alsam alsam ne alsam

Kodla Büyü

maviboncuk

Site Gezgini
arkadaşlar sıfır araba almayı düşünüyorum. 60000 e kadar bişeyler düşünüyorum ama çok kararsız kalıyorum. dolu bir araç olsun istiyorum ve de güzel bişe olsun diyorum almışken.

yeni astra,focus,civic,toyota ve jetta arasında kaldım ben.. birazcık yardımcı olursanız fikirlerinizle çok sevinirim.

Demedi deme 3-4 mesajdan sonra 60.000 vermisken 5 daha koy sunu al gibi mesaj gelirse sasma :))

60 bine sıfır manuel Passat, Avensis,
2. el olarak 2004-2005 Mercedes E200, 2005 -2006 Volvo XC90,
Dizel istiyosan Megane lara bak derimm.

Tercih senin benim tercihlerim bunlar olurdu. Bir de alacağın arabayı test etmeden koltuğuna binip sürmeden alma derim.. Şimdiden hayırlı olsun..

saraci41' Alıntı:
60 bine sıfır manuel Passat, Avensis,
2. el olarak 2004-2005 Mercedes E200, 2005 -2006 Volvo XC90,
Dizel istiyosan Megane lara bak derimm.

Tercih senin benim tercihlerim bunlar olurdu. Bir de alacağın arabayı test etmeden koltuğuna binip sürmeden alma derim.. Şimdiden hayırlı olsun..

hocam bugun gittim baktım ama passatlarda dizel alıyım deyince fiyat hoop yukarı çıkıyo ancak boş paketlerini alabiliyoruz. jettanın bile highline 1.4 dizel modeli 59 bin lira o yüzden bu kadar kararsızım

dizel fazla seçeneğin yok ama passaat manuel trendline en boşunda bile esp,hız sabitleme gibi bir çok özellik standart diye biliyorum. Yada tüplü Avensis tercihin olabilir.

saraci41' Alıntı:
dizel fazla seçeneğin yok ama passaat manuel trendline en boşunda bile esp,hız sabitleme gibi bir çok özellik standart diye biliyorum. Yada tüplü Avensis tercihin olabilir.

hocam 66.900 lira :)

maviboncuk' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:
skoda octavia alabilrsinn hocammm

hiç düşünmemiştim hocam skoda bi bakıyım araştırıyım biraz.. teşekkürler önerin için

Arkadaşım aralık 2012 de 61 bine Octavia 1.6 dizel elegance DSG aldı. En son 1000 km yi geçti ve çok menun arabadan. 2013 de makyajlandı diye biliyorum.. Yeni kasa geldi mi bilmiyorum Araştır bence de..

oktavya yeni kasası gelecek - az daha bekleyip - yeni kasayı lansman fiyatından , uygun denk getirebilirsin.. Yeni kasanın fotoğraflarına bir bak istersen sağdan soldan, hoşuna giderse skoda bayine gidip, konuşursun - listeye adını yazdırırsın. Eski oktavya pek hoşuma gitmiyordu, yenisi daha güzel duruyor fotolarda. Düşünülebilir.
Ben olsam Jetta nın full unü alacağıma passat ın boşunu alırım. Çok km yapmıyorsanız 1.4 160 hp passat düşünülebilir. Dizel şart diyorsanız da yazmışsınız zaten 66.000 diye.
Kia Ceed ler de çok güzel arabalar - bir de onlara bakmanızı tavsiye ederim.

seçenekleriniz sadece yeni astra,focus,civic,toyota ve jetta ve sadece dizel olanları ise benim tercihim şöyle olurdu:
1- Focus tdci ( tip güzel - motor seri - ikinci eli güçlü )
2- jetta ( hakettiğinden daha pahalı bir araç, tipi hepsinden daha güzel ama pahalı işte)
3- toyota/ 1.4 dizel motor var, yukardaki 1.6 motorlar varken ben almazdım, tipi de güzel değil zaten.
4-yeni astra( tipi güzel, alınabilir bir araç fakat 1.3 dizel motoru var, yetersiz)
civic in zaten dizel motoru yok * listedeki yeri toyotanın bir kademe üstüdür her zaman.

