2010-11 İlköğretim Okulu Haftalık Ders Çizelgesi

Kodla Büyü
herkes memurlar.net, şu vekil, bu gazeteci falan diyor...

ARKADAŞLAR....
sıkıntıları bağlı olduğumuz milli eğitim bakanlığı çözebilir. resmi bir dilekçenin altına imza atıp derdimizi anlatmaktan acizsek daha çok bekleriz şu forum yöneticileri birşeyler yapsın, bunlar duysun falan diye....

haftalık ders çizelgesiyle ilgili yazıyı ekiyle beraber inceledim .
Şunu belirteyim ki bir çok okul 2010 2011 yılı için 1-5 sınıflarda bilişim teknolojileri dersini seçti.
Açıklamalarda da
11. 2010–2011 Öğretim Yılında seçmeli bilişim teknolojileri dersini 1–5. sınıflarda seçmiş olan
okullar, serbest etkinliklerin ders saatleri içerisinde bu dersi işleyeceklerdir. Basım ve dağıtımı
yapılan ders kitapları kullanılacaktır.
olduğuna göre Bilişim Teknolojileri dersi kesinlikle işlenecektir. Yani bu sene herhangi bir değişiklik yok.

Diğer senelerde de;

10. Serbest etkinlikler saatinde, okul ve çevrenin şartları ile öğrencilerin bireysel özellikleri ve
ihtiyaçları dikkate alınarak;
b. Seçmeli sanat ve spor etkinlikleri, bilişim teknolojileri, satranç ve tarım derslerinin
programlarından öğrenci düzeyi de göz önünde bulundurularak yararlanılabilir.
olduğuna göre;

Okullarımıza baktığımızda BT sınıflarımız var, 4-5 lerde 4 saat etkinlik yaptırılacak bunlardan bazıları bilişim teknolojileri etkinliği olacaktır. ÇEVRE ŞARTI kelimesinden çıkarılacak anlam budur.

Önemli olan eğer Bilişim Teknolojileri ETKİNLİĞİ seçilirse bu etkinliğe Alanı Bilişim Teknolojileri olan öğretmenler mi, yoksa herhangi bir öğretmen mi uygulayacak?

Bence, Bilişim Teknolojileri Etkinliği, Branşı Bilişim Teknolojileri öğretmenleri tarafından işlenecektir. gibi bir açıklama gelirse BT sınıfı olup da hali hazırda Bilişim Teknolojileri öğretmeni olan okullarda sistem önceki seneler gibi devam edecektir. Hatta aksi durumda, milli eğitimin o kadar yatırım yaptık, BT sınıfı kurduk, öğretmenin de var siz neden bu etkinliği seçmediniz gibi tepkilerine, okulların maruz kalmak isteyeceklerini sanmam.

Önümüzdeki senelerde serbest etkinlik adı altında işlenmesi düşünülse neden 2010-2011 için ayrı bir açıklama yazmışlar diye bir soru geliyor aklıma ? Bu eğitim-öğretim yılından itibaren bilişim teknolojileri dersi çevre şartları da gözönünde bulundurularak serbest etkinlik adı altında işlenebilir diyebilirlerdi. Ayrıca sizin de söylemiş olduğunuz gibi bu derse bt öğretmenleri girebilecek mi? Girse bile Bt öğretmeninin ders sayısı neden okul idaresinin iradesine bırakılıyor ? Kimi okul 1 saat uygular kimi okul 5 saat? Neden 2.kademe için de bu uygulama yapılması yerine seçmeli ders olarak hala var ? Anlaşılacağı üzere bilişim teknolojileri dersi adı ortadan kaldırılmaya çalışılıyor ? Bir açıklama yapılmadan bu açıklamayı lehimize döndürmek durumundayız...

