2017 Ankara Norm Fazlası Atamaları

Kodla Büyü
Sincani bilen arkadaşlar, sincan inci anaokulu nerede bilgisi olan var mi? Kardeşim norm fazlası okulöncesi ogretmeni ve sincan inci anaokulu diye bir okulda 21 norm acigi göstermişler ancak nette arattirip bulamadık, bilgisi olan var mi aceba?
Acaba yeni mi açıldı? Çünkü 21 norm çok büyük bir sayı.. İkinci dönem için mi faaliyete başlayacak hocam? Bence siz Sincan Milli Eğitimi arayıp sorun.

Acaba yeni mi açıldı? Çünkü 21 norm çok büyük bir sayı.. İkinci dönem için mi faaliyete başlayacak hocam? Bence siz Sincan Milli Eğitimi arayıp sorun.
Biz de cok şaşırdık 21 normu görünce, hem de 3. Hizmet alanında okul. Haftasonu olduğundan milli eğitimi arayamadık, pazartesi tercihlerin son günü, yerini öğrenebilseydik en azindan ulaşım nasil olur diye bakacaktık.

Biz de cok şaşırdık 21 normu görünce, hem de 3. Hizmet alanında okul. Haftasonu olduğundan milli eğitimi arayamadık, pazartesi tercihlerin son günü, yerini öğrenebilseydik en azindan ulaşım nasil olur diye bakacaktık.
Hocam sendika temsilcilerine ulaşın, onlar da il/ilçe mem'den atama şefine ulaşsın.. Teknoloji çağındayız 10 dk.da bu dediğim bilgiye ulaşırsınız ;) Okulların Müdürlerin whatsapp grupları var.. Sincan'dan tanıdık bir Müdür arkadaş bulun o da gruba yazsın.. Çare çok..

Hocam sendika temsilcilerine ulaşın, onlar da il/ilçe mem'den atama şefine ulaşsın.. Teknoloji çağındayız 10 dk.da bu dediğim bilgiye ulaşırsınız ;) Okulların Müdürlerin whatsapp grupları var.. Sincan'dan tanıdık bir Müdür arkadaş bulun o da gruba yazsın.. Çare çok..
şu sendika temsilcilerine biri sorsa kaç tefli kaç böteli norm fazlası var acaba. sıralaması nedir. bizim branşta bu sıralamalar adil değil bence. diğer branşlarda böyle bir durum yok. sendikaları bunlar için kullansak. Ben sendikalı değilim soramıyorum.

şu sendika temsilcilerine biri sorsa kaç tefli kaç böteli norm fazlası var acaba. sıralaması nedir. bizim branşta bu sıralamalar adil değil bence. diğer branşlarda böyle bir durum yok. sendikaları bunlar için kullansak. Ben sendikalı değilim soramıyorum.
benim de sendikam yok hocam.. Olsaydı sizin için sordururdum.. ;)

Listede bulunan Mamak Şehit Erhan Yıldırım İmam Hatip Ortaokuluyla ilgili hiç bir yerde bir bilgiye ulaşamadım böyle bir okul yok sanırım:D İsmi yeni değişmiş olduğunu varsaysak bile hiç bir yerde çıkmaz mı bilgi. Meb üzerinden bile bağlantı bulamadım.

1. Hizmet bölgesinde çalışanı Resen diğer hizmet bölgesine atayabilirler mi? Doğu görevini yapmışsa. Birde eş özründen o ilçedeyse başka ilçeye atarlarmı

Başvuru ekranındaki ifadeye bakılırsa taşraya merkezden resen atama yapmayacaklar. Ancak kendi isterse gider. Eş durumu hiç bir şekilde resen atamaya engel değil.

Atanamaz sayın hocam. Özel hizmet tazminatı 146 TL maaş düşüklüğü olduğu için hak kaybı oluyor. Daha önceki senelerde hiç atanan duymadım.
geçen yıl yenimahalle de meslek lisesinde ki tefliyi norm fazlası diye keçiörende ortaokula resen atadılar. Geri dönemedi halen mahkeme devam ediyor ohalden dolayı yapılabilir demiş avukatta...

