40 bin yabancı öğretmen

Kodla Büyü

40 bin yabancı öğretmenin istihdam edilmesi projesi;

• Yanlış

Oy: 47 88.7%
  • Doğru

Oy: 6 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    53
Re: 40 bin yabancı öğretmen geliyor

bunun gibi bakanları görünce bende yabancı bakan istiyorum

"memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler"

bence insan ithal etsinler. başımızdakilere insanlık öğretsinler, biraz insaf, biraz akıl, biraz da mantık!!!

Yetmez ama Evet diyenler nerede? Bir adım öne alalım. :alkis: :alkis:

amip33' Alıntı:

Onlar yüzsüz ya da kör hocam her şeye verebilecek saçma cevapları var. Biraz sonra gelirler...

1. yurt dışından öğretmen getirmek için özel okulların verdiği parayı vermen gerekir.
2. Hepsi ingiltere'den gelmek zorunda ise(ABD, Kanada ya da Avusturalya felan olursa aksan komedisi çıkar bi de) nerden bulacan 40.000 öğretmen?
Bakan giderken şu projelerini de yanında götürsün lütfen.

Bilgisayardan anlamayan yenisinden eskisine tüm öğretmenler yetmiyomuş gibi şimdi Türkçe bilmeyen adama Türkçe windows kullandırırız, bu yabancılar daha dize gelmedi mi :mrgreen: adamı parasıyla döveriz :puhaha:
İngilizce öğretmenlerine sıra geldi demek benim en çok merak ettiğim fn ve matematikçilerin başına ne gelecek, medya okur yazarlığına bir medya patronu girse, sosyal dersine haber spikeri, yine biz kurtardık paçayı yerimize adam bulamadım.. :mrgreen:

heh hehe heee :eek: :?
Vatandaşları da ithal etsinler mesela bizi öldürsünler yerine İngiliz alman getirsinler süpper olurdu yaniii
Ne diyeyimki böle birşey yaparlarsa da artık yuhhhhhhhhhhh

ey1983' Alıntı:
bunun gibi bakanları görünce bende yabancı bakan istiyorum

:alkis:

Bunun gibi diye şahsına münasır hale getirmeyeyim ama bence de madem yabancı hakem iyi, yabancı öğretmen iyi o zaman namuslu hata yaptımı istifa etmesini bilen yabancı bakan getirtelim yahu.

Hoş son 20 senedir gelen bakanların %90'ı zaten çifte vatandaş diye biliyorum ama demek komple yabancı olması gerek.

biz avrupa birliğine girmeden
malesef avrupa bize girdi.

uyan ey Türk evladı.

abdullah cevdet bunların atası galiba. kendisi "bu milleti adam etmek için avrupadan damızlık erkek getirmek gerek" diyen şahıstır.

Öğretmenligin yektkilerenin iyice kırpıldığı ve az ücret aldığı ülkemize gelse gelse 4. 5. dünya ülkelerinin vatandaşları gelir.

Srebrenitsa' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Onlar yüzsüz ya da kör hocam her şeye verebilecek saçma cevapları var. Biraz sonra gelirler...

Kendiniz gibi düşünmeyen, ötekileştirdiğiniz insanlar hakkında bu kadar pervasızca konuşabilmeniz büyük cür'et.. Yetmez ama evet de diyebilirler, tas tamam evet de diyebilirler. Şimdi çıkıp ötekileştirdiğiniz kişiler 'Bu Hayırcı zihniyet yüzsüz, geri zekalı ve terbiyesizdir' diye cevap verse ne hissedersiniz?

Eleştirmek başka, hakaret bam başkadır.

Tek kelimeyle 'terbiyesizsiniz'.. Hak ettiniz..

Sayın Admin: Saygısız ve edep yoksulları için bir filtre çeşidi yok mudur?

