2010-11 İlköğretim Okulu Haftalık Ders Çizelgesi

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İlköğretim Okulları Haftalık Ders Çizelgesi yeniden düzenlenmiştir indirmek için tıklayınız... - 23/07/2010
http://ttkb.meb.gov.tr/ogretmen/modules ... it&lid=802

Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgeleri yeniden düzenlenmiştir indirmek için tıklayınız... - 23/07/2010
http://ttkb.meb.gov.tr/ogretmen/modules ... it&lid=801

--------------------------------------------------------
http://www.yetmezamaevet.com
http://www.sivildayanismaplatformu.org
http://www.gencsiviller.net
http://www.turkiyeevetdiyor.com/

Ekli dosyalar

• lköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi Kurul Kararı.rar
    58.1 KB · Görüntüleme: 1,691
  • ORTAÖĞRETİ HAFTALIK DERS ÇİZELGE UYGULAN. YÖN. AÇIKLAMA.rar
    25.6 KB · Görüntüleme: 342
  • Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgeleri.rar
    96.8 KB · Görüntüleme: 458
  • Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgeleri Kurul Kararı.rar
    66.7 KB · Görüntüleme: 314
  • lköğretim Haftalık Ders Çizelgesi1.rar
    139.7 KB · Görüntüleme: 4,294
  • lköğretim Haftalık Ders Çizelgesi1.jpg
    lköğretim Haftalık Ders Çizelgesi1.jpg
    172.8 KB · Görüntüleme: 34,794
Re: 2010-2011 İlköğretim Okulu Haftalık Ders Çizelgesi Değişikli

beden 2 saate ama bizim dersimizden ses bile yok

Bana çok ters geliyor bu işler.Ders saatini artır öğrenciyi daha çok çalıştır.Zorla, bilgiyi yükle...Beyin ne kadar çalışırsa o kadar iyi.Japonyada haftada 40 saat sadece fen dersi alıyor adamlar biz hali hazırda elizdeki ders sayısını azaltıyoruz.

Sanki ülke güllük gülüstanlık bu çocukların daha çok çalışmaya ihtiyacı var aynı zamanda memleketimizinde.Fen sosyal dil ve edebiyat alanında bu çocuklar nitelikli ve bilgili yetiştirilmeli .İlk okul öğrencisini ne kadar boş bırakırsan o kadar boş yetişir.

Sonuç yine eğitime ve dolaylı olarak ülkemizin geleceğine büyük bir balta vuruldu.

4 ve 5. sınıfta 1 saat fen ve teknoloji dersi 1 saat de rehberlik ve sosyal etkinliklerinin azaltıldığı yazıyor 26 saat olması için 2 saat daha azaltılması gerekir ki o da seçmeli ders olan bilişim teknolojileri dersidir diye düşünüyorum

Öğretim programı hazırlanmakta olan “Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi” dersi 2010-2011 öğretim yılında ilköğretim 8. sınıfta “seçmeli”, 2011-2012 öğretim yılından itibaren de aynı sınıfta “zorunlu” ders olarak okutulacak.

Şu ifadeye göre de 8. sınıflarda 1 saat seçmeli ders zorunlu olacak ve o da vatandaşlık dersi olacak. bize de geriye 6 ve 7. sınıflardaki 3-5 saat bilişim teknolojileri dersi kalacak tebrikler meb yine yaptın yapacağını...

Net açıklanmayan muğlak yerler var. Seçmeli dersler belirlenirken iş yine okul müdürlerinin yorumuna kalacak.

http://www.memurlar.net/haber/172389/ haberin kalan kısımlarını incelersek liselerde de önemli değişiklikler olmuş.

çok şükür seçmeli de olsa bir dersimiz hala mevcut (ilköğretim ve mesleki liseler dışındakiler için yazıyorum tabi)

yuci81' Alıntı:
çok şükür seçmeli de olsa bir dersimiz hala mevcut (ilköğretim ve mesleki liseler dışındakiler için yazıyorum tabi)

dersimiz mevcut ama dersimizle ilgili bir açıklama yapılmaması da tedirginlik verici...

sınıf öğretmenlerinin ekdersleri düşer bundan hiç bahsetmemişler 15 saat alıyorlar sanırım haftada ayda 60 420 filan alırken artık 10 saat olur haftada 40 ayda 280-300 olur sanırım... ben lisedeyim okulda yeni anadolu lisesi oldu bakalım ne olcak alanlar kalkıyomuş(sayısal_sözel...) bu iyi oldu bir anlamda artık gereksizdi öss de herkes istediği bölüme gidebiliyor artık alan seçmeye gerek yok zaten.. seçmeli dersler bizim dersler gibi ne olcak acaba gene meçhullerdeyiz her zaman olduğu gibi...

düşmeyecek tabi, serbest etkinlik yapacaklar ve bu etkinlikler bt sınıfında bile yapılabilecek tabi ama sınıf öğretmeni isterse
eemree' Alıntı:
sınıf öğretmenlerinin ekdersleri düşer bundan hiç bahsetmemişler 15 saat alıyorlar sanırım haftada ayda 60 420 filan alırken artık 10 saat olur haftada 40 ayda 280-300 olur sanırım...

