Arabamı zararına satıyorum başka araç almak için...

Kodla Büyü
fdemirel' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Bu başlıkla kesinlikle ilgisi yok ama Nedenlerini ben arkadaşlara sorayım.
Plaka saklamayı ben hep galericiler yapar sanıyordum.Şahsi kullandığı otoyu satanlar neden plakayı saklama ihtiyacı duyarlar?

Ben olsam Bir kusuru mu var acaba ?Sorusunu daha peşinen kafalara sokan plaka saklamasından dolayı şüphe duyar ve ilanı ciddiye almazdım.
Sizce neden plaka boyanır.Faydası var ise Bende aracımı satarken boyayayım.Şimdiden teşekkürler.

Plaka neden boyanır gerçekten bende bilmem eşim öle istedi bende sorgulamadım vardır bi bildiği diye...Arabanın plakası 06 Bk 6123...Mesajla soranlara yazdım.Biz aynı camiadan insanlarız birisi öğretmen olduğunu söylediğinde bende güven duygusu uyanır bu adamdan zarar gelmez diye düşünür güvenirim, arabayı kakalamak gibi bir düşüncem olsa forumu bu işe bulaştırmazdım çünkü bbnet benim için okulumun öğretmenler odası misali derdime çare olan-her konuda-sanal bir platform ki böyle bir sahtekarlık yapcak olsam forumda barınamam..!

plakanın aynısını kopyalıyorlar diye duymustum, bazıları o nedenle saklıyor diye biliyorum.

buraya yazıyorum , bu aracı satıp üzerine bi ton para verip insigna alacaksanız, kesinlikle hata yaparsınız, derim, haa tercihtir saygı duyarım, ama insignayı alıpta bi müddet sonra satmak için çaba sarfetmeyen kim var acaba, haa çook zenginsinizdir parayı harcayacak yer arıyorsunuzdur o ayrı ki öyle olsanız hiç düşünmez beklemez zaten galeriye ne olsa satardınız elinizdekini, neyse fazla eleştiriyi yapmayayım:) ama ben olsam diyerekten devam edeyim,
(elinizdeki araçtan memnun olduğunuzu söylediğinizden yola çıkarak) bu aracı siz kendinize alın, eşinizde aradaki fark ile honda civic alsın ikinizinde aracı olsun yakıtta toplam miktar aynı olacaktır zaten giderleriniz totalde aynı olacaktır, tek fark iki aracınız olmuş olacaktır:) sonuç ne olursa olsun umarım gönlünüze göre olur ve son olarak aracım var ama olmasaydı bu aracı kaçırmazdım galiba:)

geçenlerde bir forum sitesinde vatandaşın biri insignia için şu başlığı açmış:
"insignia alana incir ağacı hediye ediliyormuş"

fdemirel' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Plaka saklamayı ben hep galericiler yapar sanıyordum.Şahsi kullandığı otoyu satanlar neden plakayı saklama ihtiyacı duyarlar?

Ben olsam Bir kusuru mu var acaba ?Sorusunu daha peşinen kafalara sokan plaka saklamasından dolayı şüphe duyar ve ilanı ciddiye almazdım.
Sizce neden plaka boyanır.Faydası var ise Bende aracımı satarken boyayayım.Şimdiden teşekkürler.

Plaka neden boyanır gerçekten bende bilmem eşim öle istedi bende sorgulamadım vardır bi bildiği diye...Arabanın plakası 06 Bk 6123...Mesajla soranlara yazdım.Biz aynı camiadan insanlarız birisi öğretmen olduğunu söylediğinde bende güven duygusu uyanır bu adamdan zarar gelmez diye düşünür güvenirim, arabayı kakalamak gibi bir düşüncem olsa forumu bu işe bulaştırmazdım çünkü bbnet benim için okulumun öğretmenler odası misali derdime çare olan-her konuda-sanal bir platform ki böyle bir sahtekarlık yapcak olsam forumda barınamam..!
:alkis:

btömehmet' Alıntı:

Hocam bu yoruma bayıldım ve bizzat eşime okudum... :++:

Acaba biz de Insignia alabilecek günleri görebilecek miyiz? :cry:

btömehmet' Alıntı:
:puhaha:

ben de araba almayı düşünüyorum. Pejo da listemde. Ankaraya yakın olsaydım düşünürdüm. Hayırlı olsun

Ben öncelikle eşinizin seçimini yerinde bularak sonuna kadar desteklediğimi belirtmek isterim. Onu çok iyi anlıyorum. Eğer otomobil tutkusu varsa güzel bir seçim, ama ayağımı yerden kessin diyen zihniyette (memur zihniyeti) olsaydı zaten pejo v.b. muadilleri yeterli gelirdi. allah korusun ama pejo ile kaza yapsanız içinden sağ çıkma şansınızla eşinizin kafa yapısındaki kişilerin tercih ettiği arabalardan sağ çıkma şansınız aynı olmadığı aşikar. canımızdan kıymetli olmadığını düşünüyorum ben. güvenlik+konfor+keyif+performans beklenti olarak karşılayacak bir seçim yapıyorsunuz sonuçta. hayatta seçimlerden ibaret. kimi 3+1 eve verir o parayı kimi de arabaya.
bizde karı koca memuruz ama gençliğimden beri favorim olan bmw'yi tercih ettim aile reisi olarak. kredimi çektim paşalar gibi ödemesinide bitirdim. 2 yıl oldu ne bir pişmanlık var ne de incir ağacı olayı.her sabah o heyecan hala bitmemiş bir şekilde oturuyorum direksiyonuna. bundan büyük mutluluk yok benim için. lpg konunda da bir daha düşünmenizi tavsiye ederim. motorun da ömründen ömür gidecek arabadan da alacağınız keyife engel olmuş olacak. iphone alıp kontör hesabı yapmak gibi geliyor bana. hem satacak olursanız yarın bir gün fiyat kaybı yaşamadan elden çıkarabilirsiniz. ben satacak olsam 5 tane hazır müşterisi var + 5000 lira kar ile, ama allah sattırmak zorunda kalmasın. lpg takılmamış olması, bakımları düzenli yapılmış olması hep avantajınıza olur. siz onu üzmezseniz o da sizi üzmez:)
sonuçta bu otomobil tutkusu bir hastalık, eşinizde de varsa yapacak birşey yok, o insignia alınacak, keyifle binilecek. iki memur insigniaya da biner mercedesede biner. içiniz rahat olsun doğru karar veriyorsunuz. Güle güle, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...... Bir Dost!

aakcakaza' Alıntı:
fdemirel' Alıntı:
COBOL' Alıntı:

plakanın aynısını kopyalıyorlar diye duymustum, bazıları o nedenle saklıyor diye biliyorum.

plaka kopyalayacak olan sahibinden.com gibi sitelere bakmasına ne gerek var yola çıksa istemediğin kadar park halinde araç var plakası açık şekilde. seçip beğenip bakar kopyalar ne farkı var siteden bakmakla. tabiki de kopyalamayla alakası yok. bende önceki aracımı satarken kapatmıştım. sebebi de şudur, yaşadığın yerde sağda solda alıcı olmayan konu komşu eş dost görüpde "Mur47 arabasını satıyormuş" mahalle karısı dedikodularına mahal vermemek için. telefonla arayan adama zaten plakayı veriyorum araştırması için.

