Ahlaksızlık diz boyu

Kodla Büyü
nasıl müslümansınız, siz ortada yolsuzluk yok diyen var mı? cemaatin polisleri çarşaf çarşaf milletin önüne olayı sermiş, siz hala bu gemide hepimiz varız batarsak hepimiz batarız diyorsunuz. öncelikle gemide hepimiz yokuz o gemide sadece %50 var. siz bu ülkeyi sömürdünüz utanmadan da kılıf mı arıyorsunuz. her türlü ihale, rant, kadrolaşma, yolsuzlukta yemediğiniz halt kalmamış hala utanmadan buna kılıf arıyorsunuz. iranın kirli paralarını akladığınız ytemedi şimdide barzanin parasına göz dikmiş hükümet ve bu işten kendilerine pasta ayırmayıda unutmamışlar.

saidtr arkadaşım 28 şubat darbesi yapanların hepsi dışarı çıktı ama darbeyi düşünenler hala içerde hani adalet, yolsuzluk yok diyen kimse çıkmadı ama kılıf arayan çok oldu. bence bu işe kılıf arıyorsanız biraz utanmanız lazım. darbe yapanları savunanlarla bir farkınız kalmıyor. başbakan ve bütün bakanların 11 yılda yakınları ile birlikte mal varlıklarını bir araştırın görürüsünüz işte o büyük resmi? tabi bunada bir kılfı bulmazsanız
anladım ki siz bu yolda durmadan beraber yürütmüşsünüz,

11 yıl sonra hala derin devlet diyorsunuz ya gülerim ben bu işe, hırsızı suçlayan yok ama o hırsızlığı ortaya çıkaranın suçlu olduğu bir ülkede yaşıyoruz yazıklar olsun ...

Kimin hangi dine inandığı, inandığı veya inanmadığı beni hiç mi hiç ilgilendirmez. Benim gibi müslümanların inandığı peygamber efendimiz: "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır."diye buyurmuşlardır.

Birincisi AK PARTİ seçmeni olmadığım ve olmayacağım bir parti fakat yolsuzluk yapanları cezasız bırakılacaklarını hiç düşünmüyorum.. RTE'yi bir siyasetçi, parti başkanı, başbakan olarak iyi yanlarını inkar etmeden tümüyle sevmiyorum ama şahıs olarak seviyorum. valla ben olsam böyle işin gelmişine geçmişine de der, alın sizin olsun yönetin bakalım ne haliniz varsa görün der çıkardım o yüzden zaten ben gibilerden siyasetçi filan olmaz.. Ama sonuna kadar inanıyorum böyle kirli insanları barındırmayacaktır yanında yöresinde. Yiyenler soyanlar bu dünyada hukuktan bulsunlar, ahirette de Allah'tan... ve görünen o ki yolsuzluk var, herkesin bir düşüncesi, hayat görüşü vs var ama şu an o partili bu partili herkesin ortak temennisi de suçlular ortaya çıksın kanıtlansın ve cezalarını çeksin... yolsuzlukla beraber devlet için de devlette var bunlarda temizlensin...

SGK'yı soyan muhalefet genel başkanımız, yolsuzluktan partisinden atılan ibb başkan adayı, yolsuzluktan yargılanan izmir bşk. adayı, hükümetin ağır toplarının uşakları ve bilmediğimiz daha kimler de hükümet tarafından ihaleler, yolsuzluklar, adı hizmet cemaati olan camia zaten kopmuş gidiyor, lider F tipi öyle beddua ediyorki abooo sanırsınız dünya yıkıldı, dünya müslümanları, türk devletlerinden kan gövdeyi götürürken bile bu kadar şiddetli görememiştik Allah akıl izan versin, 28 şubat darbecileri dışarı çıkarken Salih mirzabeyoğlu, yakup köse vs içerde, ee darbede olmamış yok hükmünde.. Dandik bir ülkeyiz vesselam...

