İşte Türk Bayrağı yakan çevreciler

Kodla Büyü
Bu tartışmaya bakınca, birilerinin çok isteyipte yapamadığını bizlerin nasıl yaptığımızı görünce sevinecek ve belki de şu an kıs kıs gülenler vardır! Neden başkalarının ekmeğine yağ sürüyoruz?

gokhan0635' Alıntı:
Bu tartışmaya bakınca, birilerinin çok isteyipte yapamadığını bizlerin nasıl yaptığımızı görünce sevinecek ve belki de şu an kıs kıs gülenler vardır! Neden başkalarının ekmeğine yağ sürüyoruz?

İnsanlar, rahatsız oldukları konuları dile getirmek için eylem yapıyorlar siz hala başkalarının ekmeğine yağ sürmekten bahsediyorsunuz... Artık şu yağ sürme edebiyatını bırakın :verymad:

kucumen17' Alıntı:
gokhan0635' Alıntı:

İnsanlar, rahatsız oldukları konuları dile getirmek için eylem yapıyorlar siz hala başkalarının ekmeğine yağ sürmekten bahsediyorsunuz... Artık şu yağ sürme edebiyatını bırakın :verymad:

neden rahatsızlar peki

serkanholep' Alıntı:
kucumen17' Alıntı:
gokhan0635' Alıntı:

neden rahatsızlar peki
Evde cacıkları bitmiş canları çok çekmiş ancak yoğurt tuz sarımsak varmış ,eksikleri tamamlamaya gitmişler.

kucumen17' Alıntı:
gokhan0635' Alıntı:

Neden memleketimizin sokaklarını savaş alanına çeviren gruplar, eylemci arkadaşların içerisine rahatça girip istediklerini rahatlıkla yapabiliyorlar?!

serkanholep' Alıntı:
Keyfe' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:
şu görüntülerden sonra eyleme destek veren vatan hainidir

yazıklar olsun

böyle mi hak aranıyor

terör eylemlerinden farkı ne bunların

ve eğitimcilerin bulunduğu bu sitede bile hala destek hala direniş söylemleri var

ideolojilerinizin esiri olmuşsunuz

Hocam ben destekliyorum apolitiğim, sadece özgürlükçüyüm.
Provokasyonlara kapılıp bence insanları bu şekilde yaftalamayın.
Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama istanbuldaysanız sizinle beraber taksime gidebiliriz. Gezi parkını turlar oradan da gider bir yerde çay içer konuşuruz. Ben farklı düşündüğümüzü veya birbirimizden daha az bu vatanı sevdiğimizi düşünmüyorum.

ben veya herhangi eylem karşıtı insanlar taksimdeki ilk eyleme karşı çıkmadı

hala daha çıkmıyorum

ama olay başka yerlere girdi bile

ve sokaktaki insanların % 90 ı liseli üni li kendi düşüncesiyle hareket edemeyen (daha doğrusu düşünemeyen ) kişiler ve provakosyona geliyorlar

haklı iken haksız duruma düşüldü ve üzerine gidiliyor

ne istendiğini hangi özgürlüklerin istendiğini söylermisiniz

Hem meydanlara çıkmadım diyorsun hem de %90 liseli üniversiteli diyorsun. Ben de meydanlara çıkan biri olarak söylüyorum. Verdiğin oran gerçeklerden çok uzak. Oradaki amcaları teyzeleri, dedeleri, nineleri görsen biraz gözün açılır belki. Yapılan sosyal araştırmalar da onu gösteriyor zaten. Direnenlerin büyük bölümü eğitimli ya da iyi bir mesleğe sahip kişiler. Ayrıca sen üniversitede düşünemediysen tamamen senin sorunun. Üniversiteler düşünce yuvasıdır ve insanların en yoğun düşündüğü zamanlardır. Meydanlarda ne istendiğine gelince. hiç mi gazete okumuyorsun, sosyal medyayı takip etmiyorsun. bangır bangır bağırıyor herkes istediğini. Yaşam tarzıma müdahele edilmesin, fikirlerim önemsensin, hassasiyetlerim dikkate alınsın istiyor herkes. Var mı rahatsız edici bir istek?

Cacıkcı,, sen sokağa çıkmadığına göre, senin eksik diye bahsettiğin malzeme sen de var demek ki, bol bol kullan....
afiyet olsun....

