından dediğiniz adamlar sivil polis çıktı.
Ha bi de hassasiyetinizi unutmayalım camilerden izmaritler bira kutuları çıktı.
Yıkamayacaksınız, bölemeyeceksiniz bu vatanı, bırakın el ovuşturmayı.

Hocam bu dediğin iddiaları, benim arkasında olduğum grup söylemedi, bizi provake etmeye çalışanlar söyledi. Bizden çok sen provake olmuşun belli. Ama dediğin bişeye çok katıldım, derdi imanı para olan akil sanatçılarımız nerde onları bende merak ediyorum.

Halit Ergenç bölüm başı 65.000 lira, Bergüzar Korel bölüm başı 35.000 lira alıyor. Adamlar ayda 400.000 lira kazanıp, Bebek'te oturuyorlar. Ama onlar hergün gezi parkında gerçek eylemdeler. Ama senin meslek onurun ezilmiş, en az para alan devlet memurusun nolcak, şükür buna da şükür. Amin.

Haklısın sanırım. Olaylar bi anda çıktı. Hazır gezi parkı eylemleri var bizde bi kaç çapulcu birleşelim ortalığı kırıp dökelim dediler. Yoksa öncesinde bi hazırlık falan yapılmadı ha.
At gözlüğüyle bakmaya devam edin. Demokrasi, özgürlük elden gidiyor diye kendinizi perişan edin. Doğru yoldayım diye sıkıca sarılın davanıza.
Bir gün olayın temelinde para ve güç olduğunu anladığınızda çok pişman olacaksınız.
Evet para ve güç var, nasıl ki 70'de, 12 Eylül 1980'de, 28 Şubat 1997'de, 22 Şubat 2001'de varsa şimdide var.
Olayları savunun, çünkü savunarak istenileni yapmıyorsun, çünkü senin arkanda olduğun grup söylemedi, provokatörler söyledi.

hacounter' Alıntı:
öğrenebilirmiyim acaba sizin başbakanınız kim?
esad mı?

biz eylemlerde yapılan yanlışları söyledikçe
siz ama ama polis te şunu yaptı
tayyip de bunu dedi...

inançlı insanlara yapılan eziyetler..
yobaz gerici yaftaları yapılınca
kimse meydanlara inip ortalığı yakıp yıkmadı

keşke nu ülkede muhalefet yapabilmeyi becerebilen siyasetçiler olsa da
halka kendilerini inandırsalarda
ülke daha güzel yerlere gelse

ama bu mantıkla akp bidahaki sefere %50 değil %60 la gelir...
Bizde bunu söylüyorduk. Gelirsiniz. :)

Twitter'da sadece 1 kişi Anıtkabir hakkında saçmalayınca hiç bir zümreyi Atatürk düşmanı gösteremeyeceğimiz gibi, 1 kişi bayrağa hakaret edince de hiç bir zümreyi tövbet altında bırakmak yanlıştır.

Asıl bayrak düşmanı Sayın Apdullah Öcalan(!) ile yapılan görüşmeler ve pazarlıklarda da tüm Akp seçmenini değil, ama Akp hükümetini tövbet altında bırakabiliriz sanırım.

aradaugrarim' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
aradaugrarim' Alıntı:
Bi yürüyün gidin! Sermayenin uşaklığını yapıyorsunuz hala uyanamadınız. Semirdiniz vatanın değerlerini, hadi aslanım hadi koçum diye sürüyorlar siz gibi koyunları. Yok polis galeyana getirmiş, yok joplamış, yok gaz sıkmış. Daha hala savunuyorsunuz olanları.

Hocam bu dediğin iddiaları, benim arkasında olduğum grup söylemedi, bizi provake etmeye çalışanlar söyledi. Bizden çok sen provake olmuşun belli. Ama dediğin bişeye çok katıldım, derdi imanı para olan akil sanatçılarımız nerde onları bende merak ediyorum.

Halit Ergenç bölüm başı 65.000 lira, Bergüzar Korel bölüm başı 35.000 lira alıyor. Adamlar ayda 400.000 lira kazanıp, Bebek'te oturuyorlar. Ama onlar hergün gezi parkında gerçek eylemdeler. Ama senin meslek onurun ezilmiş, en az para alan devlet memurusun nolcak, şükür buna da şükür. Amin.

