16 OCAKTA SENDİKALARDAN İSTİFA EDELİM

Kodla Büyü

patron61

Üye
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere öğretmenlerin maddi durumunda bir iyileştirme yapılmadı. Öğretmenler bir çok memur gurubundan fazla ücret alması gerekirken neredeyse en az ücret alan ücret duruma düştü. Ya bir düşünün öğretmen olmak için nasıl bir süreçten geçtik ve beklentilerimiz nelerdi. Lise mezunu bir memurla aynı ücreti alacaksam ben neden dershaneye gittim, neden 4 yıl üniversite okudum. Kendilerine %100 zam yapan, maaşı 2000 lira olan danışmanların maaşlarını 4000-5000 liraya çıkaran vekiller sizce ŞİKE yapmıyorlar mı? Sendika başkanları da ne kadar ücret alıyor merak ediyorum.

FAZLA SÖZE GEREK YOK 15 OCAK 2012 de maaşlarda bir iyileştirme yapılmazsa 16 OCAK 2012 den itibaren SENDİKALARDAN İSTİFA edelim. Hangi sendika olursa olsun...

bence sadece yetkili sendikadan istifa edelim ki yetkiyi alan sendika ona göre davransın. zira sendikalardan istifa etmek sorunu çözmez aksine hükümetin eli daha da güçlenir. daha önceki söylemlerden yola cıkarsak hükümet sendikasız memur sayısını sendikalı memur satyısından fazla olduğunu söylerek sendikalarda zam pazarlığında belini bükmüştü. bugün itibari ile yetkili sendika hükümete hiç bir şekilde baskı kuramamış referandumdan bu yana 15 ay gecmesşne rağmen toplu sözleşme yasasını cıkartamamış aksine bununla ilgili hiç bi,r eylem ve söylemi de olmamıştır. bu yüzden yetkiyi elinde bulunduran eğitim bir sen den istifa edilmeli. diğer sendikalara geçilmelidir.

destekliyorum. ama sendikadan istifa yerine bizim haklarımızı savunmakla görevli yetkili sendikadan istifa ederek onlara cevap vermiş olalım. sendikasız olmak çözüm değil.

kasımda istifa edelim, aralıkta istifa edelim, toplantıdan önce istifa edelim, toplantıdan sonra istifa edelim, ocak 15te, 165da istifa edelim.....

Hocam üstünüze alınmayın ama forumlarda istifa edeceğim yazanların yarısı istifa etse kimse kalmazdı sendikada. Ya buralarda boş konuşuluyor, ya da bu konuda çoğu öğretmen bilinçli veya bilinçsiz olarak kandırılıyor.

Eğitimbirsen'in ocak 15e kadar yapacağım dediği ne var ki? Şimdiye kadar ne yaptı? 15i sabahı uyandığımızda birden ek ödememi göreceğiz hesaplarda. Bu maaşların nasıl yapıldığını az çok biliyoruz. 14ü akşamı EBS hadi deyip 15i zam mı alacağız? Tepki koyulacaksa neden hep bir günü bekleme durumu var? Organize olunamıyor tek gün konusunda, ben iki ay içinde defalarca gördüm bunu. İstifa etmeyi düşünen yarını beklemeden bugün istifa etsin, yarın istifa etmeyi düşünen yarın etsin istifasını. Bekleyerek birşey olmuyor.

Bu açılan kaçıncı başlık...
Eden zaten etti etmeyenlerde hem halinden hemde sendikalarından memnunlar...

repocket' Alıntı:
kasımda istifa edelim, aralıkta istifa edelim, toplantıdan önce istifa edelim, toplantıdan sonra istifa edelim, ocak 15te, 165da istifa edelim.....

Hocam üstünüze alınmayın ama forumlarda istifa edeceğim yazanların yarısı istifa etse kimse kalmazdı sendikada. Ya buralarda boş konuşuluyor, ya da bu konuda çoğu öğretmen bilinçli veya bilinçsiz olarak kandırılıyor.

