2-3 Ocak Açık Lise sınavları

Kodla Büyü
horozerk' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
horozerk' Alıntı:
Bakanlığın puan olayını çözmesi lazım, bu sınavlardan alınacak ücretegore puan yansıtılmamış durumda, sınavlar sonucunda toplam kazandığı para benim kazandigim paraya gore 3 katı bulucak arkadaslarin hala benden puani bi hayli az durumda. çünkü biz mtsk sınavından 188 puan aldık, adam 3 sınavda yaklaşık 90 puan alıyor...
Bilgi işlem daire başkanlığı da illa resmi yazıyla mi iş yapmak zorunda, hic mi kafası çalışan kişi yok, yapılan toplu sözleşmeler gereği puan sisteminde gerekli düzeltme yapılmıştır diyecek yada duzeltme yapilmalidir diyecek üstlerine...
Hocam,

Parayı Bilgi İşlem ödemiyor ki. Bilgi İşlem sadece modülü hazırlıyor. İlgili Genel Müdürlük ödeme ile ilgili işlemeleri tamamlarsa Bilgi İşlemde ona göre yapar. Ayrıca bu işlemin kafa çalışma yada çalışmama ile ilgisi yok. Müdür size hafta sonları okula geleceksiniz dese hemen gider misiniz? Resmi yazı istemez misiniz?

Devlette yazı esastır Hocam.

Hocam bu iş ilk görevlendirme isteği başladığında herkes burada bu kargaşanın sinyalini verdi, bunca öğretmeni ilgilendiren mevzunun çözümü hızlı bir şekilde olur diye dusunmustum ama öyle olmadı burada bu işi yapmakla yükümlükim varsa çorbada tuzu var demektir, mazeret aramaya gerek yok. Kafa çalışma meselesi biraz ağır oldu kabul ederim ama biraz cozumcu, becerikli olmak gerekir. Sonucta toplu sözleşme imzalani çok oldu, sistem içinde olanlar tedbirini alacak, alamadı görevlendirme istekleri başlayınca olay ortaya çıktı telafi edecek...
Hocam,

Söylediklerinize katılıyorum. Bilgi İşlemin her şeyden bilgisi var. Sınav ücretlerinin yükselmesi en çok onların işini kolaylaştıracaktı. Çünkü görevlendirme algoritmasında tek işlem tanımlanacaktı. Herkese bir görev gelecekti. Hiçbir sorun yaşanmayacaktı. Ücret konusunda karar mevkii Bilgi İşlem değil.

hugo4545' Alıntı:
300 puanım var bana hiç görev çıkmadı. Yani 5 te 0
Bu puanın 188 i mtsk sınavı ve bana ilk kez çıkmıştı.

Şu an ki açık lise-ortaokul sınavlarının puanlamaları da değişecek ve en az 188 puana çıkacaktır. Mantıklı olan da bu. Şu an puanların düşük olmasının nedeni mebbiste ücret bölümünün halen ek ders görünüyor olmasıdır.
Doğru söylüyorsunuz Hocam. Bende aynı düşüncedeyim. Ama olması gerekene göre hareket edilemiyor. Olana göre hareket etmek zorundasınız.

Hocam, onay verilmiş sınav görevi iptal ettirilebilir mi? Eşim Kursu olduğu gün yanlışlıkla onay vermiş.

