İDEAL EĞİTİM-SEN KURULMUŞTUR...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

Tamam hocam hayırlı olsun.
Bir sorun olursa bana yazarsın .Yada yalçın hocam adana il temsilcimiz onunla da iletişime geçersin
Özelden avukatımız ve yalçın hocamın telini yazarım sana

Diğer arkadaşlarımızı da üyeliğe bekleriz. BT öğretmenlerinin birleştiği bir sendika var artık. Bu böyle biline

Mayıs ayında seçimimiz var olağan genel kurul yapılacak .Sendikamız Geçici yönetim kurulundan den asil yönetim kuruluna geçecek 4 yılığına . Sendikalarda seçimler 4 yılda bir yapılır. Yönetime katılmak il ve ilçelerde temsilci olmak isteyen arkadaşlarımız varsa mayıs ayına kadar üye olmaları gerekir.

6 Kasim 2015 tarihinde kurulan sendikamız
6 aylık geçici süresi doluyor
Sendikamız sendika olağan kurul için yeterli sayıya ulaştığından
Olağan Genel Kurulumuz Yapıyoruz...
Bu süreçte bize üye olan ve destek veren arkadaşlara teşekkürler...
www.idealegitimsen.org

oy sayılarını neden gizlediniz?

Şeffaf sendikacılık anlayışı bu olsa gerek :puhaha:

resmiyeti de mi anlatalım şimdi sana omd
okumuş adamsın :mrgreen:

kaç kişisiniz diye soruyorsan 28 kişiyiz 5 tane bilişimci arkadaşımız var
yönetimde çoğunluk sağlanıp seçim yapılmıştır...
sendikamız asil hale gelmiştir. İdealist arkadaşlarımızı da yanımızda görmek isteriz.
sendikalar 7 kişi ile 6 aylığına geçici olarak kurulur . Yeterli sayıyı bulduğunda ise genel kurulunu yapar ...
4 yıl kadar bize karışan olmayacak sonra tekrar seçim var . Yönetim kadromuz belli
Az olsun bizim olsun. İçinde siyaset,ideoloji,anarşi olmasın isteklerimizi gerekli yerlere iletelim .
Toplu sözleşmeden de yaralanalım yeter . Sürü olmaya gerek yok...
Kaç kişisiniz sendikanızın üye sayısı kaç ..... gibi laflar boş laflar

öncelikle hayırlı olsun
sendikanın üye sayısı önemli değilse niye arkadaşları sendikanıza davet ediyorsunuz?

her yazışmada sırf sendikayı küçük görme ve karalama için üye sayınız kaç diye yazıp duruyorlar da
zamanında gördük binlerce üyesi olan sendikaları da bilişim dersleri kaldırıldığında hepsi meydan daydı ...
her gün bilişim dersleri niye kaldırıldı diye haykırıyorlardı..... ANKARA 'DA
Onun için idealist öğretmenleri sendikamıza davet ediyoruz sürü psikolojisinden kurtulan
gerektiğinde ben elimden geleni yaparım diyen öğretmenleri üyemiz olmaya bekliyoruz....
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve sendikanın kurucusu birlik olalım diyorum.

Kimsenin kaybedeceği bir şey yok.
1. Siyasi ve ideolojik sendikalardan kurtulmuş olursunuz
2. İl ve ilçe temsilciliği oluşturup 4688 sayılı kanunun yönetici haklarından yararlanırsınız
3. Alanımızla ilgili bir sıkıntı olduğunda ben başta olmak üzere öncü olan tüm arkadaşlarla MEB ile gerekli görüşmelere katılırız
4.Alan olarak kendimizi daha iyi ifade etme imkanı bulunuruz sendika sayesinde
5. Toplu sözleşme Priminden yararlanırsınız .
6. Üye sayımız artarsa alanımız ile ilgili bir sürü proje ve sosyal etkinlik yapma imkanı buluruz (PRODES ) Sayesinde projeler geliştirebiliriz

Bakanlıktan rehber öğretmenler ile ilgili başvurumuzun cevabı geldi arkadaşlar
buraya ekleyemedim sendikanın sitesinde birazdan yayınlayacağım