Eğitimbirsen'in ocak 15e kadar yapacağım dediği ne var ki? Şimdiye kadar ne yaptı? 15i sabahı uyandığımızda birden ek ödememi göreceğiz hesaplarda. Bu maaşların nasıl yapıldığını az çok biliyoruz. 14ü akşamı EBS hadi deyip 15i zam mı alacağız? Tepki koyulacaksa neden hep bir günü bekleme durumu var? Organize olunamıyor tek gün konusunda, ben iki ay içinde defalarca gördüm bunu. İstifa etmeyi düşünen yarını beklemeden bugün istifa etsin, yarın istifa etmeyi düşünen yarın etsin istifasını. Bekleyerek birşey olmuyor.
:alkis: :alkis: :alkis:

Bende sendikamdan istifa edeceğim 16 Ocakta. Hangi sendika sorunumuza çalışıyoruz palavraları yerine çözüm bulursa o sendikaya gözüm kapalı üye olacağım.

sendikası olmayanlarda birşey yapabilse...şu norm sorunumuz çözülse...2012den dileklerim bunlar :roll:

yetkili sendika iş yapmıyor diyorsanız ozaman başka sendikaya geçin derim. sendikasız mücadele olmaz. tek başına bi hiçiz. üstelik toplu sözleşme grev hakkı olmadan sadece içi boş bi haktır ve yaptırımı yoktur...

toros44' Alıntı:
bence sadece yetkili sendikadan istifa edelim ki yetkiyi alan sendika ona göre davransın. zira sendikalardan istifa etmek sorunu çözmez aksine hükümetin eli daha da güçlenir. daha önceki söylemlerden yola cıkarsak hükümet sendikasız memur sayısını sendikalı memur satyısından fazla olduğunu söylerek sendikalarda zam pazarlığında belini bükmüştü. bugün itibari ile yetkili sendika hükümete hiç bir şekilde baskı kuramamış referandumdan bu yana 15 ay gecmesşne rağmen toplu sözleşme yasasını cıkartamamış aksine bununla ilgili hiç bi,r eylem ve söylemi de olmamıştır. bu yüzden yetkiyi elinde bulunduran eğitim bir sen den istifa edilmeli. diğer sendikalara geçilmelidir.
katılıyorum size hocam

16 Ocak niçin?

Olaylar
1547 - Rus Çarı Korkunç İvan taç giydi.
1556 - Philip II, İspanya'nın kralı olur.
1795 - Fransa, Hollanda'nın Utrecht şehrini işgal etti.
1804 - Fransız fizikçi Joseph Louis Gay-Lussac bir hidrojen balonu içinde 7.016 m ye yükselerek, sonraki 50 yıl içinde kırılamayacak olan bir rekora imza attı.
1846 - İlk Ziraat Bakanlığı (Nazırlığı) kuruldu.
1914 - Altay Spor Kulübü kuruldu.
1925 - Sovyetler Birliği'nde Lev Troçki savaş komiserliği görevinden alındı.
1928 - Sovyetler Birliği'nde 30 muhalefet lideri Almanya'ya sürgüne gönderildi. Sürgüne gidenler arasında Lev Troçki de vardı.
1928- Cemal Reşit Rey'in "12 Anadolu Türküsü" adlı ses ve piyano için yapıtı ilk kez seslendirildi.
1928 - Doktor Şefik Hüsnü Değmer ve arkadaşlarının Türkiye Komünist Partisi davası başladı.
1929 - Josef Stalin'le anlaşmazlığa düşen Nikolay Buharin, Komünist Enternasyonal'in başkanlığından istifa etti.
1952 - Gazeteci ve yazar Ercüment Ekrem Talu'ya Fransız "Légion d'honneur" nişanı verildi. Yazar bu ödüle Türk-Fransız kültür ilişkilerine katkılarından dolayı layık görüldü.
1956 - Uluslararası Basın Enstitüsü Türkiye'de basına baskı yapıldığını açıkladı.
1960 - İşçi Sigortalıları Kurumu İstanbul Hastanesi Cumhurbaşkanı Celal Bayar tarafından hizmete açıldı.
1961 - ABD Türkiye'ye 43 milyon Dolar yardımda bulundu.
1969 - Metroliner treni hizmete girdi
1970 - Muammer Kaddafi Libya başkanı oldu.
1979 - Şah Muhammed Rıza Pehlevi, ailesi ile birlikte İran'ı terk ederek Mısır'a yerleşti.
1980 - Bilim insanları interferon üretmeyi başardı.
1983 - Türk Hava Yolları'nın "Afyon" uçağı Ankara'da düştü: 47 kişi öldü.
1985 - Halkçı Parti (HP) milletvekili Bahriye Üçok, zina yapan erkeklerin de cezalandırılmasını öngören yasa önerisi vermişti. TBMM yasa önerisini reddetti.
1986 - İnternet mühendislik özel kuvvetinin ilk toplantısı.
1986 - New York'ta toplanan Uluslararası PEN Kongresi, Türk hükümetini yazarlarla ilgili tutumunu gözden geçirmeye çağırdı.
1987 - 1 Ocak'ta Pekin'de Tiananmen Meydanı'nda öğrencilerin başlattığı gösteriler sonunda Komünist Partisi lideri Hu Yaobang istifa etti; yerine Zao Ziyang getirildi.

