Arabam neden çok yakıyor?

Kodla Büyü
sevincaltunel' Alıntı:
bende de 2001 model opel vectra var lpg'li şehir içi 130 krş yakıyor
ya hesaplarda bi sorun var ya sizin orda gaz 1 lira civarı burada gaz 2.11 tl ve el arabası bile şehir içinde 130 ykr yakamaz yakması için şehir içinde lpg de 6 litre yakması lazım %20 hesabıyla benzide şehir içi 5 litre yakmaz 1300 kg lik bi araba

accent era 1.4 atiker sıralı lpg
90 tl ye fulletiyorum
şehir içi 250 km gidiyor
az değil mi arkadaşlar

mesajlara detaylı bakamadım ama hocam arabanın çok abartılı bir yakıtı varsa debraj balatası bitmiş olabilir
uno kullanan bi arkdasın başına böyle bi durum geldi diye haturlıyorum. yani bir araba hem benzin hem tüpte fazla yakıyorsa böyle bir durum olabilir

lpg yi ilk taktırdığımda 1 yıl olmadı o zamanlar şehiriçi 350 km gidiyordu anlamadım ne oldu

savas3457' Alıntı:
accent era 1.4 atiker sıralı lpg
90 tl ye fulletiyorum
şehir içi 250 km gidiyor
az değil mi arkadaşlar
bende jazz var 1.4 zavoli lpg 50 tl lik gazla yaklasık 250 km yapıyorum şehir içi
250 olmasada 230 garanti :)
bu arada gaz 2,40 civarı
bu arada burda şehir içi trafiği cok yoğun değil onuda belirteyim

geçen hafta sonu izmir e gittim geldim
2,54 ten aldım gazı Km de 18,1 kuruş yaktı.

TL cinsinden hesaplarsanız herkesi yanıltırsınız arkadaşlar.

Litre cinsinden söyleyin. Çünkü ilden ile fiyatlar farklı ve çoğu kişi 53 lira veriyor ama 50 lira diyor yuvarlıyor. Bunlar da hesabı şaşırtıyor. Bir de arabası çok yaktığı halde az yakıyor diye reklam yapanlar var. Bunları da ayırt edin.

Bir de söylendi mi bilmiyorum ama

ilk mesajın sahibi unocu hocam,

egzos emisyonuna bi baktırın, değerler nasıl, anormal mi? Hem benzinde hem lpgde iken egzos emisyonu değerleri de size biraz bilgi sunabilir.

Geri