2011 Wv Jetta 1.2 TSI

Kodla Büyü

ozkansedef

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Acaba forumda bu arabayı almış ya da kullanmış birileri var mı? Performans durumu nedir? Ben test sürüşü yaptım performansı fena değil gibi geldi. Ayrıca vergiden de yılda ortalama 400 lira kazandırıyor kendi sınıfındaki araçlara göre. Yakıt olarakta fabrika çıkışı değerleri olarak şehir içinde 7.1 litre olduğu söyleniyor. Fikirleriniz nelerdir?

Re: 2001 Wv Jetta 1.2 TSI

otomobil-klubu-f177/yardim-etmeye-talibim-t61444.html
bu başlıktaki arkadaş anlıyor bu işlerden ona bi sor hocam ama fabrika çıkışı 7.1 diyorsa motorununda yıprandığını düşünürsek en az 8 lt yakar gibi geliyo bana. benzinde çok zamlandı ona göre yap hesabını, arabayı alıpta gönlünce binememek de var. bu model tutulan bir modl değil galiba. ne alanı ne de satanı gördüm.

alfa-turk' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/otomobil-klubu-f177/yardim-etmeye-talibim-t61444.html
bu başlıktaki arkadaş anlıyor bu işlerden ona bi sor hocam ama fabrika çıkışı 7.1 diyorsa motorununda yıprandığını düşünürsek en az 8 lt yakar gibi geliyo bana. benzinde çok zamlandı ona göre yap hesabını, arabayı alıpta gönlünce binememek de var. bu model tutulan bir modl değil galiba. ne alanı ne de satanı gördüm.

:D :D araba yeni çıktı pek alan satan olmaz tabi, bayilerde bile yok sıra var.

neyse, 1.2 nin vergi avantajı iyi fazlada yakmaz turbo 105 beygir iyi bi araba..
bulabilirsen al derim :+1: beyazı da ayrı güzel

46eb343251ea150745b2ea5e3399d58a_1295338403.jpg

euroncap ın sitesinden kaç yıldız aldığına bakayım dedim orada göremedim arabayı. Sanırım daha test edilmedi. Gerçi 2011 model Vw in aracı büyük olasılıkla 5 yıldız alır. alfa-turk hocam cevabın için teşekkür ederim. Çok fazla görülmemesinin nedeni sanırım yeni kasa olması ve dağıtımlarım daha yeni yeni yapılıyor olması olabilir. Yanlış bilmiyorsam ilk postası ocak ayında yapıldı jetta dağıtımlarının. Gerekli hesaplamaları yaptım. Aynı fiyata alacağım dizel bir araç ile normal şartlar altında çok fazla zarar etmeyeceğim. Bunun sebebi 1.2 olmasından dolayı vergi avantajı.

hakan' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/otomobil-klubu-f177/yardim-etmeye-talibim-t61444.html

:D :D araba yeni çıktı pek alan satan olmaz tabi, bayilerde bile yok sıra var.

neyse, 1.2 nin vergi avantajı iyi fazlada yakmaz turbo 105 beygir iyi bi araba..
bulabilirsen al derim :+1: beyazı da ayrı güzel

başlıkta 2001 yazıyor ben ona göre yorum yaptım. sen neye göre yaptın peki? :!:

Hakan hocam şu an seninle aynı şeyleri düşünüyorum. Beyaz fena yakışıyor arabalara. :) Test sürüşünde herhangi bir sorunu yok. 2500 devirden sonra Turboda devreye giriyor keyifli oluyor sürmesi. Tecrübeli arkadaşların da fikirlerini almak istedim.

Başlık için özür diliyorum. 2001 model jetta yok zati :) 2011 olacak o hemen düzeltiyorum. :)

jettanın bir gün 1200 motora düşeceği hiç aklıma gelmezdi.
Ne bileyim,
makam aracı, kodaman aracı, zengin aracı
1.2yi gördü.

Valla bu araba yakmaz ise ben kendimi yakarım :p

7,1 ya şehir dışı yada ortalama değerdir.

Arabadan az biraz anlayan zaten fabrika verilerinin üzerine 1.5 Lt ekleneceğini bilir. 8,6 yaptı. Bir de yük, mesafe, rampa, bakım şu bu girdi mi işin içine nasıl yaktığını görürsünüz. Bir te turbo lafı kim ne derse desin extra yakıt demektir.

Hee bu arabayı yapanlar bunu bilmiyor mu biliyor.

Parası olan binsin gezsin :+1:

Saygılar

kafkas hocam bu 1.5 lt ve diğer tüm dediklerin diğer araçlar içinde geçerli olduğu için pek fark yaratmıyor aslında :) Fabrika değeri en az yazanı almak yine en mantıklısı :)

ozkansedef' Alıntı:
kafkas hocam bu 1.5 lt ve diğer tüm dediklerin diğer araçlar içinde geçerli olduğu için pek fark yaratmıyor aslında :) Fabrika değeri en az yazanı almak yine en mantıklısı :)

Haklısın tabi hocam. İşte o arabalar da dizel araçlar.

Küçük hacimli yüksek beygirli turbolu araç alan arkadaşların şikayetleri çok fazla özellikle yakıt konusunda. Gitmem demez ama giderken cepleri boşaltır.

Neyse canım zenginin malı züğürdün çenesi misali :)

Alabilecekler güle oynaya kullanır inş.

