2014 seçim görevi ücretleri

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar 2014de seçim görevi ücretleri ne kadar siteleri gezdim 70,5 diyor biri 4 yevmiye 210 diyor tam anlayamadım tam olarak ne kadar ödenecek?
Bir de görev almak için nereye başvurmamız gerekiyor bilgisi olan var mı???

görev almak için okullara yazı gelmişti ona istinaden okul yoluyla başvuruluyor başvurular sömestr tatilinde alınmıştı seçime bu kadar az zaman kala görev alabileceğinizi sanmıyorum ama yine de okul müdürüne ya da YSK'ya sorun isterseniz.

bizim görevler dün açıklanmış istiyor musun diye sormadılar bile kimseye herkese vermişler.Bir alan pişman bir almayan...

Hocam ücreti ne kadar 40TL mi 210 TL mi arada dağlar kadar fark var:)))

Enterprise' Alıntı:
Hocam ücreti ne kadar 40TL mi 210 TL mi arada dağlar kadar fark var:)))
hocam ücret göreve göre değişiyor 1 yevmiye 70 liraymış.Başkan 3 yevmiye alıyormuş,Toplantıya katılan memur üye 2 yevmiye,toplantıya katılmayan memur üye 1 yevmiye alıyormuş.

Geçen seçimlerde sandık başkanıydım 180 küsür tl yatmıştı. Bu seçimde sandık başkanına 200 civarında yatması normal olur. Memur üye hakkında bilgim yok ama arada uçurum olacagını sanmam en az 100 yatar düşüncesindeyim.

başkan: 3 yevmiye yaklaşık 280 tl
memur üye: 2 yevmiye yaklaşık 180 tl.
bir forumda bir arkadaş sormuş bu şekilde olduğunu söylemiş yetkili kişi.

Yevmiye 70,5TL
Seminer, Kursa katılan başkana 3 yevmiye (Gerekçesi Cuma seminere gitti 1 gün, Cumartesi kontrole gitti 2.Gün, Pazar seçim Görevi 3.Gün) yani toplam 211,5TL
Başkan yardımcısına seminere katıldı ise 2 gün yevmiye verilir gerekçesi cumartesi kontrole gitmez seminere ve pazar günü seçimde görev aldığı için toplam 141 TL

Başkan 285 memur 180 miş ilçe seçim kurulundan öğrendim

bugün görev iptal etmek için gittim ben anlamam bu işlerden diye. ooo bir sürü işi var önce dilekçe ile başvuru yapacağız sonra hakimin karşısına çıkıp mazeretimizi bildireceğiz ancak öyle iptal oluyor.

görevi iade ettim.beni memur yapmışlar.sandık başkanı da müftünün şöförü.çaalıştığım görev yerinde müftülüğün tüm odacısındam modacısına salon başkanı,biz öğretmenleri memur yapmışlar.

bag_or' Alıntı:
görevi iade ettim.beni memur yapmışlar.sandık başkanı da müftünün şöförü.çaalıştığım görev yerinde müftülüğün tüm odacısındam modacısına salon başkanı,biz öğretmenleri memur yapmışlar.
tam adamları yapmışlar helal olsun öğretmen kim oluyor

savas3457' Alıntı:
bag_or' Alıntı:
tam adamları yapmışlar helal olsun öğretmen kim oluyor
iade ettim :idea:

Bana da görev çıktı iade edecektim ama bu 280 TL muhabbeti kafamı karıştırdı.. :D

başkan: 3 yevmiye yaklaşık 280 tl
memur üye: 2 yevmiye yaklaşık 180 tl.

ama 1 yevmiye için 70tl yazıyor sitelerde??????????
3 yevmiye 210 yapmıyormu??????????

1-2 hafta önce gazetede okudum başkan yevmiye 72 tl.... memur yevmiye 62 tl ...
başkan 3 yevmiye+ 1 yevmiye eğitim.
memur 2yevmiye+ 1 yevmiye eğitim

Sandık kurullarına yapılacak ödemeler:
Kurulumuzun ücret kararında belirlenen tarife esas alınarak;
a) Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına 4 (dört),
b) Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına 3 (üç),
c) Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye 3 (üç),
ç) Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye 2 (iki),
d) Siyasi parti üyelerine 1 (bir),
gündelik ödenir.
http://www.ysk.gov.tr/ysk/faces/Anasayf ... 014-90.pdf

------
SANDIK KURULLARI (Gündelikler)
 Başkan 71,00
Üye 62,00

http://www.ysk.gov.tr/ysk/faces/Anasayf ... 014-25.pdf

Özetle Kurs alan başkan 284 TL alırken, kurs alan üye 186 TL alacak...

Geri