İşte Türk Bayrağı yakan çevreciler

Kodla Büyü
Mr.Spermata' Alıntı:
burdaki bazı üye arkadaşların halkı dinlemeyen,umursamayan,aşağılayan bir diktatörün ağzından konuşmalarını anlayamıyorum.anlatın da bilelim bir çıkarınız mı var?yoksa kör müsünüz?

Recep Tayyip Erdoğan diktatör değildir. Seçimle gelmiş bir başbakandır. Yaptıkları birçok eylemi destekliyorum. Siz kendi hayal dünyanızda yaşıyorsunuz. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti devletindeki gelmiş geçmiş en duyarlı liderdir. Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyor ve destekliyorum. Hükümetin işleyişinde, kanunların yapılmasında, hizmet, iş ve eylemlerin uygulanmasında yasal olarak diktatörlük yoktur. Yapılanlar hali hazırdaki kanunlara uygundur. Eğer devlet taksim meydanındaki trafiği yer altına almak, yeşil alanı ve yaya alanını artırmak bir bölümüne de turistik ve sosyal bir yapı yapmak istiyorsa yapar. Bunu yapmak için halkın %100'ünden izin alması gerekmez. Böylesine önemsiz konular için referanduma mı gidilmeli?

tayinci42' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
burdaki bazı üye arkadaşların halkı dinlemeyen,umursamayan,aşağılayan bir diktatörün ağzından konuşmalarını anlayamıyorum.anlatın da bilelim bir çıkarınız mı var?yoksa kör müsünüz?

Recep Tayyip Erdoğan diktatör değildir. Seçimle gelmiş bir başbakandır. Yaptıkları birçok eylemi destekliyorum. Siz kendi hayal dünyanızda yaşıyorsunuz. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti devletindeki gelmiş geçmiş en duyarlı liderdir. Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyor ve destekliyorum. Hükümetin işleyişinde, kanunların yapılmasında, hizmet, iş ve eylemlerin uygulanmasında yasal olarak diktatörlük yoktur. Yapılanlar hali hazırdaki kanunlara uygundur. Eğer devlet taksim meydanındaki trafiği yer altına almak, yeşil alanı ve yaya alanını artırmak bir bölümüne de turistik ve sosyal bir yapı yapmak istiyorsa yapar. Bunu yapmak için halkın %100'ünden izin alması gerekmez. Böylesine önemsiz konular için referanduma mı gidilmeli?

Gezi parkı projesine mahkemeler dur dediler hocam demek ki yasal değildi. Yapacam olacak projesiydi. Çok merak ediyorum acaba yarın öbür gün bizlerin dersleri tekrar alındığında bilişim öğretmenleri olarak acaip bir statüye sokulduğumuzda da "Hükümet seçilmiştir istediğini yapabilir" diyebilecek misiniz?

tayinci42' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:

%50 nin oyunu almış onlara hizmet ediyor diğer %50 nin istekleri ve beklentileri önemli değildir. Ben istedim yaparım dediğim dedik birisi çapulcular, alkolikler...gibi ifadeler kullanır. 52 vatandaşı ölür o ABD ziyarete talimat almaya gider. 2 hafta sonra reyhanlıya gider "benim erken gelmem bazı kesimlerce yanlış anlaşılabilir" der...savaş çığırtkanlığı yapar Suriyeli teröristleri destekler hatta eline silah verip Suriyeye gönderir. Esed kardeş iken bir andan Esed kalleş oldu der.
3. Köprünün yapılması emrini verir adını Yavuz Sultan Selim koyar...
...
devamını getirin artı.

tayinci42' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:

hocam senin Tayyip hayranlığını tüm form biliyor merak etme, sürekli vurgulamana gerek yok. Bu ülke seçimle iş başına gelmiş çok diktatör gördü.

Yalaka....
Bayrağına, Milletine düşkün adam önce tayyibi sorgular biraz aklı varsa. Yoksa zaten diktatör zulmünü göremeyip atar tutar.

Ülkemizi yönetenlere gelişi güzel laflar edilmesi,
beni rahatsız etmektedir.
Medyada yapılan hakaret karikatür vs. hiçbir lidere kabile reisine bile yapılmaz...
Lütfen saygı ve edep çizgisinden çıkmayalım...

tayinci42' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:

Tabiki değildir. Hatta diktatör'ün TDK ve Vikipediadaki tanımını verelim akıllarda soru işareti kalmasın...

