2010-11 İlköğretim Okulu Haftalık Ders Çizelgesi

Kodla Büyü
Re: 2010-11 İlköğretim Okulu Haftalık Ders Çizelgesi Değişikliği

Türkiye58' Alıntı:
bizim ders saatleri alınırsa norm kadro işleri nasıl olur? Herkesin normu düşer heralde :)

orta büyüklükte 4 şubeli bir okulda 12 saat ders olur. 3 şubeli bir okulda 9 saat... + Sözleşmeliler 15 saat den aşağı düşerse sözleşme fesih sebebi... Bence bu yaz bizim branşla ilgili bir çalışma yapılacak iyi yada kötü...

ellerini çabuk tutarlar inşallah

eğitekin yaptığı anketten bişiler çıkarmı benim 2. kademe olarak topu topu 7 saat dersim kalır ilk kademe giderse

Re: 2010-2011 İlköğretim Okulu Haftalık Ders Çizelgesi Değişikli

yuci81' Alıntı:
6,7 ve 8lerde beden eğitimi 2 saat olacaksa hangi dersi kesecekler sizce:?: :idea: :idea:
egunay' Alıntı:
6-7-8 de ise önemli bir değişiklik yok. Sadece 8. sınıfta İnk. Tarihi desi 1 azaltılıp yerine vatandaşlık ve demokrasi dersi okutulacak.
Eski (olacak) çizelgede 6-7-8 lerde zorunlu ders saati 28 seçmeli ders saati sayısı 2dir.
Beden eğitimi 1den 2ye çıkarılınca zorunlu 29 seçmeli 1 olur. O 1 saatte BT seçilebilir.
Bu değişikliklerden sonra artık bu branşın iyice suyu çıkmıştır. Bir şubeli bir okulda 4-5lerde 2 saat, 6-7-8lerde 1er saat toplam 7 saat ders vardı. Bu değişiklikten sonra sadece 3 saat ders kaldı. 7 saatin 4 saati gitti. Dersin toplam normunun %57si gitti. Öğretmen ihtiyacınında %57si gitti. 10bin ihtiyaç varsa ülkede 5700ü gitti.
Bence MEB BT rehber öğretmenliği kadrosu açacak ve alan değişikliği ile ilköğretimdeki tüm BT öğretmenlerini isteğe bağlı olarak BT rehber öğretmenliği kadrosuna geçirme çalışması başlatacaktır. Neden alan değişikliği derseniz; ilköğretimde çalışan TEf mezunu arkadaşlar var, onları zorunlu olarak bu kadroya geçiremezler. Ayrıca 2-3 yıl içinde ders ilköğretimlerden tamamen kaldırılacak ve ilköğretimlerde sadece BT rehber öğretmeni kalacak.

benim düşüncemde şu bt öğretmenlerini bt rehber öğretmen kadrosuna geçireceklerini sanmıyorum.çünkü bt rehber öğretmen kadrosuna geçirirlerse aynı rehber öğretmenlerin haklarını vermek zorundalar.yani sabah 9 paydos 3 olur.ama çoğu müdür yardımcının bilgisayardan anlamadıklarını biliyoruz.bundan dolayı bize teknik işlerden sorumlu müdür yardımcısı kadrosu verilir gibime geliyor.böylece sabah 8 paydos 5 çalıştırabilecekler.sonuçta müdür yardımcısı kelimesi geçiyor.umarım öle olmaz.bu benim şahsi fikrim.

neden rehber öğretmene verilen haklar bize verilmesin ki..iki branşından kendine göre + ları ve - leri var..
madem dersimizi bu hale getirdiler.. mutlaka iyi bir özlük hakları olacak şekilde bir kadro açmak zorundalar

şu işe bak ya. okadar ders üzerinde düzenleme yağıldı. bizim dersin ismi bile geçmiyor. derside kaldıracaklarsa kaldırsınlar. ama zamanında fransızca öğretmenlerine yaptıkları gibi alan değişikliği hakkı verilmelidir.Bu zamandan sonra da ne formatörlük ne başka bir isimle çalışmak. En azından üniversitede BÖTE seçececek yakınlarınız varsa bilgilendirin arkadaşlar.Bana göre bu değişikliklerden sonra bizde gerçek bir tepki ortaya koymalıyız.Şu tatilde bile uğraştığımız işlere düşüncelere bak. tatil yapmamıza bile izin vermiyorlar. MEB gerçekten bu eğtim -öğretim işini eline yüzüne bulaştırdı.Kimsede bu işin içinden kolay kolay çıkamaz artık.(Okulumun şartlarını göz önüne aldığımda serbest etkinliklerde ver topu oynasın mantığı yada bahçede oynasınlar mantığı ağır basacak gibime geliyor.)

yorumlara bakılınca herkes durumu kabulleniyor .....

