40 bin yabancı öğretmen

Kodla Büyü

40 bin yabancı öğretmenin istihdam edilmesi projesi;

• Yanlış

Oy: 47 88.7%
  • Doğru

Oy: 6 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    53
Re: 40 bin yabancı öğretmen geliyor

ciddi ciddi olacak herhalde bu, amacı da neymiş efendim, özel okullardaki gibi dil eğitimi verebilmek, ulen salak sen özel okuldaki imkânı verebildin mi devlet okullarına bi kere, elektrik-su faturasını ödeyemiyor okullar ne yabancı öğretmeni. bu proje bir kez daha meb in okullarla hiç bir ilgisi olmadığını ortaya koyuyor, rezalet. ben hala olabileceğine inanmak istemiyorum.

bence avrupadan gelen olmaz adamlar manyakmı orda aldıkları işsizlik maaşı bizim maaşlardan fazla gelse gelse ukrayna moldova dan felan gelir hatun olsun bide okullar şenlenir :lol: :D

fox tvdeki fatih portakal bu haberi direk milli eğitim bakanlığındaki sorumlu kişiye sormuş ve şöyle özetledi:
-bu bir plan değil, uygulamaya konulmuş : 2011-2012 yılında ilk 10bin kişiyi avustralya, ingiltere, kanada ve abd'den getireceklermiş,
-maaşları 1500 $-2000 $ arasında olacakmış
-bir ingilizce öğretmeni ile beraber derslere gireceklermiş,
-ingilizce öğretmen alımlarında herhangi bir azalma olmayacakmış..

şimdi ben de soruyorum..
-beraber derse girecek olan ingilizce öğretmeni derste ne yapacak? bu, onu ezmek anlamına gelmez mi?
-ithal ineklere (pardon) öğretmenlere, 1500$ maaş vererek kendi öğretmeninin aşağılamış olmaz mısın?
-ithal inekler (pardon) öğretmenlerle yine ingilizce eğitimini geliştiremezlerse, bu sefer de ithal öğrenci getirmeyi mi düşünüyorlar?
-bu sistemi Güney Kore'den aldıklarını söylüyorlar, Güney Kore'den başka neler almayı düşünüyorlar?
-eğitim sistmimimizde her şey yolunda da tek ingilizce öğretmenleri ve bilgisayar öğretmenleri mi beceriksiz gözüküyor?
-140bin tane emekliliği gelmiş öğretmeni ne yapmayı düşünüyorlar?

Bu sabah okula gelirken radyodan !!!Sayın Bakanımız!!! Nimet Hanımın konuşmasını dinledim. Getirilecek personelin maaşları türk öğretmenlerden fazla olmayacakmış. Bu durumda:

1. ihtimal: Tüm öğretmenlerin maaşları 1500-2000 dolara çıkarılacak.
2. ihtimal: Gelecek öğretmenlere 1500 lira maaş verilecek ki böyle olursa pedagojik formasyonunu almış öğretmen bulamayacaklar proje balon olacak.

Belki de yurtdışındaki üniversite mezunu işsizler belli bir kursa falan gidip kursu bitirdikten sonra buraya gönderilirler. Kim bilir?

ingilizce öğretmenleri en kısa zamanda seslerini duyurmalı, kadın çıkmış bi de çok mantıklı bir şeymiş gibi anlatıyo televizyonda. Ağzım açık kaldı doğrusu. Ben de yurtdışından bir MİLLİ EĞİTİM BAKANI istiyorum.

tarihimizi avrupa yazdı yalan yanlış ,yıllarca okuduk okuduyoruz.. tarih elden gitti...
kurbanı yurtdışından getirdik.. çiftçi bitti.........
öğretmen dışarıdan gelecek bakalım kim bitecek..
haa 8 yıllık eğitim geldi eğitim komple bitti... berberin çırağı gitti.. birçok zanaat bitme noktasına geldi..
mazallah din eğitim öğretimi için de dışarıdan birilerini getirmesinler..

karekedi' Alıntı:
Bu sabah okula gelirken radyodan !!!Sayın Bakanımız!!! Nimet Hanımın konuşmasını dinledim. Getirilecek personelin maaşları türk öğretmenlerden fazla olmayacakmış. Bu durumda:

1. ihtimal: Tüm öğretmenlerin maaşları 1500-2000 dolara çıkarılacak.
2. ihtimal: Gelecek öğretmenlere 1500 lira maaş verilecek ki böyle olursa pedagojik formasyonunu almış öğretmen bulamayacaklar proje balon olacak.