SilverMan' Alıntı:
Srebrenitsa' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Kendiniz gibi düşünmeyen, ötekileştirdiğiniz insanlar hakkında bu kadar pervasızca konuşabilmeniz büyük cür'et.. Yetmez ama evet de diyebilirler, tas tamam evet de diyebilirler. Şimdi çıkıp ötekileştirdiğiniz kişiler 'Bu Hayırcı zihniyet yüzsüz, geri zekalı ve terbiyesizdir' diye cevap verse ne hissedersiniz?

Güzelim ülkemde üretim bitmiş ya da yabancıya geçmiş. Çok önemli kurumlar satılmış. Ordunun bilmem ne kadarı uyduruk bir terör örgütü çıkarılarak hapislere atılmış. Sesini azıcık yükselten gazeteciler içeriye alınmış. Yargı hükümetin avucunun içine girmiş. Hükümeti kimin kurduğu önemli değil. Bugün AKP, yarın BKP... Ülkenin başındaki adam ülkemizi ve komşularımızı bölmeye yönelik bir projenin eş başkanı olmuş. Dün Iraklılar yandı, bugün Libya, yarın sıra gelmeyecek mi sanırsınız Türkiye'ye. Katliama ortak olmak hiç mi vicdanınızı sızlatmadı. Aşağıdaki fotoğrafa iyi bak! Daha dün kendini doyurabilen, kendine yetebilen sayılı ülkelerden olan Türkiye büyükbaş-küçükbaş hayvan ithal etmeye başlamış. Tarım bitti bitecek. Geriye ne kaldı? Açılım dendi teröristler azdırıldı. Devletin başkomiserine tokat atılır hale geldi. Milletin vekili taşla polislere saldırır oldu. Yeterince içimizde emperyalizmin ajanları yokmuş gibi şimdi de ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarına öğretmen olarak getirecekler. Şimdi elini vicdanına koy diyeceğim ama yokki. Hainlerle işbirliği içinde olacağıma, destek olacağıma terbiyesiz olurum. Hak ettim çünkü...

220320110935186809775_2.jpg

Srebrenitsa' Alıntı:
SilverMan' Alıntı:
Srebrenitsa' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Güzelim ülkemde üretim bitmiş ya da yabancıya geçmiş. Çok önemli kurumlar satılmış. Ordunun bilmem ne kadarı uyduruk bir terör örgütü çıkarılarak hapislere atılmış. Sesini azıcık yükselten gazeteciler içeriye alınmış. Yargı hükümetin avucunun içine girmiş. Hükümeti kimin kurduğu önemli değil. Bugün AKP, yarın BKP... Ülkenin başındaki adam ülkemizi ve komşularımızı bölmeye yönelik bir projenin eş başkanı olmuş. Dün Iraklılar yandı, bugün Libya, yarın sıra gelmeyecek mi sanırsınız Türkiye'ye. Katliama ortak olmak hiç mi vicdanınızı sızlatmadı. Aşağıdaki fotoğrafa iyi bak! Daha dün kendini doyurabilen, kendine yetebilen sayılı ülkelerden olan Türkiye büyükbaş-küçükbaş hayvan ithal etmeye başlamış. Tarım bitti bitecek. Geriye ne kaldı? Açılım dendi teröristler azdırıldı. Devletin başkomiserine tokat atılır hale geldi. Milletin vekili taşla polislere saldırır oldu. Yeterince içimizde emperyalizmin ajanları yokmuş gibi şimdi de ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarına öğretmen olarak getirecekler. Şimdi elini vicdanına koy diyeceğim ama yokki. Hainlerle işbirliği içinde olacağıma, destek olacağıma terbiyesiz olurum. Hak ettim çünkü...

220320110935186809775_2.jpg
Gerçekleri çok açık yazmışsın hocam. seni de içeri almasınlar?

