2017 Ankara Norm Fazlası Atamaları

Kodla Büyü
O zaman Çankaya hariç bütün ilçelerin açıkları norm fazlalarına eşit. Fazlalık Çankaya’da tekrar kalacak.

İl milli eğitime gidersen sorabilir misin hocam bu maddeye göre mi atama yapıyorlar
İl Milli Eğitime sordum, 9 ilçe olayı bu sene yetkililerin insiyatifiyle oluşturulmuş .
Benim anlamadığım , idare hukuku işlemlerinde son anda insiyatif alınabilir mi.
İdare hukukunun en büyük özelliği belirlilik ilkesidir . Atamaların ikinci aşamasında yöntem değiştirdiler.

İl Milli Eğitime sordum, 9 ilçe olayı bu sene yetkililerin insiyatifiyle oluşturulmuş .
Benim anlamadığım , idare hukuku işlemlerinde son anda insiyatif alınabilir mi.
İdare hukukunun en büyük özelliği belirlilik ilkesidir . Atamaların ikinci aşamasında yöntem değiştirdiler.
Bunu bilmediginizi ve Tercih yapıp atandığınızi söylediniz mi?

Evet, Söyledim ve şunu gördüm ki, öğretmenlere karşı ciddi bir önyargı var. birazcık yönetmelik, kılavuz söyleyince niye o kadar karıştırıyorsun bile dendi. Sonuçta meslek gereği heryerde görev yapacağız tabi ki. Ama bu şekilde hakkımızı aradığımızda bile garip bir şekilde karşılıyorlar.
İşin sonucu itiraz etsenizde birşey değişmez diyorlar, Ama biraz daha bekleyip ( tebliğ tarihinden itibaren 60 gün) mahkemeye vermeyi düşünüyorum.

Evet, Söyledim ve şunu gördüm ki, öğretmenlere karşı ciddi bir önyargı var. birazcık yönetmelik, kılavuz söyleyince niye o kadar karıştırıyorsun bile dendi. Sonuçta meslek gereği heryerde görev yapacağız tabi ki. Ama bu şekilde hakkımızı aradığımızda bile garip bir şekilde karşılıyorlar.
İşin sonucu itiraz etsenizde birşey değişmez diyorlar, Ama biraz daha bekleyip ( tebliğ tarihinden itibaren 60 gün) mahkemeye vermeyi düşünüyorum.

hocam siz 1. aşamada uzak bir ilçeyemi atandınız

Hayır, aynı ilçeye atandım, ama ilçede okul azdı ve norm fazlalığı da vardı. yani okullar doldu. tercih yapmayan veya yapıpda gelmeyenler yerinde kalacak bizim ilçede. malesef yüksek puanla ilk aşamada tercih yaptığım için atandım. 2. aşamaya kalsaydım, 9 ilçe olayından dolayı yerim değişmeyecekti.

Hayır, aynı ilçeye atandım, ama ilçede okul azdı ve norm fazlalığı da vardı. yani okullar doldu. tercih yapmayan veya yapıpda gelmeyenler yerinde kalacak bizim ilçede. malesef yüksek puanla ilk aşamada tercih yaptığım için atandım. 2. aşamaya kalsaydım, 9 ilçe olayından dolayı yerim değişmeyecekti.

Anladım hocam kötü olmuş sizin için hangi ilçedesiniz acaba

hocam ben de kendi ilçemde en yüksek puanlı norm fazlasıydım, ili aradığımda bana en düşükten başlayarak atama yapacaklarını söylediler, forumdaki yazılanlara bakarak norm fazlalarının daha çok; okulların daha az olduğu zannediyordum şansımı denemek adına iyi ya da kötü 2. aşamayı bekleyip tercih yapmadım. İyi ki de yapmamışım tef mezunuyum ve şimdiki okulumdan daha iyi bir çok okul açıldı. 25 tercihi de doldurdum bakalım hakkımızda hayırlısı neyse onu yaşayacağız.

Aynen Tef'lilere gerçekten güzel okular açıldı.
gideceğim okulda fena değil ama ikili öğretim olayı gereçkten zor gibi duruyor.

