1-5 arası sınıflarda Bilişim Teknolojileri Kalkmış

Kodla Büyü
bosispc' Alıntı:
matematik, fen, türkçe, tarih, ingilizce ... dersleri öğretmenleri labı kullanayım dedimi sanki senin tekelin kimseyle paylaşmak istemez türlü zorluklar çıkarırsın.
Matematik, Fen, Türkçe, Tarih, İngilizce öğretmenleri; öğrencileri labdaki bt öğretmenin üstüne atıp öğretmenler odasına kaçarsa, zahmet edip labda dursa bile çocukların bilgisayarları haşat etmesine müsaade ederse, doğal olarak da labı rüyasında görür.

Öğrencileri Bt öğretmeninin üstüne atamamanızın hıncını burada çıkarmaya çalışmayın. Çıkış düğmesi sağ üst köşede.

bosispc' Alıntı:
kusura bakmayın ama kendi sonunuzu kendiniz hazırladınız.
bilgisayar derslerin okulda nasıl geçtiği belli. sen istediğin kadar ben dersimi anlatıyorum de, farketmez. Okulda formatör olursun idareye yalaklanacağım diye çıktısını alırsın (bilmediğinden değil sen yalakasın ya seni kullanacak) matematik, fen, türkçe, tarih, ingilizce ... dersleri öğretmenleri labı kullanayım dedimi sanki senin tekelin kimseyle paylaşmak istemez türlü zorluklar çıkarırsın. birşey sorarsın bilgisayar, televizyon, fotoğraf, cep telefonu hakkında bu konu hakkında bilgim yok demez de , başlar atışa. Sonra "ben herşeyi bilmek zorunda değilim" diye şikayetlenir. zaten bilmiyorsun ki atıyorsun. Bir de herişi yapıpda bu benim işim değil demeleriniz yok mu? bu senin görevin değilse yapma. görevin olan işi yap. git diğer öğretmenlere yardımcı ol. onların lab kullanmasına yardımcı ol. faydalı ol. en kral öğretmen sen olursun.
Samimi ol, idarenin işini yalakalığından dolayı yapıyorsun.

Sadece kendi okulunuzda karşılaştığınız Bilişim teknolojileri öğretmeni ile aynı branştaki tüm arkadaşlarımızı nasıl bir tutarsınız. Labı ders yapacağım bahanesi ile sapasağlam teslim alan, 40 dakika sonra enkaz olarak bırakan diğer branş öğremtenine bir daha kimse vermez. Çünkü kırılan bozulan her şey bizim üstümüze kalıyor.

Burda yazmanm uygun değil, " Burdan öyle görünüyor " diye bir fıkra var. O fıkradaki gibi hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi değil. Bizzat bilgisayar öğretmeni olmadan da ne demek istediğimizi anlayamazsınız.

Saygıdeğer branşı belirsiz ama nicki bosispc olan arkadaş

okula değil de, öğrenciye ne faydan oldu de. bir kaç bilgisayar tamir etmek değil, senin vazifen, idareye çıktı almak da değil. İdarenin işini yapacağım diye dersi bırakmak, okula mı yoksa idareye mi faydan. Eğri otur, doğru konuş, samimi ol. İşlemiş yalakalık.

Formatör öğretmenin görevi ne, ibrikçi başımı. tüm branşlardan öğretmen demeye, bin şahit ister ne adamlar var (kendi nefsimi ayrı tutmuyorum) Onların yüzünden öğrencinin dersi bt sınıfında işlemesine engel olursan bakanlık 2200 bt sınıfını kaldırır. Sen paylaşmazsan paylaştırır bakanlık. O beğenmediğin adamın tamircisi olursun. Kendi sonunuzu hazırladınız.

bosispc' Alıntı:
bilgisayar derslerin okulda nasıl geçtiği belli. sen istediğin kadar ben dersimi anlatıyorum de, farketmez. Okulda formatör olursun idareye yalaklanacağım diye çıktısını alırsın (bilmediğinden değil sen yalakasın ya seni kullanacak) matematik, fen, türkçe, tarih, ingilizce ... dersleri öğretmenleri labı kullanayım dedimi sanki senin tekelin kimseyle paylaşmak istemez türlü zorluklar çıkarırsın. birşey sorarsın bilgisayar, televizyon, fotoğraf, cep telefonu hakkında bu konu hakkında bilgim yok demez de , başlar atışa. Sonra "ben herşeyi bilmek zorunda değilim" diye şikayetlenir. zaten bilmiyorsun ki atıyorsun. Bir de herişi yapıpda bu benim işim değil demeleriniz yok mu? bu senin görevin değilse yapma. görevin olan işi yap. git diğer öğretmenlere yardımcı ol. onların lab kullanmasına yardımcı ol. faydalı ol. en kral öğretmen sen olursun.