bu ne rezillik ya .... Bir eğitim ancak bu kadar berbat hale getirilir....

bu saatten sonra bilişim teknolojileri dersi bitmiştir arkadaşlar.o kadar okuduk öğretmen olmak için hemde bilgisayar öğretmeni olmak için.umarım eğitek anketinde güzel bir sonuç çıkarda bizde ne olduğumuzu biliriz.şu saatten sonra bizim için en mantıklısı bt rehber öğretmeni olmaktır.ama ben sanmıyorum bunu yapacaklarına.çünkü bt rehber öğretmeni olursak bize diğer rehber öğretmenleri gibi çalıştırması gerekecek.yani sabah 9 akşam 3 te bitecek işimiz.bakanlığın bunu yapacağını sanmıyorum.tek çıkar yol bizleri teknik müdür yardımcısı yapacakları.böylece cümledede geçtiği gibi sabah 8 akşam 5 çalıştırcaklar.aynı müdür yardımcıları gibi.

hocam hak aranırsa hiç bir şey bitmez....Ama hakkını arayan toplum olamadık yıllardır...

karinca_52' Alıntı:
hocam hak aranırsa hiç bir şey bitmez....Ama hakkını arayan toplum olamadık yıllardır...
haklısın hocamda bu saattensonra hak arama diye bir hak bile bırakmadılar bizde.çok hızlı ilerleyen durumlar bizi buraya sürüklüyor.bu kesin ve net olan bişey.hakkımızda hayırlısı olsun

Öğrencilerin en çok sevdiği ders hangisidir?

, öğrencilere okulu daha çok sevdirmek, istek ve yetenekleri doğrultusunda etkinlikler yapmalarına ve ders seçmelerine imkan vermek amacıyla "İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgeleri"ni yeniden düzenledi.

Düzenlemeyle haftalık ders saati sayısı ilköğretim 1-3. sınıf Türkçe derslerinde 12’den 11’e, 1-3. sınıf Hayat Bilgisi derslerinde 5’ten 4’e, 4-5. sınıf Fen ve Teknoloji derslerinde 4’den 3’e, 8. sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde 3’den 2’ye indirildi.

İlköğretim 6-8. sınıf Beden Eğitimi dersleri ise 1’den 2’ye çıkarıldı.

:puhaha: :puhaha: :puhaha:

evet arkadaşlar bizim ders ne olacak gerçekten?
hiçbir ifade geçmiyor bilişim teknolojileri branşıyla ilgili?
ne olacağız biz:(

- Haftalık zorunlu ders saati sayısı toplamı 4 ve 5. sınıflarında 26 ders saatine indirilmiştir.
- 4 ve 5. sınıflarında 4 ders saati Serbest Etkinlikler yapılacaktır.
- 4-5. sınıf Fen ve Teknoloji derslerinde 4’den 3’e,
- 1-5. sınıflarda sınıf öğretmenleri tarafından rehberliğin, gerekli olduğu her zaman ve sosyal etkinliklerin ise Serbest Etkinliklerle birlikte yapılması amacıyla Rehberlik ve Sosyal Etkinlikler dersi için ayrılan haftalık 1 ders saati kaldırılmıştır.
Eski çizelge: http://ttkb.meb.gov.tr/ogretmen/modules ... oad&cid=72
Eski çizelgede 28 saat zorunlu, 2saat seçmeli ders vardı. Bu 2 saat seçmeli derste BT Lab olan okullarda Bilişim Teknolojileri seçilirdi.
Yeni uygulamada 28 zorunludan, 1 saat fen ve teknoloji, 1 saatte rehberlik dersi kaldırıldı ve zorunlu ders 26ya indi. 4 saat serbest etkinlik uygulanacak. Seçmeli ders yok. Bu yüzden 4 ve5. sınıflarda BT dersi artık yok. Serbest etkinlik içinde seçilebilirse onu bilemem.

6-7-8 de ise önemli bir değişiklik yok. Sadece 8. sınıfta İnk. Tarihi desi 1 azaltılıp yerine vatandaşlık ve demokrasi dersi okutulacak.

Re: 2010-11 İlköğretim Okulu Haftalık Ders Çizelgesi Değişikliği

4. ve 5. sınıflarda dolayısıyla dersimiz artık yok.
8.lerde bu sene seçmeli seneye yok :) (benim okulumda kesin 8lere vatandışlık seçilir)
Yani sadece 6 ve 7lere dersimiz olacak...
Süper!
Geçen yıldan istenilen ve büyük ihtimal basılan ya da basılma ihtimal olan 4 5 8 sınıf öğrenci kitaplar ne olacak...

Benim gibi büyük okulda formatör olmak isteyenler okul okul gezme dönemi başlıyor.

dizzy' Alıntı:
8.lerde bu sene seçmeli seneye yok :) (benim okulumda kesin 8lere vatandışlık seçilir)
Yani sadece 6 ve 7lere dersimiz olacak...
Süper!
Geçen yıldan istenilen ve büyük ihtimal basılan ya da basılma ihtimal olan 4 5 8 sınıf öğrenci kitaplar ne olacak...