Srebrenitsa' Alıntı:
SilverMan' Alıntı:
Srebrenitsa' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Bak arkadaşım, başkalarının siyasi görüşleri veya bir mevzu hakkındaki görüşleri olumlu veya olumsuz sizin onlara hakaret etme hakkını size vermiyor. Burada eleştiri konusu olan yabancı öğretmen ithali.. Ağzından salyalar akan bir hatun baş komisere vurmuş. Bunu kim savunabilir? Bunlar ayrı şeylerdir.
Burası siyasi bir tartışma platformu mudur? Eğer sizin gibi düşünenler çoğunluktaysa Ak Parti yeterince oy alamayacak ve sizin desteklediğiniz parti iktidar olacaktır. Demokrasi budur. Yoksa küfür tek millettir ve iyilerle kötülerin mücadelesi sonsuza dek sürecektir. Olan biten iyi şeylerin içinde elbetteki taraf olmak istemeyeceğimiz şeyler olacaktır. Ekonomik, sosyal, eğitim politikalarında yanlışlar olmuştur, bazıları devam etmektedir. Bu gelişmekte olanbir ülke için kaçınılmazdır. 87 yıldır boynuna kement atılmış bir ülke için normal sayılabilir. Daha yeni yeni düzelmeye başlıyor her şey. Yüz yıllık hataları silgi ile siler gibi hiç bir hükümet değiştiremez.
Hiç bir hükümet her şeyi herkesin memnun olacağı bir şekilde yapamaz. Bu mümkün değildir. Ancak güzel şeyleri de görmek için göz gerekir. Asıl kör sizsiniz ve edepsizce konuştuğunuz için de saygıyı hiç hak etmiyorsunuz.. Sizin oy verdiğiniz partinin ne gibi hizmetleri olmuş ülkeye muhterem. Söyleyin bizi ikna edin.
Sizin gibi olur olmaz her şeye itiraz eden, tu kaka diyen, ve salya sümük hakaret eden siyasileri, insanları, yazar bozuntuları çok gördük. Sizin gibilere prim vermiyor halk. Öyle meydanlarda desibeli yüksek bağırıp çağırmakla, hakaret ramiz konuşmakla bir yere varılmıyor. Kendi düşüncenizi anlatmak, kendi eğilimlerinizin haklılığını anlatmak yerine kafadan hakaret etmeyi seçerseniz, direkt hakaret işitirsiniz. Sizin gibi ahlak yoksullarını halk çok iyi cezalandırıyor. Buna büyük bir çoğunluk 'Sevseniz de, sevmesenizde Evet' diyerek çok güzel cevap verdi. Devamı da gelecek.. Sizler de böğürmeye devam edeceksiniz. Ne yazık ki sizleri de bu vatanın necip evlatları birer kambur gibi sıtrında taşımaya devam edecektir. Sızlanmaktan, mahallenin dedikoducu kadınları gibi sanal ortamda her bulduğunuz yerde laf üretmekten, şikayetlenip olur olmaz her meseleden laf sokmaya, hakaret etmeye çalışmaktan başka bir iş gelmez elinizden. Bu yüzden de hak ettiğiniz yerdesiniz..
Adam olun ve düşüncelerinizi hayata geçirebileceğiniz bir siyasi oluşuma destek verin. Mümkünse bunu ötekileştirdiğiniz insanlara hakaret etmeden. Milleti ve insanları düşüncelerinizin doğruluğuna ikna ederek yapın. Anladınız mı?

Aşağıdaki fotoğrafın suçlusu hükümet değildir. Vicdanı olan hiç kimsenin o kareyi görüp ürpermemesi mümkün değildir. Lakin, orada, o fotoğrafın çekildiği yerden onlarca yıldır Türk öğretmenleri çok ağır şartlarda, ölüm kalım tehlikesi altında hizmet veriyorlar. Siz burada, rahat bir ülkede sırtınız pek, karnınız tok zırlayıp duruyorsunuz..

Yazacak çok şey var ama idrakten yoksun, hissiyatını kaybetmişlere anlatacak bir şey yok.

