16 OCAKTA SENDİKALARDAN İSTİFA EDELİM

Kodla Büyü
İstifa etmesine ettim ama şimdide diğer sendikalarla başım dertte, sizi bizim sendiya alalım diye zorluyolar, laf anlatamadım bir türlü. Arkadaş hatrına bulaştık bir kere, nasıl kurtulacam ben bunlardan :(

türk eğitim sen 14 ocakta maliye bakanlığın önünde binlerce öğretmenin katılı ile eylem yaptı. eylemin amacı öğretmene verilmeyen ek ödemedir. her çarşamba bütün illerde eylemini devam ettiren türk eğitim sen 14 ocaktada büyük bir eylemin altına imza attı.

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=14103

sendikadan istifa edenlerde hangi sendikanın ne iş yaptığını takip etselerdide öyle istifaların verseydi.

AKİM (ak parti): öğretmnler duygu sömürü yapıyor
Mustafa elitaş (AKP gurup başkan vekili): öğretmen ne iş yapıyor git git gel 1800 tl maaş alıyor
Bülent Arınç; “Ömer Dinçer, öğretmenlere şahsiyet kazandırmak için çalışıyor
ömer dinçer : öğremten 3 ay tatil yapıyor

seçimden sonra öğretmenler itibarını düşürenlere aceba kimler tepki koydu hani sendika bu laflara karşı bir teki koya bildi.

cyln' Alıntı:
valla ben ettim... okul temsilcisi bıçak gibi kesti muhabbeti :))

ona küfretsen bu kadar sinir olmazdı.. onların çıkarları var bu işten.. adam değiller.. sendika gibi saçma sapan birşey yüzünden arkadaşına bozuk atan hatta karşı olan tavır olan insandan bir cacık olmaz..

tayinci42' Alıntı:
cyln' Alıntı:
valla ben ettim... okul temsilcisi bıçak gibi kesti muhabbeti :))

ona küfretsen bu kadar sinir olmazdı.. onların çıkarları var bu işten.. adam değiller.. sendika gibi saçma sapan birşey yüzünden arkadaşına bozuk atan hatta karşı olan tavır olan insandan bir cacık olmaz..
Kimsenin çıkarına basamak olmayın.Başkaları sırtınıza basarak bir yerlere çabalıyor ama onlarıda kandırarak bir yerlere çabalayanlar var.
Tüm olaylar bir kandırmaca ve sendika zincirindeki herkes silsile boyunca vaatlerle kandırılıyor.Sendikaya üye olmak bir hak ise,İstifa etmekte bir tepkidir.Bu dünyada üzmeye üzülmeye ve menfaat için arkadaşını satmaya değmez.

gerçeken çalışan uğraşan sendika ile başka yerlerden nemalanan sendika arasındaki farkı anlayamayan varsa istifa etsin.

En basitinden 5-6 yıldan beri formatörlük görevlendirmeleri yapılıyor. o kadar bilgisayar öğretmeni isyan etti. Madem ki sendikalıyız görev tanımlarımız dahi geçen bu zamanda yaptırılabildi mi??? Kocaman bir hayır. O nedenle ben istifamı verdim. Madem ki sendikaların bu şekilde var olmalarını kabul ediyorsunuz, benim içinde çabalarsınız artık. Zaten bir X sendika temsilcisinin öğretmenler odasına geldiğinde diğer sendikadaki öğretmenlerin ordan çıkması ve sendikaların öğretmenleri bölmesi, ayrıca istifa edenlere temsilcilerin gösterdiği tepki bu işin nasıl yürüdüğüne en büyük delildir. KURTULUŞ SAVAŞINI YAPANLAR HEP AYNI GÖRÜŞTE DEĞİLLERDİ AMA AMAÇ İÇİN DÜŞMANA KARŞI BİRLİK OLMUŞLARDI. ÖĞRETMENLERİN AMACI BELLİ AMA SAĞOLSUN SENDİKALAR BİRLİKTELİĞİMİZİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL...
NEYSE BEN İSTİFAYI VERDİM DARISI BAŞINIZA...

sendikasız kalan öğretmen camiasına yapılan haksızlıkların önüne geçmeniz mümkün olmaz. sendikalar zayıflarsa hükümetin eli dahda çok güçlenir. bu sene öğretmnlere karşı gayrı ciddi yaklaşımların sebebide yandaş sendika olan ebs nin olmasıdır. eğer ebs dirayetli olabilseydi en azında bu kadar kötü günlerimiz olmazdı.

Geri