Altın (Anket)

Kodla Büyü
Kesinlikle alın. Altın son iki yıldır sürekli 80'e inip ardından 90'a defalarca çıkmıştır. Şimdi 80'e alırsanız birkaç ay içerisinde mutlaka 90'a çıkacaktır. O zaman da satarak gramında 10 TL'ye yakın bir kar elde edebilirsiniz.

fiyatı düşse de, çakılsa da,
yine de, altın!...

altin uzun vadede zarar etmez.. bak ben yaziyorum 6-12 ay icinde altin 100 tl yi gorecek..

2011 Temmuz gibi gramı 107 liraları görmüştü. Geçen sürede kolay kolay 100 ün üzerine çıkmadı. 100 TL üzerinden alanlar 3 yıldan fazladır hala yükselmesini bekliyor.

Uzun zamandır 80-90 bandında seyrediyor.

Para işlerinden fazla anlamayan biri olarak önerim elinizdeki birikimi tek bir yatırım amacına bağlamadan birden fazla seçenekte değerlendirmeniz. Altın, döviz ve TL olarak tutmanız. Dünya gündemi bu kadar karışıkken nn azından enflasyon karşısında değerini korur.

hocam ben iki sefer 86 seviyesinden alıp 89 yakın bir aralıkta bozdurdum karda ettim. geçen hafta perşembe bi anda 85.90 düşmüş aldım, bir gün sorasında 83 oldu orada da biraz daha aldım ama şu anda bütün altın haberlerinde altının daha da düşeceği söyleniyor acelem olmadığı çok dert etmiyorum. sizinde aceleniz yok ise bence alınabilir

Şuan piyasa hareketli biraz bekleyip piyasanın oturmasını bekledikten sonra alınabilir diye düşünüyorum. Şimdi alıpta biraz daha düşerse ilerleyen zaman da kardan zarar ettirir. Bekleyerek oturması beklenmeli

söylentilere göre 1000 dolara kadar düşüş sürer diyorlar

altın altın ah altın...gerçekten zor bir karar..düşer derler çıkar...çıkar derler düşer...

bir beden eğitimi öğretmeni gitti arabayı sattı altın 110 kusurlerdeyken altın aldı artacak artacak dıye altın suan elınde patladı .

BUGUN ALAYIM YARIN SATIP ÇOK KAR EDEYIM DERSENIZ COOOK BEKLERSINIZ .2005 TE 38 LIRAYA ÇEYREK ALDIGIMI BILIRIM BU İŞ SADECE SABIR İŞİDİR.

bireysel emeklilik kesintisi gibi düşünün maastan dusuyor ama siz onu unutmussunuz . ancak boyle kar edılır

Bu seviyelerden altın alınabilir.Eğer altın alacaksınız paranızın %60 ını yatırabilirsiniz.Düşüş sürerse de daha dipten kalan % 40 ıyla alım yapabilirsiniz.Ytd

uzun vadeli yatırım olarak almakta fayda var,kısa vadede düşer çıkar bilmem ama uzun vadede kar getireceği kesin

turhank' Alıntı:
uzmanlar ne derse tam tersini yapın. Altın kuraldır.

Kesinlikle katılıyorum hocam. Altın ya da herhangi bir yatırım aracından kar etmek isterseniz enflasyon farkını da hesaba katmanız lazım. Bundan 3 sene önce 100 liraya aldığımız altının sadece değerini koruması için, 1. yıl 110, 2. yıl 121, 3. yıl da 132 lira olması lazım.

Artık kısa ya da uzun vadede herhangi bir yatırım aracı kesin para kazandırır demek çok zor.

Olay tamamen, para baronları, spekülatörler, savaş çığırtkanlarının oyuncağı olmuştur. Suriye, Irak ve Rusya üçgeninde elini güçlendirmek isteyen Amerika bugün petrol fiyatlarını 70'li dolarlara kadar çektirdi. Nerede 110$'lar nerede şimdiki petrol fiyatları.

Benim istediğim kara geçmek değil, en azından yaptığım yatırımın değerini koruması. Ama artık o bile mümkün değil. Dünyada hiç durmadan "Keriz Silkeleme" operasyonu yapılıyor. Borsada, Ülkede, Dünyada...

83,21 TL'den 100 gram aldım KuveytTürk'den de altına altın katılım hesabına çevirdim. 3 ay sonra yarım gram artacakmış :mrgreen: Bakalım göreceğiz sonucunu, kısmet...

Yalnız 5 dakikada bir F5 F5 F5 indi mi çıktı mı indi mi çıktı mı durumum hiç iyi değil :D

masterkartall' Alıntı:
83,21 TL'den 100 gram aldım KuveytTürk'den de altına altın katılım hesabına çevirdim. 3 ay sonra yarım gram artacakmış :mrgreen: Bakalım göreceğiz sonucunu, kısmet...

Yalnız 5 dakikada bir F5 F5 F5 indi mi çıktı mı indi mi çıktı mı durumum hiç iyi değil :D
1,5 ayda 1000 tl gibi bir kardasınız hocam, sabah 11 de 90 tl idi şuan 93 tl, 3 saatte 3 tl yükseldi(uçtu), uçuş devam eder mi acaba?

isviçrenin kararı nedeniyle piyasa fiyatlama yapıyor. pazartesi itibariyle geri düşmeye başlar... 80-85 e gelince yine alınır ve 89-90 oldumu satılır :)...

Geri