2012 sendikalı öğretmenler dolduruşa getrilip mahalle baskısı yapılarak sendikalarından istifa etmeleri gerçekleşti. eğitim birsen sendikasında hiç ama hiç üye kalmadı... öğretmenlerin bu durumuna içerleyen milli eğitim bakanı ve başbakan cumhurbaşkanı istifa etti. türk baharı başladı... :puhaha:

Eğitim Bir Sen den istifa edin yeter öğretmenin haklarını savunmaktan acizler siyasi düşünmeye gerek yok

repocket' Alıntı:

HOCAM BEN SİTEYİ FAZLA KULLANAN BİRİ DEĞİLİM DAHA ÖNCE BAŞLIK AÇILMIŞSA DA GÖRMEDİM... Sendika olayını siyasi düşünmemek lazım. Sandık işi ayrı özlük meselesi ayrı. bana sorarsanız bizleri öyle örgütlemişler ki yukarıdakiler bizleri yönetmek için satranç oynar gibi hamleler yapıyorlar. Kaybeden hep biz oluyoruz. Siyasi tabloya bir bakalım hepsinin tribünü belli. hepsi kendi tribününe oynuyor. hepsinin amacı pastadan pay almak. kimi ikdidarda kalmanın hesabını yapar, kimi yüzde 25 bana yeter, kimi barajı geçmeye oynar. TAM bir süper lig. Avrupaya açılım var mı ne futbolda var ne ülkenin gelişmesinde. Kimin seçmeni hamle bekliyor hooooop al sana bir çıkış gelsin oylar seçimde baraj cepte.
40 yıllık öğretmende refah nedir bilmiyorsa ters giden bişeyler var.
SENDİKALAR = İL,İLÇE PARTİ TEMSİLCİLİĞİ
SENDİKALAR= BİR YERLERE GELMENİN YOLU,
1 proje , 1 eylem olsun bu sendikalar bir araya gelmez mi.
ÖRGÜTLENMEK ÖNEMLİ VE GEREKLİ
ANCAK ÖRGÜTLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEK İÇİN DEĞİL
KENDİ EKMEĞİNİ KAZANMAK İÇİN.
TEKRA DİYORUM Kİ; HÜKÜMETE BU ŞARTLAR ALTINDA SENDİKALI OLMAK YA DA OLMAMAK ARASINDA BİR FARK YOKTUR DEMEK İÇİN, SENDİKALARADA GEREKİRSE SİZEDE İHTİYAÇ YOK DEMEK İÇİN İSTİFA...
16 OCAK 2012 TEK KİŞİDE KALSAM (KARINCA MİSALİ) İSTİFA EDECEĞİM.YENİ BİR BAŞLANGIÇ....

sendikaya girmek nasıl bir hak ise istifa etmekte bir haktır. öğretmnlerin bu duruma düşmesinde gerçekte kimler suçlu bence düşünmek lazım. kimler el ele bu işi bu hale getirdi. branş bazında en az sendikalı olan bilişimcilerdir. en mağdur branşta bilişimcilerdir. bilişimcileri bu duruma getiren kimlerse onlara ceza kesilmeli ama burda herkez suçlu değil suçluyla suçsuzu ayırmak gerekir.

2 aydır 16 ocakta istifa edelim demenizin sebebi 45 tl mizi alalım sonra istifa edelim mantığıdır. bu bir öğretmene yakışmaz. istifa edecek adam 16 ocağı beklemez

Türkoğlu' Alıntı:
sendikaya girmek nasıl bir hak ise istifa etmekte bir haktır. öğretmnlerin bu duruma düşmesinde gerçekte kimler suçlu bence düşünmek lazım. kimler el ele bu işi bu hale getirdi. branş bazında en az sendikalı olan bilişimcilerdir. en mağdur branşta bilişimcilerdir. bilişimcileri bu duruma getiren kimlerse onlara ceza kesilmeli ama burda herkez suçlu değil suçluyla suçsuzu ayırmak gerekir.

