Araba kullanan bayanlar

Kodla Büyü
ben de 1 yıldır kullanıyorum ama cuma günleri hala bir korkaklık varpazar evin dibinde iğne atacka yer olmuyor oyüzden ogün biraz korkuyorum. ama çalışan ve özellikle anne olan kadınlar için araba kullanmak şart..

bende aldım arkadaşlar arabamı sonunda. 3 yıldır ehliyetim var ama pek araba kullanmamıştım . Emanet arabaya binmem diye diretip kardeşimin arabasını ısrarlarına rağmen kullanmamıştım. şimdi acemiliğimi atmak için ufak bişey aldım. bir kaç kez de tek başıma trafiğe çıktım. cesaretim yerine geldi. araba memlekette iple çekiyorum haftasonunu araba kullancam diye. birazcık özgücen herşeyi hallediyor.

bende acayip bir heves var ama dün çok saçma bir kaza yaptım yavaş yavaş öğreniyorum geri çıkarken duvara vurdum eşim bağrınca iyice sinir oldum ben frene az basmışım saniyelik birşey anlamadım nasıl oldu ben nasıl öğrenecem bu arabayyı :(

yeymir23' Alıntı:
bende acayip bir heves var ama dün çok saçma bir kaza yaptım yavaş yavaş öğreniyorum geri çıkarken duvara vurdum eşim bağrınca iyice sinir oldum ben frene az basmışım saniyelik birşey anlamadım nasıl oldu ben nasıl öğrenecem bu arabayyı :(

hocam ilk kazanızı yaptıysanız artık gerçek bir şoför oldunuz demektir :) hep öyle derler ya. bende ilk kazamda çok üzülmüştüm, arabayı elime bile almak istemiyordum ama baktım olacak gibi değil tekrar geçtim direksiyon başına. arabayı ilk kullandığım zamanlar eşimde bana çok müdahale ediyordu, sonra canıma tak etti aldım anahtarı çıktım trafiğe tek başıma, şimdilerde tek kavgamız bugün arabayı kim alacak oluyor :D

inşallah zik zak hocam olmazsa direksiyon dersi alacağım artık bugün otobüsü kaçırdım iki minibüs değişip okula geldim zoruma gitti yani araba kapının önünde bir de eşim dün diyor ki bana ben aceminn de ötesindeymişim :p

hocam ben artık iyice oldum ve eşimden çok daha iyi araba kullanıyorum yani herkes öyle söylüyor, mesela o kolay kolay iki araba arasına park etmez ben rahatımdır, yokuşta falan cm kaydırmam amaaaaaa o yanımdayken dediğiniz gibi acemininde ötesinde oluyorum ay beni nasıl geriyor anlatamam en son geçen hafta tövbe ettim onun yanında asla araba kullanmayacağım :p

seldabal' Alıntı:
hocam ben artık iyice oldum ve eşimden çok daha iyi araba kullanıyorum yani herkes öyle söylüyor, mesela o kolay kolay iki araba arasına park etmez ben rahatımdır, yokuşta falan cm kaydırmam amaaaaaa o yanımdayken dediğiniz gibi acemininde ötesinde oluyorum ay beni nasıl geriyor anlatamam en son geçen hafta tövbe ettim onun yanında asla araba kullanmayacağım :p

Hocam ben arabam yokken direksiyon dersi almıştım istanbulda çalışırken o yokuşlarda sürdüm iki saat içinde trafiğe çıktım şimdi oturduğumuz sitede karşı apartmana gitmeye cesaretim yok yani:( eşimin sayesinde

kesinlikle eş yanında olmamalı bayanın :p insan kendini çok daha rahat hissediyor.

ben de trafiğe yeni çıkanlardanım. ama artık ara verdim araba kullanmaya.
24 haftalık hamile olunca, bir de erzurumda yaşayınca insan tırsıyor. eşim okula götürüp getiriyor sağolsun:)

kızlar dün dayımla araba kullandım biraz o kadar rahattım ki birkaç ufak hatam varmış vites değiştirirken bazen birden ayağımı çekiyormuşum işte arabayı geri kaçırmaktan korkuyorum biraz. bir de yolun ortasından gitmiyormşum ama yine de iyiydim eşimle çıktığıma göre:)

bende aldım ehliyeti ama eşim sağolsun. şimdi yaşlı başlı teyzeler sürünce kendi kendime sinir oluyorum.acaba direksiyon dersi almak işe yarıyormu bayanlar? bende sürmek istiyorum yaaa....