Sen hâlâ benim bir siyasi partinin destekçisi olduğumu san, dur. Senin bir tuşa basmak bile israf. Durmak yok siyonizme hizmete devam...

85 doğumlu, 5. sınıftan sonra anadolu lisesi eğitimi almaya başlamış ve aynı okulda 7 yıl eğitim görmüş biri olarak şunları vurgulamak isterim:
Eğer öğrencilere ingilizce eğitimi adam gibi verilmek isteniyorsa biz ingilizceyi adam gibi öğrendik.
Bizim öğretmenlerimiz ingilizceyi anadili olarak kullanmıyorlardı.
İngilizce öğrenmek için bir araya gelmiş öğrencilerden oluşuyorduk. İlköğretim diplomam olsun yeter mantığımız yoktu. Veya 8 yıllık zorunlu eğitim de yoktu. Okula isteyerek gidip geliyorduk, zorla değil!!
Bizim zamanımızda okullarda bugünkü teknolojilerin hiçbiri yoktu. İngilizce telaffuzu için teyplerden kasetler dinlerdik ve ancak bunu okulda dinleyebilirdik.

Sonuç olarak: Çok gereksiz hareketler bunlar SAYIN MİLLİ EĞİTİM BAKAN ama göremeyenim.

SilverMan' Alıntı:
Aşağıdaki fotoğrafın suçlusu hükümet değildir. Vicdanı olan hiç kimsenin o kareyi görüp ürpermemesi mümkün değildir. Lakin, orada, o fotoğrafın çekildiği yerden onlarca yıldır Türk öğretmenleri çok ağır şartlarda, ölüm kalım tehlikesi altında hizmet veriyorlar. Siz burada, rahat bir ülkede sırtınız pek, karnınız tok zırlayıp duruyorsunuz..
Yazacak çok şey var ama idrakten yoksun, hissiyatını kaybetmişlere anlatacak bir şey yok.
Türk öğretmenlerimi? O öğretmenler Türklüğe hizmet etmek için orada bulumuyor. neye hizmet ettiklerinide herkes biliyor. idraktan falan bahsetmek hiç yakışmamış sana. zira sende idrak edemediğin konularda yorum yapmışsın.

biri Nimeti durdursuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnn :verymad:

Helal olsun yarı sömürge oldumuzu biliyodum ama artık demekki tam sömürge olmuşuz.
Kendi istedikleri tipte öğrenciyi bizim meb yetiştiremedi gelip bizzat yetiştircekler. :++:

alfa-turk' Alıntı:
SilverMan' Alıntı:
Türk öğretmenlerimi? O öğretmenler Türklüğe hizmet etmek için orada bulumuyor. neye hizmet ettiklerinide herkes biliyor. idraktan falan bahsetmek hiç yakışmamış sana. zira sende idrak edemediğin konularda yorum yapmışsın.

Aralardan cımbızla cümle seçip laf ebeliği yapmayın. Orada ne için bulunduklarını açıklayın da herkes aydınlansın. Kimsenin Türklük davası yok zaten. Herkes Türk olmak zorunda değil ayrıca. Kimi Laz, Kimi Çerkez, Kimi Gürcü, her neyse.. Vatan için çalışan herkesin başımız üstünde yeri var.. Bir de ırkçılık hortlatmayın durduk yerde. Zaten işiniz gücünüz bölücülük, ötekileştirmek. Sizlerin öğretmen olduğunuza inanmak gerçekten zor. Öğrencilerin bireysel farklılıklarını gözeterek onların geleceğini mi şekillendireceksiniz? Yok, hayır. Bunu yapacak yetenek ve idrakten mahrum olduğunuz aşikar. Bizler toplumu oluşturan bütün bireyler, bireysel farklılıklarımızın olduğunun farkında olmalı, başkalarını ötekileştirmeden, yaftalamadan, ötekileştirdiklerinizin! görüş ve yaşam biçimlerine saygı duyarak bir arada olmayı, var olmayı, bütünün bir parçası olduğumuzu anlayarak yaşamayı öğrenmeliyiz. Daha doğrusu biz biliyoruz da.. Sizin de bunu öğrenmeniz gerekiyor. Hem de âcilen..

