İSRAİL MALLARI BOYKOT BU LİSTEYİ BAŞKALARINA GÖNDERELİM

Kodla Büyü

kgundogar

Üye
İSRAİL TERÖRÜNDE CEPHANE BİZDEN DEĞİL
Terörist İsrail’in Gazze’ye insani yardım taşıyan gemilere ger-çekleştirdiği vahşi saldırıyı değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya; “İnsanlığa yapılan saldırıya karşı tüketimden gelen gücümüzü tekrar harekete geçiriyor ve zulüm sona erinceye kadar İsrail’e destek veren firmaların mallarına tüketim boykotu yapıyoruz” dedi.

HZ. İBRAHİM VE KARINCA
Nemrut İbrahim Peygamber'in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydan yere odunlardan büyük bir yığın yapılmış. Odunları tutuşturmuşlar sonra. Alevler o kadar yükselmiş ki bulutların tutuşacağını sanmış çocuklar. Korkmuş kaçmış bütün hayvanlar. İbrahim Peygamber'i mancınıkla ateşin tam orta yerine
atacaklarmış askerler. Atacaklarmış ki Nemrud'un bir
kral olduğunu anlasın, görsün; bir daha ona karşı gelmesin İbrahim Peygamber. Bu sırada bir karınca ağzında bir damla su ile kosa kosa gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennemi ateşe doğru.
Başka bir karınca onun bu telaşını görüp sormuş hemen yanına yanaşıp: "Bu acelen niye? Nereye böyyle?"
Ağzında bir damla su taşıyan karınca o bir damlayı ellerinin arasına alıp, "Duymadın mi" demiş. "Nemrud, İbrahim Peygamber'i ateşte yakacakmış. İşte ateşin olduğu yere su götürüyorum Bu sözleri duyan karınca kendini tutamayarak uluorta kahkahalarla gülmeye başlamış. "Sen su ateşe dönüp hiç bakmadın mı?" diye sormuş. "Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?"Su taşıyan karınca, "olsun" demiş.
”HİÇ OLMAZSA HANGI TARAFTAN OLDUGUM ANLAŞILIR."

Ekli dosyalar

• israilboykot.jpg
    israilboykot.jpg
    131.6 KB · Görüntüleme: 3,008
yahu bu firmalar türkiye'den gönderilse bu firmalarda çalışan insanlarda işsiz kalsa Türkiye'deki işsiz sayısı 10 milyonu geçer. Adamlar heryerde yaw.

arkadaşlar bunlar TÜKETİCİ DERNEĞİNİN yayınladığı liste bunları almazsak hiç birimize bişiy olmaz
hepsinin alternatifi var ama alırsak insanlar ölebilir.
Bu ölen insanlardan biri vardı Furkan daha 19 yaşında lise son sınıf öğrencisi sadece yardım için giden bir gemide olduğu için öldü.
Bu adamların şakası yok her türlü şeyi yapabilirler.
ALLAH KORUSUN bir gün....
Bence hiç kimse bu suça ortak olmak istemez.....

önce tedbir... sonra da dua anca o zaman işe yarar. Sadece dua ile olsa o zaman işi gücü bırakıp herşey için dua edelim.
Buradaki listeye alternatif markaları da içeren bir liste hazırlamak gerek. Bunu almayın ama onun yerine bunları alabilirsiniz diye. Bir nokta da hadi migros, tansaşı falan anladm, muhafazakar kesime ait olan market zincirlerinde bu ürünler neden satılıyor?

kardelen46' Alıntı:
yahu israil mallarını boykot edin diyorsunuz da boykot ettiğimiz malların hemen hemen hepsi israil malları.

israil mallarını boykpt edin diyorlar adamlar marketlerinde israil mallarını cayır cayır satıyor. şimdi size soruyorum marketler bu malları satmasa hangimiz alabiliriz. o gün markete gittim aradığım bir malı bulamdım ve bende geri geldim. israil mmalrını boykot etmekle bu iş olmaz. etsek bile ne kadar katkısı olur ki. ama etkili olabilecek tek bir şey var(kesinlikle ilacı) DUA.......
o ürünleri sen ,ben, o, onlar almazsa markette son kullanma tarihleri geçene kadar beklerler. Sonra çöpe giderler. Marketçide birdahaki sefere o ürünler satılmıyor diye almazlar. Almadıklar mallarda firmanın elinde kalır ve çöpe gider. Firmada fabrikaya "bu ürün satılmıyor. o yüzden almıyoruz" derler ve onlarda elini ülkemizden çekerler

Damla su da var. Cappy meyve suları da var. Carte dor var.

