Arabama süt döküldü.

Kodla Büyü

can61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar dün akşam arabama yaklaşık 2 litre kadar süt döküldü. Ön yolcu koltuğunun önündeki döşeme ve sağ arka koltuk altı döşeme mahvoldu. Moralim çok bozuk, internette yorumları okuyunca dahada bozuldu. Ne yapacagım başından böyle bir olay geçen var mı?
İnternette Drmat HİJYEN SPREY diye bir ürün var kullanan var mı? Yardımlarınıza ihtiyacım var.

hocam geçmiş olsun. spreyle falan geçmez. koltuklar işi bilen biyerde sökülüp temizlenecek.

Hocam geçmiş olsun,aynısı okuldaki bir arkadaşımızda da oldu,döşemeleri kaldırıp altındaki yalıtımlı şilteyi değiştirip,döşemeleri yıkamışlar diğer türlü peynirimsi ağır koku gitmiyormuş.Döşemeci + yıkama felan derken 450 civarı maliyeti olmuş.

sumunu' Alıntı:
hocam geçmiş olsun. spreyle falan geçmez. koltuklar işi bilen biyerde sökülüp temizlenecek.
Arabayı yak diyen bile var hocam :( Oto Yıkama ile olacak iş değil diyorlar. Keçeler değiştirilip döşemede iyice yıkanmalıymış. Bakalım ne yapacağız. O dediğim ürün için güzel yorumlar var internette. Acaba kullanan var mı zümrelerimden diye merakettim.

Agensus' Alıntı:
Hocam geçmiş olsun,aynısı okuldaki bir arkadaşımızda da oldu,döşemeleri kaldırıp altındaki yalıtımlı şilteyi değiştirip,döşemeleri yıkamışlar diğer türlü peynirimsi ağır koku gitmiyormuş.Döşemeci + yıkama felan derken 450 civarı maliyeti olmuş.
Galiba oluru bu da. Artık 15 tatile kalacak.

İlk defa duydum.
Demekki bi daha sütü arabanım 1 metre yanına bile yaklaştırmamak gerekiyormuş

Geçmiş olsun aynı dertten bende muzdaribim 5 gün önce döküldü hemen gittim yıkattım 2 gün sonra yine başka bir yöntemle yıkattım şu an arabada bir koku var bakalım çözümleri bekliyorum.Bir sonuç alırsanız bizi de bilgilendirin hocam

hocam daha önce yaşamıştık bu durumu En kalitelisinden Türk kahvesi alıyorsun süt dökülen yere döküyorsun bol bol ama. 1gün bekle kahve iyice çeksin kokusunu sonra elektrik süpürgesiyle çekiyorsun bu kadar.

mdemirel' Alıntı:
hocam daha önce yaşamıştık bu durumu En kalitelisinden Türk kahvesi alıyorsun süt dökülen yere döküyorsun bol bol ama. 1gün bekle kahve iyice çeksin kokusunu sonra elektrik süpürgesiyle çekiyorsun bu kadar.
Sayın hocam altta keçeler hep süt sadece döşemeye kahve dökünce nasıl kokuyu kesecek. Zamanla altta oluşan bakteriler yapıyormuş kokuyu. Ama deneyeceğim kesinlikle. Şuan olduğum bölge soğuk bir yer olduğu için koku yok zatende olacaklardan korkum.

bizim bi tandığın başına geldi bir türlü koku gitmedi adam arabasını .ok ucuza sattı o derece...

Geçmiş olsun. Biraz kötü bir örnek olacak ama babamın başına geldi.
Babam süt döküldüğü anda direk döşemeciye gidip her yerini yıkattı. Tüm döşemeyi söktüler. Adan Zye ne var ne yoksa süt dökülen yerde hepsini. hepsi tek tek yıkandı.
İçine biz bindiğimizde kokuyu biz farketmiyorduk. O derece temizlendi.(Sanırım kurumasına izin vermediği için). Ama o koku var dedi ve istemediği halde arabayı sattı. :cry:

buzdolabında olanla benzer işte. geçen yaz başımıza geldi. buzdolabı değiştirdik. araba atılmaz tabi uğraşılacak be hocam.

can61' Alıntı:
mdemirel' Alıntı:
Sayın hocam altta keçeler hep süt sadece döşemeye kahve dökünce nasıl kokuyu kesecek. Zamanla altta oluşan bakteriler yapıyormuş kokuyu. Ama deneyeceğim kesinlikle. Şuan olduğum bölge soğuk bir yer olduğu için koku yok zatende olacaklardan korkum.