Haklısın sanırım. Olaylar bi anda çıktı. Hazır gezi parkı eylemleri var bizde bi kaç çapulcu birleşelim ortalığı kırıp dökelim dediler. Yoksa öncesinde bi hazırlık falan yapılmadı haa.
At gözlüğüyle bakmaya devam edin. Demokrasi, özgürlük elden gidiyor diye kendinizi perişan edin. Doğru yoldayım diye sıkıca sarılın davanıza.
Bir gün olayın temelinde para ve güç olduğunu anladığınızda çok pişman olacaksınız.
Evet para ve güç var, nasıl ki 70'de, 12 Eylül 1980'de, 28 Şubat 1997'de, 22 Şubat 2001'de varsa şimdide var.
Olayları savun, çünkü savunarak istenileni yapmıyorsun, çünkü senin arkanda olduğun grup söylemedi, provokatörler söyledi.

aradaugrarim' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
aradaugrarim' Alıntı:

Haklısın sanırım. Olaylar bi anda çıktı. Hazır gezi parkı eylemleri var bizde bi kaç çapulcu birleşelim ortalığı kırıp dökelim dediler. Yoksa öncesinde bi hazırlık falan yapılmadı ha.
Olayları savunun, çünkü savunarak istenileni yapmıyorsun, çünkü senin arkanda olduğun grup söylemedi, provokatörler söyledi.

Yine haklısın hocam, olayların arkasında para ve güç var. Satılan devlet kuruluşlarımız sayesinde, yabancı sermaye olmaksızın ekonomimiz yürümüyor. Eylemler devam ettikçe borsa düşüyor, ve türk şirketlerinin yabancı sahipleri kaybediyor. Bu da tabii ki halkımızı etkiliyor. Peki ya canım kardeşim bizi dış sermayeye mahkum edenin hiç mi suçu yok?

okanformula' Alıntı:
Yine haklısın hocam, olayların arkasında para ve güç var. Satılan devlet kuruluşlarımız sayesinde, yabancı sermaye olmaksızın ekonomimiz yürümüyor. Eylemler devam ettikçe borsa düşüyor, ve türk şirketlerinin yabancı sahipleri kaybediyor. Bu da tabii ki halkımızı etkiliyor. Peki ya canım kardeşim bizi dış sermayeye mahkum edenin hiç mi suçu yok?
Buda dipnot olsun son olsun,
Sansürlenememiş, yandaş olmayan, hükümete karşı dik duran medya diye savunduğunuz patronlar o gece faiz artışıyla milyar dolar götürdüler.

denizlerb' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Atatürkçüsünüz desem, değilsiniz. Gerektiğinde bayrağı kullanmaktan da çekinmiyorsunuz. Bu görüntüyü kim niye desteklesin. Bu görüntü dışında gazı jopu da gözünüz görsün, polis şiddetini de gözünüz görsün, gençlik kollarından gelen gençleri de görsün. Polisle birlikte ne demek halkı dövmek yaa... siz bu toplumun celladı mısınız.
bayrağı yakan da bunların gençlik kollarıdır büyük ihtimalle. eylemci diye araya karışıp eylemin yönünü başka tarafa çekmek istiyorlar. dün polisin arkasında elinde sopayla yürüyen, "gezi parkını yaktık, anıtkabiri de yıkarız" diye tweet atan şahsın Türk Bayrağını da yakması da normaldir.
:alkis:

arkadaş biri "bi yürüyün gidin" li cümlelerle çıkış yapar biri "oyuna gelmeyin" der
sen bunları oyun olarak görüyorsun ve sen haklısın sana göre
bana göre de sen oyuna alet oluyorsun ve arkadaşın üslubunu haklı buluyorsak "uşaklığını" yapıyorsun

herkimse bu oyuncular , çok rahat ve bedava piyon buluyorlar ülkemizde
vay arkadaş para vermeden emek vermeden piyonlar bul hemde oyun sahibinden daha fanatik şekilde savunan

adamın teki "anıtkabiride yıkacaz inşallah" tarzı bir cümle kurabiliyor
fanatiği olduğunuz başbakan "2 ayyaş" diyebiliyor , Atatürk resimli Türk bayrağı gösteren binlerce insanıda içine alacak şekilde "çapulcu" diyor
bunlara bizler tepki gösterince neden "haklısınız" cümleleri yerine savunma cümlelerine geçiyorsunuz