İsim: diktatör Fransızca. dictateur
1. Bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış bulunan kimse: “İmparatorluk diktatörü olacağını, hayalime bile getirmiyordum.” -F. R. Atay.
2. mecaz. Zorba: “Herhangi bir diktatörün ismini veya resmini gördüğüm zaman tüylerim diken diken ürperir.” -M. Kaplan.

Diktatörlük, herhangi bir kurum, yazılı ya da yazılı olmayan yasal düzenlemeler veya başka bir sosyal ve/veya politik faktör tarafından sınırlanmamış bir liderliğin (genellikle bir diktatörün) mutlak yönetimidir. Diktatörlükler 4 çeşite ayrılabilmektedir.

Kişi Diktatörlüğü

Devlet içinde tüm yetkileri kendi elinde tutup en üst düzeyde bulunan yöneticidir. Bu kişi aynı zamanda partisininde mutlak lideri olup dışişleri bakanlığı ve orduda başkomutanlık yapabilir. Tek parti rejimi vardır. Bu tür dikatörlüklerde demokrasiden asla söz edilemez. Katı bir liderlik ilkesi vardır. Bu diktatörlük çeşidi daha çok faşizm'de görülmüş olup bu diktatörlük çeşidinde en çok ünlenmiş olan kişi Adolf Hitler'dir.

Parti Diktatörlüğü

Devletin idaresinin ve her türlü yetkinin tek bir parti elinde bulunmasıdır. Tek parti rejimi vardır. Bu diktatörlük çeşidinde de demokrasiden söz edilemez. Partinin başında otoriter bir lider olabileceğinden kişi diktatörlüğüne benzeyebilir. Daha çokkomünizm'de görülmüştür ve bu diktatörlük rejimini sıkı sıkıya uygulamış ve en çok ünlenmiş kişi Josef Stalin'dir.

Askeri Diktatörlük

Devlet idaresinin orduda bulunmasıdır. Bu tür yönetimlere cunta adı verilir. Siyasi partiler bulunmaz, bulunsa bile ordu kontrolünde varlığını sürdürür. Askeri yönetimlerin başına geçmiş kişiler genellikle yönetime darbe yoluyla gelmiştir. Bu diktatörlük çeşidini uygulayan en ünlü kişiye Francisco Franco örnek verilebilir.

Müşfik Diktatörlük

Müşfik diktatörlük otoriter bir liderin sadece kendi kişisel çıkarına veya nüfusun sadece küçük bir bölümünün yararına değil de toplumun bütününün faydasına bir politika izlediği hükümet şeklidir. Müşfik ve hayırsever bir diktatör referandumlar yoluyla bazı demokratik kararların alınmasına izin verebilir. Çoğu diktatör rejim kendini daima hayırsever olarak gösterir ve demokratik rejimleri sürekli olarak dağınık, verimsiz ve bozuk olarak gösterme eğilimi içerisindedirler. Napolyon Bonapart, Fidel Castro, Josip Broz Tito, Ho Chi Minh gibi bazı liderler müşfik diktatörler olarak vasıflandırılırlar.

Antakyalı kardeşimiz Abdullah'ın ailesine Allah'tan sabırlar diliyorum. Eylemci kardeşlerim, içimizdeki art niyetlilere fırsat Vermeyelim. Yoksa bu olayları bu haklı direnişe mal ediyorlar.

EE zaten 1940 döneminde yapılan bir işin (tek partili) kavgasını sürüyoruz,

Tophane kışlası yukarıda resmini vermiştim o zaman yıkılmış....

Yukarıdaki yazılan tanımlamalarla 30-40-50-60 lı yıllara hiç mi hiç bakmak istemiyorum....
iyi geceler..

s_kajmeran' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:

Tabiki değildir. Hatta diktatör'ün TDK ve Vikipediadaki tanımını verelim akıllarda soru işareti kalmasın...

İsim: diktatör Fransızca. dictateur
1. Bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış bulunan kimse: “İmparatorluk diktatörü olacağını, hayalime bile getirmiyordum.” -F. R. Atay.
2. mecaz. Zorba: “Herhangi bir diktatörün ismini veya resmini gördüğüm zaman tüylerim diken diken ürperir.” -M. Kaplan.