Edit: İmla kuralı..

Srebrenitsa' Alıntı:
Sen hâlâ benim bir siyasi partinin destekçisi olduğumu san, dur. Senin bir tuşa basmak bile israf. Durmak yok siyonizme hizmete devam...

Siyasi bir görüşünüzün olmadığı halde burada siyaset yaptığınıza mı yanayım? Bir siyasi parti lehine konuşmanın illa destekçisi olmak anlamına geldiğine inanmanıza mı?
Oy vermiyorsanız zaten yoksunuz. Ha, anladım.. Oy veriyor ama kendinizi var edemiyorsunuz. Daha uzun süre de var edemeyeceksiniz.

O bahsettiğiniz israfı ben çok yaptım ne yazık ki.. Ama çıkardığınız gürültüye sessiz kalamazdım.. Ne desem laf-ı güzaf..

SilverMan' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
SilverMan' Alıntı:

Aralardan cımbızla cümle seçip laf ebeliği yapmayın. Orada ne için bulunduklarını açıklayın da herkes aydınlansın. Kimsenin Türklük davası yok zaten. Herkes Türk olmak zorunda değil ayrıca. Kimi Laz, Kimi Çerkez, Kimi Gürcü, her neyse.. Vatan için çalışan herkesin başımız üstünde yeri var.. Bir de ırkçılık hortlatmayın durduk yerde. Zaten işiniz gücünüz bölücülük, ötekileştirmek. Sizlerin öğretmen olduğunuza inanmak gerçekten zor. Öğrencilerin bireysel farklılıklarını gözeterek onların geleceğini mi şekillendireceksiniz? Yok, hayır. Bunu yapacak yetenek ve idrakten mahrum olduğunuz aşikar. Bizler toplumu oluşturan bütün bireyler, bireysel farklılıklarımızın olduğunun farkında olmalı, başkalarını ötekileştirmeden, yaftalamadan, ötekileştirdiklerinizin! görüş ve yaşam biçimlerine saygı duyarak bir arada olmayı, var olmayı, bütünün bir parçası olduğumuzu anlayarak yaşamayı öğrenmeliyiz. Daha doğrusu biz biliyoruz da.. Sizin de bunu öğrenmeniz gerekiyor. Hem de âcilen..

Edit: İmla kuralı..
aralardan cımbızlamadım son paragrafı olduğu gibi aldım. Türk öğretmenleri oralarda çalışıyor diyen sensin, Türklük davası yok herkes Türk olmak zorunda değil diyen sensin. söyle bana sen ne ayaksın? iki lafın birbirini tutmazken kalkmış bide öğretmenliğimize dil uzatmışsın. sen benim öğrencimmisinki öğretmenliğim hakkında yorum yapabiliyorsun? bölücülük senin gibi yobazların işidir. insanca verecek cevabınız kalmadığında hemen böyle terbiyesizleşirsiniz. o bahsettiğin kişilerin orada neden bulunduklarını herkes iyi biliyor. lafa gelince her naneye kafanız çalışırda işinize gelmedimi "söylede herkes aydınlansın" dersiniz. bak senden başka soran yok. herkes zaten aydınlanmış.
Bide şunu merak ettim: senin yaran nerendeydi söylede bidaha orana basmayalım, Türklük falan deyince pek bi rahatsız oldun sen...

ihtimal vermiyorum diyen bilgisayar öğretmenlerini gördükçe gülüyorum. siz destekleyin bu iktidarı başımıza bakalım neler gelecek. bir ankara trajedisi nimet ç.:)

Geri