şimdi anıtkabir lafını eden adam için "provokasyon" diyebilirsiniz
o zaman bu bayrak yakma yada başbakanın inadına eylemcileri gaza getirecek gerecek cümlelerini neden "provokasyon" olarak görmüyorsunuz?
belki oyun çok büyük olabilir
günde 1 sayfa gazete okumayan (ortalamaya bakarak konuşuyorum) ayda yılda belki 1 kitap okuyan
empatiden çok çok uzak değerlendirmeleri savunma stratejisi olarak kullanan yurdum insanı o kocaman oyunu görmüş meğer
herkes şu oyunları görmüş arkadaş

suriyeli muhalifler hukuki boyutta mı arıyorlar haklarını ve isteklerini acaba
veya pkk hukuk yoluyla mı elde ediyor şu an isteklerini
arkadaşlar herkesin elbette bir görüşü var çünkü aklı var
ama en doğru diye birşey yok ortada , "doğru" var ve "yanlış" var
şu eylemde bile bir sürü doğrular ve yanlışlar vardır ama tek pencereden bakıp +bakın neler yapmış çakallar+ deyip doğrulardan hiç bahsetmemek olmaz

öncelikle bu Mustafa Kemal Atatürk dendiğinde ağzından köpükler saçan insanların saygılı davranmaları lazım bu konularda
sevmek zorunda değilsin elbet , bende bu hükümeti, bu yaklaşımlarını bu "sadece ima" etmelerini ,germelerini , küçümsemelerini sevmiyorum
CeHaPe zihniyetini halkını küçümseyen , onlara yukarıdan bakan diye yermeye çalışan hükümet partisi şimdi oy sayısı açısından en yakın rakibini ve oy atanları küçümsüyor sürekli , sizlerde gülüyorsunuz

Doğrular söyleyen dile göre değişmez arkadaş!

aradaugrarim' Alıntı:

+1

belkide temiz duygularla eylem yapma isteğinde olanlar var ama onlarda anarşistlerle istemeden kol kola girmiş durumda.apartman bina duvarlarını bilboard sanıyolar .polis aracını yakmayı kamu kurumlarına zarar vermeyide marifet sanıyolar.neyseki süreç hızını yitirdi..

hasari' Alıntı:
Bu bayrağın manevi anlamda size dokunduğunu hiç sanmıyorum siz geziparkında ki eylemcileri karalamaya ve yapılan zulümleri meşru göstermeye çalışıyorsunuz. Emin olun oradaki vatanlaşların en kötü sizden daha milliyetçi ve daha ulusalcıdır.

Bayrak konusunda bana laf söylemeniz haddiniz değildir, ha doğru bir şey söylemişsiniz, oradaki vatandaşların en kötüsü evet kabul ediyorum benden daha ulusalcıdır.

Ulusalcılık buysa ben ulusalcı falan değilim, Allah korusun.

O eylemde (kınayarak) varsa ya 1 dir ya 2 bayrak yakıldı. Yıllarca bayrakları yakan itoğlu itleri neden devleti yönetir duruma getirilmesine ses çıkarmadınız? Diyarbakırda o bayrağa alternatif bayraklarla yapılan canlı yayınları neden kınamadınız?

Bu olayın tamamı temizdir diyen olmadı, elbette aralarına (çok uğraşılmasına rağmen) istenmese de provakatör karışmıştır. Bu sizin haklılığınızı kanıtlamaz. Adil değilsiniz! Muhalefet kanlları kapalı! Ben yaptım oldu zihniyetindesiniz! Diktatörlüğe doğru yol aldığınız gerçeğini 3-5 provakatör kansızın eylemiyle kapatmaya çalışmanız yersiz ve yetersiz!

denizlerb' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Atatürkçüsünüz desem, değilsiniz. Gerektiğinde bayrağı kullanmaktan da çekinmiyorsunuz. Bu görüntüyü kim niye desteklesin. Bu görüntü dışında gazı jopu da gözünüz görsün, polis şiddetini de gözünüz görsün, gençlik kollarından gelen gençleri de görsün. Polisle birlikte ne demek halkı dövmek yaa... siz bu toplumun celladı mısınız.
bayrağı yakan da bunların gençlik kollarıdır büyük ihtimalle. eylemci diye araya karışıp eylemin yönünü başka tarafa çekmek istiyorlar. dün polisin arkasında elinde sopayla yürüyen, "gezi parkını yaktık, anıtkabiri de yıkarız" diye tweet atan şahsın Türk Bayrağını da yakması da normaldir.

hocam birde bu habere bakın.
http://www.haber7.com/partiler/haber/10 ... mur-versin

öncelikle olayın başına bir döenelim polis sabahın 5 de çadırları niye yaksın
sonra sırrı süreyya bdp millet vekili kck lılarla meydana iniyor buda bir garip sonra bunlar meydandan çekiliyor
başbakan demeçlerinde yumuşamayı bırakın dahada sertleşiyor
başbakan neden istanbul belediyesinin asli görevlerini yapma görevini üstelniyor burasıda bir garip
hatta başbakan maydana inan topluluğa meydan bile okuyor bende şu kadar adamı meydana indiririm diyor
görgü tanığının söylediğine göre 3-5 kişi durduk yere polise taş atıp sonrada polisin olduğu yere doğru giderek kayboluyorlar.

