Şok Şok Şok! Öğretmen Maaşları ÇOK Arttı :)

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Göreve yeni başlayan bir öğretmene 2002 yılında 470,20 TL maaş verilirken, rakamın 1 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla yüzde 303 artışla 1.894,53 TL'ye yükseltildiğini vurgulayan bakanlık, 2002 yılında öğretmenlerin 15 saatten ayda aldığı toplam ek ders ücretinin 165 lira iken, 1 Temmuz 2013 tarihiyle bu rakamın 543,39 TL'ye çıkarıldığını kaydetti.

http://finans.mynet.com/haber/detay/eko ... rtti/90284

öğretmenin maaşı arttı benzin düştü doğalgaz düştü elektrik beleşe geldi marketlerde herşey bedava ev kiraları tarih oldu ne mutlu bize

Öğretmen maaşı artamaz. Daha maaşa zam yapılmadan zaten sizin elinizden o zam öncesinde elektrik su doğalgaz vs ile peşinen alınır.

Adamlar istatistiği verirken şunu hiç düşünmemişler; 2002 yılında öğretmenin can simidi olan ek dersler maaşın yüzde 35'ine tekabül ederken 2013 yılında o can simidi maaşın sadece yüzde 28'ine denk geliyor!!!

Hocama katılıyorum, bunlar sadece aldatmaca, verdikleri üç kuruş zammı zaten 10 kuruş olarak misli misli geri alıyorlar, her tarafı zam olsa kaç yazar!

hozgulen' Alıntı:
öğretmenin maaşı arttı benzin düştü doğalgaz düştü elektrik beleşe geldi marketlerde herşey bedava ev kiraları tarih oldu ne mutlu bize
Hayat bize güzel. :lol:

2002 de öğretmen 470 tl alırken polis ne kadar alıyordu şimdi ne kadar alıyor? Öğretmen %303 artış almış peki polis ne kadar almış? Yada imam?

Ama inanın ki ben başbakan olayım bu öğretmen camiasına para bile vermem? Evet daha fazlasını hak edenler var ama meslektaşlarımızın en az yüzde 50 si asgari ücreti hak edecek iş yapmıyorlar. Hele ki evli ve çocuklu bayanlar.

artışın etkisini şahsen seçimlerde oyumu kullanarak gösterecem, umuyorumki öğretmen arkadaslarda kendileriyle dalga gecenlere gereken cevabı verecektir

9 yıllık öğretmenim, ekim 2013 maaşım 1907 tl, ekders meselesine gelince, her öğretmen aynı ücreti almıyorki, aynı branşta olup, biri 150 tl alırken dieğeri 650 tl alan olabiliyor...
Kısaca bilmeyenleri, eksik bilgilerle kandırma ...

Vekillerin maaşları ve iş yapmayan CAMİ imamlarının maaşları ne kadar arttı onları da söylesin bakalım. Bizim maaşımızın az olduğu o zaman ortaya çıkar.

bence bu haberlere gündeme getirerek kendimize zarar veriyoruz sallayın gitsin ya...

altın fiyatı
2002 12.53
2013 85

mazot fiyatı
2002 0.98
2013 4,44

araç fiyatları 2002 gitmeye grerek yok 2 sene öncesine gidelim.
2011 toyota coralla en boş dizel 41000
2013 toyota coralla en boş dizel 61000

enflasyonu yok saydıkları için öğretmen 3 kat zenginleşti sanacaklar.

Alım gücü diye bi olay var ama adamlarda başa sürülecek kadar beyin olmadığı için bunu anlatmak zor. Sen o dönemdeki maaşla ay sonunda adamın cebinde ne kadar para kalıyomuş ona bak bi de şimdi bak. 5000 lira maaş alsan nolacak temel ihtiyaçlara ayda 5000den fazla para verdikten sonra. Temel ihtiyaç diyorum yani yaşamak için gerekli şeyler lükse ekstaraya hiç girmiyorum bile.

bende 2002 de başladım, evet maaş 473 liraydı ama benzin ise 1450 civarındaydı, şimdi 5 lirayı geçti yani
benzindeki artış %350 oldu, basit bir matematikle; bırakın refah payından pay almayı, 10 yılda enflasyona 50 puan ezilmişiz demek arkadaşlar :alkis:

yadigartbaykal' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:
Göreve yeni başlayan bir öğretmene 2002 yılında 470,20 TL maaş verilirken, rakamın 1 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla yüzde 303 artışla 1.894,53 TL'ye yükseltildiğini vurgulayan bakanlık, 2002 yılında öğretmenlerin 15 saatten ayda aldığı toplam ek ders ücretinin 165 lira iken, 1 Temmuz 2013 tarihiyle bu rakamın 543,39 TL'ye çıkarıldığını kaydetti.

http://finans.mynet.com/haber/detay/eko ... rtti/90284

hocam bunu kendi internet sitene koyarsan tam isabet olur. baksana adamlar hoop öğretmen maaşlarını arttırdılar, diğer herşey sabit kaldı. tam ilizyonist bunlar.
Doğru dedin hocam :)

akp ye değilde muhalefet partileri yuh olsun..bu ...................adamların yaptıklarını kanallara çıkıp sayamıyorlar...