Bayılıyorum bu herkesi kendi gibi zannedip boş kümeye bile örnek olamayacaklardan. :lol:

bosispc' Alıntı:
okula değil de, öğrenciye ne faydan oldu de. bir kaç bilgisayar tamir etmek değil, senin vazifen, idareye çıktı almak da değil. İdarenin işini yapacağım diye dersi bırakmak, okula mı yoksa idareye mi faydan. Eğri otur, doğru konuş, samimi ol. İşlemiş yalakalık.

Formatör öğretmenin görevi ne, ibrikçi başımı. tüm branşlardan öğretmen demeye, bin şahit ister ne adamlar var (kendi nefsimi ayrı tutmuyorum) Onların yüzünden öğrencinin dersi bt sınıfında işlemesine engel olursan bakanlık 2200 bt sınıfını kaldırır. Sen paylaşmazsan paylaştırır bakanlık. O beğenmediğin adamın tamircisi olursun. Kendi sonunuzu hazırladınız.

Sen sağlıklı bir insan değilsin

boş iş pc nin bir karın ağrısı var am aanlamadım neyse.arkadaşlar formatör öğretmenlik 1993 den beri var yanılmıyorsam.bilgisayarın daha b sinin bile popüler olmadığı ozamnlarda formatör görevlendirmeleri yapılmaya başlanmış.bugün dağın başına bile labaratuvar kurulmuşken bunun kaldırılacağını düşünüp bize oh ceken arkadaşlar malesef boşa seviniyor.

doğru sen boş kümeye örneksin. boş kümelerle kendini savunma. diğer ciddi arkadaşlar gibi görüşünü yaz.

bosispc' Alıntı:
şimdide bunlar peyda oldu ...sanki diğer branşalr on numara çoook çalışıyor ...sen kimsin yaw kimsin seni hesaba biler almam...yatıyoruz yatıyoruz. heç umrumda değil elbet bişelere girecez ders olarak ben hiiç düşünmüyorum...kaldırsınlar dersi çok ta tınnnn..ama bişe sölimmi bizi ihya edecekler elbet bu arkadaşıda görecem:))))

bosispc' Alıntı:

bu yalaklanmak malaklanmak nerden çıktı Anlaşılan bi bilgisayarcı sana iibi darbe vurvmuş...senin gibilerini çok gördüm ... valla ben yalaklanmadım ama çooook yalaka gördüm sen boş sınıfında kısık sesle sölemeyeceyin şeyi ben müdürmede yardımcısınada söledim.efendi kendine gel ...seninki savunma mekanizması yaptıklarını bize mal etme...hey Allahım kimlerle ugraşıyoruz...

boişpc nikinden anladım senin derin bir kuyruk acın var hemde sölerdim ama çatlarsın diye söylemiyom...elinden bişelerini almışlar :))))))))))))))))))))

bak müdüre şunu söyledim, okula şunu yaptım. öğrenciye ne yaptın onu söyle. okulun işi diye müdürün, müdür yardımcısının katipliğini yapıyorsun. Gerçeği iyi gör. sorularıma cevap ver.
öğretmenlere kızıp, neden bt sınıflarının diğer dersler için kullanımına izin vermedin. Belki bazı öğrencilere daha fazla faydan olurdu?

bosispc' Alıntı:

Biz görevimizin ne olduğunu biliyoruz da sen kendi görevini bir türlü yazmamışsın yoksa utanıyormusun....
O beğenmediğin adamın tamircisi olursun demişsin de kusura bakma istemezsem o beğenmediğim adamı süründürürüm... Bilgisayar öğretmeninin birinden iyi bir darbe yemişsin ama helal olsun arkadaşa az bile yapmış...

bosispc' Alıntı:
doğru sen boş kümeye örneksin. boş kümelerle kendini savunma. diğer ciddi arkadaşlar gibi görüşünü yaz.

:puhaha: :puhaha: ciddiyetten bahseden bak ya çok güldürdün beni bugün boş kümeye bile örnek olamayacak vatandaş.

