24 nisan resmi tatil

Kodla Büyü
asbirin' Alıntı:
Sayın hocam; sanırım neden idareci olmadığınız belli. Muhtemelen idareceilik sınavına girip kazanamayanlardansınız. Teknoloji Genel Müdürlüğünün 02.07.2009 ve 774/12271 sayılı yazısının ''e'' bendini okursanız gelip gelmeyeceğinizi anlarsınız. Gelmemenin karşılığı 657 sayılı devlet memurları kanunun 125.maddesinin ''C'' MADDESİNİN ''b'' fıkrasıdır. Geçmiş olsun.
bu iş sadece 657 ilköğretim kurumları yonetmeligini ac oku hocam bi sanırım sizde okuduklarınızı unutanlardansınız

GRİNGO' Alıntı:
SİRE' Alıntı:
Resmi tatilde formatörü okula getirten mevzuatı açıkça göstersinler o zaman o çok saygıdeğer(!) idareciler.
24 NİSAN Resmi tatil değil.Öğrenciler izinli.Dolayısı ile öğretmenleride izinli.
nerde yazıyor hocam bu dedigin? ilköğretim kurumları yonetmeliginde ogrenci gelmez idareci gelir yazıyor mu?

sblyilmaz' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
SİRE' Alıntı:
Resmi tatilde formatörü okula getirten mevzuatı açıkça göstersinler o zaman o çok saygıdeğer(!) idareciler.
24 NİSAN Resmi tatil değil.Öğrenciler izinli.Dolayısı ile öğretmenleride izinli.
nerde yazıyor hocam bu dedigin? ilköğretim kurumları yonetmeliginde ogrenci gelmez idareci gelir yazıyor mu?
Hocam tatil olmayan günler mevzuatta yazarmı? Örnek ;25 Nisanın ve 26 Nisanın tatil olmadığıda yazmaz. 24 Nisan tatil değildir diye mevzuatta yazarmı size sorarım. Gidin 23 nisan kaymakamlık ve memurlar tatildir. 24 Nisanda bu kurumlar personeli dahil görevdedir buradan anlayın artık.

23 Nisan ve 19 mayıs resmi tatil ve ertesi gün yoruldukları için öğrenciler izinli.Öğrenci ile doğrudan ilgili olan Öğretmen Rehber öğretmen aşçı ve öğrenci ile ilgili personel okula gelmez anlamsız ama formatör,i memur, kadrolu hizmetli, idareci gelir.Öğretmen göreve başlar.İzne ayrılır.Öğrenci işleri olur resmi yazışmalar var.İlçe MEM il MEM personeli müfettişler görev başındadır.İdarecinin tatil olduğu nerede yazıyor.Sadece öğrenciler izinli.

Her uygulamaya 657 ye bakılmaz uygulamalar genelgelerle, kurumların yazılarıyla veya valilik yazısıyla hayata geçer. okul idaresiyle sorunu olupta okula gelmeyenler yandı. direk maaş kesim cezası. maaş kesim cezası alan bir öğretmen 5 yıl boyunca idareci olamaz. yazık etmişsiniz kendinize allah yar ve yardımcınız olsun.

arkadaşlar formatör öğretmen çalışma usulleri,esasları ve görevlerini okuyun; eğer orda formatör öğretmen idarecidir yazıyorsa gelmek zorunda ya da formatör öğretmen idareci okulda olduğunda o da okulda bulunmak zorunda diye yazıyorsa haklısınız... ben okudum öyle bir şey yok onun için 24 nisan da okula gitmedim...

teknoloji genel müdürlüğünün formatör öğretmen görevlendirmesi ile ilgili 02.07.2009 tarih ve 774.12271 sayılı yazısının ''e'' bendini okurmusunuz arkadaşlar. bu konuya nokta koyacak bir yazı. bu meseleyi uzatarak seviye düşürüyoruz çok açık ve net saygılarımla.

asbirin' Alıntı:
teknoloji genel müdürlüğünün formatör öğretmen görevlendirmesi ile ilgili 02.07.2009 tarih ve 774.12271 sayılı yazısının ''e'' bendini okurmusunuz arkadaşlar. bu konuya nokta koyacak bir yazı. bu meseleyi uzatarak seviye düşürüyoruz çok açık ve net saygılarımla.
arkadasım bence sen seviye dusuruyorsun. sen formator degil formator ogretmensin.
genelgelerden once ilköğretim kurumları yonetmeligini oku...
12271 sayılı genelgeden haberdarsın ama iky haberin yok...
sendika yetkilileriyle de gorustum kesinlikle resmi tatil.