Arkadaşlar, bakanlıın objektif bir değerlendirmeye ihtiyacı var. Nedir bu değerlendirme? Öğrencilerin bilişim teknolojilerindeki seviyeleri. Bakanlık diyorki öğenci zaten kendi öğreniyor bilgisayarı, gerek yok BT dersine. MAdem öyle, Türkiye çapında bir değerlendirme sınavı yapalım eğitim öğretimin ilk haftasında. Bütün arkadaşlar da anlaşalım objektif olsun sınav. Kopya vs., benim öğrencim birinci olsun derdi olmadan. Maksat Türkiye genelindeki öğrencilerin esas durumunu öğrenmek. Ve Bu bilgiyi SPSS (veya başka analiz programı) ile analiz ederek öğrencilerin ne konuda bilgi sahibi olduklarını göstermek.

Öncelikle şu anki baskılarımıza devam etmeliyiz. Fakat bunun yanında kendi içimizde kapalı sistemle şu seviye sınavını hazırlamalıyız.
Komisyon oluşturarak, forumu takip eden öğrencilerimizin soruları almalarını engel olacak bir çalışmayla, seçici, bilişim teknolojileri dersinin bütün konularını kapsayan, içinde geleceğin teknolojilerinin de olduğu (nano teknoloji, kuantum teknolojisi), Pardus işletim sistemini de içeren bir sınav.

Her arkadaş ortak oluşturulan bu sınavı okullarında uygulayarak, sonuçları komisyona gönderir. Komisyon ve tabi hepimiz sınav sonuçları ile Türkiye genelinde bir değerlendirmeyi bakanlıpa iletmiş oluruz. Hatta bu dğerlendirmeye üniversitedeki hocalarımız destek olabilir.

Madem bakanlığımız kendi süper çocuklarından hareket ederek bizim dersimizi gereksiz görmektedirler. Ki buna merkezi okullarda çalışan kendi bıranş arkadaşlarımız da dahil oluyor bazen. Gösterelim nasıl bir bilgiye sahip olduklarını öğrencilerimizin.

Buna hem bizlerin hem de Bakanlığın büyük ihtiyacı olduğu düşünüyorum. Merakla fikirlerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar MEB Bilgi Edinmeye Dersimizin bu hale getirilmesinden dolayı okullarda 3-5 saat derslerimizin kaldığını ve yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan branşımızla ilgili bir çalışma yapılması gerektiğini(BT Rehber öğretmenliği vb.) belirtelim sesimiz şuan çıkmıyor ve bu da ilerde işimizi oldukça zorlaştıracak kararların alınmasına göz yummamız anlamına geliyor. Gerekli Yerlere Mail vb. atalım ve bizimle ilgili bir çalışma yapılması gerektiğini vurgulayalım. Bakanlık 2010 Yerdeğiştirmelerinde değiştirilemeyecek bir çok kararı basın açıklamasıyla değiştirdi ki bizler birlik olursak iyi bir sonuç elde edeceğimize inanıyorum.

NOT: Formatör olan arkadaşlar formatörlüğün geçici ve illerin keyfiyetine bağlı olduğunun mesai saatlerinin 8-5 olduğunun farkındalardır umarım. Bizler rahatız gibi düşünmeyelim ve geleceğimizle ilgili alınacak karara katkımız olsun.

bence tamamen kaldırsınlar bu dersi bizide hademe kadrosuna yerleştirsinler. :mrgreen: bizde ne olduğumuzu bilelim.

sözleşmeli öğretmenlerin sözleşmesini iptal etmek için ders saatinin azlığını bahane oalrak gösterebilirlermi.çoğumuz 15 saat sıkıntısı çekecez

sözleşmeli öğretmenler formatör olamadıkları için önce çevre okullardan ders bulmaya çalışacak haliye 5 okul bulması zor olacak, ders bulamadığı için yer değiştirmek zorunda kalacak , yer değiştirerek de ders bulamıyorsa sözleşmesi fesh edilecek...

schumix' Alıntı:
sözleşmeli öğretmenler formatör olamadıkları için önce çevre okullardan ders bulmaya çalışacak haliye 5 okul bulması zor olacak, ders bulamadığı için yer değiştirmek zorunda kalacak , yer değiştirerek de ders bulamıyorsa sözleşmesi fesh edilecek...