En iyisi yerli malı kullanmak. Atatürkün 1923 te İzmir iktisat kongresindeki sözlerini özümsememiz lazım. Yerli malı haftasını boş yere ilan etmedi. Vatan kurtarma işi elinde coca cola ile israile lanet okumak değildir. O coca colayı bırak. Öyle lanet oku.

o zamn bu millet hiç bişi almıyacak bizimkilerde daha iyisini yapsınlarda alınmasın sadece tüketicilerde iş bitmiyoki....

bir sürü israille bağlantılı şirket var. ör: koç........vb

bunlara alternatif üretillmesi lazım.....

Arkadaşlar kimse kızmasın ama bir gerçeğide görmek lazım.
Bu boykot listesi sizce kaç yıldır yapılıyor.
Ben 2002 de hatırlıyorum ilk israil mallarının boykotunu. Belki daha eskiye dayanıyodur.
Aradan 9 yıl geçmiş hala boykot listesi yapılıyor. Gel gör ki hiç bir ilerleme yok.

muallimim' Alıntı:
Damla su da var. Cappy meyve suları da var. Carte dor var.

En iyisi yerli malı kullanmak. Atatürkün 1923 te İzmir iktisat kongresindeki sözlerini özümsememiz lazım. Yerli malı haftasını boş yere ilan etmedi. Vatan kurtarma işi elinde coca cola ile israile lanet okumak değildir. O coca colayı bırak. Öyle lanet oku.

Yerli malı haftasını öğrencilerimiz kola ile kutluyorlar :) Öğretmenleri getirmeyin deseler bile.

adkadaşlar bence çok ilerleme var Bu boykot sürekli yapılmalıdır. Yukarıda bazı arkadaşlarımız bu boykoto eleştiri getirmişler . Ben onlara tek bir çümleyle cevap vereyim. Tama sizler haklı olabilirsiniz marketçi satıyor bunlar kaliteli ürünler alternatifi türk malı yok , gibi ....

ben bir kişiyim onlar çok güçlü paralı ve zenginler siyasi güçleri askeri güçleri var
ben ne yapabilirim o zaman?

cevap : Karınca gibi HZ İbrahim için ağzımla su taşırım. Küçücük su damlası yangını söndürmez ama HZ İbrahimi'in hatrı var . Siz anladınız mecaz anlamda söyledim . Gücüm bu sadece İsrail ve Türkiyedeki Yahudi vatandaşlarımızın ürettikleri malları almayarak tepkimi ortaya koyuyorum.

Hem Bu firmalar karlarından İsrail devletine para gönderdiklerini düşünüyorum.

Öyleyse benden kazandığı parayı o firma israile gönderecek israil mavi marmarada 9 kardeşimi şehid edecek ve sonra özür dilemeyecek ben asla israil malı almam.....................

bilgibil' Alıntı:
İsrail Malı olmayanları söyleseler de onları alsak.

evet bencede olmayanlar fazla akılda kalmıyor.

birde bunların alternatifi yok diyenler yanılıyor hepsinin alternatifi var haksızlık etmeyin
hala yok diye idda eden varsa hangi ürünün alternatifi yoksa bir yazsın bakalım neymiş o.

1kg tatli yaninda capy serbet veren utansin toptanci utansin reklamlar utansin rtuk utansin daha sayabilirim.notebooklarini cope atacak babayigit lazim

Bizim amca, dayı yıllardır danona firmasında çalışıyor, bi firma Türkiye'den çekilirse ne olacak, iş bulacak mısınız? Veya diğer işsiz kalacak vatandaşlara kim iş bulacak?

ben ilk sayfadaki ürünlerden hiç birini almıyorum aileme de aldırtmıyorum orda vazgeçilmeyecek ne var anlamadım

boykotun böyle basit alışveriş politikası ile pek fayda getirmeyeceği görüşündeyim... :shock: Sonucta boykot edin denilen firmalarda yine Türk işçiler çalışıyor... :(
Fransıza İngilize İsraile boykot demektense, daha iyi ürün politikası gütsek mi acaba? :idea:
Hatta zihniyet boykotu daha mı etkili olur ne?