Arkadaşlar boş verin bu boş kişiyi ciddiye almayın kendisini. Tedavisi devam ediyor bu arkadaşın. Rehabilitasyon süreci sonlanınca sonuçlarına bakar ondan sonra yardımcı oluruz kendisine. Formatör öğretmen değilmiyiz alışkınız yardımcı olmaya. Bir kezde hasta biriyle uğraşırız bişey kaybetmiş olmayız.

bugün yeter. görüşmek dileğiyle. bak biri yerlerde kıvranıyor....
topu taça atmak kolay sen hastasın diye. cevaplamasanda düşün
bizim öğrenciye ne faydamız oldu.

mmkgs : sen yada ben daha faydalıyım tartışması yapmak istemiyorum. Okul için çok faydalı işler yapabilirsin ama bu çalışmaların öğrenciye ne kadar faydası oldu bunu düşünmeni isterim.

bote_sevinc : PCyi iş yapmak ve içini dolduramamak ayrı, işinde PCyi kullanmak ayrı.

karinca_52 : bencede dersinize sahip çıkın ve hakkını verin, sizlere çok ihtiyacımız var. netcafe kültüründe öğrencilerin durumu ortada. Okullar da pc sadece eğlence amaçlı olmadığını (msn, facebook, oyun, müzik dinlemek) sizler öğreteceksiniz. sizler okulda bunlara fırsat verirseniz dersiniz basitleşir, dolayısıyla sizlerde basitleşirsiniz...

Sene başında söyle bir tartışma çıkacam. Bilişim teknolojileri 4 ve 5 lerde 2 saat olmasına rağmen bazı okullarda 1 saat ayıracaklardır durumdan istifade edip.

4 sene normal dersime girdim. 3 sene de formatör olarak çalıştım. Bu arada derslerimi işledim. Vermem gereken konuları öğrencilerime vardim. Ekstra, formatör iken labımı hem tenefüslerde hem de okul çıkışında açtım. Diğer branşların sınıflarında herhangi bir bilgisayar sorunun da onlara yardımcı oldum. Yalakalık değil görevim olan idari işlerde çalıştım. Öğretmen arkadaşlara basit bilgisayar konularında seminerler verdim.
Şimdi bosispc sen ne yaptın öğrenciler için okul için?

meb-projeleri-uygulamalari-seminerler-haberler-f85/2010-11-ilkogretim-okulu-haftalik-ders-cizelgesi-t48251-75.html

arkadaşlar boş tartışmaların anlamı yok. Bir öğretmenin öğrencisine yapacağı en büyük iyilik dersini doğru dürüst anlatması ve öğrencinini yardıma ihtiyacı olduğu konularda ona yardımcı olmasıdır. Bunu da bir çok arkadaşımın yaptığını düşünüyorum. Başka meslekleri kötülemek, o mesleği icra eden kişilerin hepsine birden hakaret etmek de kişinin kendi kalitesini gösterir. Burada esas konu bizi öğretmen statüsünden iyice çıkarmaya yönelik yapılan çalışmalardır. rehber öğretmenler gibi bir statü getirecekler sanırım bize.

:(
YA BEN DERS GİRMEK istiyorum
almasınlar dersimizi teknik eleman olmak istemiyorum hem bayanlara yakışmıyor eğil kalk off kabloya bak :x

sadettin' Alıntı:
su13' Alıntı:
:(
YA BEN DERS GİRMEK istiyorum
almasınlar dersimizi teknik eleman olmak istemiyorum hem bayanlara yakışmıyor eğil kalk off kabloya bak :x

Madem bayanlara yakışmadığını düşünüyordunuz neden seçtiniz bu bölümü anlamışş değilim sonuçta emeğinizin karşılığı olarak maaş veriliyor...

bayanlara yakışıp yakışmadığı konusunu tartışmıyorum ama biz böteye girerken ve okurken bize tamirci olacaksınız denmedi o yüzden tercih ettik.öğretmenlik biliyosunuz ki bayanlar için ideal meslektir.branş bilişimde olsa öğretmen öğretmendir.tabiki bozulana bakıcaz kenarı çekip bırakmayacağız ancak asıl amacımız eğitim-öğretim olduğu için böte okuduk biz hocam.eğer biz bilişimciler birbirimizi desteklemezse inanın hiç kimse bizi desteklemez

Geri