Diktatörlük, herhangi bir kurum, yazılı ya da yazılı olmayan yasal düzenlemeler veya başka bir sosyal ve/veya politik faktör tarafından sınırlanmamış bir liderliğin (genellikle bir diktatörün) mutlak yönetimidir. Diktatörlükler 4 çeşite ayrılabilmektedir.

Kişi Diktatörlüğü

Devlet içinde tüm yetkileri kendi elinde tutup en üst düzeyde bulunan yöneticidir. Bu kişi aynı zamanda partisininde mutlak lideri olup dışişleri bakanlığı ve orduda başkomutanlık yapabilir. Tek parti rejimi vardır. Bu tür dikatörlüklerde demokrasiden asla söz edilemez. Katı bir liderlik ilkesi vardır. Bu diktatörlük çeşidi daha çok faşizm'de görülmüş olup bu diktatörlük çeşidinde en çok ünlenmiş olan kişi Adolf Hitler'dir.

Parti Diktatörlüğü

Devletin idaresinin ve her türlü yetkinin tek bir parti elinde bulunmasıdır. Tek parti rejimi vardır. Bu diktatörlük çeşidinde de demokrasiden söz edilemez. Partinin başında otoriter bir lider olabileceğinden kişi diktatörlüğüne benzeyebilir. Daha çokkomünizm'de görülmüştür ve bu diktatörlük rejimini sıkı sıkıya uygulamış ve en çok ünlenmiş kişi Josef Stalin'dir.

Askeri Diktatörlük

Devlet idaresinin orduda bulunmasıdır. Bu tür yönetimlere cunta adı verilir. Siyasi partiler bulunmaz, bulunsa bile ordu kontrolünde varlığını sürdürür. Askeri yönetimlerin başına geçmiş kişiler genellikle yönetime darbe yoluyla gelmiştir. Bu diktatörlük çeşidini uygulayan en ünlü kişiye Francisco Franco örnek verilebilir.

Müşfik Diktatörlük

Müşfik diktatörlük otoriter bir liderin sadece kendi kişisel çıkarına veya nüfusun sadece küçük bir bölümünün yararına değil de toplumun bütününün faydasına bir politika izlediği hükümet şeklidir. Müşfik ve hayırsever bir diktatör referandumlar yoluyla bazı demokratik kararların alınmasına izin verebilir. Çoğu diktatör rejim kendini daima hayırsever olarak gösterir ve demokratik rejimleri sürekli olarak dağınık, verimsiz ve bozuk olarak gösterme eğilimi içerisindedirler. Napolyon Bonapart, Fidel Castro, Josip Broz Tito, Ho Chi Minh gibi bazı liderler müşfik diktatörler olarak vasıflandırılırlar.

Halkına eziyet eden yazmayı unutmuşsun hocam. Kimseden fikir almayan ben bilirim diyenleri yazmayı unutmuşsun. Karar aldık siz ne yaparsanız yapın ne olursa olsun uygulayacaz diyenleri yazmayı unutmuşsun.

ee anlaşabiliyor musunuz bari arkadaşlar? uzaktan herkes yine kendi bildiğini çalıyor gibi görünüyor ama @hasari kardeş bu işlere benim aklım pek ermiyor, ortalık sana emanet ...

the_korsan' Alıntı:
ee anlaşabiliyor musunuz bari arkadaşlar? uzaktan herkes yine kendi bildiğini çalıyor gibi görünüyor ama @hasari kardeş bu işlere benim aklım pek ermiyor, ortalık sana emanet ...
Aklın yolu birdir dostum,
Eninde sonunda orta yolu bulduk gibi... :)

the_korsan' Alıntı:

:puhaha:

gelmiş geçmiş en duyarlı başbakan ın cümlelerinden seçmeler
-gidip CHP genel başkanına mı soracam
-gidip bu çapulculara mı soracam
-2 ayyaşın yaptığı yasalar
-yumuşak söylem neymiş anlatın bilelim
-altında CHP zihniyeti var

duyarlı mı?
hadi canım sende bu kelimenin anlamı mı değişti
ya arkadaş sevebilirsin tamam oy at tamam onun hakkında "yalan" söylendiğinde savun tamam
ama bildiğimiz her olumlu kelimeyi her şartta onun yada onlar için sarfetmek abartı yada fanatizm olmuyor mu biraz?