sonuçta olacağı bu.bir öğretmen 5 okula gitse açıkta kalmaz ihtiyaç fazlalığıda ortaya çıkar

bence kaybedilmiş bir şey yok ilköğretimlerde bilişim dersi gereksizdi ve kalkması iyi oldu hatta 6-7-8 lerdende kalkmalı her okula bir bilgisayar öğretmeni e-okul ve mebbisten sorumlu müdür yardımcısı olarak atanmalı

turkwebmaster' Alıntı:
bence kaybedilmiş bir şey yok ilköğretimlerde bilişim dersi gereksizdi ve kalkması iyi oldu hatta 6-7-8 lerdende kalkmalı her okula bir bilgisayar öğretmeni e-okul ve mebbisten sorumlu müdür yardımcısı olarak atanmalı

yok hocam hademe olmalı daha iyi

ismail yk nın şarkısı düşüncelerime çok güzel tercüman oluverdi bir anda allah belanı versin meb nedir bu bize yaptığın allah aşkına

Ne hallere düştük ya. Ben öğretmen olmak için okudum onca seneyi. bu mesleği de bildiklerimi öğrencilere öğretebildiğim için seviyorum. Yoksa okuldaki bilgisayarları tamir etmek istesem, başta MEB'in kadrosuna geçmezdim. Açardım kendi teknik servisimi. Kendi işimi yapardım.

Çok değerli arkadaşlar da e-okuldan sorumlu olsun diyorlar. Kardeşim sen müd yard ol. İstediğin görevi al. Hatta okulun sitesini bile yap. Benim umrumda değil. Ben dersimi geri istiyorum. Nedense göreve başladığımdan beri her gittiğim okulda, bütün öğrenciler bilgisayardaki programlar konusunda sıfır. Çok süper dedikleri bile sorduğum sorulara cevap veremiyorlardı.

Hazıra konup, yok face miş yok msn miş. Boş şeylerle uğraşmaktan başka yaptıkları yok. Yazık olacak o kadar yatırıma. Ve Teknoloji çağında izlenen bu politika çok yanlış. Esas teknolojinin doğru kullanımının öğretilmesi temel hedef olmalı.

msmst2009' Alıntı:
Arkadaşlar, bakanlıın objektif bir değerlendirmeye ihtiyacı var. Nedir bu değerlendirme? Öğrencilerin bilişim teknolojilerindeki seviyeleri. Bakanlık diyorki öğenci zaten kendi öğreniyor bilgisayarı, gerek yok BT dersine. MAdem öyle, Türkiye çapında bir değerlendirme sınavı yapalım eğitim öğretimin ilk haftasında. Bütün arkadaşlar da anlaşalım objektif olsun sınav. Kopya vs., benim öğrencim birinci olsun derdi olmadan. Maksat Türkiye genelindeki öğrencilerin esas durumunu öğrenmek. Ve Bu bilgiyi SPSS (veya başka analiz programı) ile analiz ederek öğrencilerin ne konuda bilgi sahibi olduklarını göstermek.

Öncelikle şu anki baskılarımıza devam etmeliyiz. Fakat bunun yanında kendi içimizde kapalı sistemle şu seviye sınavını hazırlamalıyız.
Komisyon oluşturarak, forumu takip eden öğrencilerimizin soruları almalarını engel olacak bir çalışmayla, seçici, bilişim teknolojileri dersinin bütün konularını kapsayan, içinde geleceğin teknolojilerinin de olduğu (nano teknoloji, kuantum teknolojisi), Pardus işletim sistemini de içeren bir sınav.

Her arkadaş ortak oluşturulan bu sınavı okullarında uygulayarak, sonuçları komisyona gönderir. Komisyon ve tabi hepimiz sınav sonuçları ile Türkiye genelinde bir değerlendirmeyi bakanlıpa iletmiş oluruz. Hatta bu dğerlendirmeye üniversitedeki hocalarımız destek olabilir.

Madem bakanlığımız kendi süper çocuklarından hareket ederek bizim dersimizi gereksiz görmektedirler. Ki buna merkezi okullarda çalışan kendi bıranş arkadaşlarımız da dahil oluyor bazen. Gösterelim nasıl bir bilgiye sahip olduklarını öğrencilerimizin.