saçma bir meb uygulaması...kimisi 360tl alacak..kimsisi 0 tl :puhaha: :puhaha:

bilgisayarın dns sini google dnsleri yapmışım.kullanıcı adı şifre giriyorum yanlış diyor hadi dedim e-devletten giriyim dedim. şu uyarı geldi :Bu hata geçici bir hata olabilir. Bu nedenle yapmak istediğiniz işlemi bir süre sonra tekrar deneyiniz.Sonra dns bakıyım dedim 8.8.8.8/4.4 yapmısım.degiştirdim anca girebildim.Yine de sorun var atıyor hemen.Bir yerde okudum ulkeye saldırıyı sadece bir hacker yapıyormuş. :scared: artık siz düşünün türkiyenin alt yapısını...dısardan hiçbir şekilde girilemiyor devlet sitelerine.Nasıl bir hackermıs angola 'nın bizden iyi oldugu kanıtlandı :mrgreen:

sınav gorevi çıkmamış asıl meselem bu da bir şeyi araştırırken illaki kirli çoraplarla karşılaşıyorum... :puhaha:

bilo' Alıntı:
Hocam,

Ne yaparsanız yapın, Nasıl bir sistem getirirseniz getirin, ücreti ne kadar artırırsanız artırın, ne kadar adaletli olduğunuzu düşünürseniz düşünün vs. vs. insanları memnun edemezsiniz.

Hiç görev çıkmayanlar 1 tane çıkanlardan şikayetçi, bir tane çıkanlar iki tane çıkanlardan şikayetçi, iki tane çıkan üç tane çıkandan şikayetçi. Yani anlayacağınız herkes bir şeylerden şikayetçi.

Çünkü insanın fıtratında var bu. Çünkü bize bir vadi dolusu altın verseler ikincisini isteriz.

Sonuç olarak;

Her şeyiyle dört dörtlük olmasa da eski sistemi düşününce görevlendirmelerin merkezi olması bence çok güzel uygulama. Bunu herhangi biri olarak değil yıllardır işin içinde olan biri olarak söylüyorum.

Sınav ücreti ne olacak. Sendika 120 kusur olacak dedi bu arada benim gibi hiç sınav cikmayanlar ne yapacak

habibocak' Alıntı:
bilo' Alıntı:
Hocam,

Ne yaparsanız yapın, Nasıl bir sistem getirirseniz getirin, ücreti ne kadar artırırsanız artırın, ne kadar adaletli olduğunuzu düşünürseniz düşünün vs. vs. insanları memnun edemezsiniz.

Hiç görev çıkmayanlar 1 tane çıkanlardan şikayetçi, bir tane çıkanlar iki tane çıkanlardan şikayetçi, iki tane çıkan üç tane çıkandan şikayetçi. Yani anlayacağınız herkes bir şeylerden şikayetçi.

Çünkü insanın fıtratında var bu. Çünkü bize bir vadi dolusu altın verseler ikincisini isteriz.

Sonuç olarak;

Her şeyiyle dört dörtlük olmasa da eski sistemi düşününce görevlendirmelerin merkezi olması bence çok güzel uygulama. Bunu herhangi biri olarak değil yıllardır işin içinde olan biri olarak söylüyorum.

katılıyorum habib hocam'a. doyumsuzum sonuçta.

habibocak' Alıntı:
portatak' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Henüz bir gelişme yok. Onun içinde sistem eskisi gibi ekders olarak yapılıyor.
Hocam bu puana göre deniliyor ya sınav işlemleri modülünde yazan sınav görev puanı mı bu?
Evet Hocam.
Bende sıfır görünüyor nasıl oluyorda bana bir görev başka arkadaşlara üç görev düşüyor o zaman :?:
Sizinde kafanızı epey şişirdik valla hocam. Ücret azken çileyi biz çektik şimdi kaymağını başkası götürsün

habibocak' Alıntı:
först' Alıntı:
tc 1 ile başlıyor ve hiç görev çıkmadı.bncede bu görev tc ye göre verilmiyor.eşiminde aynı hiç görev yok,tc 1 ile başlıyo.
Bulunduğunu ilçede sınav var mı Hocam?

olmaz mı tabiki de var.okulumda bazı kişilere 2 bzılarına 3 görev çıkmış.haksızlık bu.bizede hiç görev yok.olacak iş mi?