Rahmetli Erbakan büyük adammışsın yeminle, nelerle kimlerle uğraşmışsın, müslüman görünümlü siyonist uşakları diye az söylemedin, bana ne amerikadan bana ne diye haykırdın seni anlamadık. İçerdeki düşman dışardakinden daha az değilmiş...

Korsan erbakanında altınlarını unutuyorsun. Hapis yatmaktan bu hükümet sayesinde yırtığını. Neyse olan oldu muhalefet iktidar kim varsa zaten bizim insan profilimiz böyle olduğu sürece bu işler bitmeyecek. Bazıları resmen benim hırsızım aman hükümete zeval gelmesin yoksa ne hale düşeriz diyor. Merak etmesin gelende icazet ile gelecek gidende Amerika kriz isterse olur istemezse olmaz bu vakitten sonra. Ecevit nasıl birileri tarafından tepetaklak edildi ise keza Erbakanda öyle Erdoğanda öyle olacak. Kılıçdaroğlu boşuna amerikaya gitmiyor tıpkı sizin Erdoğanın hiçbir sıfatı olmadan Amerikada resmi ilişkiler kurduğu gibi. Gerçi siz nasıl bunları bildiğiniz halde oy verdi iseniz birileride bunu bilerek chp ye verecek. Sadece saflar değişecek söylemler değişecek. Bu ülkenin gerçekten düzlüğe çıkmasının tek yolu emniyet yargı ve eğitim sisteminin sil baştan temizlenmesi ile olur yoksa pisliğe batmış vaziyette bu kurumlar.

Bakın arkadaşlar insan hata yapabilir.. bu onunla Allah arasındadır.. buna ne savcı karışabilir, ne de hakim..

orebro' Alıntı:
Bakın arkadaşlar insan hata yapabilir.. bu onunla Allah arasındadır.. buna ne savcı karışabilir, ne de hakim..

bu adamlar yere mi türkürdü de hata diyorsun. milyon dolarları götürmüşler. sen banka soysan hakime sen karışma ben bir hata yaptım allah la benim aramda mı diyeceksin. :puhaha:

@kakababa Hocayı tanımamanız gayet doğal, yazdıklarınızdan bu çıkıyor..
Yapacak bir şey yok bu saatten sonra anlatılsa neye yarar, gün bugün artık.. Ama haksız kazanç ile haklı kazancı ayırt etmek için de sahip olduğu patentlere bakmak kafi.

Re: Ynt: Ahlaksızlık diz boyu

toker42' Alıntı:
orebro' Alıntı:

bu adamlar yere mi türkürdü de hata diyorsun. milyon dolarları götürmüşler. sen banka soysan hakime sen karışma ben bir hata yaptım allah la benim aramda mı diyeceksin. :puhaha:
Sayın hocam hata biz kullar icindir.. insan hırsızlık da yapabilir, yolsuzluk da yapabilir.. belki tövbe etmiştir.. biz bunu bilemeyiz.. işte bu Allah ile kul arasındadır..

orebro' Alıntı:
toker42' Alıntı:
orebro' Alıntı:

Sayın hocam hata biz kullar icindir.. insan hırsızlık da yapabilir, yolsuzluk da yapabilir.. belki tövbe etmiştir.. biz bunu bilemeyiz.. işte bu Allah ile kul arasındadır..

bizene allah ile arasındakine ben hukuki boyutuna bakarım. adam pişman olmuştur veya olmamıştır. ortada suç varsa bedellide olur. bunların yaptıkları hata değil suçtur. her suçunda hukuki bir bedli vardır.

