ACİL BİLGİSİ OLAN(Web Sitemiz için SADECE 1 Tık)

Kodla Büyü
sturkmen' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
sturkmen' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
Şimdi google arama kutusuna anahtar kelimeyi yazmak ile bir sitedeki url ye tıklamak arasında bir fark varki google bunu algılamış.
burda tıklanılan adreslerin hepsi referer bilgisi ile algılanırken google arama kutusundan yapılan arama direct search olarak sınıflandırılıyor. ve google işin içinde bir hinlik olduğunumu düşündü acaba.
sadece aklıma gelen yorum . kesin bilgim yok.
sadece buraya yapıştırdım...
dün söylemiştim bunları ama dinlemedi arkadaş :D

Hocam çözümü var mı?
bide sadece işe yaramaz demiştiniz, banlanırsınız dememiştiniz.
bir nevi hile yapıyorsun, banlanman şaşırtmadı beni. dün gece, söylemek aklıma gelmedi :) ama http referrer bilgisinden dolayı bu numarayı yemezler demiştim. bu iş bu kadar basit olamaz ki, adamlar neleri düşünüyorlar.....
içeriği temizle, anahtar sözcükleri, açıklamayı iyi düzenle. siteyi google'a ve dmoz dizinlerine ekle. her gün 3-4 içerik ekle. gün geçtikçe düzelir muhtemelen. eskisi gibi link filan verme. google'a girip okul adını yazıp girsinler siteye... google'da araştırırsan bir sürü öneri görürsün, hatta google'ın kendi destek grubu da olmalı...

sturkmen' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
sturkmen' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
Şimdi google arama kutusuna anahtar kelimeyi yazmak ile bir sitedeki url ye tıklamak arasında bir fark varki google bunu algılamış.
burda tıklanılan adreslerin hepsi referer bilgisi ile algılanırken google arama kutusundan yapılan arama direct search olarak sınıflandırılıyor. ve google işin içinde bir hinlik olduğunumu düşündü acaba.
sadece aklıma gelen yorum . kesin bilgim yok.
sadece buraya yapıştırdım...
dün söylemiştim bunları ama dinlemedi arkadaş :D

Hocam çözümü var mı?
bide sadece işe yaramaz demiştiniz, banlanırsınız dememiştiniz.

Çözüm= Beklemek
Sonuç= Sitenizin gerçek değeri neyse onun ortaya çıkması. Eğer googleda ilk sıraya çıkmayı hakederseniz, çıkarsınız elbet. Rüzgara Karşı'nın dediklerini dikkate al, arama yap yeterli.

googlenin bu yönetmi tercih etmesinin sakıncalarıda var. ben/biz forum olarak bir sitenin aleyhine rahatlıkla çalışabiliriz.
mesala aynı URL nin meb.gov.tr olanını birçok forumda hep berapey paylaşıp birde tıkladıkmı googlenin kafası iyi karşır.

alpaygunes' Alıntı:
googlenin bu yönetmi tercih etmesinin sakıncalarıda var. ben/biz forum olarak bir sitenin aleyhine rahatlıkla çalışabiliriz.
mesala aynı URL nin meb.gov.tr olanını birçok forumda hep berapey paylaşıp birde tıkladıkmı googlenin kafası iyi karşır.
Evet hocam haklısınız :+1:
Banlamak istediğiniz site varsa yardımcı olabilirim,
Malum bu konuda tecrübeliyim. :)

Google seni sandbox 'a göndermiş. Zaten okul sitesini birinci sıraya getirmek için buraya google linkini koyman tamamen saçmalık. Ömer Dinçeri haklı çıkaracak kadar komik bir işti seninkisi...Kısacası birinci sıraya çıkmak isteğin anahtar kelimelerde senin rakibin yokki zaten .Hiçbirşey yapmasan da hatta google a yapma diye yalvarsanda 1.sıraya zaten çıkacaktın. Şimdi çözüm olarak wabmaster araçlarına gir ve yeniden değerlendirme isteği gönder. İyi bir çocuk olduğuna inandır düzeltirler . :)

fercanx' Alıntı:
Google seni sandbox 'a göndermiş. Zaten okul sitesini birinci sıraya getirmek için buraya google linkini koyman tamamen saçmalık. Ömer Dinçeri haklı çıkaracak kadar komik bir işti seninkisi...Kısacası birinci sıraya çıkmak isteğin anahtar kelimelerde senin rakibin yokki zaten .Hiçbirşey yapmasan da hatta google a yapma diye yalvarsanda 1.sıraya zaten çıkacaktın. Şimdi çözüm olarak wabmaster araçlarına gir ve yeniden değerlendirme isteği gönder. İyi bir çocuk olduğuna inandır düzeltirler . :)

Hocam denemekten birşey olmaz yeni şeyler öğrendik.
Aşağıdaki konuya ne diyorsunuz?

sturkmen' Alıntı:

ne gibi bir zarar anlamadım tam olarak....

Google ın kafası pek karışmaz genelde wabmasterların kafası karışır.
İstenilen bir url yi sandbox a sokmak o kadar değil. öyle olsaydı ermeniler Türkleri ,Türkler Yunanları ,Femen gurubu bizim aczimendileri sandbox a sokardı.Yani google a istiklal marşı yazınca ermeni soykırımı gelirdi mesela . Ama olmuyor çünkü google organik ziyaretçi davranışlarını yapay olanlardan inanılmaz bir yapay zekayla ayırt edip istaistik tutuyor bize de ağzımızı açıp bakmak kalıyor. :? Hatta öyle ki senin dürüst bir insan olup olmadığına bile karar verebilecek kadar veriyi toplayıp değerlendirebililiyor. Nitekim yapmışta. :mrgreen:

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
sturkmen' Alıntı:

Hocam benim yaptığım gibi yapıp banladabiliriz

Birde sizin okulda 5 tane sınıf öğretmeni ,5 tane hizmetli var. Kişi başı gayri safi milli hizmetli neden yüksek öyle .

siteyi yapan kişilerin verdiği açıklardan dolayı sandbox'a düşebilir bazı siteler... evde denemeyecekseniz örnek verebilirim :D

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
siteyi yapan kişilerin verdiği açıklardan dolayı sandbox'a düşebilir bazı siteler... evde denemeyecekseniz örnek verebilirim :D

Hocam benim siteyle ilgili örnek vermeyin de gözünüzü seveyim :)

neyse örnek bende kalsın, başkalarının sitelerine zarar vermeyi denemek pek de hoş değil... :))

fercanx' Alıntı:
İstenilen bir url yi sandbox a sokmak o kadar değil. öyle olsaydı ermeniler Türkleri ,Türkler Yunanları ,Femen gurubu bizim aczimendileri sandbox a sokardı.Yani google a istiklal marşı yazınca ermeni soykırımı gelirdi mesela . Ama olmuyor çünkü google organik ziyaretçi davranışlarını yapay olanlardan inanılmaz bir yapay zekayla ayırt edip istaistik tutuyor bize de ağzımızı açıp bakmak kalıyor. :? Hatta öyle ki senin dürüst bir insan olup olmadığına bile karar verebilecek kadar veriyi toplayıp değerlendirebililiyor. Nitekim yapmışta. :mrgreen:

Hocam benim site neden banlandı o zaman,
400 tıkla beni banladı.
Belki ben yapmadım başkası izinsiz olarak benim sitemin linkini verdi?
Bu nasıl yapay zeka?

fercanx' Alıntı:
Birde sizin okulda 5 tane sınıf öğretmeni ,5 tane hizmetli var. Kişi başı gayri safi milli hizmetli neden yüksek öyle .

Güzel bir soru ama cevabı yok,
Ama çok memnunum bu durumdan.

fercanx' Alıntı:
Rüzgar hocam Serinhisarda Nuray Dinçkan ile çalıştınız mı hiç ?
hakkı gökçetin çpl'nin eski müdürü sanırım? ben geldiğimde o başka ilçeye rotasyonla gitmiş. o okuldaki hocaları tanırım, o ilçedeki halk eğitimi merkezinde çalıştım... sizin serinhisarla ilginiz ne? samimi bir ortam vardı orada, aram çok iyiydi herkesle ama gitmem gerekti...

sturkmen' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
sturkmen' Alıntı:

Hocam benim yaptığım gibi yapıp banladabiliriz
hocam başka seo hataları da yapmış olabilir misin? sadece bu yolla mümkün olsa, herkes birbirininkini düşürürdü. diğer siteleri bu yolla düşürmek rahat olmaz bence. referrer ve ip bilgileri var, hedefteki sitenin çeşitli bilgileri var... ayrıca forumlardaki yazın da indeksleniyor. önlemini almışlardır muhtemelen.

sturkmen' Alıntı:
fercanx' Alıntı:

400 tıkla beni banladı.
Bu nasıl yapay zeka?

Senin linkini görmedim ama belkide gmail oturum kimlik bilgilerin vardı linkin içinde.Onuda geçelim Google senin en çok sevdiğin en çok ziyaret ettiğin siteyi biliyor çerezleriyle takip ediyor....yani BBNETi buluyor... En çok arama refleri nerden gelmiş BBNETTen Alla Alla... :(

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
fercanx' Alıntı:
hakkı gökçetin çpl'nin eski müdürü sanırım? ben geldiğimde o başka ilçeye rotasyonla gitmiş. o okuldaki hocaları tanırım, o ilçedeki halk eğitimi merkezinde çalıştım... sizin serinhisarla ilginiz ne? samimi bir ortam vardı orada, aram çok iyiydi herkesle ama gitmem gerekti...

O eski sempatik binayı biliyorum bir iki ders verdim ordada.

fercanx' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
fercanx' Alıntı:

O eski sempatik binayı biliyorum bir iki ders verdim ordada.
siz nerede çalışmıştınız ki? ozan hocayla görüşürüm hala, az zamanımız geçmedi beraber :))

fercanx' Alıntı:
sturkmen' Alıntı:
fercanx' Alıntı:

400 tıkla beni banladı.
Bu nasıl yapay zeka?

Senin linkini görmedim ama belkide gmail oturum kimlik bilgilerin vardı linkin içinde.Onuda geçelim Google senin en çok sevdiğin en çok ziyaret ettiğin siteyi biliyor çerezleriyle takip ediyor....yani BBNETi buluyor... En çok arama refleri nerden gelmiş BBNETTen Alla Alla... :(

Hocam bu google FBI dan daha iyi çalışıyor galiba
Bu arada havaya girdim ben neymişim ya 400 tıkla hemen her şeyimi araştırmışlar :)

O senin Halk eğitim dediğin bina Kız meslek lisesi binasıydı.8-10 öğrencisi vardı.bilgisayar bölümü kızları vardı sadece.o topraklara adımını atan ilk Bt öğretmeniyim ben. Benim için küçük insanlık için büyük bir adımdı. :D

sturkmen' Alıntı:
fercanx' Alıntı:
sturkmen' Alıntı:
fercanx' Alıntı:

400 tıkla beni banladı.
Bu nasıl yapay zeka?

Hocam bu google FBI dan daha iyi çalışıyor galiba
Bu arada havaya girdim ben neymişim ya 400 tıkla hemen her şeyimi araştırmışlar :)

Allah Googledan razı olsun.Cennetin en güzel köşelerini Lary Page ve Sergey Brine ayırsın.

Geri