5.sınıf öğrencisine bak yaa..

Kodla Büyü

hamuş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BT sınıfındayım 8 öğrenci var. Son zamanlarda araştırma ödevleri bittikten sonra çocuklara oyun oynaması için izin veriyordum. Fakat bunu duyan öğrenciler "yok ben şunu araştıracam geliyor yok ben bunu araştıracam" gelmeye başladı ve Bt sınıfında oldukça fazla kişi olmaya başladı ve bi baktım ki 5 dakika geçmeden çocuklar başlıyor "hocam ben bitirdim oyun oynayabilir miyim? " her neyse oyun oynamayı yasakladım o günlerden sonra bugün çocuk bitirmiş araştırmasını çıkarken benim oyun oynadığımı gördü 5. sınıf öğrencisi "hocam bize oyun oynama diyorsunuz kendiniz oynuyorsunuz " dedi ve gitti buyur burdan yak yani ölür müsün öldürür müsün

Ben oynamak için 16 yıl okudum yavrum. Sabret 11 yıl sonra sende oynarsın deseydin.

hocam merak ettim ne oynuyordun yaw :p
ayrıca arkadaşlar size "Warblade" oyunun tavsiye ederim, :idea:

iyi demiş, kutluyorum o öğrenciyi hatta az bile demiş. siz de marifet gibi paylaşmışsınız burada. ben olsam utanırım böyle bir şey paylaşmayı. bir de arkadaşlar desteklemiş ya sizi yok oyun oynamak için şu kadar yıl okudum mokudum. boşuna okumuşsunuz. şaşıyorum kalıyorum size ya. branş olarak malum sıkıntılarımız var ama bazı arkadaşlarımız bu muameleyi hakediyor gerçekten :!:

saDE13' Alıntı:
iyi demiş, kutluyorum o öğrenciyi hatta az bile demiş. siz de marifet gibi paylaşmışsınız burada. ben olsam utanırım böyle bir şey paylaşmayı. bir de arkadaşlar desteklemiş ya sizi yok oyun oynamak için şu kadar yıl okudum mokudum. boşuna okumuşsunuz. şaşıyorum kalıyorum size ya. branş olarak malum sıkıntılarımız var ama bazı arkadaşlarımız bu muameleyi hakediyor gerçekten :!:

ne yapıcak boş vaktinde.. 5 e kadar kalıp teknik servisçilik yapıyor zaten. bir oyunu çok mu görüyorsunuz.
eğer ders sırasında ders işlemeyip te oyun oynasaydı ben de sizinle aynı yorumu yapardım.

saDE13' Alıntı:

Hocam öğretmen oyun oynamaz diye bir yönetmelikmi var.
düşüsenize öğrenciler araştırma yaparken siz masada dakikalarca oturuyorsunuz. bir gün değil on gün değil.
Öğretmenler odasında, dersi olmanan oyun oynar, müdür oyun oynar özelikle soliteir :D
memur oyun oynar. ama bilgisayar öğretmeni neden oynamasın. Ne oynadığını bile bilmiyorusunuz.

mantıklı bir açıklama bekliyorum. Araştırma yapan öğrencilere göz kulan olan bir öğretmen neden oyun oynayamaz?

Tercih meselesi tabi ama ben bir öğretmenin boş vaktini oyun oynarak değil de okuyarak geçirmesini daha uygun buluyorum. Hele ki öğrenciler oradayken.

benim okulumdaki 5lerden bitaneside
bügün bana
öğretmenim bizim evdeki mouse bozuldu
burda çok bitanesini alayımmı diye sordu :?

sadece baktım cevap vermeyim bari dedim

Bazen oyun oynanır, bazen kitap okunur, bazen eğitim videoları izlenir, bazen boş boş oturup müzik dinlenir vs. vs. zamn zaman hepsi de olabilir arkadaşlar nedir bu katı kuralcılık. İnsanız en nihayetinde android değil

fazla idealistlik tecrübesizliktendir. oyunda oynarız, kitapta okuruz, derste anlatırız.... fazla kasmamak gerek.

Oyun da iyidir. Bilgisayara ilgili oyun artırır. Sadece dozunu ayarlamak gerekir. Öğrenci için de öğretmen için de. Öğrenciler için dozunu ayarlamak zor olsa da daha önemlidir.

Elbette o labın asıl amacı öğrencilerin ödevlerini yapmaları. Suistimal etmeden, yani 5 dakika bilgisayar başında oturup "öğretmenim benim işim bitti"-demek ki gerçekte bir işi yoktu zaten- "oyun oynayabilir miyim" demeden, ödevini yarım saatte yapar, sonra da oyun oynamak isterse oynamasına müsade edilmeli.

Bir öğretmenin oyun oynamasında hiçbir sıkıntı görmemekle birlikte 8.sınıf çocuğuna empati yaparsak galiba öğretmenimize hepimiz aynı şeyi söylerdik..

