22find en kolay ve kesin çözüm nedir?

Kodla Büyü

alpi

Süper Üye
Süper Üye
22find.com bilgisayardan kaldırma yardım

slm arkadaşlar dün yanlışlıkla bilgisayarıma bir eklenti yüklendi ve hangi tarayıcıyı acarsam 22find.com çıkıyor ve bir türlü kaldıramadım lütfen yardım araştırdım internette yazanları yaptım ama olmadı.

Re: 22find.com bilgisayardan kaldırma yardım

hocam benzeri bir sıkıntı da ben de vardı msconfig de başlangıçta açılan programlardan birini durdurdum çözüldü bunun haricinde programlar falan da çözüm olabiliyor denetim masası program ekle kaldırda da bilmediğin programları sil çözülür muhtemelen kolay gelsin şimdiden

denedim ama olmadı bakalım araştırıyorum artık tşkler

Bende de aynı dert var. Ben de çözmeye çalışıyorum.

sistem geri yükleme yaptım sorunu çözdü

hocam çözüm şudur dün başımıza geldi:
mesela chrome(explorer, mozilla...) sağ tık özellikler kısayol a gel
orada hedef bölümünde ................chrome.exe den sonra abidik gubudik şeyler varsa onları sil hocam
bunu tüm kısayollar için yap.(masaüstü, görev çubuğu...)

program files da tıkladığımda ie ve mozilla normal açılıyordu. hızlı başlattan ise 22 fin li hızlı başlattakileri sildim. program filesden tekrar kısa yol oluşturdum . google chrom'u ise kaldırdım. şimdilik sorun yok. msconfig den falan denedim olmadı.

birinin bilgisayara bulaşmıştı, sadece açılış sayfaları düzeltip programlar ve özelliklerden kaldır dedim kaldırdı...(vista)

hocam smart toolbar remove diye bir program var işe yarıyor

ie veya firefox için masaüstünde bi kısayol varsa tarayıcınızın sağ tıkla özelliklerden hedef yazan yerde sadece google (örneğin) kalsın devamında yazanları silin.

host a bak hocam oraya atmış olabilir bulup silebilirsin.

eklentilerden kaldırıp, registery den sildikten sonra toprak60 ın dediklerini yapın. bende de dün vardı hallettim bu şekilde.

1359104948 bunu regedit kayıt defterinde de aratıp mozilla.exe den sonrasını sildim
tarayıclara sağ tıklayıp özelliklerden hedef kısayolundan exe den sonrasını sildim çözüldü

Arkadşlar, regedit te arayın ve silin, sonra eklentilerden, arama sağlayıcısından, programlardan silin. Önceden var olan kısyollarınız normal ama başlattaki explorer a tıklayınca tekrar açılıyor. Başlatta explorer özelliklerinden explorer özelliklerinden ...explorer.exe" den sonrasını silin. Ayrıca regeditte "findSoftware" olarak aratın silin. Her yere bulaşmış oluyor. İyi yazılmış bir kod. (Ceyran)

kesin çözüm: sistem geri yükleme :wink:

22 find belası

bilgisayarı formatlamıştım. genel programları kuruyordum. bibaktım . başlangıç sayfası değişmiş desk 360 diye program kurulmuş vs. vs.
nedir bu find 22 :verymad:

Re: 22 find belası

o değilde antivirüs bişey görmüyor. ne berbat bişey

kısayollara sağ tıklayın, özelliklerden exe adresinin devamındaki yazıları silin, veya kısayolları silip tekrar ekleyin. dün temizledim bir pc.

temizlemeye temizledim. Fakat benim merak ettiğim nasıl oluyorda bilgisayara sızıyor . O sıznntının kaynağı bugün bunu yapan yarın daha neler yapar

acaba bu find 22 bilgsayara nasılsızıyor bilgisi olan yok mu

bazı paket programlarla birlikte geliyor. Ben jdownloader kurarken yüklendi...

ne gıcık gerizekalı virus bozuntusu :verymad:

Geri