bu olayların bir çok sonuçları var.
1. reyhalıyı unutturmak
2. başbakan oy vernler dahada başbakana bağlamak.
3. osmanlıyı çok seviyorum edası ile dünayay güçlü göstermek.
4. olası halk ayaklması için hükümetin tecrübe kazanması
5. başbakanın chp yi zor düşürmeye çalışması olarak sırlaya bilirsiniz

bu yapılanlar her ne kadar akp ye karşı yapılıyor gözükse de akp ye daha çok menfaat sağlayacak. birileri orda bayrak yakarsa sa kimin işine gelir tabiki hükümetin. belki de o bayrağı yakanlar bunuda düşünmüştür yoksa niye yaksın

s_kajmeran' Alıntı:
O eylemde (kınayarak) varsa ya 1 dir ya 2 bayrak yakıldı. Yıllarca bayrakları yakan itoğlu itleri neden devleti yönetir duruma getirilmesine ses çıkarmadınız? Diyarbakırda o bayrağa alternatif bayraklarla yapılan canlı yayınları neden kınamadınız?

Bu olayın tamamı temizdir diyen olmadı, elbette aralarına (çok uğraşılmasına rağmen) istenmese de provakatör karışmıştır. Bu sizin haklılığınızı kanıtlamaz. Adil değilsiniz! Muhalefet kanlları kapalı! Ben yaptım oldu zihniyetindesiniz! Diktatörlüğe doğru yol aldığınız gerçeğini 3-5 provakatör kansızın eylemiyle kapatmaya çalışmanız yersiz ve yetersiz!

itoğlu it dedikleriniz sanki o eylemde yoklar :?:

hasari' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Türk Bayrağı atatürkçü olanlara mı ait!
Bayrak üstünden bir şey anlatmaya çalışıyorsa tabi ki Atatürkçü'de olmalı. Şimdide yok biz bayrağı seviyoruz ama Atatürk'ü sevmiyoruz diyorsunuz. Bende diyorum ki sözde bayrak yakılıyor deyip yaptıklarınızı meşru göstermeye çalışmayın. Bu bayrak sizin oyuncağınız değil gönül bağıyla bağlı olanlarındır. Kendini bilmez birisi yaktı diye eylemcilere yapılanlara göz yumulmasını sağlamaya çalışıyorsunuz. Yazık diyorum bari bayrağı alet etmeyin.

Yani atatürkçü değilsek bayrağı sahiplenemezmiyiz. anlamadım. ben atatürkçü biri değilim. türk bayrağı ile ilişkimde bir farklılık yok. atatürkçü biri için bayrak ne demekse benim içinde o demek.

mustafatoker' Alıntı:
öncelikle olayın başına bir döenelim polis sabahın 5 de çadırları niye yaksın
sonra sırrı süreyya bdp millet vekili kck lılarla meydana iniyor buda bir garip sonra bunlar meydandan çekiliyor
başbakan demeçlerinde yumuşamayı bırakın dahada sertleşiyor
başbakan neden istanbul belediyesinin asli görevlerini yapma görevini üstelniyor burasıda bir garip
hatta başbakan maydana inan topluluğa meydan bile okuyor bende şu kadar adamı meydana indiririm diyor
görgü tanığının söylediğine göre 3-5 kişi durduk yere polise taş atıp sonrada polisin olduğu yere doğru giderek kayboluyorlar.

bu olayların bir çok sonuçları var.
1. reyhalıyı unutturmak
2. başbakan oy vernler dahada başbakana bağlamak.
3. osmanlıyı çok seviyorum edası ile dünayay güçlü göstermek.
4. olası halk ayaklması için hükümetin tecrübe kazanması
5. başbakanın chp yi zor düşürmeye çalışması olarak sırlaya bilirsiniz

bu yapılanlar her ne kadar akp ye karşı yapılıyor gözükse de akp ye daha çok menfaat sağlayacak. birileri orda bayrak yakarsa sa kimin işine gelir tabiki hükümetin. belki de o bayrağı yakanlar bunuda düşünmüştür yoksa niye yaksın

meydan inenlere mi meydan okuyor cehapeye mi? cehapenin mitingi mi ne vardı ya? sen 100bin toplarsan ben 1 milyon toplarım ama böyle bir derdimiz yokfalan filan gibisinden?

burdaki bazı üye arkadaşların halkı dinlemeyen,umursamayan,aşağılayan bir diktatörün ağzından konuşmalarını anlayamıyorum.anlatın da bilelim bir çıkarınız mı var?yoksa kör müsünüz?