Gördüğünüz gibi yasa karşısında tüm sendikalar aynı seviyededir. Üye sayısına bakılmaz hepside 4688 sayılı kanun çerçevesindedir. Yoksa bize verilen cevap ta binlerce üyesi olan sendikaya da verilen cevap aynıdır. Onun için üye sayınız kaç deyip duranlara bu bildirge cevaptır.
Haa şu var Birlik olursun isteklerini daha iyi dile getirirsin bire bir görüşmeler yapar durumu daha iyi anlatırsın o başka onun için bilişimci arkadaşlarımızı bu sendikaya davet ediyorum.
Lakin sitede görüyorum çok yetenekli arkadaşlarımız var . Çok iyi şeyler de yapabiliriz. Bilişimciler olarak
Birileride her zaman ki gibi küçümseme ve hor görme peşinde olacaktır. Onlara da diyecek bir şey bulamıyorum. Huylu huyundan vazgeçmez...

sefatetik' Alıntı:
Sürü olmaya gerek yok...

Bence de sayın hocam. Sayı da önemli değilmiş zaten. 25 kişi her türlü ihya eder sendikayı. Başlığı Sendikamız yeterli sayıya ulaşmıştır diye değiştirin bence :)

ne biçim bir zihniyetsiniz siz yahu, sizin için uğraşan emek veren bir insanla bir kurumla uğraşıyorsunuz, adam gelin birlik olalım dedikçe kelime oyunları yapıp adamı haksız çıkarıyorsunuz. görende sanki adam size sövmüş zannedecek.
emeğe saygısızlık nefret ettiğim şeylerden birisidir, sendikasına üye olmayabilirsiniz ama verilen emeğe çabaya saygısızlık etmeyelim.
LÜTFEN...

dediğim gibi huylu huyundan vazgeçmez
28 kişiye ulaşmayı bile anlamıyor olabilir bazıları bilgi seviyesini gösterir. ayrıca onun kanundan ne kadar haberdar olduğunu gösterir...

teşekkürler hocam ayrıca birilerine inat yazacağız burada yaptıklarımızı yapacaklarımızı
Haa çekemiyen varsa sendikasına gitsin desin ki 28 kişilik sendika bunu yapıyor siz niye yapmıyorsunuz binlerce üyeniz var
sorgulasın sendikasını hakkını aramıyorsa o zaman bir düşünsün...

Sayın hocam 7 kişi ile sendika geçici olarak kurulur.
ilk altı ay içinde 26+1 ulaşamadığınız zaman fesih edilir.
Biz bu sayıyı elde ettik demek istediğimiz bu , haa bu sayıda kalacağız diye bir şeyde yok
Siyasi,ideolojik,cemaat gibi uzantılardan uzak gerçekten sendikacılığı öğretmenin menfaatleri doğrultusunda yapabilecek
idealist arkadaşları aramıza bekliyoruz. Ayrıca sendikamız yöneticilerinden bazıları Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri için hem geçmişte eylemler yapan
hemde gelecekte bir şeyler yapabilecek arkadaşlardan oluşmakta onun için tüm bilişimci arkadaşları da ayrıca sendikamıza davet ediyoruz.
Çünkü birlikte daha güçlü olacağımıza inanıyoruz .
Kimse annesinden doğunca birden büyümez bir evreden geçer. Haa birden büyüyorsa anormal bir büyümedir ki bunu da bir günde 25 bin üyesi olan sendikalarda gördük ama üye olduğunuzda direk damga yiyorsunuz şucu bucu diye onun için bu sendikayı kurduk damgalanmamak için....
Aynı zamanda sendikal haklardan ve toplu sözleşmeden yararlanmak için. Diğerlerine üye olduğunuzda bu haklardan yararlanırsınız ama direk damga yıda yersiniz şucu bucu diye
Ben zaten o tarz bir sendikada olmak istiyorum diyorsanız da o zaman tercihinize saygımız sonsuz ne diyelim ...

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri