60-63 Bin TL Arasındaki Araba Önerileriniz

Kodla Büyü
İpek mavisi 1.2 tsi benzinli otomatik polo lounge (full-sunroof, koltuk ısıtma, geri görüş kamera hariç ki bunlara ihtiyaç duymuyorum) var bende. Yokuş falan hikaye. Deli gibi kaçar, çıkar. Uçak kalkmadan hemen önce hızlanır ya onun azcık benzeri. Bagajı sınıfının en genişlerinden olmasına rağmen yetmeyebilir. Buna dikkat. Sıfır 60 bine aldım şubatta. Sol şerit bizde. :mrgreen: Aşırı hız yapmayalım. Sonuç olarak Tavsiye ederim. Yok biraz daha para bulurum dersen golf al. Golf comfortline (orta model) 1.2 tsi 75 bine alırsın. Volkswagenden şaşma. 1.2 deyip geçme. Alınmaz ya da değmez diyenler eski kafa.

erakcora' Alıntı:
samet43414' Alıntı:
pakgun' Alıntı:
Hocam bende arabayı yeni değiştirdim. Skoda rapid sedan 1.2 TSI 90 BG DSG aldım. otomatik vites gerçekten çok rahat. Yakıt olarak üzmüyor. ortalama 4.4 lere kadar indim. genel ortalama 6. Tabi sizin sürüz tarzınıza göre değişir. Sıfır olarak 62.000 tl ye aldım
Benim aklımda da 1.2 110 beygirlik euro 6 motor olan octavia modeli. İkinci eleri 62000-63000 civarlarında. Yokuşlarda problem yaşıyor musunuz
sıfırı 60 lira

http://www.skoda.com.tr/models/new-octa ... listeleri/

Sıfırı 74.900

hocam ben sana peugeot 308 blue HDI 120 bg eat6 tam otomatik şanzımanlı modelini tavsiye ederim.

Neden dersen

1. Ekonomik bir araç
2. Yeni nesili çok sağlam
3. Kendi sınıfında yol tutuş ve güvenlikte 1. seçilmiş. (bağımsız bir kuruluş linkini eve gidince videolu bir şekilde atarım)
vb...

1.2 motor da olsa,tsi de olsa,yılda 10.000km bulmam da deseniz, benzinli araba yakıtta üzer.Ben tecrübe ettim yaşadım.
Bence o fiyatlara dizel,2012 modellerde golf dizel alın,arkanıza bakmayın derim. :+1:

Polo sınıfının en genişi demek :))

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.6 atmosferiklerde ısrar anlamsız...artık motor teknolojisi de gelişiyor ve pek hazetmesem de WV grubunun bunda katkısı büyük...adamlar 1.4 TSI ile 140 BEYGİR güç 250 NM TORK üretmeyi başarmışlar...ve tüketimi 6,4 lt / 4,5 lt olarak görünüyor...bence süper değerler...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 727/detay/

hangi 1.6 Atmosferik kafa tutabilir???çekmez-gitmez diyen bi arkadaş 1 örnek versin???

--1.6 benzinli hitler motor 102 beygir!!!
şimdi bu motor sırf 1.6 diye 1.2 TSI-1.4 TSI lardan daha mı iyi??? yapmayın arkadaşlar...gelecekte küçük hacimli turbolar daha da yaygınlaşacak..
piyasada en yüksek gücü üretebilen 1.6 atmosferik motor toyotanın valvematicleri 132 beygir güç veriyor ama Torku düşük kaldığından araç zorlanıyor....ayrıca TSI lara göre kesinlikle çok daha fazla tüketimi var..

bu işe nedense japonlar bi türlü el atmıyorlar!!

tembellikten mi? sorunsuzluk imajları mı bozulacak diye?anlam veremiyorum...

Peki motordan anlayan arkadaşlar 1.4 tdi 90 ps 230 tork dsg araçlar hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Bu aralar bu motora sahip araçlara bakıyorum. Tavsiyeniz nedir

<<ZenFone2>>

Hocam kia ceed 1.6 crdi leri onerebilirim. Konforlu aile arabasi. Binmeden once biraz on yargiliydim. Ama sonradan degisti yargilarim. Istersen buna da bir bak.

spider23' Alıntı:
1.6 atmosferiklerde ısrar anlamsız...artık motor teknolojisi de gelişiyor ve pek hazetmesem de WV grubunun bunda katkısı büyük...adamlar 1.4 TSI ile 140 BEYGİR güç 250 NM TORK üretmeyi başarmışlar...ve tüketimi 6,4 lt / 4,5 lt olarak görünüyor...bence süper değerler...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 727/detay/

hangi 1.6 Atmosferik kafa tutabilir???çekmez-gitmez diyen bi arkadaş 1 örnek versin???