Buna hem bizlerin hem de Bakanlığın büyük ihtiyacı olduğu düşünüyorum. Merakla fikirlerinizi bekliyorum.

bence süper bi teklif

T.C.İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK dersini kökten kaldırsınlar nasıl olsa bunların bu tarihle ilgileri yok,tarihleri başka bunların :x :x :x

Eğitek in yapmış olduğu BT Formatör Anketi ile 4. ve 5. sınıf seçmeli dersler listesinden Bilişim Teknolojileri dersinin kaldırılması arasında bir bağlantı olduğunu düşünüyor musunuz? :?:

c.b.' Alıntı:
msmst2009' Alıntı:

bence süper bi teklif

Bunu yapmalıyız arkadaşlar. Ve Türkiye genelinde ciddi bir çalışma yaparsak, daha önce örneği olmayan bir çalışma yapılmış olur. bakanlığımız da bir kere daha dersi değerlendirmeye alır. En güzel cevap bence böyle bir çalışmanın sonucunun gönderilmesidir.

bote67' Alıntı:
Eğitek in yapmış olduğu BT Formatör Anketi ile 4. ve 5. sınıf seçmeli dersler listesinden Bilişim Teknolojileri dersinin kaldırılması arasında bir bağlantı olduğunu düşünüyor musunuz? :?:

Anketin bununla ilgisi yok. Aslında 3 yıldır ben bu dersin kaldırılacağını müfetttişlerden hep duyuyordum. Peki şimdi o kadar labın kapısına kilit mi vurulacak. Bilişim dersi olmadan ne öğretmenler bilgisayarda çalışma yapar, ne de öğrenciler. Özellikle bir çok köy okulundaki lablara acıyorum ben. Öğrencilerin evde pcleri yok. Okula gelince öğreniyorlardı bilgisayarı. Ki mezun edip anadolu lisesine gönderdiğim öğrencilerim, beni ziyarete geliyorlar. İyiki öğrenmişiz bilgisayarı diye. Şehir merkezindeki arkadaşlarından çok daha güzel sunular hazırlamışlar ve başarılı olmuşlar.

Peki o kadar proje nasıl yürüyecek? Bizler öğretmeniz, teknik servis elemanı değil. Eğer öyle olmak isteseydim, meslek lisesinden sonra okumazdım bile.
Okullara gönderilen CS4 lere ne demeli. Yazık o kadar emeğe. Teknoloji çağında geldiğimiz noktaya bakın. :verymad: :?

msmst2009' Alıntı:
c.b.' Alıntı:
msmst2009' Alıntı:

bence süper bi teklif

Bunu yapmalıyız arkadaşlar. Ve Türkiye genelinde ciddi bir çalışma yaparsak, daha önce örneği olmayan bir çalışma yapılmış olur. bakanlığımız da bir kere daha dersi değerlendirmeye alır. En güzel cevap bence böyle bir çalışmanın sonucunun gönderilmesidir.
Benim fikrime göre gereksiz ve sonuç alma ihtimali zayıf bir uygulama olur. En güzel cevap bence Bilgisayar Destekli öğretimin eğitimin kalitesini arttırdığı ve öğrencilerin Bilişim Teknolojileri dersi sayesinde öğrenmiş oldukları bilgileri kendi öğrenme hedefleri doğrultusunda kullanabildikleri fikrini destekleyen anket sonuçlarıdır. Yani Türkiye geneli sınav yerine anket uygulaması yapmak ve bu anket sonuçlarını eğitim-öğretim ile ilişkisi olan herkesle (öğrenci,veli,öğretmen,müdür,vb...) paylaşmak daha etkili olabilir. Tabii ki bu sadece benim fikrim.

bu başlık altında yaklaşık 60 kişi yorum yazmış bence çok az sizce :?: mesele illaki yorum getirmek değil ama bişeyler yapmalıyız, ben daha yeniyim daha deneyimli olanlar yol gösterici olursa destek vermeye hazırım..

