22find en kolay ve kesin çözüm nedir?

Kodla Büyü
mrb arkadaşalar.bunu nasıl çözebiiriz. nette bir sürü bilgi var ama . arkadaşın evindeeki bilgisayarda sorun. yani ben ona anlatacam o uygulayacak.küçük bi program felan var mı?

hocam bende de aynı sorun vardı en son tarayıcıların kısayollarına bi kod ekliyor onu sildim ondan sonra ana sayfamı düzeltebidim .
Kısayola sağ tıklıyoruz.özelliklere giriyoruz orda hedef yazan yerdeki yabancı kodları temizleyin chrome ise chrome.exe diye bitmesi lazım orda yazanın

kerasus' Alıntı:
hocam bende de aynı sorun vardı en son tarayıcıların kısayollarına bi kod ekliyor onu sildim ondan sonra ana sayfamı düzeltebidim .
Kısayola sağ tıklıyoruz.özelliklere giriyoruz orda hedef yazan yerdeki yabancı kodları temizleyin chrome ise chrome.exe diye bitmesi lazım orda yazanın
Hocamın tespiti ile bu sorun çözülebiliyor.Bende böyle çözmüştüm.

İlk olarak tarayıcıların eklenti sayfalarına girip sizin tarafınızdan kurulmamış, varlığı şüphe çeken eklentiyi/eklentileri kaldırın. Chrome’da ise üçüncü parti tarafından kurulan eklentilere göz atın özellikle, fakat sadece 22 find ismini aramayın. Daha farklı bir isme sahip eklenti de kurulmuş olabilir, şüpheli olanları kaldırın.

Daha sonra yine sistemdeki tarayıcıların hepsinin açılış sayfasını 22find yerine istediğiniz sayfaya ayarlayın. Chrome’da ilgili ayara sağ üstteki üç çizgili butona basıp Ayalar sekmesine giderek (Başlangıçta yazan kısım), Firefox’ta sol üstteki Firefox menüsü altından Seçenekler’i seçip (Genel kısmında giriş sayfası ayarı), Internet Explorer için ise sağ üstteki dişli simgesine tıklayıp Internet Seçenekleri’ni (Giriş sayfası yazan kısım) seçerek ulaşabilirsiniz.

Açılış sayfaları ayarlarını yaptıktan sonra sisteminizdeki tarayıcıların kısayollarına sağ tıklayıp Özellikler seçeneğini seçin. Açılan ekranda Kısayol sekmesine gelip Hedef kısmına göz atın. Hedef kısmındaki link ….tarayıcıadı.exe” şeklinde bitmelidir. Bu kalıbın en sonundaki tırnak işaretinden sonraki kısmı (ki burada yine 22find yazısını göreceksiniz) silin. Bu işlemi tüm tarayıcılar için yapmayı unutmayın.

Görev çubuğunda ya da masaüstünde mavi bir ev ikonlu 22find sitesinin kısayolu varsa silin. Denetim masasından Program Ekle/Kaldır menüsüne bakarak 22find ile ilgili yazılım varsa kaldırın.

Daha sonra ise bilgisayarı ilk başlattığınızda başlayan programlara bir göz atın. Windows 8 işletim sistemli bir bilgisayar sahipseniz Görev Yöneticisi’ni açarak ( Ctrl + Shift + Esc ya da Görev Çubuğuna sağ tıklayıp Görev Yöneticisini seçerek) Başlangıç sekmesine gelin. Burada resimdekine benzer bir şekilde, 22 find’ın sürekli olarak sisteminize yapışmasını sağlayan ve her başlangıçta başlayan yazılımı göreceksiniz. Bu yazılımı sağ tıklayıp devre dışı bırakın, daha sonra yine üzerinde sağ tıklayarak Dosya Konumu Aç seçeneğini seçin. Böylece bu kötü yazılımın sistemde yerleştiği yere giderek yazılımı silebilirsiniz (Shift + Delete). Daha eski işletim sistemleri için Çalıştır’a msconfig yazarak açılan ekranda Başlangıç sekmesine gelerek ( Ya da CCleaner gibi başlangıç işlemlerini gösteren ek yazılımları kullanarak) aynı işlemi yapabilirsiniz.

Son olarak eğer tarayıcıların kısayollarını görev çubuğuna eklediyseniz, görev çubuğundaki kısayolları silip tekrar yenilerini koyun.

ALINTIDIR: http://www.teknohaberim.com/nasil-yapil ... -kaldirma/

Re: 22find.com bilgisayardan kaldırma yardım

toprak60' Alıntı:
hocam çözüm şudur dün başımıza geldi:
mesela chrome(explorer, mozilla...) sağ tık özellikler kısayol a gel
orada hedef bölümünde ................chrome.exe den sonra abidik gubudik şeyler varsa onları sil hocam
bunu tüm kısayollar için yap.(masaüstü, görev çubuğu...)

Hocam dediğini yaptım oldu, allah razı olsun ama, exe'den sonrakini silince uyarı verdi, kabul etmedi ancak exe'den sonra yazan 22find.com adresini, google.com yapınca düzeldi. Teşekkürler...

Geri