saidtr' Alıntı:
Medyada yapılan hakaret karikatür vs. hiçbir lidere kabile reisine bile yapılmaz...

ama ülkeyi yönetenlerin gelişi güzel laflar etmesinden büyük zevk keyif alıyorsunuz. Nedir bu çeliş ki? sizin edebiniz kişiye göre değişiyor mu?

efendim osmanlıyı yeniden getiriyoruz tarihi canladırıyoruz. hangi osmanlıda avm var. daha düne kadar bu ahali kendisine iranı örnek almadı mı? şimdi mi osmanlı oldu. bu ahali milli değerleri ayaklar altına alıp sonrada osmanlı hikayesi okumasın. biri de yazmış başbakana kötü laf sözlemeyin diyor iyide başbakan her türlü lafı söylüyor öğretmenlere ağıza alınmadık lafları söyleyen kimlerdi. arap baharı (haçlı seferi) müslümanlara yapılan bir savaştır osmanlı bu haçlılarla savaşırken bizim osmanlıcılara bak haçlı seferinde yer alıyor.

bu millet 1071 de türk ve müslüman olarak bu topraklara girmiş ve 1000 yıl islama hizmet etmiştir. anacak akp bu milleten türklük kısmını atamya çalışıyor türkler bu ülkede hiç bir zaman ırkçı olmamıştır. şimdi birilerin etekleri tutuştu akp giderse ne olur.

sregy' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
O eylemde (kınayarak) varsa ya 1 dir ya 2 bayrak yakıldı. Yıllarca bayrakları yakan itoğlu itleri neden devleti yönetir duruma getirilmesine ses çıkarmadınız? Diyarbakırda o bayrağa alternatif bayraklarla yapılan canlı yayınları neden kınamadınız?

Bu olayın tamamı temizdir diyen olmadı, elbette aralarına (çok uğraşılmasına rağmen) istenmese de provakatör karışmıştır. Bu sizin haklılığınızı kanıtlamaz. Adil değilsiniz! Muhalefet kanlları kapalı! Ben yaptım oldu zihniyetindesiniz! Diktatörlüğe doğru yol aldığınız gerçeğini 3-5 provakatör kansızın eylemiyle kapatmaya çalışmanız yersiz ve yetersiz!

itoğlu it dedikleriniz sanki o eylemde yoklar :?:

eskisehir' Alıntı:
saidtr' Alıntı:

ama ülkeyi yönetenlerin gelişi güzel laflar etmesinden büyük zevk keyif alıyorsunuz. Nedir bu çeliş ki? sizin edebiniz kişiye göre değişiyor mu?
+1500

rasim535' Alıntı:
922762_571053726272294_1943352767_n.jpg
diline sağlık

thelion' Alıntı:
hasari' Alıntı:
zencefil58' Alıntı:
odatv mi komik olmuş biraz kaynak :)
Saman tvden haber7den iyi be hocam arada bir zihin egzersizi yaptırıyor.
senin zihinde o kadar çalışıyo
Sizinkiler çalışsın hocam bizimkisi böyle iyi.

Gerilim yaratmadan çekiliyorum benim yazacaklarım bu kadar. Eğer bana cevap hakkı doğmaz ise cevap vermeyeceğim.

Konuda bir birinizi kırmadan sürdürürseniz sevinirim. Unutmayın herkes yazdıklarından sorumludur.
Herkes şunu da bilsin ki kimsenin niki bizde kara listede olmaz. Yazdıklarınıza saygı duyuyorum sizlerinde aynı hassasiyeti göstermenizi umuyorum. Kırdığım kimse varsa kusura bakmayın. Amacımız kırmak değil fikir alış verişinde bulunmaktır. Hepiniz kalın sağlıcakla.

hocam bu tür cevap verme bırak mutlu olsun hasari hocamız :)[/quote]
Seninde aklın buna yetiyor saygı duyuyorum. :sleep:[/quote]

hocam mutluluk seninde hakkın :) boşver sen benim aklımı düşünme kendi aklına sahip çık yeter yaavvv byeeee :)

Geri