Saygılar

Dizel araçlarda haddinden pahalı yahu hocam. Benim gibi az km (Yılda 6000-8000) yapanlar için bence gerek yok dizele. Aynı donanım seviyesindeki iki jettanın benzinli modeli ile dizel modeli arasında 8000 TL fark var :eek:

bende jettayı ciddi düşünüyordum sonra dedim 6 ay daha bekler passat alırı diye karar verdim şuan peugeot kullanıyorum oturduğu ilde servisinin olmaması wv düşünmeme büyük sebep oldu

1.4 TSI var .Araç çok iyi fakat benzine hergün zam.Alma derim.Benzinden kazanmasın artık bu pislikler.

Passat için çok fazla yoruma gerek yok zaten. Hangi motoru düşünüyorsunuz?

halimyaren jetta için dediysen onu 1.2 TSI motoru var 2011 modelinde. 1.4 TSI şimdilik yok. Benzin e geldiğinden daha fazla mazot a zam geldi 2011 de.

ozkansedef' Alıntı:
Acaba forumda bu arabayı almış ya da kullanmış birileri var mı? Performans durumu nedir? Ben test sürüşü yaptım performansı fena değil gibi geldi. Ayrıca vergiden de yılda ortalama 400 lira kazandırıyor kendi sınıfındaki araçlara göre. Yakıt olarakta fabrika çıkışı değerleri olarak şehir içinde 7.1 litre olduğu söyleniyor. Fikirleriniz nelerdir?

valla bence alınmaz ;) al bi toyota keyfine bak derim :p

valla ben hocam nasipse passatın dizel baz modelini düşünüyorum şunuda eklemeden geçeeyeceğim wv lerin ön konsolları neden çok sade?

arkadaşlar 1.2 tsi skoda fabia sahibiyim. araç yaklaşık 1200 kg, motor 105 beygir ve bu motorun 175 torku var. bu motor bu kasayı nasıl çekiyor demeyin, motor gerçekten harika. bundan önceki araçlarımın hiçbirinin motoru (2001 octavia, 2004 megane, 2005 golf 1.6 fsi) bu kadar iyi değildi. hem vergisi az, hem de yakıtta oldukça cimri bir motor. normal bir sürüşte (fazla devirli değil yani) şehirdışı 5lt, şehir içi 8-9 lt yakıyor. şehir içi yüksek görünebilir, ancak en fazla 2. vitese atabiliyorum bulunduğum ilde şehiriçi sürerken. onun için bu değerler çok uygun. Hem performanslı hem de az yakan bir motor. şiddetle tavsiye ederim.

Biz aldık.Performansı gayet iyi..Özellikle konfor mükemmel.Şu an 9,2 yakıyor.Tavsiye ederim...

Sadeliğinden daha çok bence belli bir tarzı var onu devam ettirmeye çalışır gibi. Diğer arabalara baktığımız zaman son 10 yılda çoğu tarz değişikliği yapmıştır. Biz de şu an vw bora var. Teknolojik ve şekil bakımından ufak tefek farklar var ama sadece konsolu koysalar önüme Vw ambleminide kaldırsalar bu vw in konsoludur diyebilirim sanırım. hep aynı tarz konsolu gördüğümüz için bu da bir sadelik getiriyor aslında.

admin10 şu an kaç km de? Çünkü ilk 10000 km de normalden fazla yakar sonra toparlar şeklinde bir bilgi var genellikle arabalar hakkında ondan soruyorum.

tdepkamil' Alıntı:
arkadaşlar 1.2 tsi skoda fabia sahibiyim. araç yaklaşık 1200 kg, motor 105 beygir ve bu motorun 175 torku var. bu motor bu kasayı nasıl çekiyor demeyin, motor gerçekten harika. bundan önceki araçlarımın hiçbirinin motoru (2001 octavia, 2004 megane, 2005 golf 1.6 fsi) bu kadar iyi değildi. hem vergisi az, hem de yakıtta oldukça cimri bir motor. normal bir sürüşte (fazla devirli değil yani) şehirdışı 5lt, şehir içi 8-9 lt yakıyor. şehir içi yüksek görünebilir, ancak en fazla 2. vitese atabiliyorum bulunduğum ilde şehiriçi sürerken. onun için bu değerler çok uygun. Hem performanslı hem de az yakan bir motor. şiddetle tavsiye ederim.

Şehir içi benzinli araç için 8-9 lt gayet iyi hocam. Fazla diyen büyük ihtimal daha önce benzinli araç kullanmamıştır ya da İstanbulda yaşamamıştır. :) Bilgi için teşekkürler.

Bu arada 1000 lira kapora verip sert mavi renk jettayı adıma ayırttım. :)

mazotunda aşağı kalır yanı yok :) En azından benzinli aracın tüp taktırma şansı olacak ilerde :)

Kimse bana artık öğretmenlerin maaşı az demesin gözlerime inanamıyorum bir öğretmen forumunda tartışılan konulara bak gerçekten çağ atlamışız teşekkür AKP

okuduğum kadarı ile bu 1.2 TSI motorların motor ömrü konusunda sıkıntılar yaşanabilirmiş;sonuçta hacim arttıkça aracın motor ömrünün de uzadığı bir gerçek..ee bu durumda 1.5 tonluk bi araca bu 1.2 motor çok uzun ömürlü olmayabilir..bence uzak durmakta fayda var bu motorlar çok yeni bir teknoloji...oturmasını beklemekte fayda var...ki bakarsanız;1.5 tonlukama 1.2-1.3-1.4 lük bir mercedes bmw ye rastlamazsınız bile çünkü yok..neden _??çünkü motor çabuk biter...

Geri