Merkez'dekiler için okulları sıraladım :) 20 okul 22 boş norm var. (BÖTE)

ALTINDAĞ 711833 Altındağ Ertuğrul Gazi Ortaokulu 1 1
ALTINDAĞ 763131 Halil Kut Paşa İmam Hatip Ortaokulu 1 1
ALTINDAĞ 711877 Karapürçek Ortaokulu 1 1
ALTINDAĞ 757965 Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi 1 1
ÇANKAYA 757962 Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi 1 1
ETİMESGUT 763781 Etimesgut Şehit Kalender Özdemir İmam Hatip Ortaokulu 1 1
ETİMESGUT 760153 Özkent Akbilek Fen Lisesi 1 1
GÖLBAŞI 953915 Ali Güder Çok Programlı Anadolu Lisesi 3 1
KEÇİÖREN 710111 Aşık Veysel Ortaokulu 1 1
KEÇİÖREN 758484 Mehmet Örücü İmam Hatip Ortaokulu 1 1
KEÇİÖREN 758178 Nuri Pakdil Anadolu Lisesi 1 1
MAMAK 710581 Coşkun Ertepınar Ortaokulu 4 1
MAMAK 974821 Nahit Menteşe Anadolu Lisesi 1 1
MAMAK 764118 Şehit Erhan Yıldırım İmam Hatip Ortaokulu 4 1
MAMAK 725261 Selçuklu Ortaokulu 1 1
PURSAKLAR 725529 Sirkeli Ortaokulu 2 1
SİNCAN 733686 Bucuk Ortaokulu 3 1
SİNCAN 733665 ODTÜ Mezunları Ortaokulu 3 3
SİNCAN 762297 Sincan Şehit Zafer Er İmam Hatip Ortaokulu 1 1
SİNCAN 760783 Süleyman Şah Ortaokulu 1 1

ALTINDAĞ
ETİMESGUT
GÖLBAŞI
KEÇİÖREN
MAMAK
PURSAKLAR
SİNCAN
YENİMAHALLE
ÇANKAYA

Bunlardan birinde görev yapıyorsanız resen bunlardan birine atanırsınız. KM sınırı yok.

https://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_09/21110221_norm_kadro_fazlasi_ogretmenler_genelge.pdf
2- Tercihlerine atanamayanlar ile tercihte bulunmayanların, hizmet puanı en fazla olandan başlamak üzere öncelikle görev yapmakta oldukları ilçe içinde, bunun mümkün olmaması durumunda ise hizmet puanı en az olandan başlamak üzere görev yapmakta oldukları il içinde resen,

2. Aşama'da yerleşemeyen yada tercih yapmayanlar, yukarıdaki maddeye göre Ör. Çankaya'da 35 norm fazlası, 1 açık okul var. Öncelikle Bu okula il genelinde yada ilçe içinde tercih yapan olmazsa. Çankaya'daki en yüksek puanlı kişi bu okula yerleştirilir. Geriye kalan 34 kişi (2. aşamada tercih yapmaz yada atanamazsa) en düşük puanlıdan başlamak üzere il içinde resen atanır. Bu uygulama böylemi ben mi yanlış anladım ?

Arkadaşlar, ben 1.aşamada tercih yaptım ve yeni okuluma atandım. Sorum şu; şu anda görev yaptığım okulda BTRyim. İkinci dönem bu okulda BTR olursam, atandığım yeni okulumda da derse mi girmem gerekir? yeni okulda bir bilişimci arkadaşım daha var ve 30 saat derse giriyor.

Çankaya'da atananlar acaba kaç puanla hangi okula atandılar ? Özellikle Balgat mesleki ve teknik lisesi'ne atananları merak ediyorum. Ankbis'te maalesef göremiyoruz puanları...

Baltag meslek lisesine atama olmadı. 4 meslek lisesi 6 boş vardı. 2 kişi SERÇEV mesleğe atandı ama puanlar görünmüyor.

Arkadaşlar benim tercih sayfamda norm fazlası 81 olarak görünüyor. İdare onayladı çıktı aldı 80 göründü. Bunun sebebi ne olabilir. Bilgisi olan paylaşabilir mi?

Tercih yapan düşünce geriye kalanlar herhalde :) (Sabahtan bir ara 80 oldu sonra tekrar 81 oldu bende aradan birilerini çıkardılar diye düşündüm. Sonra tekrar düzeldi.)

Geri