Şu labları internet kafe mantığıyla kullanmıyo mu öğrenciler deliriyorum. Ben de her tür oyun yasak. Neden diye sorana, burda böyle diyorum. Bak orda internet kafe var ver paranı çatlayana kadar oyna, ya da baban alsın evinde oyna diyorum. Burada oyun oy-nat-maaaaaammmmm....

çocuklara elini verince kolunu alamıyorsun ben öyle izin falan vermiyorum araştırma için çünkü araştırma 1 dk oyun 1 saat mantığıyla çalışıyor öğrencilerin kafası.. dersim olmadı mı kitliyorum kapıyı işime yarayınca geçiyorum odaya

firtuna61' Alıntı:
çocuklara elini verince kolunu alamıyorsun ben öyle izin falan vermiyorum araştırma için çünkü araştırma 1 dk oyun 1 saat mantığıyla çalışıyor öğrencilerin kafası.. dersim olmadı mı kitliyorum kapıyı işime yarayınca geçiyorum odaya

buyur burdan yak...

valla arkadaşlar minareyi çalan kılıfını hazırlar misali herkes gerekçelerini (bahanelerini) sıralamış güzel güzel. inanın çok üzüldüm DURUMUMUZA. aldığı parayı kuruşuna kadar hak eden arkadaşlar da var elbette onları tenzih ediyorum ama bazı şeylerin hesabı sorulur bizden, şimdi olmazsa sonra sorulur.

ha bu arada karadenizli hemşerim, iş öyle imzaya kısmınna dizeleri koymakla, bayrak önünde fotoğraf çektirmekle bitmiyor, en çok sana üzüldüm bilesin!

saDE13' Alıntı:
firtuna61' Alıntı:

buyur burdan yak...

valla arkadaşlar minareyi çalan kılıfını hazırlar misali herkes gerekçelerini (bahanelerini) sıralamış güzel güzel. inanın çok üzüldüm DURUMUMUZA. aldığı parayı kuruşuna kadar hak eden arkadaşlar da var elbette onları tenzih ediyorum ama bazı şeylerin hesabı sorulur bizden, şimdi olmazsa sonra sorulur.

ha bu arada karadenizli hemşerim, iş öyle imzaya kısmınna dizeleri koymakla, bayrak önünde fotoğraf çektirmekle bitmiyor, en çok sana üzüldüm bilesin!

Oyun oynatmaya müsade ederse mi aldığı parayı haketmiş olacak? Oyun oynatmamak gayri milliyetçi bir yaklaşım mı da, adamın bayrak önünde çektirdiği fotoyu söz konusu ettiniz sayın hocam? Nedir bu bayrak anti patinizin nedeni? Bayraklı her adama bir laf sokma ihtiyacı içine giriyorsunuz?

Oyun oynatmam diyor; adam haklı. 1 dakika araştırma(bahane), 1 saat oyun olur mu?

saDE13' Alıntı:

Ne kadar abuk bir yorum olmuş

oyun oynamak için 15+ yıl okumuş arkadaşları ben de kutluyorum.
Bence çocuk haklı. Sen oynuyorsan o da oynamalı. Hatta o daha çok oynamalı. Ben de şimdi bunun alt yapısını oluşturuyorum. 1-2-3-4-5 leri BT sınıfıyla buluşturacağım. Al sana çılgın proce. Madem ders yok. Bari oyun oynasınlar.

aak' Alıntı:
Bazen oyun oynanır, bazen kitap okunur, bazen eğitim videoları izlenir, bazen boş boş oturup müzik dinlenir vs. vs. zamn zaman hepsi de olabilir arkadaşlar nedir bu katı kuralcılık. İnsanız en nihayetinde android değil

hocam olay okulda olunca ben katılmıyorum size. öğrenciler oyun oynamaya bir alıştı mı önünü kesemiyorsun. keşke bir kaç tanesi gelse de sadece onunla kalsa haklısın.

samet_uğur' Alıntı:
fazla idealistlik tecrübesizliktendir. oyunda oynarız, kitapta okuruz, derste anlatırız.... fazla kasmamak gerek.
katılıyorum.
Bazı arkadaşlar çocuklara oyun oynatmayacam diye bazen de abartıya kaçarak katı kuralcı tutum içindeler hem kendini kasarsın hem öğrenciyi, sonuçta ne olacak? bir saatte zaten ne kadar öğretebilirsin ki? biraz ders anlatırsın biraz da çocuklar free takılınca kıyamet mi kopacak başına?

mfk' Alıntı:
oyun oynamak için 15+ yıl okumuş arkadaşları ben de kutluyorum.
Bence çocuk haklı. Sen oynuyorsan o da oynamalı. Hatta o daha çok oynamalı. Ben de şimdi bunun alt yapısını oluşturuyorum. 1-2-3-4-5 leri BT sınıfıyla buluşturacağım. Al sana çılgın proce. Madem ders yok. Bari oyun oynasınlar.