Puan sıfır görev sıfır.
Okulda 3 görev birden çıkan var ve bu vatandaşlar ayrıca yetiştirme kursları ile küp dolduran vatandaşlar. Maaş karşılığı çalışıyorum ve sabrım taşmak üzere haksızlıklara.... aslında bimere şikayet yazmak lazım
Meb her zamanki gibi çok adaletli. Tşk meb ....

Açık lise Puanları şu an düşük görünüyor o yüzden 3-4 görev üst üste çıkmaktadır. Eğer puanlama düzelirse herkese birer görev düşecekti. Görevlendirmeler iptal edilip puanlamalar yenilendikten sonra görevlendirmeler yeniden yapılmalıdır.

habibocak' Alıntı:
bilo' Alıntı:
Hocam,

Sonuç olarak;

ismi merkezi olunca adaletli mi oluyor sayın hocam. bir yıl içinde 8 görev çıkan arkadaşım var. yine 3 görev çıktı. ben henüz 1 görev bulamadım. aynı ildeyiz. yıllardır işin içinde olan biri olarak siz işlerin nasıl döndüğünü benim kadar bilirsiniz. 21 yıllık öğretmenim.

sınavlarda zamlı ücret verilecekmiş. İlden okula yazı geldi. Şimdi hiç sınav görevi çıkmayanın suçu ne. zaten yetiştirme kurslarından sonra meslekçiler iyice gözden düştü.

habibocak' Alıntı:
bilo' Alıntı:
Hocam,

Sonuç olarak;

hocam insanları niye eleştiriyorsunuz.. burada meb hatalı iş yaptı kabul edin. kimse ÖSYMden şikayetçi değil çünkü adamlar işini doğru yapıyor. bakanlığa adam alınırken nasıl alındığını hepimiz biliyoruz. keşke ehil mi değil mi diye bakılsa..

sınav ücretleri yüksek olacak diye kabul ettik 4 seans sınav çıktı
hayırlısı bakalım 2 gün 20 saat ek derse çalışmak da var 500 tl ye yakın para almak da

Her yerde olduğu gibi bizim okulda da kazan kaynıyor. Kimine 3 görev çıkmış kimine hiç çıkmamış. Herkesin puanı sıfır görünüyor. TC ye bakalım dedik bi en küçüğe çıkmış bi en büyüğe. Kıdeme bakalı dedik 10 yıllık öğretmene 3 görev çıkmış, yeni atanan öğretmene 2 görev çıkmış. Bir şey anlayan varsa beri gelsin. İdareciyim bana da çıkmadı ki Allah'tan çıkmadı. Öğretmenlere durumun bizimle alakalı olmadığını anlatmaktan gına geldi. :x

Asıl sorun şu : Ücretler sözleşmede belirtildiği fiyattan ödenecekse eğer sınav puanları güncellecek mi? Bilgisi olan ?

görevlendirmeler de sendika dikkate alınıyor şu anda eğitim bir sendikasına üye iseniz olay biter hocam...

bana 2 AÖL VE 2 DE AÖO olmak üzere 4 görev çıktı. hepsini reddettim. Ücret belli olmadan girmeyeceğim.

klmno' Alıntı:
sınavlarda zamlı ücret verilecekmiş. İlden okula yazı geldi. Şimdi hiç sınav görevi çıkmayanın suçu ne. zaten yetiştirme kurslarından sonra meslekçiler iyice gözden düştü.
Yazıyı buraya eklermisniz?

esas küçük ilçedekilere hiç görev vermemeleri çok saçma, çoğumuz merkeze gidiş geliş yapıyoruz..Ben sınav görevi için tercih yapıyorum adamlar diyorki "yok sen uzaktasın sizin orda da zaten hiç sınav açılmamış sen gelme " yahu arkadaş sanane? ben tercih ettiysem istersem koşarak gelir görevimi yaparım. o zaman bizim gibi sınav görevi çıkmayan yerlerden TEOG sınavı da yapılmasın merkezde yapılsın :verymad: :verymad:

Geri