4 ve 5. sınıflarda derse girebilmek için dilekçe yazdım ve..

Kodla Büyü
Kesin giremiyoruz maalesef.Geçen sene ki yönetmelik hala geçerli.Valla ben umudumu kestim.İdarecilik sınavına çalışıyorum şuan.
Allah belalarını versin ne diyelim başka.Bizi öğretmenlikten uzaklaştırdılar maalesef.Derslerin geri geleceğini hiç sanmıyorum arkadaşlar...

okulda tamirci olarak görüldükten sonra derse 2 saat girmişiz neye yaraar. O dersi de zaten bazen alıkoyuyorlar :cry:

Dersimiz zorunlu olsun bunun için çalışalım arkadaşlar ek ders düşünenlere sesleniyorum zorunlu ve 2 sa bilişim tekn dersi olursa full girilir bence
istemeyen de formatör olsun :++:
ah Aleaddinin lambasını bulsam ilk dileğim bu olurdu

arkadaşlar dikkat ediyorum da....
bt öğretmelerinin sorunu sadece ilköğretimdeki malum sorunlar ya da formatörlükle ilgili sıkıntılar mıdır??? bence meslek liselerine atanamamız da (BÖTE) çok ciddi bir sorun. meslek liselerinde çalışmak için illa ki elektronik dersimi görmemiz gerekiyordu. Hepimiz yazılımcıyız. Çoğumuz zaten tamir işleriyle uğraşa uğraşa elektronikçi de olduk...bunu kimse görmüyor

Arkadaşlar bir bilişim öğretmeni eğer formatörse ismi bilişim teknolojileri değilde serbest etkinlik olan bir derse neden girmek ister. Heralde bu arkadaşlar formatör değiller ya da mükemmel idealist bir öğretmenler. Anlamadım.
Ben bize yapılan bu kadar haksızlıkta maalesef idealist olamıyorum. İdareye de bu sene söyledim zaten normum yok ders benim görünmüyor girmeyeceğim 4-5 e dedim

saitgumus' Alıntı:
arkadaşlar dikkat ediyorum da....
bt öğretmelerinin sorunu sadece ilköğretimdeki malum sorunlar ya da formatörlükle ilgili sıkıntılar mıdır??? bence meslek liselerine atanamamız da (BÖTE) çok ciddi bir sorun. meslek liselerinde çalışmak için illa ki elektronik dersimi görmemiz gerekiyordu. Hepimiz yazılımcıyız. Çoğumuz zaten tamir işleriyle uğraşa uğraşa elektronikçi de olduk...bunu kimse görmüyor

Kesinlikle katılıyorum. eskiden atabiliyorduk hatta benm atelye öğretmenim eğitim mezunuydu. Elektronik görmeyi çok isterdim fakat yönlendirenler sağolsun eğitime gittik ama meslek lisesi mzunu olarak biliyoruz ki elektronik görmek orada bir anlam ifade etmiyor. MEB herseyin en iyisini düşünüyor yine sağolsunlar...

2010-2011 yılında amasya da bir ilçesinde ücretli öğretmendim.
müdür 4-5lerin bilgisayar dersine girmemi istedi ama ne gelen müfettişler ne ilçe milli eğitim ne de il milli eğitim girmeme izin vermediler.
kaç kere sordu müdür ama vermediler. sonuçta hafta 6 saat ders ile ücretli öğretmenlik yaptım. okulun her türlü tamir (formatörlüğünü de) yaptım.
gerçi benim amacım okuldaki işleyişi öğrenmekti. üniversitede stajda bişey öğrenememiştim bu yıl staj gibi geçireyim demiştim ama 4-5 lere girseydim daha iyi olurdu. yaptığım gönüllü formatörlük maddi açıdan da bişeye benzerdi.

bir de http://www.abbasguclu.com.tr/egitim/tab ... cikti.html yazısını okursanız eğer
İnşallah artık Bilgi Teknolojileri Öğretmenleri Kadrolarını da arttırırsınız :
Cehaletin daniskası denir buna. Tablet kullanmak içim bilgisayar bilmeye luzum yoktur.Herhangibir öğretmen veya veli 10 dakikada öğretir. Ben 5 yaşındaki torunuma 15 dakikada öğrettim.”
böyle düşünenler olduğu sürece bilişim teknolojileri karanlığı görmüş demektir.

wire' Alıntı:
müdür 4-5lerin bilgisayar dersine girmemi istedi ama ne gelen müfettişler ne ilçe milli eğitim ne de il milli eğitim girmeme izin vermediler.
kaç kere sordu müdür ama vermediler. sonuçta hafta 6 saat ders ile ücretli öğretmenlik yaptım. okulun her türlü tamir (formatörlüğünü de) yaptım.
gerçi benim amacım okuldaki işleyişi öğrenmekti. üniversitede stajda bişey öğrenememiştim bu yıl staj gibi geçireyim demiştim ama 4-5 lere girseydim daha iyi olurdu. yaptığım gönüllü formatörlük maddi açıdan da bişeye benzerdi.

Hocam naptın sen.. Ben o duruma düşmektense sanırım evlere temizliğe gitmeyi bile göze alırdım..

wire' Alıntı:
bir de http://www.abbasguclu.com.tr/egitim/tab ... cikti.html yazısını okursanız eğer
İnşallah artık Bilgi Teknolojileri Öğretmenleri Kadrolarını da arttırırsınız :
Cehaletin daniskası denir buna. Tablet kullanmak içim bilgisayar bilmeye luzum yoktur.Herhangibir öğretmen veya veli 10 dakikada öğretir. Ben 5 yaşındaki torunuma 15 dakikada öğrettim.”
böyle düşünenler olduğu sürece bilişim teknolojileri karanlığı görmüş demektir.

Hocam arkadaşın linked profiline bakarsanız zaten tablet ihalesi adaylarından biri olabileceğini görürüsünüz

http://tr.linkedin.com/pub/muvaffak-gozaydin/9/271/979

branta' Alıntı:
wire' Alıntı:

Hocam naptın sen.. Ben o duruma düşmektense sanırım evlere temizliğe gitmeyi bile göze alırdım..

ev temizliğine gitmektense bu işi aldım. bi de sınıf ve kulüp rehber öğretmenliği de yaptım üstüne. nöbette tuttum. okulun o gün izinli olan öğretmenin dersine de girdim.

Geri