Mur47' Alıntı:
Ben öncelikle eşinizin seçimini yerinde bularak sonuna kadar desteklediğimi belirtmek isterim. Onu çok iyi anlıyorum. Eğer otomobil tutkusu varsa güzel bir seçim, ama ayağımı yerden kessin diyen zihniyette (memur zihniyeti) olsaydı zaten pejo v.b. muadilleri yeterli gelirdi. allah korusun ama pejo ile kaza yapsanız içinden sağ çıkma şansınızla eşinizin kafa yapısındaki kişilerin tercih ettiği arabalardan sağ çıkma şansınız aynı olmadığı aşikar. canımızdan kıymetli olmadığını düşünüyorum ben. güvenlik+konfor+keyif+performans beklenti olarak karşılayacak bir seçim yapıyorsunuz sonuçta. hayatta seçimlerden ibaret. kimi 3+1 eve verir o parayı kimi de arabaya.
bizde karı koca memuruz ama gençliğimden beri favorim olan bmw'yi tercih ettim aile reisi olarak. kredimi çektim paşalar gibi ödemesinide bitirdim. 2 yıl oldu ne bir pişmanlık var ne de incir ağacı olayı.her sabah o heyecan hala bitmemiş bir şekilde oturuyorum direksiyonuna. bundan büyük mutluluk yok benim için. lpg konunda da bir daha düşünmenizi tavsiye ederim. motorun da ömründen ömür gidecek arabadan da alacağınız keyife engel olmuş olacak. iphone alıp kontör hesabı yapmak gibi geliyor bana. hem satacak olursanız yarın bir gün fiyat kaybı yaşamadan elden çıkarabilirsiniz. ben satacak olsam 5 tane hazır müşterisi var + 5000 lira kar ile, ama allah sattırmak zorunda kalmasın. lpg takılmamış olması, bakımları düzenli yapılmış olması hep avantajınıza olur. siz onu üzmezseniz o da sizi üzmez:)
sonuçta bu otomobil tutkusu bir hastalık, eşinizde de varsa yapacak birşey yok, o insignia alınacak, keyifle binilecek. iki memur insigniaya da biner mercedesede biner. içiniz rahat olsun doğru karar veriyorsunuz. Güle güle, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...... Bir Dost!
Arkadaşa kesinlikle katılıyorum, bendede 2009 HB Mondeo vardı yakın zamana kadar, yakın zamana kadar diyorum çünkü perte çıktı araç yaptığım kazayı bi başka araçla yapmış olsa idim ya eşime yada bana büyük zarar gelirdi ancak araç yan yatıp yaklaşık 200 metre sürüklenmiş olmasına rağmen kapılarda en ufak bi esneme bile olmadı diyebilirim sadece sürüklenmeden dolayı kapılardaki boyalar kazındı yan ayna kırıldı o kadar.. Bu arada Temizini bulursanız HB Mondeoyu da tavsiye ederim Titanyum yada Selective almanızı tavsiye ederim..

Tavsiyeler için teşekkür ederim ancak insignia için anlaşmış eşim arabada bişey çıkmazsa alıcak bakalım umarım yolda Astra sport filan görüp vazgeçer...

araç ne kadar yakıyor hocam ortalama şehir içi ve dışında birde hiç kazası yok deilmi kesinliklle araba arıyorum evim ankarada görevim ankaraya yakın bir ilde düşünebilirim

Hocam şehir içinde 23 krş şehirdışında 20 krş filan yakıyormuş.Kazası yok gösterebilirsiniz...Hocam merakımı mazur görürseniz hangi ildesiniz?

hocam kasko yaptırdınızmı beni kasko bedeli yüksek diyorlar pegolar için doğrumu acaba

Hocam diğer arabaların kasko bedelleri nasıldır bilmiyorum, bizim önceki arabamız pert olduğu için(kaza geçirdik)hasarsızlık indirimini kullanamadık o yüzden 900 tuttu.

Renkler tartışılmaz tabiki de - ben olsam Passat alırdım. VW marka araçların ikinci elleri değerini çok korur, zararsız ve hızlı satma olanağınız yüksek olur.

insignia nın arka koltuğunun çok rahatsız olduğu söyleniyordu bir de. Passat taki genişlik yok. Arka koltuğua oturulduğunda kafa tavana çarpıyormuş diyorlar

Geri