Neden rahatsız olduklarını hala anlamadıysanız, siz kendinizden de bi habersiniz demekki...

leonardo82' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:
Keyfe' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:
şu görüntülerden sonra eyleme destek veren vatan hainidir

yazıklar olsun

böyle mi hak aranıyor

terör eylemlerinden farkı ne bunların

ve eğitimcilerin bulunduğu bu sitede bile hala destek hala direniş söylemleri var

ideolojilerinizin esiri olmuşsunuz

Hocam ben destekliyorum apolitiğim, sadece özgürlükçüyüm.
Provokasyonlara kapılıp bence insanları bu şekilde yaftalamayın.
Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama istanbuldaysanız sizinle beraber taksime gidebiliriz. Gezi parkını turlar oradan da gider bir yerde çay içer konuşuruz. Ben farklı düşündüğümüzü veya birbirimizden daha az bu vatanı sevdiğimizi düşünmüyorum.

ben veya herhangi eylem karşıtı insanlar taksimdeki ilk eyleme karşı çıkmadı

hala daha çıkmıyorum

ama olay başka yerlere girdi bile

ve sokaktaki insanların % 90 ı liseli üni li kendi düşüncesiyle hareket edemeyen (daha doğrusu düşünemeyen ) kişiler ve provakosyona geliyorlar

haklı iken haksız duruma düşüldü ve üzerine gidiliyor

ne istendiğini hangi özgürlüklerin istendiğini söylermisiniz

Hem meydanlara çıkmadım diyorsun hem de %90 liseli üniversiteli diyorsun. Ben de meydanlara çıkan biri olarak söylüyorum. Verdiğin oran gerçeklerden çok uzak. Oradaki amcaları teyzeleri, dedeleri, nineleri görsen biraz gözün açılır belki. Yapılan sosyal araştırmalar da onu gösteriyor zaten. Direnenlerin büyük bölümü eğitimli ya da iyi bir mesleğe sahip kişiler. Ayrıca sen üniversitede düşünemediysen tamamen senin sorunun. Üniversiteler düşünce yuvasıdır ve insanların en yoğun düşündüğü zamanlardır. Meydanlarda ne istendiğine gelince. hiç mi gazete okumuyorsun, sosyal medyayı takip etmiyorsun. bangır bangır bağırıyor herkes istediğini. Yaşam tarzıma müdahele edilmesin, fikirlerim önemsensin, hassasiyetlerim dikkate alınsın istiyor herkes. Var mı rahatsız edici bir istek?

bu başlıkta veya başka bir başlıkta yazdım

şu an direniş lafı liseli çocukalın dilinde pelesenk olmuş

sınıf kapılarına direniş yazıyorlar

hangi bilinçle neden yazdıklarını zannediyorsunuz

üniversiteler düşüncelerin en özgür olduğu yerdir evet ama yine üniversiteler öğrencilerin o düşüncelerini en hor kullanan grupların hedefleridir

bana fikir,düşünce özgürlükten bahsedip durmayın

benim söylediğm şey bambaşka

neden sokaklar bu halde

hatayı yapanlar cezasını çekecek veya çekmesi gerekiyor diyelim (ilk müdahale eden polisler)

"Yaşam tarzıma müdahele edilmesin, fikirlerim önemsensin, hassasiyetlerim dikkate alınsın istiyor herkes " diye yazmışşsınız

nedir bunlar daha detaya inermisiniz

içki,sigara,kürtaj,çocuk sayısı mı nedir yani

Sonuçlardan birkaçı,

1- Eylemciler bu eylemi ağaçla başlayıp bitiremediler. Tahrik oldular, art niyetlilerle karıştılar. Akıllarda bıraktıkları görüntüler yüzünden bozuk imajlarını zor toparlarlar artık. Büyük oranda destek aldıkları kesim Chp tabanı, değişen bir şey yok.

2- Erdoğan'ın ve iktidarın burnu biraz sürtüldü. Ama olan millete oldu. Bu kabadayı tavırlara, ne oldum deliliğine bir son verirler sanırım. Çevremden muhafazakar insanlar bile daha itidalli davranılması gerektiği görüşünde.