--1.6 benzinli hitler motor 102 beygir!!!
şimdi bu motor sırf 1.6 diye 1.2 TSI-1.4 TSI lardan daha mı iyi??? yapmayın arkadaşlar...gelecekte küçük hacimli turbolar daha da yaygınlaşacak..
piyasada en yüksek gücü üretebilen 1.6 atmosferik motor toyotanın valvematicleri 132 beygir güç veriyor ama Torku düşük kaldığından araç zorlanıyor....ayrıca TSI lara göre kesinlikle çok daha fazla tüketimi var..

bu işe nedense japonlar bi türlü el atmıyorlar!!

tembellikten mi? sorunsuzluk imajları mı bozulacak diye?anlam veremiyorum...

Aynen katılıyorum. Şimdiki arabam auris 1.33 comfort. Almak istediğim 1.2 tsi 110 beygir octavia. Aralarında dünya kadar fark fark performans olarak.

ben 1,3 opel aldım dizel j kasa. osmangazi köprüsünden sonra 220 yi dayadım banamısın demedi.
bence opel al yada jetta ve honda civic olabilir
golf seat bunlar küçük arabalar . o kadar para veriosan araba kendini göstermeli

YuLiaN' Alıntı:
1.2 tsi seat yada vw kullanan arkadaşlar tamam motorda iyi araçta iyide. bu firma bence sizin bahsettiğiniz gibi 1.2 ler 1.4 veya 1.6 lardan iyise ozaman 1.2 lerin fiyatını arttirmali yoksa mantık hatası var hem gidişi hem çekişi hem ıvır zıvırı iyi ama fiyat 10 bin aşaği burada bir gariplik var yada sizin yorumlarda gariplik var.

vag gurubu 1.6 benzinli atmosforik motor üretmiyor artık. yanılmıyorsam atmosforik motor üretmiyor artık. kafanızda kurduğunuz 10 bin'lik fark gerçekte yok.

samet43414' Alıntı:
erakcora' Alıntı:
samet43414' Alıntı:
pakgun' Alıntı:
Hocam bende arabayı yeni değiştirdim. Skoda rapid sedan 1.2 TSI 90 BG DSG aldım. otomatik vites gerçekten çok rahat. Yakıt olarak üzmüyor. ortalama 4.4 lere kadar indim. genel ortalama 6. Tabi sizin sürüz tarzınıza göre değişir. Sıfır olarak 62.000 tl ye aldım
Benim aklımda da 1.2 110 beygirlik euro 6 motor olan octavia modeli. İkinci eleri 62000-63000 civarlarında. Yokuşlarda problem yaşıyor musunuz
sıfırı 60 lira

Sıfırı 74.900

ben 2 gün önce manuel olanı sordum bayiiye şu an Türkiye de bulmazsınız kasımda gelecek dedi.
pazarlıkla 62 ye alınabilir gibi.
otomatik ile manuel arasında neden bu kadar fiyat farkı var anlamıyorum.
değmez ki 10 bine ne kadar ekonomik okursa olsun.

ragyu' Alıntı:
samet43414' Alıntı:
erakcora' Alıntı:
samet43414' Alıntı:
pakgun' Alıntı:
sıfırı 60 lira

Sıfırı 74.900

ben 2 gün önce manuel olanı sordum bayiiye şu an Türkiye de bulmazsınız kasımda gelecek dedi.
pazarlıkla 62 ye alınabilir gibi.
otomatik ile manuel arasında neden bu kadar fiyat farkı var anlamıyorum.
değmez ki 10 bine ne kadar ekonomik okursa olsun.
rahatlık farkı var hocam,büyük trafiği olan bi şehirde sol ayağın iptal oluyor depreja basmaktan

Şimdiki arabam 2012 toyara auris. Manuel. Manuel tam bir işkence özellikle şehr içi ve trafigin bol olduğu yerlerde. O yüzden tercihim otomatikten yana. Otomatiğin satıışı daha kolay oluyor. İnsanlar 60 bin para verdkten sonra otomatik arabaya binmek istiyor.

YuLiaN' Alıntı:
1.2 tsi seat yada vw kullanan arkadaşlar tamam motorda iyi araçta iyide. bu firma bence sizin bahsettiğiniz gibi 1.2 ler 1.4 veya 1.6 lardan iyise ozaman 1.2 lerin fiyatını arttirmali yoksa mantık hatası var hem gidişi hem çekişi hem ıvır zıvırı iyi ama fiyat 10 bin aşaği burada bir gariplik var yada sizin yorumlarda gariplik var.

vw grubu atmosferik motorlu araç artık üretmiyor. 1.2 tsi motorun kullanışlığı 1.6 benzinliden kat be kat iyidir hem ilk hızlanma hem yokuşta 1.6 lara çok toz yutturur. 1.6 dizellere ise ilk kalkışta baya toz yutturur ama dik bir rampada zorlanır. 1.4 leon fr ım var tokatlamadığı dizel araba yok.

Geri