Herkes duruma bir tepki vermeli....

Beden eğitimi öğretmenleri eylem yapmıştı, 2 saatten 1 saate düşünce Ankara'da

Biz de böyle bir eylem yapabiliriz.

Lainn' Alıntı:
bedenin dersimi olurmuşşş.. saçmalık! çocuk zaten okuldan eve evden okula bedeni çalıştırıyorr..
:+1: :++: :alkis: :puhaha:
Zaten beden ve spordan başka birşeymi yaptıkları var?

dizzy' Alıntı:
Beden eğitimi öğretmenleri eylem yapmıştı, 2 saatten 1 saate düşünce Ankara'da

Biz de böyle bir eylem yapabiliriz.

keşke yapabilsek hocam eminim böyle bişey olsa insanlar ankara ya uçakla mı trenlemi otobuslemi neyle gideceğine kadar sorun çıkarır

Re: 2010-2011 İlköğretim Okulu Haftalık Ders Çizelgesi Değişikli

tam olarak sizin hesap ettiğiniz gibi olamaz çünkü meslek liselerindeki bt öğretmenleri göz ardı ediliyor sizin hesaba göre ama toplam bt öğretmeni ihtiyacı 10000 küsürde teknik öğretmenler çok fazla değildir norm olarak.

dediğiniz gibi bt rehber öğretmeni ancak branş değişikliği ile olur gibi geliyor bana çünkü adı üstünde öğretmenlik. o zaman derlerse, tef-esef-mühendislik mezunlarına ya meslek lisesi ya da bt rehber öğretmenliği bence çok yerinde bir karar olur. dolayısıyla tef-böte atışması, 21. ya da 26. tercihten meslek lisesine atanmalar olmaz. bu sefer bt rehber öğretmeni olmak istemeyen bt öğretmenleri ise zor durumda kalacak ders kaldırılırsa. istemeye istemeye geçecekler maalesef.
egunay' Alıntı:
yuci81' Alıntı:
6,7 ve 8lerde beden eğitimi 2 saat olacaksa hangi dersi kesecekler sizce:?: :idea: :idea:
egunay' Alıntı:
6-7-8 de ise önemli bir değişiklik yok. Sadece 8. sınıfta İnk. Tarihi desi 1 azaltılıp yerine vatandaşlık ve demokrasi dersi okutulacak.
Eski (olacak) çizelgede 6-7-8 lerde zorunlu ders saati 28 seçmeli ders saati sayısı 2dir.
Beden eğitimi 1den 2ye çıkarılınca zorunlu 29 seçmeli 1 olur. O 1 saatte BT seçilebilir.
Bu değişikliklerden sonra artık bu branşın iyice suyu çıkmıştır. Bir şubeli bir okulda 4-5lerde 2 saat, 6-7-8lerde 1er saat toplam 7 saat ders vardı. Bu değişiklikten sonra sadece 3 saat ders kaldı. 7 saatin 4 saati gitti. Dersin toplam normunun %57si gitti. Öğretmen ihtiyacınında %57si gitti. 10bin ihtiyaç varsa ülkede 5700ü gitti.
Bence MEB BT rehber öğretmenliği kadrosu açacak ve alan değişikliği ile ilköğretimdeki tüm BT öğretmenlerini isteğe bağlı olarak BT rehber öğretmenliği kadrosuna geçirme çalışması başlatacaktır. Neden alan değişikliği derseniz; ilköğretimde çalışan TEf mezunu arkadaşlar var, onları zorunlu olarak bu kadroya geçiremezler. Ayrıca 2-3 yıl içinde ders ilköğretimlerden tamamen kaldırılacak ve ilköğretimlerde sadece BT rehber öğretmeni kalacak.

kesinlikle siyaset yapmak için değil sadece dersimizin geleceği için yazıyorum..
bu sene ders saatleri falan böylede hükümet değişirse seneye herşey değişir.Biliyorsunuz bu ülkede kim başa gelirse ilk iş MEB de eski hükümetin yaptığının tersini yapıyo.

