İntel'in i serisi işlemcileri i3, i5, i7

Kodla Büyü
the_myth' Alıntı:
ya arkadaşlar yer değil belki ama konu i5 lerden açılmışken sorayım. benim işlemci i5 430 M 2.27 GHZ. windows 7 de derecelendirmesine baktığımda en düşük işlemci çıkıyor. puanı 3.9 çok düşük değil mi? ilk aldığımda sanki daha fazlaydı yanlış hatırlamıyorsam. :shock:

işlemci fanına dikkat edin. benim başım gelmişti.

imsiyat' Alıntı:
the_myth' Alıntı:
ya arkadaşlar yer değil belki ama konu i5 lerden açılmışken sorayım. benim işlemci i5 430 M 2.27 GHZ. windows 7 de derecelendirmesine baktığımda en düşük işlemci çıkıyor. puanı 3.9 çok düşük değil mi? ilk aldığımda sanki daha fazlaydı yanlış hatırlamıyorsam. :shock:

işlemci fanına dikkat edin. benim başım gelmişti.

dikkat edin derken hocam? bilgisayar laptopta.çok fazla müdahale etme imkanı yok. fan sanki sürekli çalışıyor çoğu zaman. ne yapılabilinirki bu durumda?

2xxx serisi işlemciler entegre grafikkatı ile geliyor. hızı düşürülmüş 4 çekirdekli kullandığı güç diğer i7 lere göre ve normalde 2.0 ile çalışırken turbo ile 2.9 a çıkıyor.
yıllardır AMD kullanırım yine AMD kullanacağım belki şu an için performans lideri intel evet ama bence önemli olan performans ve fiyattır. intel ise her zman par peşinde olmuştur. nerden çıkardın diyeceksiniz şuradan amd yaptığı işlemcileri eski soket yapısına uygunyapamaya çalışır ve çok gerekmedikçe soket tipini değiştirmez ama intel 775 1116 1366 gibi gidiyor 200 dolar verdiniz bi ana kart aldınız bir sene sonra soket değişiyor.
sonuçta performasn istiyorsanız intel alacaksınız ki şu adna piyasaki en iyi intel işlemcinin fiyatı 1200 dolar civarında bu bilgisayarla AMD 6 işlemcili bilgisayar alınabilir.

sinaaat' Alıntı:
yeni i3 sistem toplıycam ama i seri işlemciler ve anakartlar çok pahalı diyosanız işte size uygun çözüm.

INTEL H55HC Intel H55 Soket 1156 DDR3 1333MHz VGA&HDMI&DVI Anakart =150-170 tl
Intel® Pentium® Processor G6950 (3M Cache, 2.80 GHz) =160 180 TL

daha önce bu 2liden bir kaç sistem toplamış ama test edememiştim, bugün test imkanı oldu ,gerçekten benzer, hatta biraz daha yüksek fiyatlı core2Duo veya core2Quad işlemcili sistemlere göre daha uygun fiyatlı ve performanslı bir konfigürasyon oluşturuyorlar.Özellikle Fiyat / performans oranı çok yüksek
bu işlemci ile anakart onboard görüntü vermekte ama sistemi uygun bir PCIe x16 ekran kartı ile takviye ederseniz grafik uygulamalarda da zorluk yaşamazsınız

teşekkürler tavsiye için. aklımda tutacağım.

infoeraser' Alıntı:
2xxx serisi işlemciler entegre grafikkatı ile geliyor. hızı düşürülmüş 4 çekirdekli kullandığı güç diğer i7 lere göre ve normalde 2.0 ile çalışırken turbo ile 2.9 a çıkıyor.
yıllardır AMD kullanırım yine AMD kullanacağım belki şu an için performans lideri intel evet ama bence önemli olan performans ve fiyattır. intel ise her zman par peşinde olmuştur. nerden çıkardın diyeceksiniz şuradan amd yaptığı işlemcileri eski soket yapısına uygunyapamaya çalışır ve çok gerekmedikçe soket tipini değiştirmez ama intel 775 1116 1366 gibi gidiyor 200 dolar verdiniz bi ana kart aldınız bir sene sonra soket değişiyor.
sonuçta performasn istiyorsanız intel alacaksınız ki şu adna piyasaki en iyi intel işlemcinin fiyatı 1200 dolar civarında bu bilgisayarla AMD 6 işlemcili bilgisayar alınabilir.
teşekkür ederim

Geri