GRİNGO' Alıntı:
sblyilmaz' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
SİRE' Alıntı:
Hocam tatil olmayan günler mevzuatta yazarmı? Örnek ;25 Nisanın ve 26 Nisanın tatil olmadığıda yazmaz. 24 Nisan tatil değildir diye mevzuatta yazarmı size sorarım. Gidin 23 nisan kaymakamlık ve memurlar tatildir. 24 Nisanda bu kurumlar personeli dahil görevdedir buradan anlayın artık.

23 Nisan ve 19 mayıs resmi tatil ve ertesi gün yoruldukları için öğrenciler izinli.Öğrenci ile doğrudan ilgili olan Öğretmen Rehber öğretmen aşçı ve öğrenci ile ilgili personel okula gelmez anlamsız ama formatör,i memur, kadrolu hizmetli, idareci gelir.Öğretmen göreve başlar.İzne ayrılır.Öğrenci işleri olur resmi yazışmalar var.İlçe MEM il MEM personeli müfettişler görev başındadır.İdarecinin tatil olduğu nerede yazıyor.Sadece öğrenciler izinli.
sadece ogrenci gelmez yazmıyor ogretmen gelmez de yazmıyor yazan aynen su: baslık:resmi tatiller 23 nisan torenden sonra baslar 24 nisan aksamı biter.bu kadar kesin ve net

@asbirin , kamu da işleyiş olarak yönetmelik > genelge olduğunu idrak ettiğinde tatil olduğunu anlarsın.

Aksi ispat edilmedikçe siz haklısınız. koyun kanunu önüne. "açın soruşturmayı", "ben size sendika aracılığı ile bir dava açayım" de, bak nasıl korkuyorlar. formatörler idareci gibi çalışıyor olabilir ama öğretmen haklarına sahiptir. müdür ve m. yardımcıları yönetmeliği sizi alakadar etmez hocam. siz resmi tatil yönetmeliğini koyun önüne, başkada bir şey yapmayın. eğer daha da sıkıştırırsa, sendikanızla irtibata geçin. hadi kolay gelsin.

Konu: 24 nisan resmi tatil

sblyilmaz' Alıntı:
arkadaslar okul yönetimi ile aramdaki problemler ve sorusturmalar hat safhada...simdide bana 24 nisana dair ayakta tedavi formu doldurman lazım dediler bende doktora gitmedimki doldurayım dedim.24 nisanda gelmediniz ama dediler? bende ilköğretim kurumları yönetmeliginde resmi tatil oldugunu soyledim ki boyle yazıyor zaten.bu konudaki dusunceleriniz nedir?

işlem yapanlara karşı.. yıllık izne ayrılmak istediğinize dair dilekçe ile başvurunuz. yada yıllık izin hakkınızın olup olmadığına dair bilgi edinme başvurusu yapınız. her ikisinide mutlaka bimer üzerinden yapınız. size muhtemelen öğretmen olduğunuz için yıllık izin kullanamassınız diye yanıt gelecektir. sizde öğretmen olduğunuz için 24 nisanda izinli sayıldığınızı söylersiniz. tüm öğretmenler gibi..