O kadar saçma uygulamalar ki... Anlamıyorum.. Yani ben bu sene asker öğretmenken il içinden bir öğretmen geldi ki 2 tane BT öğretmeni kadrosu var iken nasıl olur norm kadro böyle gösterilir önce onu anlamadım ve şimdi ben okulda görevime başlayacam okulda 3 tane BT öğretmeni ... Zaten 4 ve 5 ler dahil 60 saat civarı bir ders saati idi. Şimdi 4 ve 5 ler kalkar ise.. taş çatlasa 30 saati geçmez.. 3 tane BT öğretmeni.. 1 tanesi ancak ders saatini doldurur geri kalan 2 tane BT öğretmeni ne yapacak.. :) Bu iki bt öğretmeni 3 yıldır okulda ama hhizmet puanı uygulamasından ötürü il içinden gelen kişiden puanı düşük olduğu için bu ikisi gidecek ... Ama nereye.. Çevre okullarda doluysa.. Hele hele istanbul gibi bir yerde.. Aman şu düştüğümüz hale bak...

BesSTy' Alıntı:
O kadar saçma uygulamalar ki... Anlamıyorum.. Yani ben bu sene asker öğretmenken il içinden bir öğretmen geldi ki 2 tane BT öğretmeni kadrosu var iken nasıl olur norm kadro böyle gösterilir önce onu anlamadım ve şimdi ben okulda görevime başlayacam okulda 3 tane BT öğretmeni ... Zaten 4 ve 5 ler dahil 60 saat civarı bir ders saati idi. Şimdi 4 ve 5 ler kalkar ise.. taş çatlasa 30 saati geçmez.. 3 tane BT öğretmeni.. 1 tanesi ancak ders saatini doldurur geri kalan 2 tane BT öğretmeni ne yapacak.. :) Bu iki bt öğretmeni 3 yıldır okulda ama hhizmet puanı uygulamasından ötürü il içinden gelen kişiden puanı düşük olduğu için bu ikisi gidecek ... Ama nereye.. Çevre okullarda doluysa.. Hele hele istanbul gibi bir yerde.. Aman şu düştüğümüz hale bak...

Bu yazmış olduğun bilgileri bu forum dışında paylaştın mı? Milli Eğitim Müdürleri,Sendikalar,Milli Eğitim Bakanlığı,....Okul Müdürü gibi...Kısa bir araştırma yaptığımda BT öğretmenlerinin yaklaşık 2 yıldır yoğun olarak dertlerini anlattığını görmekteyim. Yazılan yazılar,yapılan istekler, şiirler... Hepsi de BT öğretmenlerinin şartlarının ne kadar kötü olduğu ile ilgili.Peki hiç kimse ilgili yerlere müracaatta bulunmuyor mu,bulunup yanıt alamıyor mu? yada olumsuz veya olumlu bir yanıt alıp da paylaşmıyor mu? Neden BT öğretmenlerinin durumları daha da kötüye gidiyor? Lütfen artık dertlerinizi değil çözüm önerilerinizi ve bundan önce çözüm için yapılan uygulamaların sonuçlarını paylaşınız... :idea: :verymad: :!:

hardeniz' Alıntı:
bu gün formatörlükle bazı arkadaşların sesini çıkarması engelleniyor. Yakında formatörlük görevlendirmeside yapmazlar o zaman ben o arkadaşları görürüm.Bu zamana kadar yapılan hiçbir değişimde bizim yada diğer meslektaşlarımızın görüşleri dikkate alınmadı bundan sonrada alınmaz. Bizim üzerimize düşen gerekli tepkiyi ortaya koymaktır. yoksa yakında iş işten geçmiş olacak.
Bizde gerek idarelere ilçe il memlere tepkimizi gösterelim. Bu sene bu şekilde gider ama seneye artık sesimizi çıkaramaz hale geleceğiz.
Bazı arkadaşlar BT rehber öğretmeni diyor. Kusura bakmayında Bt rehber öğretmeni olunca ne iş yapacaksınız. Üç yaşındaki çocuk bile bilgisayarı biliyor zihniyeti biz bilişimcileri müdür yardımcısına emir eri yapar büyük ihtimalle.
Ben bu günden sonra elimde bulunan okul sitelerini güncellemeyeceğim. Madem bedenciler turnuvalara girmemiş vb tepkiler göstermişler hadi bakalım bende tepkimi böyle göstereyim.(elimde iki okul birde ilçe mem sitesi var)

