23 Marttaki Güncelleme Eğitimi ile ilgili gelişme varmı.

Kodla Büyü
karinca_52' Alıntı:
şuan hiç açmıyor....................

ilden bilgilendirme yaptılar bugün eba da saat 17-22 arası sunucu güncellemesi yapılacağından akşam eğitime giriş yapamayacaksınız diye.

kisnorbo' Alıntı:
ilden bilgilendirme yaptılar bugün eba da saat 17-22 arası sunucu güncellemesi yapılacağından akşam eğitime giriş yapamayacaksınız diye.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam....

daha önce eğitimi bitiren arkadaşlar sınava sadece 1 kere mi girebiliyoruz yoksa sayı var mı?

Hocam bana bugün şöyle bi maiı geldi ;
1- Uzaktan eğitim sistemine http://lms.eba.gov.tr adresinden (idealearning) giriş yapınız. Gelen ekranda size açılan eğitimleri göreceksiniz.

2- Tamamlamanız gereken iki e-eğitim ve bir sınav bulunmaktadır.

3- Eğitimleri takip ederken doküman bölümünden bu eğitimle ilgili size açılmış olan dokümanları incelemeniz ve indirmenin gerekmektedir.

4- Sırayla eğitimleri tamamladıktan sonra sınava girebilirsiniz.

5- Eğitimleri tamamlayabilmeniz için takip yüzdenizin %100 olması gerekmektedir. Bu nedenle sahnedeki sesler tamamlanmadan ve sizden istenen etkileşimleri yapmadan yeni sahneye geçmeyiniz. Aksi takdirde eğitiminiz %100 olmayacaktır. (Antropi teach eğitiminde metin girişi ile ilgili etkileşim genelde karıştırılmaktadır (Fatih yazısı), ekrandaki açıklamalara dikkat ediniz – ekrandaki metni seçiniz siliniz ve büyük küçük harf duyarlı şekilde yazınız.)

6- Sınav süresi 40 dakika ve sınavda 40 soru bulunmaktadır. Sınava tek giriş hakkınız bulunmaktadır. Bu nedenle sınava başlamadan önce ortamın uygunluğunu kontrol ediniz. Sınavı bitir butonuna basmadan önce internetinizin olup olmadığını son bir kez kontrol ediniz.

7- Eğitimi başarı ile bitirmeniz halinde MEBBİS modülüne belirli bir süre sonra otomatikman işaretlenecektir.

8- Sınav sorularını herhangi bir şekilde paylaşmanız yasaktır. Soruları herhangi bir ortamda tamamını ya da bir kısmını paylaştığı tespit edilenlerin eğitimi geçersiz sayılacak ve soruşturma açılacaktır

9- Eğitimle ilgili soru ve sorunlarınızı sistem içerisinden Eğitim yöneticinize (danışman) mesajla iletebilir yada fatih_egitim@meb.gov.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.

Bu Güncelleme eğitimi ile ilgili yetkililerden(!) gelen iki posta metnini paylaşıyorum ve yorumu sizlere bırakıyorum arkadaşlar;

(1)Merhaba arkadaşlar,

istekte bulunduğunuz eğitime alındınız ve eğitiminiz bugün başladı,
lütfen aşağıdaki linki kullanarak
http://lms.eba.gov.tr "IDEA LEARNING LMS" e giriş yapın.

Hepinizin bu eğitimi almak istediğini biliyorum, e alın :)

Uzaktan eğitimle ilgili yaşadığınız sıkıntılarınızı veya sizleri mail grubuna kaydetmeleri için fatih_egitmen@meb.gov.tr adresine eposta gönderiniz.

Saygılarımla - İyi Çalışmalar

(2)Değerli Fatih Projesi Eğitmenleri,

BT Rehberliği, BT Rehberliği Kursları, beni şu eğitime niye almadınız, neden 100 saatlik BT Rehberliği kursları veriyorsunuz BÖTE mezunları olarak sizin yüzünüzden atanamıyoruz, okulumuza ait etkileşimli tahta sayıları ektedir, benim çocuğuma neden tablet vermiyorsunuz, benim okuluma tablet dağıtılacak mı vb. konularda birçok eposta değişik kanallardan tarafımıza ulaşmaktadır. Bu şekildeki epostalarla hergün gereksiz mesai harcamaktayız. Nadiren bilgilendirme epostaları attığımız bir grubun adresini bir ilimiz yanlışlıkla verdi diye kıyamet koparmak niye anlamakta güçlük çekiyoruz.
Çoğunluğunu BT öğretmenlerimizin oluşturduğu grup üyelerinin "beni bu gruptan çıkarın" diye veryansın etmeleri ve aynı yöntemle grupta tekrar trafik oluşturmaları da bizi güldürmedi değil...
Beni gruptan çıkarın diye posta gönderen arkadaşlarımız hergün onlarca reklam epostası alırken aynı tepki ve sabırsızlığı gösteriyorlar mı acaba?

Hepinize iyi akşamlar.

Arkadaşlar eğitim için isteğinizi görünce şaşırdım valla. :alkis: Allta t harfi var ona tıklayın sesle anlatılanların yazılmış şeklidir. Oradan devam edin şevkiniz kırılmasın

compteach06' Alıntı:
Arkadaşlar eğitim için isteğinizi görünce şaşırdım valla. :alkis: Allta t harfi var ona tıklayın sesle anlatılanların yazılmış şeklidir. Oradan devam edin şevkiniz kırılmasın
illa ki ses çıkacak hocam, yoksa kabul edemeyiz.. :) şaka bi yana da sadece T harif ile olmuyor, ses çıkmazsa sonraki sayfaya atlamıyor..

ben şöyle idare ediyorum : örneğin 16. sayfada hata verdiyse ilerideki bir modülden bir sayfa açıyorum (örneğin, 30. sayfa) ordan geri geri yaparak 16'ya geliyorum..

compteach hocam onu bizde bilyioruz fakat atlamıyor sonraki slayt gösterisine :D

sadece 2 slayt ilerleyebildim, proje yönetimi yazısına tıklayın diyor ama ses de yok animasyon yok, hatta sisteme şimdi hiç giremiyorum pufffff :cry: :?

Geri