3- Görüldü ki hükümetin ortak menfaat sağlamaya çalıştığı Amerika, yıllardır kapısında beklediği AB, kolaylıkla Erdoğan'ı bir anda diktatör olarak ilan edebilir.

netame' Alıntı:
Sonuçlardan birkaçı,

1- Eylemciler bu eylemi ağaçla başlayıp bitiremediler. Tahrik oldular, art niyetlilerle karıştılar. Akıllarda bıraktıkları görüntüler yüzünden bozuk imajlarını zor toparlarlar artık. Büyük oranda destek aldıkları kesim Chp tabanı, değişen bir şey yok.

2- Erdoğan'ın ve iktidarın burnu biraz sürtüldü. Ama olan millete oldu. Bu kabadayı tavırlara, ne oldum deliliğine bir son verirler sanırım. Çevremden muhafazakar insanlar bile daha itidalli davranılması gerektiği görüşünde.

3- Görüldü ki hükümetin ortak menfaat sağlamaya çalıştığı Amerika, yıllardır kapısında beklediği AB, kolaylıkla Erdoğan'ı bir anda diktatör olarak ilan edebilir.
+1

AKPli-Baskandan-Rezalet-Tweet.jpg

hani CeHaPe zihniyeti diye bişey çıkarttılar. Neyse artık o zihniyet. Bu da AKP zihniyeti işte. Bayrak konusunda hassas olan arkadaşlar(her ne kadar kimin yaptığı bilinmese de) buna ne diyorsunuz bakalım. Parti olarak CHP desteklediğim bir parti değil ama sizin eleştirdiğiniz o zihniyete karşı bir de AKP zihniyetine bakın bakalım.

netame' Alıntı:
Sonuçlardan birkaçı,

+1

sağduyulu ve olgun düşünebilen insanlara çok ihtiyaç var

İtidalli olun arkadaşlar, oyuna gelmeyin. Sosyal paylaşım sitelerinde, gerçekte varolup olmadığı belli olmayan kişilerin attıkları twitlerle yayımladıkları mesajlarla gaza gelmeyin. Belli karanlık odakların da ekmeklerine yağ sürmeyin.

amdturion' Alıntı:

hani CeHaPe zihniyeti diye bişey çıkarttılar. Neyse artık o zihniyet. Bu da AKP zihniyeti işte. Bayrak konusunda hassas olan arkadaşlar(her ne kadar kimin yaptığı bilinmese de) buna ne diyorsunuz bakalım. Parti olarak CHP desteklediğim bir parti değil ama sizin eleştirdiğiniz o zihniyete karşı bir de AKP zihniyetine bakın bakalım.

bu adam çıbandır

bu tür şerefsizlerdir işte iki tarafıda galeyana getiren

ama bu şerfsiz ihraç eidldi ve kimse yazdıklarına itimat etmedi

akp tabanında veya söylemlerinde bu tür bir şey olursa biter

böylelerinin peşine takılanlardan olmamalıyız

mutluaya' Alıntı:
ya bu haberi ilk yapan arkadaş utanmadı mı acaba ya? çok yazık

neden utansın

eylemin hangi şeresizler tarafından başka şeylere dönüştürülmek istendiğini gösteriyor

siz neden utanılması gerektiğini düşünüyorsunuz

amdturion' Alıntı:

Bir başkasının oradan buradan alıntı yapması nasıl zorunuza gidyorsa ki benim gidiyor çünkü olayın aslını kaybetme çabaları olarak görüyorum.
Bu alıntı alma işinizide o kadar tutarsız buluyorum.

serkanholep' Alıntı:
amdturion' Alıntı:

bu adam çıbandır

siz ister katılırsınız ister katılmazsınız benim söylediğime ama bu tür düşüncelere sahip o kadar çok insan varki AKP tabanında. Nerden mi biliyorum? Çevremden ve siyasilerin bazen ağızlarından kaçırdıkları söylemlerden...

melih444' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:
mutluaya' Alıntı:
ya bu haberi ilk yapan arkadaş utanmadı mı acaba ya? çok yazık

neden utansın

eylemin hangi şeresizler tarafından başka şeylere dönüştürülmek istendiğini gösteriyor

siz neden utanılması gerektiğini düşünüyorsunuz
Yazık !