arkadaşlar bence yok öğrencileri sınaw yapalm sewiyeleri ortaya çıksn dersin önemi anlaşlsn falan diye beklersek çok bekleriz. meb bunu aklından bile geçirmez. ben bu konuda hardeniz arkadaşıma katılıyorum. bırakın web sitelerini neler neler yapıyoruz. ben ilçe merkezinde bi okuldayım. her bayram dawetiye hazırla renkli çıktısını al(kaymakam için) fotokopilerini hazırla (ilçedeki diğer idari amirler için), program sırasında ses sisteminden sorumlu ol. zaten bilgisayarla ilgili bütün işlerden sorumluym. program sırasında gerekli müzik ve görsel efektleri çalıştır. ben bunları her sene 29 ekim,10 kasım, 24 kasım, 12 mart,18 mart, 23 nisan, 19 mayıs, okul şenliği, süt günü, okuma bayramı, anasınıfı mezuniyeti, anneler günü gibi birçok günde her defasında tek tek yapıyorum. we sonunda ne oluyo. kaymakam bile programda görwli herkese teşekkür edip tokalşaırken yüzümüze bile bakmıo. neden çünkü bunlar bizim görewimizmiş gibi lanse edilio. zaten geçen sene okulda bi programda sorumlu tüm öğretmenlere teşekkür werilirken -ki içlerinde hiç hakkı olmadan alanlar da olmasına rağmen- yine es geçildim. neden çünkü başka ne işim war???

bir başka olay daha.... çalıştığım ilçede milli eğitm müdürü beni milli eğitime görewlendrmek istedi. ben bi müddet zorla çalıştırldığım için kabul etmedim we ilçedeki diğer formatörün görewlendirilmesi konusunu açtım. bana dediği şey şu: onun dersi war we o fizik öğretmeni. dersi önemli. bende başladım saymaya. ben de 4 yıl okudum. milli eğitimde çalışmak için değil öğrencilerime bilgisayar öğretmek için. uzun bir konuşmadan sonra milli eğitimde çalışmadım ama onların bize ne gözle baktığını anlamış oldum....

bilgisayar dersinin ne önemi war ki...

Sorun insanların bilgisayar eğitimine karşı bakış açıları... Öğrendikleri yanlış öğrenmeler.. Sonra bu yanlış öğrenmeleri düşünerek ben bilgisayar biliyorum vs.. Adama msn adresini e-posta adresi olarakta kullanabileceğini söylüyorum ama bu msn adresim nasıl olur ki diyor.. Bu kküçük bir ayrıntı.. İşte bizim üstlerimizin verdiği raporlar incelemeler bu gibi bakış açılarının bilişim dersini getirdiği nokta bu.. ama asıl beni üzen universitede aldığımız onca eğitim bu ders üzerine BDE üzerine yaptığımız onca tartışma hiç bir zaman sonuçların bu şekilde olacağını planlamaz ve düşünmez idik. Sadece ders olarak değil her konuda oysa biz bilgisayar öğretmeni olarak o kadar yapacak ve yapılacak şey var ki sadece öğrenci eğitmek değil aynı zamanda öğretmenleri idarecileri ve velileri eğitmeliyiz ki bu konuda hem yanlış öğrenmeler engellensin hem internetin hem de bilgisayarın yanlış kullanımının önüne geçilsin. Ama kime laf söylüuoz ki zaten herkes bilgisayar biliyor format atıyor çoçuklarda kendi kendine öğrenir.. Tabi ki bir aşamadan sonra çoçuklar kendi kendine öğrenecek biz yol göstericiyiz.... Onca yıl bize anlatılan yapılandırmacı anlayışın temelinde de bu var zaten.. Üniversitelerin bu konuda ki çalışmalarda ne kadar payı var bilmiyorum ama bu yönetmeliği gören universite hocalarımız acaba nasıl bir tepki vermişlerdir merak ediyorum.. Keşke onlar sessiz kalmasa bu konuda bizlere yardımları dokunsa..

msmst2009' Alıntı:
Ne hallere düştük ya. Ben öğretmen olmak için okudum onca seneyi. bu mesleği de bildiklerimi öğrencilere öğretebildiğim için seviyorum. Yoksa okuldaki bilgisayarları tamir etmek istesem, başta MEB'in kadrosuna geçmezdim. Açardım kendi teknik servisimi. Kendi işimi yapardım.