olayların üç tarafı vardır.
-sana göre
-bana göre
- birde acı gerçekler

the_korsan' Alıntı:
Yapacak bir şey yok bu saatten sonra anlatılsa neye yarar, gün bugün artık.. Ama haksız kazanç ile haklı kazancı ayırt etmek için de sahip olduğu patentlere bakmak kafi.
Hocam tamda bahsettiğim şeyi siz yaptınız. Diyorsunuz ki adam ülke için çok şey yaptı tank yazılımı var. İyi bir mühendis vb. İyide bu kimseye kul hakkı yeme hakkı veriyor mu? Sonuçta kayıp trilyon davası ve kilo ile altın davalarında bu kişi suçlu bulundu. Hükümet sayesinde cezadan kurtuldu.
Aslını isterseniz ülkenin gerçekten bir temizliğe ihtiyacı var. Askerde burnunu her işe sokmamalı cemaatte, güdümlü bir yargıda olmamalı, poliste ama ciddi anlamda ben bu ülkenin işleyişinden sıkıldım. Özelliklede olaylara ikiyüzlü yaklaşan insanlarımızdan. İlla birilerine taraf olmayı marifet sanıyorlar. Adam çalmış yemiş hala birileri yüzsüz yüzsüz savunuyor.

toker42' Alıntı:
orebro' Alıntı:
toker42' Alıntı:
orebro' Alıntı:

bizene allah ile arasındakine ben hukuki boyutuna bakarım. adam pişman olmuştur veya olmamıştır. ortada suç varsa bedellide olur. bunların yaptıkları hata değil suçtur. her suçunda hukuki bir bedli vardır.

-sana göre
-bana göre
- birde acı gerçekler

Kusura bakmayın hocam, Allah ile kul arasına giren ve insanların hatalarını cümle aleme duyurup küçük düşüren, hükümetimizi zor durumda bırakan batı tarzı hukuk sistemini tanımıyoruz!

orebro' Alıntı:
toker42' Alıntı:
orebro' Alıntı:
toker42' Alıntı:
orebro' Alıntı:

-sana göre
-bana göre
- birde acı gerçekler

Kusura bakmayın hocam, Allah ile kul arasına giren ve insanların hatalarını cümle aleme duyurup küçük düşüren, hükümetimizi zor durumda bırakan batı tarzı hukuk sistemini tanımıyoruz!
adamların yaptıkları hata mı? hırsızlık ne zamandan beri hata oluyor, yolsuzluğun var olduğu aşikar iken sen neyin peşindesin. adamların evinde milyon dolarlar geziyor sende suçu başka yedemi arıyorsun. sende biliyorsun bunların yolsuzluk yaptığını ama zoruna gidiyor diyemiyorsun. kardeşim sen müslüman adamsan bunu farklı işlere yorma. suç varmı var ozaman bedeli ödenecek senin gibi örtmeye çalışmaycak. ülkeyi sömürüp ben yapmadım dışardakiler yaptı demek ayıp.

Adamları savunma şekliniz hükümetin siyaseti gibi yüzsüz ve pişkince...
Hergün herifin teki gelip evinden para çalsa "hata yaptı, Allah ile onun arasında, hatasını ortaya çıkarmamak gerekir" mi diyeceksin. İlla işin ucu doğrudan sana mı dokunması gerekir?

kakababa' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
Hocam tamda bahsettiğim şeyi siz yaptınız. Diyorsunuz ki adam ülke için çok şey yaptı tank yazılımı var. İyi bir mühendis vb. İyide bu kimseye kul hakkı yeme hakkı veriyor mu? Sonuçta kayıp trilyon davası ve kilo ile altın davalarında bu kişi suçlu bulundu. Hükümet sayesinde cezadan kurtuldu.
Aslını isterseniz ülkenin gerçekten bir temizliğe ihtiyacı var. Askerde burnunu her işe sokmamalı cemaatte, güdümlü bir yargıda olmamalı, poliste ama ciddi anlamda ben bu ülkenin işleyişinden sıkıldım. Özelliklede olaylara ikiyüzlü yaklaşan insanlarımızdan. İlla birilerine taraf olmayı marifet sanıyorlar. Adam çalmış yemiş hala birileri yüzsüz yüzsüz savunuyor.

