(27.02.2014 Güncellendi) - BTY Ders Kitabı

Kodla Büyü
Re: Yeni - BTY Ders Kitabı - Öğretim Programına Göre

arkadaşlar sınıfta gösterilebilecek 2 flash uygulaması.ben meb etkinlikler cdsinden aldım bunları donanım birimleri ile ilgili. ihtiyacınız olabili sürekli konu anlatmak hem sizi sıkar hem çocukları arada video animasyon uygulamalarla destekelemek gerektiğini düşünüyorum monotonluğu dağıtmak adına. ben ayrıca 3 liste tutuyorum 1-ders araç gereçleri 2-ödev kontrol 3-ders içi değerlendirme Bir de ders aaç gereçleri demişken 6. sınıflara geçen sene gelmiş olan "bilişim teknolojileri" kitabını stokta olduğunu görünce 10 şubeye dağıttım kalacağına tepe tepe kullanın dedim ilk ünite de iletişim bu konuyu da işliyorum şuan bit ile uzak bi konu değil.
uygulamalar:

Ekli dosyalar

• etkinlikler.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 424

Eline sağlık hocam. Allah razı olsun. Devamını nasip etsin inşallah:)

Eline sağlık hocam, epey emek harcamışsın :+1:

Emeğinize sağlık çok güzel çalışma olmuş. Diğer üniteler eklenecek mi acaba ben sözel konulardan ziyade uygulama yaptırabileceğim word excel powerpointi işlemeyi düşünüyorum. Çocuklar sözel konulardan çok sıkılıyorlar ve nerdeye bişey öğrenmiyorlar.

fernandito' Alıntı:
Emeğinize sağlık çok güzel çalışma olmuş. Diğer üniteler eklenecek mi acaba ben sözel konulardan ziyade uygulama yaptırabileceğim word excel powerpointi işlemeyi düşünüyorum. Çocuklar sözel konulardan çok sıkılıyorlar ve nerdeye bişey öğrenmiyorlar.

Diğer üniteleride eklemeye çalışıcam hocam. Daha önceki mesajlarımda da dediğim gibi ben öğretim programına göre işliyorum dersi. Dediğiniz gibi sözel konulardan çocuklar sıkılıyor ama ben şu şekilde ders işliyorum. Konuları değiştirmeden, örneğin bilişim suçları ile ilgili slayt, donanım birimleri ile ilgili wordde tablo uygulaması gibi etkinlikler yaptırıyorum.
Bu arada okulda iki öğretmeniz, bir hafta birimiz, diğer hafta diğerimiz bilgisayar sınıfını kullanıyoruz. Şu an için gayet problemsiz işleniyor dersler.

mustafasangul' Alıntı:
fernandito' Alıntı:

Diğer üniteleride eklemeye çalışıcam hocam. Daha önceki mesajlarımda da dediğim gibi ben öğretim programına göre işliyorum dersi. Dediğiniz gibi sözel konulardan çocuklar sıkılıyor ama ben şu şekilde ders işliyorum. Konuları değiştirmeden, örneğin bilişim suçları ile ilgili slayt, donanım birimleri ile ilgili wordde tablo uygulaması gibi etkinlikler yaptırıyorum.
Bu arada okulda iki öğretmeniz, bir hafta birimiz, diğer hafta diğerimiz bilgisayar sınıfını kullanıyoruz. Şu an için gayet problemsiz işleniyor dersler.

2. üniteyi bari işleyeyim hocam ikinci ünite ne zaman eklenir acaba elimde hiç materyal yok. isterseniz yardımcı olalım da 2. üniteyi ekleyelim hocam.

arkadaşlar, çamaşır bulaşık makinası bilişim teknolojisi aracı mıdır?

hocam emeğinize sağlık. meb bu kadar uğraşsa çoktan bi kitabımız olmuştu da neyse o konulara hiç girmeyelim.
@zeta, evet öyledir sanırım :) 4 yıllık üniversite okuduk bize bu bilişim teknoloji cihazıdır demediler, dememizi bekliyorlar..

e- okulda ilkokula sosyal etkinlik dersi atayamadım yardımcı olurmusunuz

Teşekkürler Hocam Çok güzel bir çalışma .

Bide sizin öğrencileriniz bu konuları anlayabiliyor mu bizim öğrencilerimiz bu konuları pek anlamıyor gibi :(

sturkmen' Alıntı:
Teşekkürler Hocam Çok güzel bir çalışma .

Bide sizin öğrencileriniz bu konuları anlayabiliyor mu bizim öğrencilerimiz bu konuları pek anlamıyor gibi :(

Hocam tabiki bazı konular sıkıntılı oluyor ama mecburen öğretim programına uymak için kısa kısa bahsediyorum herşeyden.

Mesala virüsleri anlatırken sınıfın yarısına siz virüssünüz, yarısına da bilgisayarsınız diyorum. Ellerine kağıt verip grup çalışması yaparak virüsler siz bilgisayarlara bulaşıcaksınız, bilgisayarlar siz de virüsleri kendinize bulaştırmıcaksınız deyip ellerindeki kağıtları doldurmalarını istiyorum. Sonra kağıtları karşılaştırıp, sınıfta okuyup kimin başarılı olduğuna hep beraber karar veriyoruz.

Mesala donanım ve yazılım anlatırken tahta da adam asmaca ile o birimleri bulmalarını sağlıyorum. Sanırım daha eğlenceli ve kalıcı oluyor.

Bu arada ben bu kitaptaki her konuyu anlatıyorum ama her konunun her cümlesinden bahsetmiyorum. Bana bu kitap derslerden önce konuyla ilgili bilgi veriyor. Ve bu kitabın özetini öğrencilere yazdırıyorum, çalışma notlarını bu kitaba göre dağıtıyorum. Yine sınavdaki soruları da bu kitaba göre sorucam.

sen ne yaptın hocam ya walla meb bu çalışmayı görüp utanmalı bence

hocam gerçekten "koskoca meb'nı utandıracak" kıymetli bir çalışma olmuş. ellerinize emeğinize sağlık.

Hocam ellerine sağlık, emeğine sağlık, meb gelsin elini öpsün, elinden bir bardak su içsin.

Geri