Çok değerli arkadaşlar da e-okuldan sorumlu olsun diyorlar. Kardeşim sen müd yard ol. İstediğin görevi al. Hatta okulun sitesini bile yap. Benim umrumda değil. Ben dersimi geri istiyorum. Nedense göreve başladığımdan beri her gittiğim okulda, bütün öğrenciler bilgisayardaki programlar konusunda sıfır. Çok süper dedikleri bile sorduğum sorulara cevap veremiyorlardı.

Hazıra konup, yok face miş yok msn miş. Boş şeylerle uğraşmaktan başka yaptıkları yok. Yazık olacak o kadar yatırıma. Ve Teknoloji çağında izlenen bu politika çok yanlış. Esas teknolojinin doğru kullanımının öğretilmesi temel hedef olmalı.[/quote
Kesinlikle katılıyorum size...Puanı birçok mühendislikten bile yüksek olan bi bölümden mezun olup düşürüldüğümüz hale bakın! Yazıktır ya! Böyle bir karar alınmadan önce Bilgisayar Öğretmenlerine başvurmayı gereksiz gören aptal bir zihniyet... Mezuniyet tezimi bile bilgisayar derslerinin ders saatinin arttırılması ve notla değerlendirilmesi konusunda yaptım, belki bi duyan olur ciddiye alan olur diye ama belli ki çok şey beklemişim:( ne arttırılması adamlar dersi kaldırıyorlar:S arkadaslar lütfen tepkimizi gösterelim, sessiz kalmayalım,maiillerin bi işe yarayacagını düşünmüyorum ama yine de forumda belirtilen adreslere yazacağım her türlü yönlendirmeye, öneriye, çözüme açığım sessiz kalmak istemiyorum:(((

bu işin iyi, gözde olduğu zamanları gören arkadaşlar ne kadar şanslı. yıllık öğretmenım başladığımdan beri hep olumsuz şeyler duyuyorum birgün de iyi birşey yapsınlar. İlk Görevimin ilk yılı 3 okul gezdim bu halle kendı okulumda 8leri sayarsam 6 saatdersim kalır. Arkadaşların saydıkalrını tekrar saymak istemıyorum ama düşündükçe acıyorum halimize.
belki toplanıp bir eylem yapamayız ama bizde sesimizi kendı yolumuzla duyuralım. Bir sayfa tasarlayalım. bütün arkadaşlar okullarını ve isimlerini yazıp destek versin. bu sayfayı paylaşabildiğimiz kadar cok yerde paylaşıp sesismizi duyurmaya çalışalım. birde herkesın okullarda karşılaştığı o kadar cehalet dolu anısı varki onlarda yaz yaz bitmez. üstüne birde işimiz olmadığı halde yaptığımız saçma işçilikleri yazrsak güzel olur bence. mesela beni müdürm stajerken okul aile birliği başkanının veıne yolladı bilgisayara bakmam için. yeniyim toyum ya hala kendime sinir oluyorum.

Değerli arkadaslar bizim ulkemizde soyle bir sorun var televizyonlara cıkıp herhangi bir tepki vb. gostermezsek hic bir sey olmaz... gunumuzde tv lerde izliyoruz...herhangi bir olay sonrasında ertesi gun herseyi degistiriyorlar... ornek...istanbulda dolmusculara kesilen cezada, bir ogretmen arkadasımızın kanser tedavisi icin aclık grevinden sonra yurtdısına gonderimesinde vs.. yoksa sonumuzu dusunmek bile istemiyorum artık..................

Geri