aliantep27' Alıntı:
Arkadaşlar kimse kızmasın ama bir gerçeğide görmek lazım.
Bu boykot listesi sizce kaç yıldır yapılıyor.
Ben 2002 de hatırlıyorum ilk israil mallarının boykotunu. Belki daha eskiye dayanıyodur.
Aradan 9 yıl geçmiş hala boykot listesi yapılıyor. Gel gör ki hiç bir ilerleme yok.
:alkis:

Bu logo listesinde HERON u göremedim.Heronları da boykot mu edeceğiz.Adamlar bize heronu geç gönderdi diye dört gözle bekledik yollarını.Gerçi heronları boykota gerek yok.İçimizdeki hainler boykot ediyor zaten.İsrail malı yerine pkk ya mayın ve silah satan fransa italya almanya rusya vb.ülkelerin ürünlerini kalıyor geriye.Aklıma hemen şu olay geldi.Köyden tanıdığım alkolik birisi ameliyat olacak olan birisi için 50 defa söyledim bira içme bak hastalandın dedi.Alkolik birisinin böyle eleştiri getirmesi beni şaşırtmıştı.Ama lafın devamı aynen şöyleydi.Bira içme rakı iç diye o kadar söyledim.
Bazıları belirtmiş ben de belirteyim boykot etmeden önce daha çok alternatif ürünler üretmemiz lazım.Öyle hamasi söylemlerle olmaz bu işler.Yoksa halimiz uçakta yolculuk yapan ve sonra uçaktan atılan eşek ve leyleğin durumunu döner.Birde herşeyde yabancıları suçlama alışkanlığından kurtulup önce kendi içimizdeki hainlere bakmalıyız.

atakankorkmaz' Alıntı:
adkadaşlar bence çok ilerleme var Bu boykot sürekli yapılmalıdır. Yukarıda bazı arkadaşlarımız bu boykoto eleştiri getirmişler . Ben onlara tek bir çümleyle cevap vereyim. Tama sizler haklı olabilirsiniz marketçi satıyor bunlar kaliteli ürünler alternatifi türk malı yok , gibi ....

ben bir kişiyim onlar çok güçlü paralı ve zenginler siyasi güçleri askeri güçleri var
ben ne yapabilirim o zaman?

cevap : Karınca gibi HZ İbrahim için ağzımla su taşırım. Küçücük su damlası yangını söndürmez ama HZ İbrahimi'in hatrı var . Siz anladınız mecaz anlamda söyledim . Gücüm bu sadece İsrail ve Türkiyedeki Yahudi vatandaşlarımızın ürettikleri malları almayarak tepkimi ortaya koyuyorum.

Hem Bu firmalar karlarından İsrail devletine para gönderdiklerini düşünüyorum.

Öyleyse benden kazandığı parayı o firma israile gönderecek israil mavi marmarada 9 kardeşimi şehid edecek ve sonra özür dilemeyecek ben asla israil malı almam.....................

Yalnız değilsin kardeşim :+1:

turkuazxyz' Alıntı:
Bu logo listesinde HERON u göremedim.Heronları da boykot mu edeceğiz.Adamlar bize heronu geç gönderdi diye dört gözle bekledik yollarını.Gerçi heronları boykota gerek yok.İçimizdeki hainler boykot ediyor zaten.İsrail malı yerine pkk ya mayın ve silah satan fransa italya almanya rusya vb.ülkelerin ürünlerini kalıyor geriye.Aklıma hemen şu olay geldi.Köyden tanıdığım alkolik birisi ameliyat olacak olan birisi için 50 defa söyledim bira içme bak hastalandın dedi.Alkolik birisinin böyle eleştiri getirmesi beni şaşırtmıştı.Ama lafın devamı aynen şöyleydi.Bira içme rakı iç diye o kadar söyledim.
Bazıları belirtmiş ben de belirteyim boykot etmeden önce daha çok alternatif ürünler üretmemiz lazım.Öyle hamasi söylemlerle olmaz bu işler.Yoksa halimiz uçakta yolculuk yapan ve sonra uçaktan atılan eşek ve leyleğin durumunu döner.Birde herşeyde yabancıları suçlama alışkanlığından kurtulup önce kendi içimizdeki hainlere bakmalıyız.

:alkis: Güzel yorum :+1:

Paranın dili dini ırkı olmaz der bazı büyükler. Sözde İsrail düşmanı olupta arka kapıdan dinler arası diyalogçularda var bu ülkede :) Yesinler boykotunuzu :)

Geri