Belki de yurtdışındaki üniversite mezunu işsizler belli bir kursa falan gidip kursu bitirdikten sonra buraya gönderilirler. Kim bilir?
anadili ingilizce olsunda niteliği farketmez diye düşünülüyor heralde.

bizi de avrupalara göndreklermiş seneye.. türkçe öğretecekmişiz

mutlucan' Alıntı:
tarihimizi avrupa yazdı yalan yanlış ,yıllarca okuduk okuduyoruz.. tarih elden gitti...
kurbanı yurtdışından getirdik.. çiftçi bitti.........
öğretmen dışarıdan gelecek bakalım kim bitecek..
haa 8 yıllık eğitim geldi eğitim komple bitti... berberin çırağı gitti.. birçok zanaat bitme noktasına geldi..
mazallah din eğitim öğretimi için de dışarıdan birilerini getirmesinler..

Güzel noktaya temas etmişsiniz.
Din eğitimi okullarda olmasa da sürüyor zaten hocam. Ilımlı İslâm çıktı başımıza.
La ilahe illallah demesi yeterliymiş insanın, Hz.Muhammed'i (SAV) kabul etmese de olurmuş.
Her an bir kilise ev yanı başınızda ortaya çıkabilir. Malumunuz serbest bırakıldı.

hocam o zaman eskişehire giden doktorlara tatarca, mersine gidenlere yörükçe, trabzona gidenlere rumca, artvine gidenlere gürcüce, istanbulun pendik ilçesine gidenlere boşnakça, taksim civarına tayini çıkanlara ermenice, sarıgaziye gidenlere zazaca mı eğitim vermek gerekiyor?
bu mudur milli benlik dediğiniz?

ücretli sözleşmeli kadrolu meselesi vardı öğretmenlerde şimdi de yerli mi yoksa ital mi meselesi olur bu işin sonu :p pazardan sebze seçiyoz gel vatandaş gel halimize bak ya :puhaha: :puhaha: :puhaha:

http://www.habervitrini.com/fethullah_g ... 03456.html

dikkatimi çeken şey son paragraf oldu..
"Özbekistan’da diplomatik pasaportla bulunan ABD’li öğretmenlerin çoğu, Gülen cemaatinin okullarında çalışmaktadır. “İngilizce dil öğretmeni” olarak gözükmekte iseler de esasen Amerikan Gizli Servisi’nin güdümünde görev yaptıkları ve çalıştıkları ülkelerde Pentagon’da üretilen Amerikan politikalarının uygulamasının baş ajanları görevlerini sürdürmektedirler. Onların İngilizce hocalığı sadece maske görevleridir. Örneğin Kırgızistan’da da 60 kadar Amerikalı “öğretmen” vardır.’”

Rusya'nın 2001 yılından beri 50'ye yakın cemaat okulunu ajanlık gerekçesiyle kapattığını biliyor muydunuz?

arkadaşlar umarım böyle birşey olmaz ne demek yani seni benim üniversitelerim yatiştirdi ama olmamış ben dışardam öğretmen getireceğim bu başka bir ülkede oluyor mu aceba biz bilgisayar öğretmenlerini rezil ettiler yetmedik heralde sıra ingilizce öğretmenlerine geldi yazık bu ülkede öğretmen olmayaçalışanlara çok yazık ha tabii tuzu kuru olup hiç birşeye ses çıkarılmazsa sırayla yakında dışrdan müdür müdür yard.getiriler bekleyelim ve görelim

GoMiNam' Alıntı:
ücretli sözleşmeli kadrolu meselesi vardı öğretmenlerde şimdi de yerli mi yoksa ital mi meselesi olur bu işin sonu :p pazardan sebze seçiyoz gel vatandaş gel halimize bak ya :puhaha: :puhaha: :puhaha:
:puhaha: süper olmuş. ithal öğretmen çalıştıran okullar daha prestijli olacak.
bu iş sektör haline gelirse Çinliler bunların da sahtesini çıkarır. okulunuza gelen angusun topuğuna bakın. "made in china" yazıyorsa çakma angustur

Bilişim konusunda da Hindistan lı kardeşlerimiz iyi diye duydum. Kod yazmak için yardımcı olarak Hintli programcı getirirlerse şaşırmam !!!

aslında halk da bir proje yapsa da bakanları ve milletvekillerini yurt dışından getirsek tam süper olur ha :alkis:
istanbulda bir okulda çalışıyorum İngilizce normu 5 iki tane kadrolu öğretmen var sen türk öğretmen eksiğini tamamla da yabancısı kalsın kesinlikle art niyetli bir çalışma bakalım çıkar kokusu...

Bizim hocaların yalakalık duyguları kabarmazda ilgisiz davranırlarsa bence bu iş biter tez zamanda..

Bakan Hanım eğitim sistemimizde çok büyük yaralar açtı.. Umarım yeni gelecek olan kişi, yapılan hataları düzeltir. Çoğu okullarda 60 kişilik sınıfta ders işlenmeye çalışılıyor. Sözde eğitim..

Geri