Anlaşma sağlandı Zam oranı 6+5

Kodla Büyü
şükrü bilmeyen tavuk önüne ne kadar yem versen az der yiyeyiye kursağını çatlatır
laf anlayana söylenir

Re: Ynt: Anlaşma sağlandı Zam oranı 6+5

zaqwert' Alıntı:
şükrü bilmeyen tavuk önüne ne kadar yem versen az der yiyeyiye kursağını çatlatır
laf anlayana söylenir
Öğretmenlerde tavuk kadar büyük kursak, yok
Ama
Balık kadar küçük hafızamızda yok.

Öğretmen ne zaman eski maddi durum ve manevi onurlu günlerine dönerse, şükrederiz.

Arkadaşlar talep edilen hakların sadece 3 te 1 i alındı yetkili sendika nasıl anlaşma sağladı aklım almıyor. ..

e.kurt' Alıntı:
Arkadaşlar talep edilen hakların sadece 3 te 1 i alındı yetkili sendika nasıl anlaşma sağladı aklım almıyor. ..
ne şiş yandı ne kebap misali
anlaşılan maddeler var ama tatmin edici değil kesinlikle.
nöbet ücreti az bence.
işçiler gibi seyyanen en az 100-150 tl verilmeliydi(işçilere 500 tl verildi)
ek derse ekstra zam verilmeliydi.

Şuan ek ders ücreti brüt 11,61 TL dir. nöbet ücreti verilmesi ise 2016 ocak ayından itibarendir.
%6 zamı brüt ek derse eklediğimiz zaman 12,31 TL yapmaktadır.

Örgün eğitim kuramlarında ek ders ücreti

MADDE 22- (1) Örgün eğitim kurumlarmda (mesleki eğitim merkezleri dahil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, 2016 yılında haftada 2 saati ve 2017 yılında ise haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenir.

İlave derece verilmesi

2016 yılına kaldı benim anladığım

Madde 28- (1) 457 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen ek geçici madde, 458 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa eklenen mülga ek geçici madde ve 459 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa eklenen ek geçici madde hükümleri; anılan ek geçici maddeler kapsamında belirtilen (sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlar dahil) ve bu ek geçici maddeler ile 2/2/2005 tarihli ve 5289 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanmamış olanlardan 15/1/2016 tarihinde görevde bulunanlar (aylıksız izinde bulunanlar dahil) ile bunlardan anılan tarihten önce emekli, adi malüllük, vazife malullüğü aylığı bağlananlar ile dul ve yetim aylığı alanlar hakkında da uygulanır.

sınav ücretlerinin iyileştirilmesi de güzel bir gelişme ama sınavların adaletli dağıtılması lazım

Madde 12- (1) 657 sayılı Kanunun ek 32 nci maddesinde öngörülen öğretim yılma hazırlık ödeneği; 2016 yılında 1.000 TL, 2017 yılında 1.050 TL olarak ödenir.

Sınav görevi ücretleri iyi de. Bizim TEOG sınavı gördüğümüz yok. Hep başka branşlara veriliyor o görev. :-1:

kurtay' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
şimdi bu rakamlar size hoş görünebilir. şu an enfilasyon almış başını gidiyor 6+5 dediğiniz rakam enfilasyonun yanında çok komik kalır

tipik bahçeli zihniyeti, zamada karşısınız sanırım :) seçime girecekmisiniz :puhaha:

tipik akp li bir koyun;
son 1 ayda türk lirasının kaybı zaten verilen rakamları bile karşılamaz siz zam almadan zaten cebinizden paranız uçtu bile ama adam koyun olunca anlamıyor. seçimi siz çok seversiniz. belliki bu zam size çok gelmiş

ramazanda 124 tl, kurbanda 166 fazladan para alan din görevlilerine ulusal bayramlarda da ikramiye çıktı hayırlı olsun diyelim. imamlarımızın 23 nisana, 30 ağustosa bakışları nasıl değişir onu bilemem

Re: Ynt: Anlaşma sağlandı Zam oranı 6+5

COBOL' Alıntı:
zaqwert' Alıntı:
laf anlayana söylenir
Öğretmenlerde tavuk kadar büyük kursak, yok
Ama
Balık kadar küçük hafızamızda yok.

Öğretmen ne zaman eski maddi durum ve manevi onurlu günlerine dönerse, şükrederiz.
bazı öğretmenlerde kursak değilde işkembeyi kübra okadar büyükki habire sallayıp duruyorlar.
hafıza değilde bilgisiz fikir sahipliği diyelim biz ona
itham genellemesi acizliğinden kurtulaman temennimiz......

Kürşat_58' Alıntı:
kurtay' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
şimdi bu rakamlar size hoş görünebilir. şu an enfilasyon almış başını gidiyor 6+5 dediğiniz rakam enfilasyonun yanında çok komik kalır

tipik bahçeli zihniyeti, zamada karşısınız sanırım :) seçime girecekmisiniz :puhaha:

tipik akp li bir koyun;
son 1 ayda türk lirasının kaybı zaten verilen rakamları bile karşılamaz siz zam almadan zaten cebinizden paranız uçtu bile ama adam koyun olunca anlamıyor. seçimi siz çok seversiniz. belliki bu zam size çok gelmiş

Koyun diyorsun yani, 1 kasımı bekle, dediğini yapacağız.

Geri