Araba kullanan bayanlar

Kodla Büyü

edacomü

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar araba kullanmaya yeni başladım benim gibi acemilerle tecrübelerimizi ve sıkıntılarımızı buradan paylaşabiliriz...
sürücü kursu haricinde özel direksiyon dersi aldıktan sonra ilk defa yalnız trafiğe çıktım...Biraz heyecanlandım ve arabayı yokuşta parkedince de biraz sıkıntı yaşadım neyse sonunda şu yarım debriyajı hallettik çok şükür :)
Allah hepimize kazasız belasız kullanmak nasip etsin...

edacomü' Alıntı:
arkadaşlar araba kullanmaya yeni başladım benim gibi acemilerle tecrübelerimizi ve sıkıntılarımızı buradan paylaşabiliriz...
sürücü kursu haricinde özel direksiyon dersi aldıktan sonra ilk defa yalnız trafiğe çıktım...Biraz heyecanlandım ve arabayı yokuşta parkedince de biraz sıkıntı yaşadım neyse sonunda şu yarım debriyajı hallettik çok şükür :)
Allah hepimize kazasız belasız kullanmak nasip etsin...
amin hocam
ben 8 yıllık şöförüm :)
ilk başlarda siz kimseye bakmayın kendi yolunuzdan gidin o canavarlar geçecek bi delik bulup sizi sollarlar umursamayın kornaları duymayın bu arada ben istanbul şöförüyüm siz?

ben de kullanmak istiyorum 6 yıllık ehliyetim var ama cesaretim yok. Nasıl olcak bu iş. tecrübeliler yardımcı olsun cesaretlendirsin bizi. :( bir de benim adres hafızam sıfırdır. trafik konusunda da ii değilim. tek bildiğim araba kullanmayı çok istediğim ve şu an bana çok gerekli olduğu. özel ders alcam, şu an arabam yok. eşim otomatik olsun diyor ben manuel olsun diyorum ama beceremem gibi de geliyor :(

3 yıllır aktif olarak araba kullanıyorum ;) her bayanın kesinlikle bilmesi ve kullanması gerektiğini düşünüyorum
otomatik vites kullanmak rahat ama düz vitese geçmek isteyince yine eğitim almak zorunda kalırsınız, düz vitesi bildikten sonra diğerini halletmek daha kolay

şeffaf hocam eşiniz öğretecekse ya da özel ders alacaksanız baştan çok yorulursunuz sonra rahata edersiniz düz vitesi öğrenin derim ama ondan önce kendi arabanızı alın insanın kendi arabasında öğrenmesi kadar rahatı yok vurucam kırıcam derdi olmadan ;)

şeffaf' Alıntı:
ben de kullanmak istiyorum 6 yıllık ehliyetim var ama cesaretim yok. Nasıl olcak bu iş. tecrübeliler yardımcı olsun cesaretlendirsin bizi. :( bir de benim adres hafızam sıfırdır. trafik konusunda da ii değilim. tek bildiğim araba kullanmayı çok istediğim ve şu an bana çok gerekli olduğu. özel ders alcam, şu an arabam yok. eşim otomatik olsun diyor ben manuel olsun diyorum ama beceremem gibi de geliyor :(

hocam bende öyleydim..arabaya binince elim ayağım titriyordu resmen, o kadar cesaretsizdim...3 yıldır ehliyetim var ama cesaretim yoktu...bence önce en az 5 saat ayrıntılı özel direksiyon dersi alın. park etme yokuşta arabayı kaldırma gibi...ondan sonra da trafiğe kendiniz çıkın yanınızda kimse olmadan...inşallah olur..ben öyle yaptım çok şükür cesaret problemini hallettik...