neye yazık arkadaşım

açıklarmısın

melih444' Alıntı:
amdturion' Alıntı:

Bir başkasının oradan buradan alıntı yapması nasıl zorunuza gidyorsa ki benim gidiyor çünkü olayın aslını kaybetme çabaları olarak görüyorum.
Bu alıntı alma işinizide o kadar tutarsız buluyorum.

alıntı yapılması benim zoruma falan gitmiyor. doğruysa yapılan alıntılar eleştirmem gereken birşey varsa eleştirirm. öyle körü körüne destek vermem. emin olun alıntı konusunda oldukça hassasım. gerçekliğine emin olmadığım hiç bir şeyi paylaşmam. yok siz bu alıntıdaki arkadaşı destekliyorsanız size söyleyecek sözüm olmaz...

Bu bayrak terörist örgüt tarafından yıllarca,defalarca yakılırken
ses yok, bayrağı yakanlarla görüşmeler yapılırken ses yok.
Şimdi mi bayrak aklınıza geldi.
Kim olursa olsun bayrağıma uzanan elleri kırarım, kırmak lazım

amdturion' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:
amdturion' Alıntı:

bu adam çıbandır

siz ister katılırsınız ister katılmazsınız benim söylediğime ama bu tür düşüncelere sahip o kadar çok insan varki AKP tabanında. Nerden mi biliyorum? Çevremden ve siyasilerin bazen ağızlarından kaçırdıkları söylemlerden...

sizin bu söylediğinizin zihniyet olarak temeli önceden atılmış

şeriat gelecek safsatalarını beyninize kazımışlar

akp ye oy veren % 50 yi şeriat isteyen ler olarak mı görüyorsun

bu ülke nasıl kazanıldı, ne bedeller ödendi çok iyi biliyoruz

merak etmeyin ve korkmayın şeriatın falan geleceği yok

Atatürk de onun bunun değil hepimizin önderidir kimse Atatürk ü sahiplenip onun üzerinden siyaset yapmasın

bu günkü olaylarda eylemcilerin çok az bir kısmı provokatör ama büyük kısmı provokasyona gelen insanlarsa

yukardaki twiti atan ve onun gibi düşünün provokatörler de çok az ama onun provokasayonuna gelecek insan yok

serkanholep' Alıntı:
amdturion' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:
amdturion' Alıntı:

bu adam çıbandır

sizin bu söylediğinizin zihniyet olarak temeli önceden atılmış

şeriat gelecek safsatalarını beyninize kazımışlar

akp ye oy veren % 50 yi şeriat isteyen ler olarak mı görüyorsun

bu ülke nasıl kazanıldı, ne bedeller ödendi çok iyi biliyoruz

merak etmeyin ve korkmayın şeriatın falan geleceği yok

Atatürk de onun bunun değil hepimizin önderidir kimse Atatürk ü sahiplenip onun üzerinden siyaset yapmasın

bu günkü olaylarda eylemcilerin çok az bir kısmı provokatör ama büyük kısmı provokasyona gelen insanlarsa

yukardaki twiti atan ve onun gibi düşünün provokatörler de çok az ama onun provokasayonuna gelecek insan yok

ben oran olarak birşey kullanmadım dikkat ederseniz. sadece böyle düşünenlerin çokluğundan bahsettim. yani Atatürk düşmanlığı yapan pek çok insan var AKP tabanında. kimse sevmek zorunda değil ben bu ülkenin kurucusuna saygı gösterilmesini istiyorum sadece. sahiplenme konusuna gelince; sahiplenme varken bu kadar hakaret ediliyor bir de sahiplenme olmadığını düşünün artık...

cekgul' Alıntı:
Bu bayrak terörist örgüt tarafından yıllarca,defalarca yakılırken
ses yok, bayrağı yakanlarla görüşmeler yapılırken ses yok.
Şimdi mi bayrak aklınıza geldi.
Kim olursa olsun bayrağıma uzanan elleri kırarım, kırmak lazım

+1

ama şunu da söylemek gerek bayrak olaylarında konu açılmışsa buradaki herkes aynı tepkiyi verir, veriyor da

buradaki farklı tepkilerin nedeni eylemcileri (her ne kadar onların masum olmayanlarından olsa da ) bu görüntülerle haklı davalarını sekteğe uğratma korkusu

Geri