İl İçi Ataması Çıkan Eş Özrüne Başvurabilir mi?

Kodla Büyü
Re: Ynt: İl İçi Ataması Çıkan Eş Özrüne Başvurabilir mi?

Hocam banada yollarmısın?

Re: Ynt: İl İçi Ataması Çıkan Eş Özrüne Başvurabilir mi?

G.cetin.66 hocam banada yollarmısın

benim ekranım açıldı hocalarım. ben ce bağlı bulunduğunuz il mem ler çok önemli ben il mem e başvurdum onlar bakanlığa mail gönderdi. teşekkürler Yozgat il mem

hakancomp' Alıntı:
benim ekranım açıldı hocalarım. ben ce bağlı bulunduğunuz il mem ler çok önemli ben il mem e başvurdum onlar bakanlığa mail gönderdi. teşekkürler Yozgat il mem

durumuz neydi hocam, il içi mi atanmıştınız

hakancomp' Alıntı:

hocam bende yozgattayım hangi arkadaşa arattırdınız acaba onemlı cevap verırsenız hemen goruseyım

hocalarım tek yaptığım il memi arayıp durumumu arz ettim. ben ilçedeydim norm fazlası olduğum için Yozgat merkeze il içi istedim. benim tayinim çıktı fakat eşimin ki çıkmadı. bu durumu il mem e ilettim onlar da bakanlığa mail gönderdiklerini devamlı mebsisi kontrol etmemi söylediler. bu sırada kendim de arkadaşların verdiği sakdoğan dı galiba bu adrese mail gönderdim. bekledim ve açıldı o kadar.

g.cetin.66 hocam kimseyi tanımıyorum. atamadan bi arkadaş çıktı telefona onunla görüştüm ismini bilmiyorum. fakat dediğim gibi ben okulumda norm fazlasıydım.

aynen bende de durum aynı. ili aradım, 147 yi aradım şikayet bıraktım, bakanlık çalışma grubunu aradım, sendikayı aradım, okula dilekçe bıraktım değişen bir durum yok. böyle saçma şey olur mu mevcut il içi klavuza göre başvuruda bulunuyoruz sonra kafalarına göre değişiklik yapıyorlar ondan sonra yapacak birşey yok diyorlar.

hocam elinizden ne geliyorsa yaptıktan sonra bence bekleyin. bi arkadaş tek tek maillerle ilgilenildiğini söylemişti. belki sıra gelmemiştir. ayrıca o kadar sendikaya üye olan arkadaş var bence bu temsilcileri bi harekete geçirsek iyi olur bence. bu sene aidatlar da iki katına çıkacakmış. bence haketmek için birşeyler yapsınlar. klavuzda açık açık yazan hakkımızı bile alamıyorsak sendika avukatları ne işe yarar ki.

hakancomp' Alıntı:
hocam elinizden ne geliyorsa yaptıktan sonra bence bekleyin. bi arkadaş tek tek maillerle ilgilenildiğini söylemişti. belki sıra gelmemiştir. ayrıca o kadar sendikaya üye olan arkadaş var bence bu temsilcileri bi harekete geçirsek iyi olur bence. bu sene aidatlar da iki katına çıkacakmış. bence haketmek için birşeyler yapsınlar. klavuzda açık açık yazan hakkımızı bile alamıyorsak sendika avukatları ne işe yarar ki.
arkadaşlar bencede sendikalarınızla irtibata geçin bir işe yarasınlar. ben kendi sendikamla irtibata geçtim. seni etkileyen bir durum yok isteyebilmen lazım dedi, hiçbirşekilde olmadığını söyleyince okula dilekçe bırakmamı, gelen cevaba göre dava sürecini başlatırız dedi. bir yandanda gelecek cevabı bekliyorum.

arkadaşlar benimde il içi tayınım çıkmıştı sonra eşimin il dışı tatını cıktı bizdede aynı sıkıntı vardı il içi tayın olduğunuzdan başvuru hakkınız yoktur diyordu.
Kütahya milli eğitim atama şubesine başvurduk mail attılar 2-3 kez telefonla aradılar ve başvuru sayfam açıldı şükür. inşallah sizin sayfalarda biran önce açılırda rahatlarsınız allah yar ve yardımcınız olsun.

mail gönderildiyse biraz bekleyin arkadaşlar tek tek ilgilenildiği için uzun sürüyor ben öğlen 11:30 da gönderdim saat 16:30 da açıldı

il dışına çıkanlarda sıkıntı yok telefondada öyle söylüyorlar. il içi atanıp eş durumu isteyeceklerde problem henüz çözülmemiş. onu da isteğe bağlı, zorunlu atanan diye ayırmışlar. zorunlu yer değiştirenlere hak veriyorlar. norm fazlası veya isteğe bağlı atananlara hak yok. ee dayanak ne diyorsun cevap yok. öyle diyip geçiyorlar...

mail gönderen arkadaşlar nasıl bir mail gönderdiniz? benim bildiğim il milli eğitimlerin bu durumda olan öğretmenleri toplu bir şekilde göndermesi. yanlış mı biliyorum?

Geri