2 aydır 16 ocakta istifa edelim demenizin sebebi 45 tl mizi alalım sonra istifa edelim mantığıdır. bu bir öğretmene yakışmaz. istifa edecek adam 16 ocağı beklemez

Hocam çok zeki çıktınız sizi tebrik ediyorum. Bakın bu kadar kişi anlamadı ama siz olayı hemen yakaladınız. 45 tl mizi alalım sonra istifa edelim. İşin doğrusu bunu ben bile yakalayamadım. Sizi tekrar tebrik ediyorum. Madem ki 45 tl için 16 ocak ı bekliyorum, istifa edipte sonraki aylar da neden mahrum bırakayım kendimi. 16 Ocak yazmamın sebebi sendikalara harekete geçmek için bir süre tanımak, 15 ocak maaşlar yatıyor zam ya da eşit işe eşit ücret gibi durumlardan memnun kalmazsak ki bunu maaşla beraber göreceğiz ve görülen o ki değişen bir şey yok, istifa etmek için mesai saati olması gerekiyor eee 15 ocak pazar, ilk mesai günü 16 ocak. Anladın mı şimdi 16 Ocak niye yazdım. Kendi kendine senaryo yazıp ondan sonra bu öğretmene yakışmaz demek sana yakışmadı. Niyet okuculuğu yapma sor söyleyelim.
BEN 16 ocakta istifa mı veririm mebbis ekranınıda sizinle paylaşırım. Sonra ben yatarım, çalışmayan sendikaları çok sevenler benim adıma da hak ararken ben yatarım. Sıkıntı yok.

Eğitim birsenliler acilen istifa etsin,diğerleri kademeli olarak :+1:

yaw arkadaş sizdeki istifa merakını anlamıorm , ister beğenin ister beğenmeyin biz öğretmenlerin hakkını yine sizin beğenmediğiniz sendikalar arayacaktır. Sendikasız öğretmenlerin bu tarz forumlarda atıp tutmaları sadece internet ortamında yapılan dedikodudan öteye geçemez. İlla istifa edecem diyorsanız bugüne kadar öğretmenin hakkını korumak adına 1 kere bile kılını kıpırdatmamış olan yetkili sendikadan istifa edin. Sendikalar ne işe yarıyor ne eylem yapıyorlar diyenlet TES in sitesine bi zahmet girsinler ne yapılıyormuş görsünler.

eğitim için hiçbirşey yapmayan, cebini doldurma derdinde olan kurumlar sendikalar, ama sendikaya maaşına ek alacağı 45-50 lira (galiba 3 kez veriliyor) için üye olacak kadar aciz insanlar varken onlarda haklı... kimse kusura bakmasın ama defalarca açılmış başlıklar var bunla ilgili kimsenin istifa ettiğine şahit olmadım hatta son 2 yılda sırf + 3-5 kuruş için en az 5-6 öğretmenin sendikalı olduğuna şahit oldum. aslında hükümeti de kutlamak lazım insanları sendikalı yapmak için üste para bile veriyor. bu anlayış devam ederken hiçbir zaman sendikalı olmamış biri olarak bekliyorum kaç kişi gerçekten istifa edecek.

Sendikanın adı önemli, dışarda bağırıp çağırsalar da kapalı kapılar ardında can ciger kuzu sarması hepsi.... çünkü hepsi siyasetçi.

"Yardım Almaya Alışan, Emir Almaya da Alışır!" ....[SULTAN IV.MURAD HAN]

buğünden estafa yaptım yahu ..

0a9c5387fb.png

şaka

arkadaş sendika nasıl kurulur.. siyasetsiz sendika varmı.. ben 1.5 yıl önce istifa etmiştim.. ek3 'ü doldurup okuluna dilekçeyle veriyorsun..

Yetkili sendikanın üye sayısı düşerse kazın ayağının öyle olmadığı anlaşılır, öğretmenler için en fazla şeyi yapabilecek sendika yetkili sendikadır. Oda bir şey yapmıyorsa yetkili sendika olmasına gerek yok başka bir sendika yetkili olsunki herkes ayağını denk alsın.

Geri