2013 il dışı isteyecekler...

Kodla Büyü
77 olur sanırım, samsun, amasya, ankara, istanbul, yalova
Olacağına inanmıyorum, hem kontenjan, hem norm sorunumuz yüzünden. Hayırlısı artık

goldenboy' Alıntı:
arkadaşlar güzel güzel yazmışsınız puanları istediniz yerleri şaka gibi geldi bana siz inanıyomusnz yer veya yerler açılacana ben de isticem ama şahsen inanmıorum açılacana bu durumda inşallah açılır ama pek ümidim yok
yer açılıp açılmıyacak muhabbeti yapmıyoruz zaten . açılırsa isteyeceğimiz yerleri ve puanları yazıyoruz.

teksen' Alıntı:
ramazan_hosgoren' Alıntı:
teksen' Alıntı:
teksen' Alıntı:
şu an 128.
ama isteyemiyorum.
seneye inşallah!... :D

hayırdır hocam neden istemiyorsunuz böte ? tef ?
tef hocam.
kurumumda 3.yılımı dolduramadığım için isteyemiyorum.
seneye artık kısmetse!...

görevde kaçıncı yılınız hocam
2006 şubat atamasıyım hocam.

Maşallah iyi puan yapmışsınız inşallah seneye dilediğiniz yere gidersiniz o zaman

haziranda puan 78 falan
ama daha doğu görevi bitmedi. 1 yılım var.
biterse şırnak ve çevresi hariç herhangi bir yer. burdan kurtulayım da :D

görev yerlerim hep köylerdi ramazan_hosgoren hocam.
toplam 4 köy'de çalıştım. şu anda da köydeyim.
fakat merkezde bi okulda 3 gün btr olarak görevliyim.
Malatya'nın köyünde 20 puan alırken,
Düzce'nin köyünde 26 puan alıyordum.

teksen' Alıntı:

inşallah şehre inersiniz o zaman değerli hocam

DaMieN' Alıntı:
Çok çok erken daha...

Mayıs sonu haziran başı olacağını sanmıyorum geçen seneki gibi sancılı bir süreç bizi bekliyor olacak bence...

Ha ben de tayin isteyeceğim elbette. İzmir'e, 116 puan ile...

hocam yanlış anlamada 2011 yılından beri habire tayin istiyorsun çıkmadımı daha?

teksen' Alıntı:

inşallah şehre inersiniz o zaman değerli hocam
zaten köyde kalmadım hiç.
gidiş geliş yaptım.
malatya'daki 40-45 km idi, yaklaşık olarak 1 saat sürerdi yol-sadece gidiş-,
diğerleri,
10-20 km arası. dolmuş ile 30-40 dk.

Buraya gelirken başka tayin istemem diye tarihe hiç dikkat etmedim o yüzden 5 günle bu sene 90 küsur puanla isteyemiyorum. Seneye 100ü bulup manisaya bakarım tabi lütfedip açarlarsa.

şu an bulunduğum yerin en başarılı lisesinde btr'yim.
bundan sonra da gideceğim il-ilçe merkezlerinde en güzel okulları yazmayı düşünüyorum.
:)

Benim 2. yılım 36 puanım var, ama çalıştığım yer zorunlu hizmet bölgesi değil (sanırsınız ki çalıştığım yer kolej :mrgreen: altı üstü köy okulu). Sanırım bende il dışına atama isteyebiliyorum. Zorunlu hizmet bölgesi olmadığı için 3 yılın dolmasına gerek yok diye biliyorum. Gerçi beni bu puanla daha nereye atayacaklarsa artık...

RaHaB' Alıntı:
Benim 2. yılım 36 puanım var, ama çalıştığım yer zorunlu hizmet bölgesi değil (sanırsınız ki çalıştığım yer kolej :mrgreen: altı üstü köy okulu). Sanırım bende il dışına atama isteyebiliyorum. Zorunlu hizmet bölgesi olmadığı için 3 yılın dolmasına gerek yok diye biliyorum. Gerçi beni bu puanla daha nereye atayacaklarsa artık...
ben zorunlu hizmetteki 2,5 yılımdan sonra, tekrar zorunlu hizmet bölgesine atandım il dışı.
yönetmeliğin son halini inceleyin hocam,
değişmediyse eğer olur.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27573_0.html

6fatma8' Alıntı:
agd85' Alıntı:
2010 aralık atamasıyım il dışı atama isteyebilir miyim. şart nedir tam olarak
evet bende aralık atamasıyım bizdede oluyomuki
İl içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirmeler

MADDE 26 – (1) Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar, bu yükümlülüğünü tamamlayanlar ya da muaf tutulanlar ile sağlık ve eş durumu özrü nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlardan bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıl süreyle çalışan öğretmenler il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

(2) Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar, bu yükümlülüğünü tamamlayanlar ya da muaf olan öğretmenlerden bulundukları ilde en az üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27573_0.html

ben de 90 küsür
4 senedir tayin istiyorum çıkmıyor....bu sene inşallah ama umudum çok az
istediğim bölgeler...akdeniz marmara ve ve ege bölgelerinin denize yakın olan kısımları
izmir,antalya,muğla,aydın,balıkesir,bursa,kocaeli,manisa gibi.....
normalde atanırız ama norm sorunu var bu sene ne olacak bakalım...çakılı kaldık buralarda...

teksen hocam, sizin yazdığınız maddelere göre il dışı isteyemiyoruz ama yönetmeliğin en alt kısmında şöyle bir madde var

GEÇİCİ MADDE 3 – (Ek:RG-30/7/2010-27657)(1)

(1) Bu Yönetmelikle yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümlerine göre zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere ikinci ve üçüncü hizmet bölgesine dahil iller ile birinci hizmet bölgesine dahil illerin (D) ve (E) ilçelerindeki eğitim kurumlarında 6/5/2010 tarihi itibarıyla görev yapmakta olan öğretmenler, adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla bulundukları eğitim kurumlarında ya da illerde çalışmaları gereken sürelerini tamamlayıp tamamlamadıklarına bakılmaksızın il içi ve iller arasında yer değiştirme dönemlerinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

Anlamadığım kısım ise "yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümlerine göre" ne demek bu şimdi bu maddeyi yönetmelikte kaldırmışlar mı yoksa hala geçerli mi?

Eğer il dışı isteyemessem kahrolurum :cry:

bende ege istiycem ama size göre puanım çok düşük..il iç bile gidemedim bi yere değil il dışı :lol:
f.ck the system :verymad:

RaHaB' Alıntı:
teksen hocam, sizin yazdığınız maddelere göre il dışı isteyemiyoruz ama yönetmeliğin en alt kısmında şöyle bir madde var

(1) Bu Yönetmelikle yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümlerine göre zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere ikinci ve üçüncü hizmet bölgesine dahil iller ile birinci hizmet bölgesine dahil illerin (D) ve (E) ilçelerindeki eğitim kurumlarında 6/5/2010 tarihi itibarıyla görev yapmakta olan öğretmenler, adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla bulundukları eğitim kurumlarında ya da illerde çalışmaları gereken sürelerini tamamlayıp tamamlamadıklarına bakılmaksızın il içi ve iller arasında yer değiştirme dönemlerinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

Anlamadığım kısım ise "yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümlerine göre" ne demek bu şimdi bu maddeyi yönetmelikte kaldırmışlar mı yoksa hala geçerli mi?

hocam 2010'un mayısında çıktı bu yönetmelik.-şu an uygulanan-
o yıl için eklenen geçici madde bu.
sadece o yıl geçerli yani.
artık bi geçerliliği yok.
--yine de bi danışın ilgililere.yanlışlık olmasın.--

agd85' Alıntı:
2010 aralık atamasıyım il dışı atama isteyebilir miyim. şart nedir tam olarak
2010 mayıs öncesi atananlara sadece stajyerlik şartı var hocam... başka şart yok ama yer de yok gidecek

teksen' Alıntı:
RaHaB' Alıntı:

hocam 2010'un mayısında çıktı bu yönetmelik.-şu an uygulanan-
o yıl için eklenen geçici madde bu.
sadece o yıl geçerli yani.
artık bi geçerliliği yok.
--yine de bi danışın ilgililere.yanlışlık olmasın.--
Geçici madde o maddeden yararlanacak kimse kalmadığı zaman kaldırılır. yani hala devam ediyor.

umudum çok kırıldı böte mezunuyum tef olsa belki şansım daha çok olurdu norm olayı bide il dışına açmıyor bakanlık geçen sene bir ilde baktım il içine 52 bilişimci açmış il dışına hiç açmadı sonuçta yer değişikliği il içinde yapılıp yine 52 il dışına açması lazımdı

eşimin doğu görevi nereye çıkarsa oraya isticem :( ama ben şimdiden korkmaya başladım çünkü ilk tercihimize bayburt yazdık.çok küçük bir yermiş sanırım.norm açılır mı bilmeiyorum :(

Geri