Benzinli olacaksa Passat, dizel olacaksa Focus, LPG olacaksa Avensis alırdım ben olsam.

oziie' Alıntı:
oktavya yeni kasası gelecek - az daha bekleyip - yeni kasayı lansman fiyatından , uygun denk getirebilirsin.. Yeni kasanın fotoğraflarına bir bak istersen sağdan soldan, hoşuna giderse skoda bayine gidip, konuşursun - listeye adını yazdırırsın. Eski oktavya pek hoşuma gitmiyordu, yenisi daha güzel duruyor fotolarda. Düşünülebilir.
Ben olsam Jetta nın full unü alacağıma passat ın boşunu alırım. Çok km yapmıyorsanız 1.4 160 hp passat düşünülebilir. Dizel şart diyorsanız da yazmışsınız zaten 66.000 diye.
Kia Ceed ler de çok güzel arabalar - bir de onlara bakmanızı tavsiye ederim.

seçenekleriniz sadece yeni astra,focus,civic,toyota ve jetta ve sadece dizel olanları ise benim tercihim şöyle olurdu:
1- Focus tdci ( tip güzel - motor seri - ikinci eli güçlü )
2- jetta ( hakettiğinden daha pahalı bir araç, tipi hepsinden daha güzel ama pahalı işte)
3- toyota/ 1.4 dizel motor var, yukardaki 1.6 motorlar varken ben almazdım, tipi de güzel değil zaten.
4-yeni astra( tipi güzel, alınabilir bir araç fakat 1.3 dizel motoru var, yetersiz)
civic in zaten dizel motoru yok * listedeki yeri toyotanın bir kademe üstüdür her zaman.

Benzinli olacaksa Passat, dizel olacaksa Focus, LPG olacaksa Avensis alırdım ben olsam.

hocam dizel şart değil de çok pahalı oldu benzin bide dolu olsun istiyorum araç en az 5 sene binerim şimdi .. skoda güzele benziyor evet beğendim ceed de aklımda hocam .. kararsızlık kötü bişey gerçekten :S

Bence test sürüşü de yap bütün modeller ile , kararsızlığın azalacaktır kesinlikle. Önce bayiyi ara, test imkanı olup olmadığı sor, randevu versinler. hepsini sür ,netleşir o zaman herşey.

oziie' Alıntı:
Bence test sürüşü de yap bütün modeller ile , kararsızlığın azalacaktır kesinlikle. Önce bayiyi ara, test imkanı olup olmadığı sor, randevu versinler. hepsini sür ,netleşir o zaman herşey.

bende öyle yapcam hocam artık bide makyajdır yeni kasa çıkma ihtimalleridir bunları göz önünde bulundurmak lazım ama bilemiyosun ki işte :S

mercedes c180. 2. elini alırım ama mercedes alırım şimdiki aklım olsa

Marka fanatiği değilim,her arabaya binerim.. Fakaatttt; 50.000 tl'ye 'yeni Kia ceed dizel concept plus manuel' den başka araç alınmaz.... emsal vereceğiniz her marka ve modelde bi eksik mutlaka var...Ama kia ceed..

Malesef Kia'nn kalitesini sadece kullananlar biliyor...İçince bi binseniz, bi 10 km yol gitseniz, tüm fikirler değişecek ama...neyse..

Naçizane fikrimdir...

cyln' Alıntı:
Demedi deme 3-4 mesajdan sonra 60.000 vermisken 5 daha koy sunu al gibi mesaj gelirse sasma :))

:D Hep öyle olur ama... :D
30 olur... 5 daha ver şunu al... 40 olur... 5 daha ver bunu al...
Parana göre arabayı hayatta bulamazsın...
Aynen katılıyorum...

1.6 dizel otomatik jetta al 5 sene sorunsuz bin hocam 67 bine bırakıyorlar.. ancak sadece siyah renk bulabilirsin

Ben tam tersi söyleyim, 60 bin paran var 15 bini çıkar koy cebine, chevrolet cruze al 124 beygir 8 havayastığı vb. bıdı bıdı .

15 bin cebinde kaldı :D

hocamm valla en güzeli test sürüşü yapmak :) hepsiylee bende marka ayırt etmem ama tutulan bişey almak istiyo insan satarken problem yaşamasın.. sıfır alıyosun illaki kılı kırk yarıyor iştee kasa değişimi olacağını bilmesem hemen honda civic alırım ama makyaj olcak ondan bu kadar kararsızım. focus dada özellikler çok dolu göz dolduruyo.. opel astra cosmo yenisi ise yok yok o fiyata hemde kasa güzel ne biliyim :) corolla elegant desek oda öyle ... jetta da dizel alamıyorum bu kadar dolu .. passatdada en düşük modelini ancak alırım benzinli :) seçenek giderek artıyo

Hocam sıfır almada kararli misin 1,4 alsan 800-850 vergisi 1.6 çalışan 1500 lira vergisi varr
Haa 60bin büyük para. Bence hepsinini arabaya yatırma.
Ben görüştüğümde belirteyim 3 serisi 2007_2008 kasa bmw alınır. Mercedes alınır
Scirocco alınır. Guiletta alınır tabi full olmaz belki ama o kadar parayi sakin ford be opele verme serim birde

Geri