asbirin' Alıntı:
Her uygulamaya 657 ye bakılmaz uygulamalar genelgelerle, kurumların yazılarıyla veya valilik yazısıyla hayata geçer. okul idaresiyle sorunu olupta okula gelmeyenler yandı. direk maaş kesim cezası. maaş kesim cezası alan bir öğretmen 5 yıl boyunca idareci olamaz. yazık etmişsiniz kendinize allah yar ve yardımcınız olsun.
maas kesim cezası sadece mudurluk icin gecerlidir mudur yardımcılıgını etkilemez..onuda yanlıs biliyorsun

yönetici atama yönetmeliğinde çok açık bir şekilde belirtir. maaş kesim ve daha ağır bir ceza alan yöneticilik hakkını kaybetmiştir der. yönetici sadece müdür değil müdür yardımcısıda yönetici kapsamına giriyor.

asbirin' Alıntı:
yönetici atama yönetmeliğinde çok açık bir şekilde belirtir. maaş kesim ve daha ağır bir ceza alan yöneticilik hakkını kaybetmiştir der. yönetici sadece müdür değil müdür yardımcısıda yönetici kapsamına giriyor.
sen mebbis modulu uzerinde ceza almıs butonu falan veya ibaresi olan bir yazı hatırlıyor musun? sadece yoneticilik gorevi ustumden alınmadı ibaresi var.yani ANLAYACAGIN daha dogrusu anlamak istemedigin su: mudur yardımcılıgı sadece sınav puanı uzerinden olur

burada benim anlamadığım biz bir yıl boyunca görevlendirilmiyoruzki yıllık iznimiz olsun

SİBEL HANIM lütfen dürüst olalım.Biz okula gidelim.Her türlü fedekarlığı yapalım.Şahsen ben o gün öğrencilerin de olmamasını fırsat bilerek bilgisayarları güzelce elden geçirdim.Eksikleri tamamladım, gönül huzuruyla evime döndüm. Ama siz okula gelmeyin, evde kadın programları izieyin, ondan sonra klavye kahramanlığı yapın, kendinizi haklı çıkarmak için kanun ve yönetmelikleri kendinize göre yorumlayın. Eğer dediğiniz gibi resmi tatilse okula giden bizim gibi formatör öğretmenler ve idareciler bu yönetmeliklerden habersiz mi? Şayet idare neden gelmediniz diye soruyorsa ; Sizin yerinizde olsam özür diler ve okula gelinmesi gerektiğini bilmediğimi söyler ve erdemli bir davranış gösterrim. Eminim onlar da anlayışla karşılayacaklardır.

asbirin arkadaşım senin insanlarla derdin ne?? ne güzel sen okuluna gitmişsin işlerini yapmışsın... sana sözümüz yok.. peki işleri olmayan ne yapsın formatörlükte zaten çoğu kez boş boş oturulduğunu hepimiz biliyoruz.. kaldıki insanlrın çoluğu var çocuğu var.. eğer idarecisi bişey demiyorrsa niyte olkula giitisnki... idarecisi ile ilgili bir durum.. ben okuldaydım sen gelmedin bütün cezalrı al yaklaşımı bence hoş değil... bizden işte bu yüzden bir halt olmaz.. kendi içimizde kenidmize tahammülümüz yokk... destek olunması gerekirken şu hale bak.. ben yapılan doğru demiyorum ama idareci bişey demiyorsa sizede söylicek bişey kalmaz... kaldıki idarecilerin hepside o gün okulda olmuyor... ilk önce kendi aramaızda birbirimize tahammül edip hoşgörülü olmayı başarabilirsek belki eylem yapabilirz... amaa çokkk zor bu bencilliği değiştirmek gerek kii buda oldukça zorr..

bence sonuçta öğretmeniz, yönetmelik gereği gelmek zorunda olmadığınızı söylersiniz. onlarda o güne ait ek dersinizi keserler. bu kadar basit.
ne ceza alırsınız nede başka birşey yapabilirler.
Öyle muallak bir görevlendirme ki bu formatörlük.
sana idarecinin çalışma saatlerine göre çalışır diyor sadece.
madem öyle onların tüm özlük haklarını da versinler bize.
yaz tatilimizi bir sonraki seneye devredebiliyormuyuz yada müdür başyardımcıları gibi +ekders alıyormuyuz.
işlerine gelince idareci gibi işlerine gelince öğretmen.