Hocam maç başlayınca kural değişmez. Siz haklısınız. Ama aynı ilçede tercih yapıp gitmeniz mahkemede eş durumu adres durumu gibi mazaretlerinizi gölgeleyecektir. Bence bu ilçe olayınin klavuza konulması unutulmuş. Şimdi niye kurcaliryorsun diyen insan aynı durumda olsa ne yaparmış ?sormak lazım.

hocam ben de kendi ilçemde en yüksek puanlı norm fazlasıydım, ili aradığımda bana en düşükten başlayarak atama yapacaklarını söylediler, forumdaki yazılanlara bakarak norm fazlalarının daha çok; okulların daha az olduğu zannediyordum şansımı denemek adına iyi ya da kötü 2. aşamayı bekleyip tercih yapmadım. İyi ki de yapmamışım tef mezunuyum ve şimdiki okulumdan daha iyi bir çok okul açıldı. 25 tercihi de doldurdum bakalım hakkımızda hayırlısı neyse onu yaşayacağız.

ilçe içi yüksekten düşüğe, il içi düşükten yükseğe resen değil mi?

ilçe içi yüksekten düşüğe, il içi düşükten yükseğe resen değil mi?
Atama yönetmeliğinde resen diye bir ibare var ancak tam olarak açık değil. netten araştırdım sizin dediğiniz gibi bir uygulamayı bazı iller yapıyorlarmış. İl milli eğitime sorduğumda düşükten başlanacak dediler. Yani anlayacağınız ancak atama yaptıklarında nasıl olduğunu göreceğiz, onu da açıklarlarsa tabi

- Tercihlerine atanamayanlar ile tercihte bulunmayanların, hizmet puanı en fazla olandan başlamak üzere öncelikle görev yapmakta oldukları ilçe içinde, bunun mümkün olmaması durumunda ise hizmet puanı en az olandan başlamak üzere görev yapmakta oldukları il içinde resen,
Açık Değil mi? sadece ben mi yanlış anlıyorum.

17 Nisan 2015 CUMA tarihli resmi gazetede en son yayımlan yönetmelikte ki ibarede (daha sonra bir yönetmelik varsa haberim yok) ;
İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri;
(5) Bu madde kapsamında il içinde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi durumunda fazlalık, il içinde zamana bağlı olmaksızın yapılacak yer değiştirmelerle giderilir. Bu şekilde yapılacak yer değiştirmeler, duyurusu yapılan eğitim kurumlarına öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanlar ile tercihlerine atanamayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce resen belirlenir.
diyor ben bu maddenin açık olmadığını söylemek istiyorum.

Arkadaşlar açık norm sayısı kadar okul açılması sizce de garip değil mi ? Sanki insanlar sadece belirlenen okullara doldurulmak isteniyor gibi geldi bana. Siz ne düşüüyorsunuz bu konuda ?

Ders saati değişmesiyle bölge normu değişiyor. Okulda tekim ona rağmen fazlayım. Sanki diğer okuldan ders tamamlamaya gelebileceklerimiş gibi. Borsa gibi iniyor çıkıyor. Bölgedeki toplam ders yükünü 21e bölüyorlar buna göre kalan fazla oluyor

Arkadaşlar açık norm sayısı kadar okul açılması sizce de garip değil mi ? Sanki insanlar sadece belirlenen okullara doldurulmak isteniyor gibi geldi bana. Siz ne düşüüyorsunuz bu konuda ?
Hocam öyle bir durum yok diye düşünüyorum.
Sincan da 8 bilişim norm fazlası var ve 11 okul acıktı. Çankaya da ise 35 norm fazlası var iken 6 okul açılmış. Yani ters bir durum var.
Diğer branşlarda durum daha da farklı.
Örneğin edebiyat il genelinde 290 norm fazlası var 50 norm açığı var.
Yani açılan okulları kafalarına göre belirlemiyorlar. Bu okullar hakikaten norm açığı olan okullar.

Çankayadakilerin çoğu bölge normu. Yada pilot uygulamadan dolayı 5. sınıflardan dersimizin kaldırılması.

Bird eş durumu sıkıntısı il yada ilçe emri. Eşi asker polis savcı benzeri arkadaşların tayininden kaynaklı

hocam il geneli sıralamanız nedir. Tercihler bitti ama haddimizi bilip yersiz umutlanmayalım. Benim 18/81. yenimahalle, etimesgut tercihim.

Geri