Benim gibi büyük okulda formatör olmak isteyenler okul okul gezme dönemi başlıyor.

4 ve 5 lerden derslerimizi alınırsa eğer 2 tane bt öğretmeni olan okullarda durum nereye varıcak merak ediyorum.zaten zar zor dolan dersler böyle dahada kötü bir durum alıcak.Formatörlük gelmezse eğer vay halimize bizim.

6,7 ve 8lerde beden eğitimi 2 saat olacaksa hangi dersi kesecekler sizce:?: :idea: :idea:
egunay' Alıntı:
6-7-8 de ise önemli bir değişiklik yok. Sadece 8. sınıfta İnk. Tarihi desi 1 azaltılıp yerine vatandaşlık ve demokrasi dersi okutulacak.

dizzy' Alıntı:

4 ve 5 lerden derslerimizi alınırsa eğer 2 tane bt öğretmeni olan okullarda durum nereye varıcak merak ediyorum.zaten zar zor dolan dersler böyle dahada kötü bir durum alıcak.Formatörlük gelmezse eğer vay halimize bizim.

2 bt öğretmeni olan okullarda iş iyice karışacak.

Eski okulum ticaret meslek lisesinde yaşadığım problemler nedeni ile , hazirandaki il içi tayinde son tercihimdeki bir ilköğretim okuluna yerleştim. Okul tekli eğitim, önceki sistemde 42 saat bilişim teknolojileri dersi var ve normu 2 görünmesine rağmen kadrolu BT öğretmeni yoktu. İnşallah şimdiki il içi yer değiştirmelerde 2. bir öğretmen gelmez. Hizmet puanım daha 30 herhangi bir fazlalık durumunda ilk gönderilecek benim

bedenin dersimi olurmuşşş.. saçmalık! çocuk zaten okuldan eve evden okula bedeni çalıştırıyorr..

dmyksl' Alıntı:
4 ve 5. sınıfta 1 saat fen ve teknoloji dersi 1 saat de rehberlik ve sosyal etkinliklerinin azaltıldığı yazıyor 26 saat olması için 2 saat daha azaltılması gerekir ki o da seçmeli ders olan bilişim teknolojileri dersidir diye düşünüyorum

Öğretim programı hazırlanmakta olan “Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi” dersi 2010-2011 öğretim yılında ilköğretim 8. sınıfta “seçmeli”, 2011-2012 öğretim yılından itibaren de aynı sınıfta “zorunlu” ders olarak okutulacak.

Şu ifadeye göre de 8. sınıflarda 1 saat seçmeli ders zorunlu olacak ve o da vatandaşlık dersi olacak. bize de geriye 6 ve 7. sınıflardaki 3-5 saat bilişim teknolojileri dersi kalacak tebrikler meb yine yaptın yapacağını...
Dikkat edersen Trafik Güvenliği dersi 4.sınıfta kalkıyor... 1 saat kaldı geriye;satır aralarında vardır o da...

hemen BT kalktı vb gibi panklere kapılmayın . hala 4.sınıf ve 5.sınıfta 1 saat şeklinde kalıyor...

Arkadaşlar içinizde pek sınıf öğretmeni yok galiba. Ben sınıf öğretmeniyim. Sabahçı öğleci olan okullarda 1.2.3. sınıf öğrencileri için gerçekten 6. saatler eziyetten başka bişey değil. Alt yapıyı tam hazırlayıp altıncı saatlere halk oyunları, tiyatro, sanat eğitimi gibi dersler koysalar inanın matematikten daha yararlı olur.

Aynı amaçlı Sosyal Etkinlikler/Kulüpler olayını getirdiler.
Gerçek anlamda amaca ulaşılamadı.
Bence yine amaçlanan hedeflere ulaşılamayacak.

proegitim' Alıntı:
dmyksl' Alıntı:

Dikkat edersen Trafik Güvenliği dersi 4.sınıfta kalkıyor... 1 saat kaldı geriye;satır aralarında vardır o da...

Arkadaşım yazının tamamını okursan 4. sınıflarda kalkacak olan trafik dersinin yerine 4. sınıflara serbest etkinlik yapılacak diyo yani 4. sınıflarda 5 saat serbest etkinlik olacak diyo ayrıca kalacak olan 1 saat bilişim teknolojileri dersini nasıl sığdırdınız anlam veremedim

hadi hayırlısı, bakalım ne olacak.

bizim ders saatleri alınırsa norm kadro işleri nasıl olur? Herkesin normu düşer heralde :)

arkadaşlar benm okulmda toplam 21 saat dersim wardı. 4 5ler elimizden gitti. yani -12 eee 8lere de watandaşlk seçiliomş. -3. yani 15 saat dersim uçup gidio... bana kala kala 6 ve 7lerin haftada toplam 6 saatlik dersi kalıyo. benm durumumda olan bi sürü insan wardr. meb bize haftada 6 saatlik derse maaş wermez bence. mutlaka bize yaptracak bişe bulur...

Geri