bilişim dersi haftada 2 saat zorunlu vede notu olmalıdır

karinca_52' Alıntı:

o günleri görmek nasip olacak mı acaba bizlere :?:

karinca_52' Alıntı:
BİLİŞİMCİ ARKADAŞLAR DERSİMİZE SAHİP ÇIKALIM. EN GÖZDE OLDUĞU YILLARA GERİ DÖNELİM.

herkes kabulleniyor dilenci konumunda gibiyiz arkadaşlar ek ders hesabı ders hesabı yapıyoruz. bizler 4 yıl okuduk bizlerin bu bölüme girerken aldığımız puanlar okulların en yüksek puanlarıydı (böte). mühendisliklerin çoğundan yüksekti. beden eğitimi öğrtmenleri hakları olanları seslerini duyurarak aldılar peki ya bizler ne yapıyoruz bt rehber öğretmeni yok müdür yardımcısı yaparlar branş değiştirme hakkı verirler! niçin hakkımız olanı savunmak için konuşmuyoruzda, haklarımızı aramak için konuşmuyoruz da ne verecekler merakla bekliyoruz. biz bu şekilde devam ettikçe daha çok haklarımız ellerimizden alınır. bizler bile gördüğüm kadarıyla kabullenmişiz dersimizin azaltılmasını ozaman bize kimse yardım edemez.

evrim0626' Alıntı:
herkes kabulleniyor dilenci konumunda gibiyiz arkadaşlar ek ders hesabı ders hesabı yapıyoruz. bizler 4 yıl okuduk bizlerin bu bölüme girerken aldığımız puanlar okulların en yüksek puanlarıydı (böte). mühendisliklerin çoğundan yüksekti. beden eğitimi öğrtmenleri hakları olanları seslerini duyurarak aldılar peki ya bizler ne yapıyoruz bt rehber öğretmeni yok müdür yardımcısı yaparlar branş değiştirme hakkı verirler! niçin hakkımız olanı savunmak için konuşmuyoruzda, haklarımızı aramak için konuşmuyoruz da ne verecekler merakla bekliyoruz. biz bu şekilde devam ettikçe daha çok haklarımız ellerimizden alınır. bizler bile gördüğüm kadarıyla kabullenmişiz dersimizin azaltılmasını ozaman bize kimse yardım edemez.
:+1: :+1:

Merhaba Arkadaşlar, inanılması zor ama ne olacağımız hiç belli değil. geçen sene şartlar daha iyi iken şimdi şartlar dahada kötü oldu. Biz desin zorunlo olmasını beklerkennerdeyse seçmeli bile olmayacak. O kadar emek harcıyoruz öğretmen oluyoruz sonumuz ne olacak belli değil. öğretmen olarak mı kalacağız rehber öğretmen mi, teknik müdür yardımcısı mı.Öğretmen adamın kafası rahat olmalı ki geleceğe yönelik planlarını yapabilsen ve malesef biz hala ne olacağız diye düşünüyoruz. çağ teknoloji çağı bilgisaayr çağı ama malesef bizim dersimize verilen önem nerdeyse sıfır. beden eğitimi iki saat ve zorunlu çocuk zatenher zaman beden yapıyor. hiç olmasa hafta iki saat yap, çocukara birşeyleröğretelim. çağımızın alaeti olan bilgisayarı adam gibi öğretelim. Arkadaşlar iogm adresine mail gönderelim hergün ne olacak bu dersin akibeti diye bizde ona göre programımızı yapalım. herkese iyi tatiller.

*cem62*' Alıntı:
İlköğretim Okulları Haftalık Ders Çizelgesi - 23/07/2010
Tanım: İlköğretim Okulları Haftalık Ders Çizelgesi
Sürüm: Boyutu: 16.00 Kb

http://ttkb.meb.gov.tr/ogretmen/modules ... it&lid=802

Bu tablodan anladığıma göre birinci kademeye dersimiz olmayacak.. linkteki tablo da şöyle..

Ekli dosyalar

• tablo.JPG
    tablo.JPG
    85.4 KB · Görüntüleme: 1,044
arkadaşlar teknik müdür yardımcılığı veya bt rehber öğretmen gibi düşünceler bana göre uzak...bu adamlar bizi iyice düşük görüyorlar ne yazıkki.bence ders toplamak için okul okul gezeriz gibi geliyor.bişeyler yapmamız lazım..bu çok gerekli.durum daha kötüye gitmeden köklü değişiklikler yapılmalı..ders kaldırılacaksa da kaldırılsın..onlarda kurtulsun biz de kurtulalım..ama saygınlığımızı kazanmamız gerekli.bişeyler yapmalıyız.