Hocam olaya bu açıdan yaklaşmak için çok düşündünmü ? Yada olayı tam olarak anladınızmı ? analiz edebildinizmi ? Olay nerde geçiyor farkındamısınız. Çocuklar oynamasın diyen kimsede yok. Bt sınıfında oynatmaktan bahsediyoruz ve BT sınıfları Araştırma için açılsın denmiş bununda farkıdamısınız ?
" Sen oynuyorsan o da oynamalı " demişsiniz. Düzmantık .
BT sınıfı araştrıma amaçlı açılsın demiş yönetmelik veya resmi yazı. Öğrenci oyun oynasın ama evinde veya uygun başka bir yerde. Öğrencinin serzenişi normal karşılanmalı. Neden oynamaması gerektiği anlatılmalı. Çocuk oyun oynayacam diye araştırma için gelen öğrencinın hakkı ne olacak?

Birazda resmi yazılardan bahsedelim. Öğretmen BT sınıfında kesinlikle günün hiç bir zamanı oyun oynayamaz diye bir yazı varsa yazında haberimiz olsun.

saDE13' Alıntı:

Var sayalım ki hoca iyi bir şey yapmamış. İçtenlikle burada paylaşmış. İnsanın hatalarını söylemesi çok zordur. Siz ayıbınızı söyleyebilecek cesarette misiniz? Öğretmen oyun oynamaz diye bir kayıt mı var? 50 yaşının üzerinde hacca gidip gelmiş adam, 'Oyun için fazla vaktim yok, 1 ayda bitirdim Modern Warfare 2'yi" dedi. MW3 DVD'lerini vereceğim ona.
Dar kalıplarınızı kırın. Oyunlar sadece çocuklar için mi? Oyun oynamak diğer faydalı şeyleri yapmaya engel mi?

Bence de eğitimin bir faydasının dokunmadığı insan tipi sizsiniz. Şimdi cevabınızı aldınız mı? Attack mode: Active yazanlardan oldum olası haz etmiyorum forumda. Saldırana da karşı cevap yazmadan duramıyorum. Siz oyun oynamıyorsunuz da hangi yaraya merhem oldunuz?

Ne yapmış yani durumu paylaşan hocam? Kafanızı gözünüzü mü yarmış? ...

Bu konu bile Bayrağa-Milliyetçiliğe sıçramış ''bayrakla fotoğraf çektirmiş ama oyun oynamatdığı için milliyetçi olamamış'' yoruma bak ya:D

Her türlü oyun yasak bazı zamanlar dersin konusu erken biterse ve istediğim şeyleri yaparlarsa izin veriyorum o kadar. Şimdilik sınıfım oyun amaçlı değil sadece araştırma amaçlı kullanılıyor. Her gün en az 3.30a kadar açık genelde 4e doğru çıkıyorum sınıftan teneffüslerdede uygun olduğu sürece açık tutuyorum. Akşam çıkana kadar oturacak boş yer olmuyor sınıfta seviyorum öğrencilerin bu şekilde oyun olmadığı halde sınıfta araştırma için bulunmalarını.

Oyun oynamamaları hem kendileri için hemde bilgisayarlar için iyi oluyor. Kendimde şimdiye kadar toplama vursanız 1 saat oyun açmamışımdır sevmiyorum oyun oynamayı.

Boş zamanında oyun oynayan facebokoka giren arkadaşlara laf söylemek ise haddimiz değil istediğini yapar. İsterse gider şınav çeker ister gider sigara içer bize ne adam görevini yaptıktan sonra işi olmadıktan sonra herşeyi yapmakta özgürdür.

Çocuklar derse geç kalmayın deyip zil çaldığı halde öğretmenler odasında geyik yapan, çocuklar elinizde yemekle gezmeyin deyip okul koridorlarında çay içerek gezen, evladım BT sınıfnda yemek yemeyin deyip kendisi kahve falı bakan baktıran ve bu örnekteki gibi çocuklar oyun yasak deyip kendi oynayan bu mesleği para için yapıp karşılığında da öğrencilerin karşısına geçiyordur.

Evet oyun oynamak doğru değil ama bu doğru olmayan şeyi yapmak için ben bunca yıl okudum falan filan demekte kendini bilmezliğin dik alasıdır.
Burada okulda BT sınıfında oyun oynamak kötüyse öğretmen içinde öğrenci içinde kötüdür nasıl bir öğretmen öğrencilere örnek olması gerektiğini unutup bunu söyler.

Bu mantıktaki okul BT formatör ÖĞRETMENİ arkadaşlarıma okul müdürü "öğretmenim mesai bitene kadar bu okuldasın" dese ve kendisi saat 3'te okuldan çıksa ve siz onu görüp " Müdür bey nereye deyince" o da size " Eee sende 15 yıl idareci ol sende erken çıkarsın gibi" içindeki mantık olmayan bir cevap verse ADAM HAKLI dermisiniz.

bu örnek ne kadar mantıksızsa öğrenciye okulda oyun oynama deyip ama siz oynuyorsunuz deyince sende 15 sene oku sende oynarsın demekte o kadar mantıksız geldi bana.

Geri