2006 yılında ehliyet almıştım ama cüzdanımda yer kaplamaktan başka işe yaramıyordu. Ne zaman ki iş başa düştü, yalnız trafiğe çıktım o zaman kendime güvenim geldi. Şimdi çok rahat işlerimi halledebiliyorum (araba buldukça tabi :p )

Haberlerde görüyoruz hocam tek elle, tek gözle dahi kullanan insanlar var biz mi kullanamayacağız ?
Bu düşünce ben de çok işe yaradı size de faydalı olabilir :D

kızlar ben de trafiğe yeni çıkanlardanım. 2 haftadır trafikte eşimle-abimle çalıştım (eş hoca olarak tavsiye olunmaz).
2 gündür okula kendim gidip geliyorum, ay ne mutluluk verici bir şeymiş araba kullanmak hem de tek başına.

tek sorunum park, onun için biraz erken çıkıyorum evden :roll:

:) çok imrandim 2yıldır ehliyetim var.arabamızda var cesaret yok.

bende yeni şoförüm. araba kullanmayı çok istiyordum, sonunda amacıma ağustos ayında ulaştım. bu iş biraz cesaret.
şimdi benimle yolculuk edenler inanamıyor 2 aylık şoför olduğuma. kendinize güvenin bayanlar.
araç sürmekten korkmamızın sebebi gözümüzü korkutan şoförlükten başka hiç bir meziyeti olmayan erkekler!
mutfakta, ev işlerinde, iş hayatında mucizeler yaratan biziz onlar değil.

uxexes' Alıntı:
araç sürmekten korkmamızın sebebi gözümüzü korkutan şoförlükten başka hiç bir meziyeti olmayan erkekler!
valla hocam alkışlanacak söz etmişsin, tebrik ederim. çok doğru. bir kadın yalnız herşeyin üstesinden gelirde erkekler öyle değil, ona rağmen havalarından yanlarından geçilmiyor :) ben 4 senelik ehliyet sahibiyim o kadar hevesliydimki üniversitede okurken almıştım. şu an acemi şoförüm. sözleşmeydi kadroydu tayindi derken bu sene kafaya koydum alıyorum arabayı...

uxexes' Alıntı:
bende yeni şoförüm. araba kullanmayı çok istiyordum, sonunda amacıma ağustos ayında ulaştım. bu iş biraz cesaret.
şimdi benimle yolculuk edenler inanamıyor 2 aylık şoför olduğuma. kendinize güvenin bayanlar.
:alkis: bende acemi şoförlerdenim ama kesinlikle her kadının yapması gerekn bir olay. bir de arabayı sürünce insanın kendine özgüveni geliyor yani benim öyle oluyor...

evet kullanıyorum araba, iddialıyım, birçok şoför geçinen erkekten daha iyiyim. araba kullanmaya yeni başlayan arkadaşlar, kendinize güvenin... ve evet eşten hoca olmaz. varsa yakınınızda araba kullanan bayanlar, onlarla birlikte çalışın derim...

bende iş başa düşünce öğrenenlerdenim.kızım için süt iznine gelmem gerekiyordu eve her gün eşim getir götür gına geldi adama:) sonunda artık ben seni götürmütorum kendin gideceksin dedi. tek başına çıktım trafiğe. kendi başınıza çıkarsanız öğrenirsiniz. şi,mdi o kadar rahat ki. koca beklemeden arabayı al ve istediğin işi yap :) tavsiye ederim hepinize

yokuşta kaldım bir seferinde kahramanmaraşta olanınız varsa bilir bütün ışıklar yokuşa yapılmış sanki, yada bana öyle geliyordu. hele ilerden ışılara yaklaşınca kırmızı yanmasa diye ne kadar dua ediyordum. :puhaha: hepsi geride kaldı , VARMI BENDEN HIZLI ŞOFÖR :++:

Ben de yaklaşık 1,5 senedir kendi arabamı kullanıyorum ve büyük zevk alıyorum her bayan mutlaka araba kullanmalı bence :+1:

beş yıldır kullanıyorum. ilk başlarda eşimle evin çevresinde çok antrenman yapmıştık :) size tavsiyem mesela kırmızı ışıkta durdunuz ya da yokuşta ışığa yakalandınız ve durdunuz. yeşil yanınca arkadaki sabırsızlar hemen korna çalmaya başlar. fakat acemilik döneminde insan o kornaları duyunca panikliyor. bırakın boşverin hiç paniklemeyin. onlar yokmuş gibi davranın. yavaşça kalkın. emin olun kadın veya erkek herkes acemilikte hata yapıyor ve sizin geçtiğiniz devrelerden geçiyor.