“Erbakan’ı siyaseten öldürdük ve diri diri mezara gömdük; ama bu yeterli değildir. O’nun üzerine beton dökmemiz gerekir”!?...
Davanın adı kayıp trilyon değil apoletli hukukun intikam davasıdır.. Her şey deliller dökümanlar ortada..
Benzer davadan yargılanan CHP aklanıyor ama diğeri ceza alıyor kapatılıyor yasaklanıyor üstüne birde kayıp trilyonnnnn... İyi de bu trilyon denen dava zaten partiye devletin yaptığı yardım parası, siyasi partinin hakkı olan para, alınan ekstra bir para da değil, isteyen araştırır bulur.. Erbakan çok şeyden dolayı eleştirilebilir ama kayıp trilyon asla bunlardan birisi değil.

Bu ülkede Abdülhamit kızıl sultan, vahdettin vatan haini, yavuz katliamcı olarak bilinir öğretilir.. Darbe yapan darbeciler dışarıya salıverilir yapmamışlar içeri atılır, soyanlar lider olur başkan olur belediye başkanı olur, çalışana kalkındırana darbe yapılır, terörist sayın olur diyoruz ya garip dandik bir ülke olduk..

En başta ne diyoruz hocam yiyenin çalanın Allah bin kere belasını versin, hukukta cezasını ama Rahmetli Erbakan çaldığı için değil sistemin adamı olmadığı için bunları yaşadı... Uyarmak boynumun borcudur...

Doksan Beşe Doğru
Bir uğursuzluk devri: Yine yeminler çiğnendi!
Yazık, milletin büyük ümidi çiğnendi!
Alınlar, kanun diyerek topraklara sürtüldü.
Kanun, kanun diyerek kanunlar tepelendi.
Yine boşuna çığlıklar, yine boşuna inlemeler!

T.Fikret

orebro' Alıntı:
toker42' Alıntı:
orebro' Alıntı:
toker42' Alıntı:
orebro' Alıntı:

-sana göre
-bana göre
- birde acı gerçekler

Yahu kardeşim sen ne dediğinin farkında mısın? Hadi medeni hukuku tanımıyon anladık şer-i hukuk tam sana göre. O ne diyo hırsızlık yolsuzluk için. Aman adam çalmış günahı boynuna mı diyo? Şer-i hukuk elini kolunu kesiyo adamın. Senin hukuk anlayışın neyin kafasını yaşıyo anlamadım ki?

Şimdi insanlarda bi korku oluşmuş. Aman hükümet devrilir falan faizler fırlar. Milleti kredilere muhtaç ettiler insanların bankalara borcu gırtlağında. Zaten faizler diken üstünde. Yukselir de ödeyemezsek diye insanlar ne olur ortalık karışmasın ne olmuşsa olmuş aman böyle devam etsin diyo resmen çevremde. Yani görmezden geliyolar. Bu halde insanlar arkadaşlar.

pisagorean' Alıntı:
Şimdi insanlarda bi korku oluşmuş. Aman hükümet devrilir falan faizler fırlar. Milleti kredilere muhtaç ettiler insanların bankalara borcu gırtlağında. Zaten faizler diken üstünde. Yukselir de ödeyemezsek diye insanlar ne olur ortalık karışmasın ne olmuşsa olmuş aman böyle devam etsin diyo resmen çevremde. Yani görmezden geliyolar. Bu halde insanlar arkadaşlar.

akp olsada ekonomik kriz olacak bankalarımızın hemen hepsi yabancı bankalar ve borsamızdaki çoğu yabancı yatrımcı abd bu işe ekonomik olarak el altından ambargo uygularsa yine kriz çıkar. bu ülkeye yabancı paraları soka soka yabancıya muhtaç ettiler. milletin geleceğini ipotek altına alan zihniyet 2023 e kadar durabilecğeini mi zannediyor. yada akp den nemalanlar ömür boyu bu işten ekmek yiyeceğinimi zannediyor. bu ülkede her 10 yılda dengeler değişir. şimdi dengelerin değişme zamanı

Geri