adam bas bas bağırıyor kıyaslayor şunları yaptık diyerek iyi gösteriyor ...muhalefet ne yapıyor yatmaktan başka bütün kanalları dolaşsınlar...kanallar yancılık mı yapıyor..

bir şekilde seslerini duyursunlar...sadece yuh diyorum muhalefet partilerine...bunların insanları kandırmalarına resmen göz yumuyorlar...

muhalefet böyle olduğu sürece akp her zaman başta olacak...

ya bi çıkıp gitsinler şurdan ya. Yeminle diyorum okul açıldı açılalı hala geçen senenin elbiselerini giyiyorum. Ayakkabı alamadım. Elbise alamadım.
Bekar olmama rağmen kızlardan uzak duruyorum. çünkü onu karşılayacak bütçe yok. evlilik zaten bu durumla zor. araba hayal. ev ise masal ülkesindeki saray kadar uzak

hakanotuken' Alıntı:
Ama inanın ki ben başbakan olayım bu öğretmen camiasına para bile vermem? Evet daha fazlasını hak edenler var ama meslektaşlarımızın en az yüzde 50 si asgari ücreti hak edecek iş yapmıyorlar. Hele ki evli ve çocuklu bayanlar.[/quo :x :x :x

Her nedense hemem imam maaşlari bazi arkadaşlarin gundemine uturuveriyor.
Ogretmenin 2002 de ek ders haric aldigini imam 2004 te alabildi.
O gunlerde en dusuk memur maaşini imamlar aliyordu.

hakanotuken' Alıntı:
Ama inanın ki ben başbakan olayım bu öğretmen camiasına para bile vermem? Evet daha fazlasını hak edenler var ama meslektaşlarımızın en az yüzde 50 si asgari ücreti hak edecek iş yapmıyorlar. Hele ki evli ve çocuklu bayanlar.
ne oldu eşim çalışmıyor heralde senin, asıl senin gibileri asgeri üçret vereceksin!
öğretmenler hep bu zihniyetten darmadağın oldu gelen kullanır oldu, acaba devlet bünyesinde çalışan mühendisler,aile hekimleri ne iş yapıyor biz yatıyoruz diye birbirini şikayet ediyormu!ben bizzat şahit oldum arkadaşlarım var işlerinin rahatlığından öğertmnlik mesleğinin de zorluğunundan o paraya o iş yapılırmı dediklerini duydum......HİÇ bir meslek gurubunda siyaset yok! sendikacılık yok öğretmenlerde var! bu zaten gösteriyor gerçeği.

kalelibilişim' Alıntı:
Her nedense hemem imam maaşlari bazi arkadaşlarin gundemine uturuveriyor.
Ogretmenin 2002 de ek ders haric aldigini imam 2004 te alabildi.
O gunlerde en dusuk memur maaşini imamlar aliyordu.

imam miyiz?

Maasi gectin, bir ogretmen bir imamin sahip oldugu imkanlarin yanina yaklasabilir mi??

bir ulkede bir din gorevlisinin maasa baglanmasi ne kadar dogru??

Bir din gorevlisinin namaz kildirmasi icin para almasi islamiyette caiz midir??

1850 tl olmaycakta ne kadar olacakmış :) 1200tl olduğunu farz edersek, ilkokul mezunuda 2100tl maaş alıyor:) bumu olacaktı sayın bakan.

İlk maaşımı 850tl aldım. Hizmetli 450 tl alıyordu. 850/450=1.88*2100(endüşük memur maaşı-2013)=3966tl.....:) şuan öğretmen 1915 tl mmaaş lıyor.

Evet imamim.
`bir ogretmen bir imamin sahip oldugu imkanlarin yanina yaklasabilir mi??` soruyu tersten sormak lazim.
Hz omer imamlara maas baglamistir.

Hem birazcik mantikli dusunmek lazim.
Adam memleketinden kalkmis gitmis baska memlekete bu adam ne yer ne icer...
Nasilki siz bunun icin egitim gorduyseniz ve baska memleketlerde gorev yapiyorsaniz biz de oyleyiz. Yok yok biz sizinle kendimizi kiyaslayamayiz. biz kimiz ki...

kalelibilişim' Alıntı:
Evet imamim.
`bir ogretmen bir imamin sahip oldugu imkanlarin yanina yaklasabilir mi??` soruyu tersten sormak lazim.

Nasilki siz bunun icin egitim gorduyseniz ve baska memleketlerde gorev yapiyorsaniz biz de oyleyiz. Yok yok biz sizinle kendimizi kiyaslayamayiz. biz kimiz ki...
iyi dedin..

kalelibilişim' Alıntı:
Evet imamim.

Cevabiniz beni hic tatmin etmedi, eden varsa ne mutlu.

Bu arada imamim diyorsunuz, fakat bu forumda bir sirket nicki ile dolasiyorsunuz bu da ilginc geldi.

Fazlaca da yorum yapmak istemiyorun.

Geri