(27.02.2014 Güncellendi) - BTY Ders Kitabı

Kodla Büyü
Re: (Güncellendi) Yeni - BTY Ders Kitabı

Emeğinize sağlık hocam, çok güzel bir çalışma ve paylaşım olmuş. Teşekkürler...

Helal olsun sayın hocam. meb in yayınladığı kitap sandım ilk başta yeminle :alkis: devamını sabırsızlıkla bekliyorum :oops:

çok iyi ya tam aradığım şey elinize sağlık... :+1:

hocam elleriniz dert görmesin bende sizin kitaptan takip ederek yapıyorum dersleri ne yalan söleyim. bence talim terbiyenin sizin gib adamlara ihtiyacı var....

hocam emeğinize sağlık bu kitaptan gidiyordum ben de 1. yazılıya kadar derste anlattım anlattım anlattığım yere kadar da çocuklara bu kitabın fotokopisini verdim yazılıya çalışın diye. yazılıda döküldüler çocuklar. sonra bu kitabı bıraktım kendim bişeyler yazdırdım defterlerine sonra powerpointi anlattım bu yazdırdığım yerleri sunu haline getirin dedim. hem klavye kullanım becerileri gelişiyor hem powerpointi öğreniyorlar. yazılıda da yazdırdığımyerlerden ve powerpointten soracam soruları. yani bizim dersimizde böyle teorik konular işkence gibi geliyor çocuklara.

fernandito' Alıntı:
hocam emeğinize sağlık bu kitaptan gidiyordum ben de 1. yazılıya kadar derste anlattım anlattım anlattığım yere kadar da çocuklara bu kitabın fotokopisini verdim yazılıya çalışın diye. yazılıda döküldüler çocuklar. sonra bu kitabı bıraktım kendim bişeyler yazdırdım defterlerine sonra powerpointi anlattım bu yazdırdığım yerleri sunu haline getirin dedim. hem klavye kullanım becerileri gelişiyor hem powerpointi öğreniyorlar. yazılıda da yazdırdığımyerlerden ve powerpointten soracam soruları. yani bizim dersimizde böyle teorik konular işkence gibi geliyor çocuklara.

Hocam ne yaptın sen, kitabın tamamını dağıtmak mı?
Ben önceki mesajlarımda defalarca yazdım bu kitabı okuyarak derse giriyorum, konular hakkında bilgim oluyor. Bu kitabın özetini çıkarıp, her konuyu birer ikişer cümle ile öğrencilere yazdırıyorum, gerekirse fotokopi dağıtıyorum.
Arada bir de bu konularla ilgili wordde, powerpointte etkinlikler yaptırıyorum. Bende bu kitaba göre yazılı yaptım ve çoğu öğrencim hep 80, 90, 100 aldı. Hatta yazılı sorularımı da ilk mesajıma ekledim. İnceleyebilirsin.

MustafaSangul Hocam 2 . yazılı soruların nasıl acaba?

sarı_sarı' Alıntı:
MustafaSangul Hocam 2 . yazılı soruların nasıl acaba?

Hocam cuma günü sınavlarım bitecek, yani öğrenciler forumlarda dolaşıyorlar sınav sorularını görebilirler şimdi eklersem. Yarın eklerim 5 ve 6. sınıf sınav sorularını.

walla çok hazıra konmak gibi oluyo ama Allah razı olsun hocam süper bir paylaşım ben sınav sorularından öte kitabın geri kalan kısmını merakla bekliyorum. elinize , emeğinize sağlık

2. dönem konuları için böyle bir çalışmanız mevcut mu? Gerçekten de çok işime yaradı kitap. Oradaki konulara biraz ben katarak her konu için sunular hazırladım. Ayrıca kimi eğitim sitelerindeki etkinliklerle harmanlayarak çocukların her hafta dört gözle beklediği. BT sınıfı olmasa bile zevk aldıkları bir ders haline geldi. Bu arada bazı arkadaşlar sadece bu kitaba bağlı kalıp çocuklara kitabı aynen vermekle büyük hata yapmışlar. Bizim dersimiz bu derece teorik kalırsa bunalır çocuklar. Etkinlik yapmak gerek. egitim.gov.tr guvenlicocuk.org.tr gibi sitelerle birleşince ders tadından yenmiyor :)

Çok güzel olmuş hocam ellerinize sağlık.

Geri