Liselerde Yabancı Dil Saatleri:

GENEL LİSE
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

DERSLER / SINIF 9. 10. 11. 12.
YABANCI DİL 3 2 2 2
ANADOLU LİSESİ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 6 4 4 4
İKİNCİ YABANCI DİL 2 2 2 2
HAZIRLIK SINIFI BULUNAN ANADOLU LİSELERİ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

DERSLER / SINIF Hazırlık S. 9. 10. 11. 12.
YABANCI DİL 20 6 4 4 4
İKİNCİ YABANCI DİL 4 2 2 2 2
FEN LİSESİ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 7 3 3 3
SOSYAL BİLİMLER LİSESİ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

DERSLER / SINIF Hazırlık S. 9. 10. 11. 12.
YABANCI DİL 20 6 3 3 3
İKİNCİ YABANCI DİL 4 2 2 2 2
GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 3 2 2 2
ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 6 4 4 4

İMAM HATİP LİSESİ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 2 2 2 2
ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 6 3 3 3
TEKNİK LİSE
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 3 2 2 2
ANADOLU TEKNİK LİSESİ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 6 4 4 4
MESLEK LİSESİ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 3 2 2 -
ANADOLU MESLEK LİSESİ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 6 4 4 4
SAĞLIK MESLEK LİSESİ
ÖĞRETİM PROGRAMI HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 3 2 2 2
ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ
ÖĞRETİM PROGRAMI HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

YABANCI DİL 6 3 3 3

Bu gidişle Bilişim Teknolojileri dersi kalmayacak ama geleceğimizle ilgili alınacak olan karara bizlerin de görüşlerinin sorulması gerekiyor. Bazı arkadaşlar Formatörlüğe devam ederim beni ilgilendirmiyo diye düşünebilir fakat ya bir sonraki dönemde formatör görevlendirilmezse o zaman 2 okul değil en az 3 okul gezeriz... Ya da ders seçilmezse ne olacak... İlerleyen dönemlerde okullarda norm görülmeyecek ve il içi ve il dışı tayinlerde yer değiştirme imkansız hale gelecek... Dersimizle ilgili ve en çok ders saati olan sınıflarda ders saatimiz 0 a iniyor ve Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin Tepkisi de 0 a iniyor. Bu doğru orantı inşallah sonumuz olmaz... MEB, İlköğretim genel müdürlüğü, Eğitek ve Köşe Yazarlarına durumumuzla ilgili mailler atalım ve geleceğimizle ilgili ne düşündüklerini açıkça soralım...
Zaman kaybetmeden MEB Bilgi Edinmeyle Başlayabiliriz. Hakkımızda hayırlısı olur umarım...

bu gün formatörlükle bazı arkadaşların sesini çıkarması engelleniyor. Yakında formatörlük görevlendirmeside yapmazlar o zaman ben o arkadaşları görürüm.Bu zamana kadar yapılan hiçbir değişimde bizim yada diğer meslektaşlarımızın görüşleri dikkate alınmadı bundan sonrada alınmaz. Bizim üzerimize düşen gerekli tepkiyi ortaya koymaktır. yoksa yakında iş işten geçmiş olacak.
Bizde gerek idarelere ilçe il memlere tepkimizi gösterelim. Bu sene bu şekilde gider ama seneye artık sesimizi çıkaramaz hale geleceğiz.
Bazı arkadaşlar BT rehber öğretmeni diyor. Kusura bakmayında Bt rehber öğretmeni olunca ne iş yapacaksınız. Üç yaşındaki çocuk bile bilgisayarı biliyor zihniyeti biz bilişimcileri müdür yardımcısına emir eri yapar büyük ihtimalle.
Ben bu günden sonra elimde bulunan okul sitelerini güncellemeyeceğim. Madem bedenciler turnuvalara girmemiş vb tepkiler göstermişler hadi bakalım bende tepkimi böyle göstereyim.(elimde iki okul birde ilçe mem sitesi var)

yeni değişiklik olumlu...Türkçe ve hayat bilgisi ders saati çok yüksekti...serbest etkinlikler daha rahat ve verimli dersler işlenmesi demek...anacak istismara da açık bir konu...

neresi olumlu hocam ....Bilişim teknolojileri dersi kalkıyor yavaş yavaş .... Derse girmek istemiyorum ben akşama kadar oturmak istiyorum diyorsanız haklı....

yazıklar olsun...

bu tatil günlerini bize zehir ettiler ya bizi böyle düşüncelere saldılar ya söyliyecek hiç bişi bulamıyorum.

Geri