sregy' Alıntı:
meydan inenlere mi meydan okuyor cehapeye mi? cehapenin mitingi mi ne vardı ya? sen 100bin toplarsan ben 1 milyon toplarım ama böyle bir derdimiz yokfalan filan gibisinden?

bu işi başlatan kck lılardır özellikle sırrı süreyya nın orda ne işi vardı. kck lılar polisi kışkırttı ve çevreye zarar verdiler ama ihale chp nin üstüne kaldı aslında yapılmak istenende buydu. kck nın içinde yüzlerce mit görevlisinin olduğunu düşünürseniz aslında olay çok açık bu iş çok planlı ve iyi yürüyor. aslında meydana ülkücülerin inmasinide istediler hatta tabanda bunu yapma için çok uğraştılar bahçeli bu tuzağa düşmedi ve olaya el koydu

Mr.Spermata' Alıntı:
burdaki bazı üye arkadaşların halkı dinlemeyen,umursamayan,aşağılayan bir diktatörün ağzından konuşmalarını anlayamıyorum.anlatın da bilelim bir çıkarınız mı var?yoksa kör müsünüz?

Arkadaşlar asıl bilinçli ve siyasal gençlik 80 öncesiydi ve bitirildi, bu olyalar gelişi güzel oldu diyenlere valla gülmemek elde değil... alanlara inenler de sadece cacığa hıyar olmaya gidiyorlar neymiş ağaç neymiş içki miçki yavv bırakın bunları, alandakiler çok politik çok okuyan bilinçli insanlar sanki... birileri gazladı onlarda zıpladı... en çok üzüldüğümde beşiktaştaki camide çok namaz kıldım doğruysa o resimler yazık valla...

Aslında bu gösteriler iyi oldu bir açıdan. Terör örgütleri ile kimlerin omuz omuza verdiğini gördük. Boşuna demiyorlar, kriz anlarında herkes gerçek hüvviyetini sergiler diye.

hayyhak' Alıntı:
Aslında bu gösteriler iyi oldu bir açıdan. Terör örgütleri ile kimlerin omuz omuza verdiğini gördük. Boşuna demiyorlar, kriz anlarında herkes gerçek hüvviyetini sergiler diye.

ben şahsen pkk nın akp nin yanında mı chp nin yanında mı anlamadım. pkk her menfaati kullanır.

kanal7 den bahsediyoruz pardon...!!! %50nin kanalı ama benim olmadığı kesin....

hasari' Alıntı:
hacounter' Alıntı:
öğrenebilirmiyim acaba sizin başbakanınız kim?
esad mı?

biz eylemlerde yapılan yanlışları söyledikçe
siz ama ama polis te şunu yaptı
tayyip de bunu dedi...

inançlı insanlara yapılan eziyetler..
yobaz gerici yaftaları yapılınca
kimse meydanlara inip ortalığı yakıp yıkmadı

keşke nu ülkede muhalefet yapabilmeyi becerebilen siyasetçiler olsa da
halka kendilerini inandırsalarda
ülke daha güzel yerlere gelse

ama bu mantıkla akp bidahaki sefere %50 değil %60 la gelir...
Bizde bunu söylüyorduk. Gelirsiniz. :)
puha :puhaha:
sandıktan ümidi kalmayanların
yalan haberlerle menderesi astırdığı gibi...
yemezler artık aynı numarları...

mustafatoker' Alıntı:
hayyhak' Alıntı:

ben şahsen pkk nın akp nin yanında mı chp nin yanında mı anlamadım. pkk her menfaati kullanır.

Cevabı belli bdp yönetimindeki illerde var mı bir atraksyon?

İçinde caminin de bulunduğu meşhur tarihi Osmanlı yapısı,
zamanın zihniyeti (1940) bunu yıktırmıştı.
Şimdi aynısı yapılmasın diye çalışıyorlar....

Ekli dosyalar

• image003.jpg
    image003.jpg
    42 KB · Görüntüleme: 476
Madem üç beş çapulcu idi Bülent ARINÇ neden özür diledi. Ntv neden özür diledi.

İktidara körü körüne bağlı büyük bir grup var. Bu grubu gören hükümette ne dersen yapan grup var diye çaldığım çaldık dedi. Amma biz onun sadık grubundan değiliz halk bunu gösterdi.

Bırakın 3-5 kendini bilmezin yaptıklarını ortada meşru bir eylem var ve amacına ulaştı

Not:gelinen nokta kırıp dökmeler kimsenin hoşuna gitmiyor!

Geri