esilasoul' Alıntı:
asbirin arkadaşım senin insanlarla derdin ne?? ne güzel sen okuluna gitmişsin işlerini yapmışsın... sana sözümüz yok.. peki işleri olmayan ne yapsın formatörlükte zaten çoğu kez boş boş oturulduğunu hepimiz biliyoruz.. kaldıki insanlrın çoluğu var çocuğu var.. eğer idarecisi bişey demiyorrsa niyte olkula giitisnki... idarecisi ile ilgili bir durum.. ben okuldaydım sen gelmedin bütün cezalrı al yaklaşımı bence hoş değil... bizden işte bu yüzden bir halt olmaz.. kendi içimizde kenidmize tahammülümüz yokk... destek olunması gerekirken şu hale bak.. ben yapılan doğru demiyorum ama idareci bişey demiyorsa sizede söylicek bişey kalmaz... kaldıki idarecilerin hepside o gün okulda olmuyor... ilk önce kendi aramaızda birbirimize tahammül edip hoşgörülü olmayı başarabilirsek belki eylem yapabilirz... amaa çokkk zor bu bencilliği değiştirmek gerek kii buda oldukça zorr..
Sayın hocam benim derdim dürüst olmak.Yok resmi tatil yok şu; yok bu diyenlere soruyorum.Bir günlük ek dersimiz haksız yere kesilse ne yaparız. Haklı olarak tepki gösteririz. Peki biz neden hem okula gitmeyelim hem de ek ders alalım. Ogün(24 nisan) okula gitmeyen diğer öğretmenler de alıyor diyorsanız; o zaman şunu söylerim. Onlar 23 nisan nedeniyle görev yaptılar ve öğrencileriyle beraber bir gün dinlenmeleri için izinli sayıldılar.Biliyorsunuz biz nöbet tutma, belirli gün ve haftalarda görev yapma, kulüp görevi yapma gibi görevlerden muafız.Yani bir nevi öğretmen değiliz.Eğer öğretmen isek bu görevleri de yapmamız gerekmez mi? ADALET HERKESE LAZIMDIR.

asbirin' Alıntı:
SİBEL HANIM lütfen dürüst olalım.Biz okula gidelim.Her türlü fedekarlığı yapalım.Şahsen ben o gün öğrencilerin de olmamasını fırsat bilerek bilgisayarları güzelce elden geçirdim.Eksikleri tamamladım, gönül huzuruyla evime döndüm. Ama siz okula gelmeyin, evde kadın programları izieyin, ondan sonra klavye kahramanlığı yapın, kendinizi haklı çıkarmak için kanun ve yönetmelikleri kendinize göre yorumlayın. Eğer dediğiniz gibi resmi tatilse okula giden bizim gibi formatör öğretmenler ve idareciler bu yönetmeliklerden habersiz mi? Şayet idare neden gelmediniz diye soruyorsa ; Sizin yerinizde olsam özür diler ve okula gelinmesi gerektiğini bilmediğimi söyler ve erdemli bir davranış gösterrim. Eminim onlar da anlayışla karşılayacaklardır.

bak arkadasım ben haftada 45 saat calısıyorum ustune ustluk goreve gelmedigim iddia edilerek ekdersim kesiliyor.siz neyin durustlugunden bahsediyorsunuz? okullar hayat olsun projesini okullar ciftlik olsun projesine ceviren ve yalan beyanlarla gorevden almaya calısan idarecilerle calısıyorum ben.ayrıca mevzuat acık ki bana mevuzat ogretmeye kalkısıyorsan baya birsey bilmen gerekir.kadın programı izlemem.senin gonul rahatlıgın sana.ben yatıyorum diye para istemiyorum bunun farkına var.ben bir ogretmenim bu gorevide valilik oluruyla sertifikasız yapıyorum ama işi adam gibi yaparım.idareden de ozur dileyecek bir durum soz konusu degildir.erdeme davet ediyorsanız şayet once, mesajlarınızı erdemli bir sekilde yazın.24 nisanda okula gelmeyen ogretmenin aldıgı ekdersi hak etmek erdemsizlik degildir.

