2014 seçim görevi ücretleri

Kodla Büyü
Okuldaki öğretmen arkadaşlarımız çıkan görevlere bir itiraz bir itiraz yahu daha geçen gün oylar çalınıyor diyorlardı madem oyları çaldıklarını düşünüyorsunuz gidin sandıkta görevli olun oyları takip edin bekleyin.

şimdiye kadar hiç görev almayan arkadaşların bu seçimde görev alması sakıncalı bu seçim biraz zor geçecek

Bizim okulda da görev isteyenlere değil istemeyenlere çıkmış. Bu arada okuldaki hizmetlimiz salon başkanı zümrem üyesi :)

Kurulumuzun ücret kararında belirlenen tarife esas alınarak;

a) Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına 4 (dört), 4*70,50=282

b) Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına 3 (üç), 3*70,50=212,50

c) Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye 3 (üç), 3*61,50=184,50

ç) Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye 2 (iki), 2*61,50

muhtarlık karışık geldi biraz..elle vatandaş yazabiliyormu muhtarın adını falan

bilo' Alıntı:
muhtarlık karışık geldi biraz..elle vatandaş yazabiliyormu muhtarın adını falan
muhtar adaylarına ait kağıtları seçim başlamadan evvel gelip oy kullanılacak yerlere bırakıyorlar muhtarın adamları

hyalcin_61' Alıntı:
Kurulumuzun ücret kararında belirlenen tarife esas alınarak;

a) Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına 4 (dört), 4*70,50=282

b) Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına 3 (üç), 3*70,50=212,50

c) Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye 3 (üç), 3*61,50=184,50

ç) Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye 2 (iki), 2*61,50

Eğitime'de gittik halbuki ama seçim çuvalından çıkan bordroda 124 TL yazıyordu ismimin karşısında imzaladım, hesap numarasınıda yazdım. Ücretler daha yatmadı ama İl seçim kurulunu arayıp düzeltilmesini mi isteyeyim ki ?

İnternetten şöyle bişey buldum, galiba hesabımıza yatmayacak gidip bankadan alacakmışız.

Sandık kurulu üyelerine ödemeler seçim tarihinden en geç 15 iş günü içerisinde ödenmeye başlanmalıdır. Mahalli idareler seçimleri için gönderilecek ödeneklerden hak sahiplerine yapılacak ödemeler 31/07/2014 tarihine kadar devam edecektir. Bu tarihten sonra seçim ile ilgili ödeme yapılması mümkün değildir. O nedenle görevliler belirlenen bu tarihe kadar ücretlerini kimlikleriyle beraber bankadan çekmelidir.

Her seçim ülke ekonomisine inanılmaz derecede zarar.
Yazık o kağıtlara, masraflara.
Düzgün bir seçim bile yapamıyoruz gerçi...

Bence ülke ekonomisi çok kötü durumda bu parayı önceki seçimde hemen vermişlerdi :)

bnm bildiğim bankaya gidip tckimlik no ile alacağız. fakat istanbulda işlemler başlamadı daha

Kıymetli hocalarım, birileri bu paraları işletip paradan para kazanmadan (para kendisinin olmadığı halde) bize vermezler. Kısa bir hesapla on milyonlarca TL para eder. Bunu da illa ki birileri işletip (repo, tahvil, bono, günlük faiz vs.) cebini doldurur. Bize de ha bugün yattı ha şu gün yatacak diye ummak düşer...

geçen seçimde bende öyle hesabıma yatar diye bekledim. öyle değilmiş
ziraate gidip kimliğim le almıştım son gün :)
isterseniz bir araştırın

Geri