2013 Mersine il dışı tayin isteyecek arkadaşlar

Kodla Büyü

la_mer62

Aktif Üye
85 puanim var mersin ve merkeze yakın ilçeleri istiyorum. Var mi başka mersine gitmek isteyenler.puanlarimizi paylaşalım lütfen.

Re: Ynt: 2013 Mersine il dışı tayin isteyecek arkadaşlar

92 puan var. Kafama yatan bir yer olursa isteyeceğim

Walla hocam mersin meb de il iciler için bizim bolumde acik normlarda 150 küsür gözüküyor ve il ici atamalarda 40 arkadas yet değiştirdi. Yani bir yer doldu bir yer acildi. 150 açığın 5 de 1 ni acsalar dahi 30 kisi yapar. Gece sene komediydi sadece tek okul o da meslekti boteci oldugum için secememistim bile. Bu sene umudum var bakalim hayirlisi.

65 puanım var tef mezunuyum..inş açık olursa isteyeceğim ama hiç umudum yok açıkçası..bir de açsalardı şu başvuruları..

Ben 2 yıl önce geldim Mersin'e. Çok stresli bir dönem Allah yardımcınız olsun. Umarım iyi okullar açarlar sizlere hocam. Ama bence en çok Tarsus ve Akdeniz'in kenar mahallelerinden açarlar. Çünkü oralar sadece il dışı tayinlerde seçiliyo.

Peki hocam btr gorevlendirmeleri filan nasil zamaninda yazi gonderiyolar mi okullara? Bilgisayarci olarak mersinde kafamiz rahat olur mu? Adiyaman merkezde isler guzel mesala.

la_mer62' Alıntı:
Peki hocam btr gorevlendirmeleri filan nasil zamaninda yazi gonderiyolar mi okullara? Bilgisayarci olarak mersinde kafamiz rahat olur mu? Adiyaman merkezde isler guzel mesala.
Özelden yazdım hocam :)

ferdierdem55' Alıntı:
la_mer62' Alıntı:

Genelden yazılanları sizde keşke Genelden cevaplasaydınız neyse....

:) arkadaslar ozelde de mesaj yazmistim diye hocamiz ordan yazmış
Ama düşündüğüm gibi su btr gorevlendirmeleri cok gec geliyormuş mersinde.

OZOGUL' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
la_mer62' Alıntı:

Genelden yazılanları sizde keşke Genelden cevaplasaydınız neyse....
Arkadaş özelden de mesaj atmış. Ben de ordan söyledim. Burdan da daha geniş bir bilgi vermeye çalışayım :D Ben de Adıyaman'dan Mersin'e geldim. Adıyaman her işte daha hızlıydı. Mersin'de geçtiğimiz yıl BT Rehberliği görevine, okul açıldıktan 2 ay sonra başladık. Ondan önceki sene, 2-3 okula formatör olarak görevlendirildik. Yani burada BT Rehberi olacaksan 2 okulda görevlendirilme riskini göze alacaksın. Bunların dışında ben Tarsus'ta görev yapıyorum ve belli aralıklarla 3-4 kişilik gruplarla köylere gidip bilgisayar sorunlarını gideriyoruz (Ama köy ziyaretleri güzel oluyor. Sıkma-Ayran falan ikram ediyorlar :) ). Bir de Mersin MEM, il içi atamalarda, sonuçları en son açıklayan 7 il arasına girme başarısı sağladı.

BTR bizim için bir öncelik olmamalı zaten. Mevcut durumda gelecek öğretmenlerimizin çoğu belkide BTR görevlendirmesine ihtiyaç duymayacaktır zaten ders saatinin yeterli olmasından dolayı. Ama ben BTR olmak istiyorum deseniz de zaten öncelikli olarak derslere yine sizin girmeniz gerekiyor.

Görevlendirme konusuna gelince. Evet bazı gecikmeler ve sıkıntılar oluyor Mersin'de ama o kadar büyük sıkıntılar değil. Sadece bu sene başında 2 aya yakın, bide 2. dönem 1 hafta cıvarı gecikme oldu. Ondan önceki senelerde bu kadar gecikme de olmuyordu.

Bende mersin yazmayı düşünüyorum. Yayınlanana ihtiyaç listesinde oldukça fazla okul açık gözüküyordu. İl içinde de fazla kapanmadı. Çok fazla okul açık durumda bu kadar fazla açık okulu ya bize açacaklar yada ilk atamaya. Eğer adalete inanıyorlarsa ilk atama öğretmeni mersin merkeze vermek hakkaniyet değil.

Mersin fiyasko oldu. Mezitli ve yenişehir hiç açılmadı. Allah belalarını versin. Oraları hakim ve savcı karılarına ayırdılar sanırım.

il içinde yenişehirle mezitliyi doldurdular arkadaşlar o yüzden il dışına açılmaması normal

la_mer62' Alıntı:
:( ya telden giremiyorum su acilan okullari listelermisiniz arkadaslar suraya lutfen.
file.php

hakanotuken' Alıntı:
Mersin fiyasko oldu. Mezitli ve yenişehir hiç açılmadı. Allah belalarını versin. Oraları hakim ve savcı karılarına ayırdılar sanırım.
hocam mezitli ve yenişehirde boş yer yok zaten boşuna bela okumayın. Boş listelerine baktıysanız 10-12 yer vardı hepside il içinde doldu.

Çokta kötü okullar açılmamış açıkçası, zaten il dışından güzel okulların açılması beklenemez özür gurubu hariç. Ben merkez ilçelerde çok okul açılmaz diye düşünüyordum ama açılan okulların nerdeyse 4 te 3 ü merkez.

KöfteHoRr' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
hocam mezitli ve yenişehirde boş yer yok zaten boşuna bela okumayın. Boş listelerine baktıysanız 10-12 yer vardı hepside il içinde doldu.

ama il içinde mezitli ve yenişehiri isteyenlerde yine bu ilçelerden geldi, öyle silifke mut ve gülnar gibi ilçelerden gelip buralara tayini çıkan olmadı

hakanotuken' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

ama il içinde mezitli ve yenişehiri isteyenlerde yine bu ilçelerden geldi, öyle silifke mut ve gülnar gibi ilçelerden gelip buralara tayini çıkan olmadı
Yenişehirden 3 Mezitliden 1 kişi ayrıldı okulunda onlarında okulları doldu hemen il içi sıradan. İki ilçeden toplam ayrılan 4 gelen 16

ya arkadaşlar mebbisde şartlarınız tutmasada işlemimiz onaylanırmı yani tercihler kaydedermi ?

Geri