dörtyol' Alıntı:
bende aldım ehliyeti ama eşim sağolsun. şimdi yaşlı başlı teyzeler sürünce kendi kendime sinir oluyorum.acaba direksiyon dersi almak işe yarıyormu bayanlar? bende sürmek istiyorum yaaa....
yaramaz mı hocam süren arkadaşlarım hep öyle başladı..işi uzmanından daha kısa ve rahat bir süreçten geçerek alırsınız/alırız diye düşünüyorum...

ya hocadan yada sabırlı birinden öğrenmek lazım ben babamdan kardeşim de benden öğrendi sıkıntı yaşanmadık.

evet paraya kıyıp bir seferliğine özel direksiyon dersi almak lazım aslında ben de inşallah alıp alışacağım:)

emines' Alıntı:
yokuşta kaldım bir seferinde kahramanmaraşta olanınız varsa bilir bütün ışıklar yokuşa yapılmış sanki, yada bana öyle geliyordu. hele ilerden ışılara yaklaşınca kırmızı yanmasa diye ne kadar dua ediyordum. :puhaha: hepsi geride kaldı , VARMI BENDEN HIZLI ŞOFÖR :++:
Eminecim şu lastiklerden gelen kokuları da anlatsana :)) o Maraş'ın yokuşlarında....

ozdemir1001' Alıntı:
emines' Alıntı:
yokuşta kaldım bir seferinde kahramanmaraşta olanınız varsa bilir bütün ışıklar yokuşa yapılmış sanki, yada bana öyle geliyordu. hele ilerden ışılara yaklaşınca kırmızı yanmasa diye ne kadar dua ediyordum. :puhaha: hepsi geride kaldı , VARMI BENDEN HIZLI ŞOFÖR :++:
Eminecim şu lastiklerden gelen kokuları da anlatsana :)) o Maraş'ın yokuşlarında....
Emoş ya bu gidişle sanırım sevgi sana rakip olacak :)

Arkadaşlar bu arada ben yarım bir şoför sayılıırm...otoyol da iş tamam ama şehiriçinde kullanamıyorum henüz....Ama en kısa zamanda kendi arabamla trafiğe çıkacağım inşallah ... :)

ben de kullanamıyordum otoyolda iyidim tek basıma cesaretim yoktu. Oğlum doğduktan sonra süt izni kullnacagım çalıştığım kasabada araba yok öğlen dersim bitiyor bos bosuna bekliyorum aklım evde kalıyor baktım bu böyle olmayack oğlum evde süt bekliyor aman dedim ne olacaksa olsun oğlumdan degerli değil aldım anahtarı çıktım çıkış o çıkıs o gunden veri tek araba kullanıyorum... kendi işimikendim görüyorum çok sükr insanı cesaretlendirip tesvik edecek bir sey lazım sadece...

bilgisayar kullanıyorum araba mı kullanamayacağım :mrgreen: , diyerek ben de yazıldım bi kursa bakalım hayırlısı ;)

bundan 4 yıl önce arabaların a sı ile işim olmazdı şimdi kendime erkek şöförlerden bile rakip tanımam :D tek yapmamız gereken cesaret

1.5 senedir kullanıyorum yokuşlarda hala problem yaşıyorum, onu aşamadım bi türlü, hep stop edicek hissi, hatta dik yokuşsa eğer zar zor kaldırabiliyorum arabayı haha :)))

el freni ile kalkın hocam kaydırma derdi olmaz, övünmek gibi olmasın en dik yokuşta bile 1 cm kaydırmam :D

el freniyle kalkıyorum zaten ama baya bi yükleniyorum gaza, dışardan nası sesler duyuluyodur kim bilir :D

Geri