alsam alsam ne alsam

Kodla Büyü
broker_2007' Alıntı:
Marka fanatiği değilim,her arabaya binerim.. Fakaatttt; 50.000 tl'ye 'yeni Kia ceed dizel concept plus manuel' den başka araç alınmaz.... emsal vereceğiniz her marka ve modelde bi eksik mutlaka var...Ama kia ceed..

Malesef Kia'nn kalitesini sadece kullananlar biliyor...İçince bi binseniz, bi 10 km yol gitseniz, tüm fikirler değişecek ama...neyse..

Naçizane fikrimdir...

kesinlikle katılıyorum...benim tercihim cerato consept a/t beyaz. kia da çeşit çok...cadenza var optima var ceed var cerato var...dopdolu araba...ama ikinci eli zayıf olduğu için bizim millet inatla renault diyor...haa bu böyle gitmez...hafızaları zorlayın daha bir iki öncesine kadar cruze un adı yoktu..şimdi o arabadan geçilmiyor...bence tamamen bayi sayısıyla ilgili...kia nın bayi sıkıntısı var....onu aşarsa kiayı tutabilene aşkolsun...

şu an için uzun süre bineceğim diyorsan KESİNLİKLE KİA...ama yok seneye satarım diyorsan KESİNLİKLE YAKLAŞMA
TEKRAR SÖYLÜYORUM...KİAYI KİAYA BİNENLERE SORACAKSIN..SAĞA SOLA DEĞiL... Hayırlı alımlar olsun.

Bugün toyota, vw ve kia showroomlarına gittim, asıl amacım yeni aurisi incelemekti, dizellere baktım ve kısaca izlenimlerim;

yeni auris: bu kadar kötü bir araç nasıl yapılabilir şaşırdım, kalite hissi sıfır, içi çok dar ve hiç ferah değil, bagajı çok küçük, arka tasarım i30 a beniziyor orjinal bir tasarımı yok, test sürüşü bile yapmaya gerek görmedim. boş manuel dizeli 50000 di. 50000 i hak etmiyor bence.

yeni golf: oturunca bile araba bu diyor insan ama gel gelelim fiyat ve pazarlama boyutuna, 66000 dizel dsg comfortline da ne hız sabitleme kararan dikiz aynası gibi neredeyse her araçta bile bulunan özellikler yok, işin kötü yanı ekleme şansı da yok eğer hız sabitleme falan istyorsan 71000 dizel dsg highline ı almak zorundasın, 70000 e bmw 1.16d dururken de 71000 e golf almak pek mantıklı değil, altı üstü golf. jetta golf e göre içi kalitesiz ve golf daha güncel bir model ve fiyatı da golf gibi anormal.

Yeni Ceed: İç ve dış tasarımı gayet hoş, kalite hissi olarak bence golf ten sonra tüm c segmentte 2. sırada. ve en güzeli full otomatik dizeli 55000, parasını en çok hak eden bence yeni Ceed , golf ile yeni ceed arasında 15000 tl edecek bir fark yok bunun yerine Yeni Ceed alınıp 60000 km bedava binilir :)

Kesinlikle 2. El Bmw Audi alırdım. illede sıfır olsun diyorsan passattan vazgeçme

Seat Leon 1.6 lt TDI CR 105 hp DSG Otomatik Copa Plus alırdım ben.

50-51 bin civarı olması lazım.

60.000 verdikten sonra 2-3 yaşında yaa mercedes c180 ya da bmw 1.16 ya da 1.18 alacaksın.

bende corolla var bunu açık ve net söylüyorum. arkadaşların arabasına binip tekrar kendi arabama bindiğimde dünya varmış iyiki bunu almışım diyorum ama 60.000 verdikten sonra kesinlikle mercedes ya da bmw. ne toyotası ne vw ne opeli.

uguer' Alıntı:
Bugün toyota, vw ve kia showroomlarına gittim, asıl amacım yeni aurisi incelemekti, dizellere baktım ve kısaca izlenimlerim;

yeni auris: bu kadar kötü bir araç nasıl yapılabilir şaşırdım, kalite hissi sıfır, içi çok dar ve hiç ferah değil, bagajı çok küçük, arka tasarım i30 a beniziyor orjinal bir tasarımı yok, test sürüşü bile yapmaya gerek görmedim. boş manuel dizeli 50000 di. 50000 i hak etmiyor bence.

yeni golf: oturunca bile araba bu diyor insan ama gel gelelim fiyat ve pazarlama boyutuna, 66000 dizel dsg comfortline da ne hız sabitleme kararan dikiz aynası gibi neredeyse her araçta bile bulunan özellikler yok, işin kötü yanı ekleme şansı da yok eğer hız sabitleme falan istyorsan 71000 dizel dsg highline ı almak zorundasın, 70000 e bmw 1.16d dururken de 71000 e golf almak pek mantıklı değil, altı üstü golf. jetta golf e göre içi kalitesiz ve golf daha güncel bir model ve fiyatı da golf gibi anormal.

Yeni Ceed: İç ve dış tasarımı gayet hoş, kalite hissi olarak bence golf ten sonra tüm c segmentte 2. sırada. ve en güzeli full otomatik dizeli 55000, parasını en çok hak eden bence yeni Ceed , golf ile yeni ceed arasında 15000 tl edecek bir fark yok bunun yerine Yeni Ceed alınıp 60000 km bedava binilir :)
+1
Ayrıca şunu söylemeden geçemiyeceğim, kia'da liste fiyatına kanmayın.Bi vw yada bi toyota bi ford gibi değil.Onlarda liste fiyatında ne yazıyosa odur. ama kia'da ne tutturabilirsen alırsın. Lİste fiyatından en az 3.000 tl indirim var kesin...

hocam ikinci el garantisi devam eden araba al.. sıfır a para verme o kadar öğretmensin mazallah paraya sıkışırsın zor durumda kalırsın .benden söylemesi.. wv grubu ikinci elde tutuluyor..

Hyundai İX 35'i tavsiye ederim, özellik olarak inanılmaz dolu bir araba, aralıkta arkadaş 56.000 e almıştı şu an durum nedir bilmiyorum ama gerçekten çok keyifli bir araç, kendi park etmesinden, otomatik tanıma gibi üst özellikleri ile süpper bi araç...

ben bir araca 60 bin gibi bir bütçe ayırmayı,konfor ve ekonomiyi aynı anda yakalamayı isteseydim kesinlikle günümüzün çevreye duyarlı ve ekonomik motor teknolojisi hybrid araç tercih ederdim.
http://www.honda.com.tr/hybrid.aspx
Ayrıca honda'nın fabrika çıkışı entegre Benzin+lpg modelleri de var.

ben vw den başkasını düşünmezdin saydığınız markalar arasında hem kronik sorunu en az olan marka hemde konforlu. diğerlerine göre biraz fiyatı yüksek ama bence değer.

60bine ne alınır bilmem ama 30binim olsa yeni ford fiestalardan alırdım herhalde :) eski müdürüm 50bine honda civic almıştı, içine bindiğimde uzay gemisine binmişim gibi hissetmiştim çoook güzeldi :)) jetta da iyi araba..

Konuyu açan arkadaş 2. sayfadan sonra yorum yazmamış :) biz hala araba öneriyoz. :)
Acaba aldı mı? :D

hocam sıfır dizel golf alırsın fiyatı 62000 tl. en ful versiyonu, otomatik istersen 68000. şehir içi 100km de 4,5 şehir dışı 3,5 konfor dersen konfor, güvenlik, kalite...

Geri