xapex' Alıntı:
bence sonuçta öğretmeniz, yönetmelik gereği gelmek zorunda olmadığınızı söylersiniz. onlarda o güne ait ek dersinizi keserler. bu kadar basit.
ne ceza alırsınız nede başka birşey yapabilirler.
Öyle muallak bir görevlendirme ki bu formatörlük.
sana idarecinin çalışma saatlerine göre çalışır diyor sadece.
madem öyle onların tüm özlük haklarını da versinler bize.
yaz tatilimizi bir sonraki seneye devredebiliyormuyuz yada müdür başyardımcıları gibi +ekders alıyormuyuz.
işlerine gelince idareci gibi işlerine gelince öğretmen.
:+1:

asbirin' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:
Sayın hocam benim derdim dürüst olmak.Yok resmi tatil yok şu; yok bu diyenlere soruyorum.Bir günlük ek dersimiz haksız yere kesilse ne yaparız. Haklı olarak tepki gösteririz. Peki biz neden hem okula gitmeyelim hem de ek ders alalım. Ogün(24 nisan) okula gitmeyen diğer öğretmenler de alıyor diyorsanız; o zaman şunu söylerim. Onlar 23 nisan nedeniyle görev yaptılar ve öğrencileriyle beraber bir gün dinlenmeleri için izinli sayıldılar.Biliyorsunuz biz nöbet tutma, belirli gün ve haftalarda görev yapma, kulüp görevi yapma gibi görevlerden muafız.Yani bir nevi öğretmen değiliz.Eğer öğretmen isek bu görevleri de yapmamız gerekmez mi? ADALET HERKESE LAZIMDIR.
bak arkadasım sen bence normal düz memurlukla ogretmenligi karıstırıyorsun.sen ogretmen oldugun icin duz memur gibi mesai yaparken fazladan calısmanı ekders olarak alırsın.kaldi ki diger ogretmenler yatarken aldıkları ekderse ne oluyor peki? sana nobet vs diger gorevlerin verilmemesinin sebebi mesai yapmandandır. tekrar soyluyorum
SEN ÖĞRETMENSİN,MESAİ YAPTIGIN İÇİN EKDERS ALIYORSUN,DİGER GOREVLERİ ALMIYORSUN...

ASPİRİN ayrıca son sozum sana senin idarecilerin 12:10 da bt sınıfında yok diye tutanak tutup sorusturma actırmaya calısıyor mu?
ogle aralarında bile calısmaya zorlanıyorum sen kalkmıs bana durustlukten bahsediyorsun...
bence sen biraz erdemli dusun de insanları klavye delikanlısı olarak nitelendirmeden once düsün...bence bu ortamda atıp tutan klavye artisligi yapan sensin

asbirin çok konuşuyosun ama boş konuşuyosun...!!! kimin ne görev yaptığı, nasıl yaptığı, ekdersini hakedip etmediği, 23 nisanda öğrencileriyle beraber görev alıp almadığı vs... kendini ilgilendirir. burada tamamen işgüzar bir idarecinin yaptığı yanlışa karşılık, branşdaşımız bizlerden sadece yardım istemiş... sen ve senin gibiler oldukça bu "FORMATÖRLÜK" saçmalığı başımıza daha ne dertler açacak acaba...??

hayalcisuat' Alıntı:
asbirin çok konuşuyosun ama boş konuşuyosun...!!! kimin ne görev yaptığı, nasıl yaptığı, ekdersini hakedip etmediği, 23 nisanda öğrencileriyle beraber görev alıp almadığı vs... kendini ilgilendirir. burada tamamen işgüzar bir idarecinin yaptığı yanlışa karşılık, branşdaşımız bizlerden sadece yardım istemiş... sen ve senin gibiler oldukça bu "FORMATÖRLÜK" saçmalığı başımıza daha ne dertler açacak acaba...??
:alkis:

asbirin' Alıntı:
siz Bt öğretmeni misiniz? Bana pek öyle değil gibi geldi ama HAYIRLI - SSSSSS- I

Geri