Yaklaşık 3 yıllık araba kullanıyorum..(Yaşadığım şehir İstanbul) Gerçekten lanet bi trafik sorunu +bozuk yollarımız mevcut ..ama 2-3 ay ilk acemiliği atlattıktan sonra ciddi bi özgüven ve rahatlık geliyor..Size tavsiyem her zaman sakin olun(zırt pırt kornaya bassalarda,sellektör yapsalarda relax olmaya çalışın)

Araba kullanmasını iyi biliyorum ama trafik korkum var, eşimin kullandığı zamanlarda bile arkamızdan çalan korna sesinden tırsıyorum :( :)

İstanbuldayım, henüz arabamı almadım paramı biriktiriyorum sanırım yaza güzel bir araba geliyor :)
Bence kendinizden emin olun yeter kimler kullanmıyor ki..

Tek sorunum var o da geri geri gelmek onunda çaresine bakıcaz :)

bende kullanmak istiyorum.az buçuk sürüyorum ara mahallelerde..ama trafiğe çıkmaktan korkuyorum....nasıl başlıcam bilemiyorum.

biz de bu ara araba alcaz. Ama eşim takmış durumda otomatiğe. kendi düzü kullanıyor da sen kullanamazsın deyip otomatik almaya karar vermiş. Bir an önce başlamam lazım artık günümüz koşullarında çalışan anneler için şart.

Ehliyetimi alalı 2 sene olmasına ragmen bir türlü tek basıma arac kullanmaya cesaret edemiyordum oğlum doğana kadar. Okulum kasabada 15 km uzak süt iznimi kullanıyorum ama her zaman araba yok evde oğlumun ağladıgı geliyordu aklıma bu böyle olmayacak dedim ve bir gun aldım arabanın anahtarını çıktım yola :) simdi istediğim zaman okula arabayla gidip geliyorum. araba kullanmak benim için bir merak değil açıkcası sadece zor durumda kaldıgımda kendi işimi görüyorum. Şehir dısında hele de otoyolda arac kullanmayı hiç sevmiyorum 120 130 la gidiyor hergun onlarca kaza olmasına ragmen.

arkadaşlar biz de yeni aldık araba daha 2 gün oldu ama şunu anladım eşten hoca olmaz. yok stres oluyorum

yeymir hocam Allah hayırlı etsin arabanızı kaza bela vermesin. İşin ehlinden ders almak lazım..Biz de 2 hafta oldu alalı. Otomatik aldık biz, ama hala direksiyona geçmiş değilim. trafik korkumu atmam lazım :(

çok teşekkür ederim şeffaf hocam allah razı olsun ben geçtim direksiyon başına da sakin yerlerde sürüyorum biraz ama eşimin yanında stres oluyorum malesef:( bizim düz vites eğer otomatik olsa elbette daha kolay öğrenilir. ama inanın önemli olan direksiyon hakimiyeti trafikte cesaret vites bir süre sonra kolay geliyor.

Hocam siz de yavaş yavaş çıkın trafiğe iyi olur sizin için otomatik hemen kavrarsınız, aslında şehrin trafik yoğunluğu da çok önemli bu durumda

ben 6-7 senedir araba kullanıyorum ama eşimin yanında araba kullanmam hala :) diğer insanların söylediğine göre gayet iyi bir şöförüm düz, otomatik hepsini kullanırım ama eşimin yanında stres oluyorum çünkü çok karışıyor :D

ben de eşimin yanında öğrenmek istemem şahsen otomatik de olsa :wink: çıkmak zamanı geldi trafiğe de çocuk küçük o olunca arabada iice stress oluyorum hoca ve zaman bir de ek bakıcı mesaisi ayarlamam lazım :shock: :(

Geri