Arabalarımızın Yakıt Tüketimleri Nedir?

Kodla Büyü

craxx

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ben hep merak ettim Benzinli-Dizel-Tüplü kıyaslaması yapılıyor ama aslında kullanan bizler olduğumuza göre Yakıt tüketimlerini yazsak.

Alacak olan arkadaşlarda buna göre araba alırken yardımcı olur.

Ben Şu ana kadar 2 araba kullandım.(Sahip olduğum Tüketimlerini ölçtüğüm)

Renault europa 1997 Tüplü yakıt tüketimi gayet iyiydi. Ortalama Şehir dışında 19-20 kuruş yakıyordu.
Tüp fiyatına bakınca aşağı yukarı bugün kullanıyor olsam aynı yada 1-2 kuruş fazla yakar.

Şuan Toyota Corolla Kullanıyorum Dizel 1.4 90 beygir
38.000 km dir kullanıyorum Sehir içi- Şehir Dışı ortalama yakıt tüketimi 24-25 kuruş
Bunun içinde 2 sendir Kış Lastikleriyle kullanımda var.

craxx' Alıntı:
Ben hep merak ettim Benzinli-Dizel-Tüplü kıyaslaması yapılıyor ama aslında kullanan bizler olduğumuza göre Yakıt tüketimlerini yazsak.

Alacak olan arkadaşlarda buna göre araba alırken yardımcı olur.

Ben Şu ana kadar 2 araba kullandım.(Sahip olduğum Tüketimlerini ölçtüğüm)

Renault europa 1997 Tüplü yakıt tüketimi gayet iyiydi. Ortalama Şehir dışında 19-20 kuruş yakıyordu.
Tüp fiyatına bakınca aşağı yukarı bugün kullanıyor olsam aynı yada 1-2 kuruş fazla yakar.

Şuan Toyota Corolla Kullanıyorum Dizel 1.4 90 beygir
38.000 km dir kullanıyorum Sehir içi- Şehir Dışı ortalama yakıt tüketimi 24-25 kuruş
Bunun içinde 2 sendir Kış Lastikleriyle kullanımda var.
2. arabanda sıkınıt var hocam. bendede 1.4 dizel corolla şehir dışı 20 kuruş ne yakar ne yakmaz. dediğin değer karışıkta oluyor. şu anda daha çok şehir içi biniyorum ortalamam 5,7. 400-500 km şehir dışı yapayım.5.7den düşüp 5,3-5,4 yakıt tüketimi ortalaması gösterir bilgisayar. geçen sene izmire gittiğimde 5.5ten 4,9a indi ortalaması.

mitsubishi lancer 1.6 benzinli manuel:
şehir içi: 7 - 8
şehir dışı: 6 - 7

rifatt' Alıntı:
Fiat Linea 1.3 multijet in yakıt tüketimi hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Aracım 2008 model fiat linea 1.3 hocam, şehir içi 5.2, şehirler arası ölçme şansım olmadı fakat 4.6-4.7 ye düşer tahminim.

İki yıldır peugeot bipper tepee 1.4 turbo dizel kullanıyorum. Şehiriçi-dışı karışık 5,2 lt/100 km

bende de corolla dizel var, 23500 km de ortalama 6 lt yakıt tüketimi var, şehir dışı 4 ile 4.7 lt arasında değişiyor yol durumuna ve hıza bağlı olarak. şehir içi yoğun trafikte ise 6.5 litreyi bulduğu oluyor.

her_dem' Alıntı:
2. arabanda sıkınıt var hocam. bendede 1.4 dizel corolla şehir dışı 20 kuruş ne yakar ne yakmaz. dediğin değer karışıkta oluyor. şu anda daha çok şehir içi biniyorum ortalamam 5,7. 400-500 km şehir dışı yapayım.5.7den düşüp 5,3-5,4 yakıt tüketimi ortalaması gösterir bilgisayar. geçen sene izmire gittiğimde 5.5ten 4,9a indi ortalaması.

Arabada sıkıntı yok hocam ben şehir içi dışı karışık kullanımı yazdım.
Şehir dışında Geçen yaz denemiştim İzmir'e giderken 280 Km de 4,2 Litre göstermişti.
Şu durumda 18-19 kuruş olur Şehir Dışı Tüketim.

dizel corolla 1.4 otomatik... 420 km de 85 tl ..şehir dısı. yaklasık 1 km de 0,20 kurus yakıyor.

10 15 km şehir içi... gerisi şehir dısı..hız..110 ile 130 arası.

craxx' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

Arabada sıkıntı yok hocam ben şehir içi dışı karışık kullanımı yazdım.
Şehir dışında Geçen yaz denemiştim İzmir'e giderken 280 Km de 4,2 Litre göstermişti.
Şu durumda 18-19 kuruş olur Şehir Dışı Tüketim.
Sehir içi- Şehir Dışı kısmında sadece dışını okumuşum. bendede hemen hemen aynı değerler.

2003 Seat Toledo 1.6
Benzin Tüketimi
Şehir içi 7-7,5 lt/100km
Şehir dışı 6 lt/100km
Otogaz Tüketimi
Şehir içi 8-8,5 lt/100km
Şehir dışı 6,5 lt/100km

2011 Fiesta 1.4 Dizel
Şehir içi: 5,7 lt. 25kr
Şehir dışı: 5lt ile 5,5 litre civarı yakıyor.

4 km yolda sabit hizda yürürsem 4 adet sigara yakiyorum oda yaklasik olarak km de 33 krş ediyor valla arabadan cok yakiyorum o kesin :)

Renault Megane sport tourer 2012 1.5 Dci 110bg EDC

Şehir içi 6.9 lt yakıyor.

Sanırım bende yada arabada sorun var.

Ben tsi Motorları merak ediyorum. TSİ kullanıcıları yazarlarsa çok daha faydalı olur.

1.2 clio 3 hatchback tüplü şehir içi şehir dışı karışık 20 kuruş bu hesabı yaptığımda lpg 2.59

Vay vay vay nerdeyse havayla calisiyor sizin arabalar bize kotusu denk geldi demekki

Geri