Geçen yıl başımıza geldi aynı sizin gibi çare ararken böyle bir tavsiye geldi buna istinaden denemiştik faydasını gördük :) arabayı falan da satmadık

can61' Alıntı:
mdemirel' Alıntı:

Geçen yıl başımıza geldi aynı sizin gibi çare ararken böyle bir tavsiye geldi buna istinaden denemiştik faydasını gördük :) arabayı falan da satmadık

can61' Alıntı:
mdemirel' Alıntı:

Arabası olan herkes kullanmalı Denizli'de olan bir firmanın ürünü. Arabayı aldığımda ilk işim buraya ugrayıp bu üründen almak oldu. Aracınıza uygun bagaj hazurları var. 3 adet değişik kalite. Online satışı var.

http://www.bagajhavuzu.com/

Ekli dosyalar

• yps.jpg
    yps.jpg
    91.4 KB · Görüntüleme: 752
  • yps1.jpg
    yps1.jpg
    194.7 KB · Görüntüleme: 752
sayın hocam aynı şey benimde başıma geldi.Geçtiğimiz yıl süt aldığım kişi kapağı gevşek bırakmış,arka koltukların önüne koyduğum 5lt sütün tamamı dökülmüştü.

tavsiyem;hiç vakit kaybetme hemen bugün iyi bir yıkamacıya götür arabayı ve onlarla görüş. Hemen bir koku oluşmaya başlıyor yoksa.O süt çürümeye başlarsa çok uzun süre kokusu çıkmaz hatta döşemeleri değiştirmen bile gerekebilir(kurtlanma bile yapabiliyormuş).

ben aynı gün bir yıkamacıma gittim arabayı bıraktım , yapılan işlemler koltukların sökülüp döşemelerin tamamen çıkarılıp yıkanması ilaçlarla dezenfekte edilmesi, kurutulması vs. 2 gün sürdü. sonrasında yine birkaç gün ağır bir koku oldu(bozuk süt kokusu) bolbol arabayı havalandırdım.

Sonuç: Şükür sonrasına birşey kalmadı
Maliyeti 250tl tutmuştu.
Aynı kişiden süt almaya devam ediyorum ama her seferinde kapakları kontrol ediyorum.

boteakif' Alıntı:
Hocam süt bagaja dökülmemiş ki? :shock:

Bagaja dökülmediğini ben de okudum hocam. bu tarz sıvıları bu üründen alıp bagajda taşıyacaksın ki böyle bir ihtimalle karşılaşmayacaksın. :+1:

arkadaşlar araca süt döküldümü ya satacan yada yakacan derler.
ama netten 2 yada üç kutu dr mat siparişi verin ve dökülen yere bütün kutuyu sıkın
sorun hallolur.
bizzat denedim.
süt bakterilerin üremesi için gayet uygun bir ortam
dr mat bunları öldürüyor

hocam bizede oldu hemen sil
dr mat tı galiba sık üzerine birşey kalmaz
garaja cekip havalandıracaksın

2 litre sütü emmiş koltuk silsen gram faydası olmaz. bazı oto kuaförlerinde var vakumlu özel ıslak emiş gücü yüksek içine özel temizleyici sıvı konulan süpürgeler. artık onlardan olan bir yere vericen temizleyecek. 60-100 lira alırlar en az . tamamen temizlesin alsın buna değer emin olun . artık sizede de iyi tecrübe olmuştur aynısı bana olmuştu az dökülmüştü ama baya canım sıkılmııştı. sonra zaten ne zaman süt alsam tabana koyuyom

Yanlış hatırlamıyorsam Dr. MAT marka bir ürün vardı. Kendim kullandım ve koku tamamen gitmişti. Tavsiye ederim :+1:

yildiray75' Alıntı:
2 litre sütü emmiş koltuk silsen gram faydası olmaz. bazı oto kuaförlerinde var vakumlu özel ıslak emiş gücü yüksek içine özel temizleyici sıvı konulan süpürgeler. artık onlardan olan bir yere vericen temizleyecek. 60-100 lira alırlar en az . tamamen temizlesin alsın buna değer emin olun . artık sizede de iyi tecrübe olmuştur aynısı bana olmuştu az dökülmüştü ama baya canım sıkılmııştı. sonra zaten ne zaman süt alsam tabana koyuyom
Hocam benimde tabana döküldü koltukta değil. Dr.Mat ı spariş verdim ama bir kutu vermiştim keşke iki veya üç mü verseydim. Çare olacaksa bir daha vereyim.

Böyle iki araba gördüm.
Broadway ve Connect.
İkisi de arabasından soğudu :(

Sütün bu kadar sorun olduğunu ilk defa duyuyorum. Otomobil üreticileri ayaklarımızı koyduğumuz bölüme neden bagaj havuzuna benzer şeyler üretmiyorlar. Saçma sapan düz lastik koymuşlar su, toz vb hep yer döşemelerine doluyor. Altı üstü belkide 20 tl ye ürettikleri bagaj havuzunu bile 500 tl ye satıyorlar. Ben anlamıyorum bu üreticileri. 50-100 bin tl para alıyorlar ancak en iyisi bile o parayı asla hak etmiyor.

benim arabamın sağ arka paspasın üzerine dökülmüştü yaklaşık 2 lt. ordan da döşemelerin altına kadar geçmişti. öncelikle hemen koltukları söktüm, sonra döşemeyi tamamen söktüm, daha sonra döşeme altındaki keçe benzeri şilteleri söktüm çünkü buraya kadar işlemişti süt. sonra şilte ve döşemeleri büyük bir leğene 3-4 tane farklı deterjanı karıştırarak iyice ıslattım. abartmıyorum bir hafta o leğenin içinde o şekilde ıslak deterjanlı şekilde kaldı, daha sonra petrole gittim tazyikli suyla iyice yıkadım iyice kuruttum güneşte, sonra aynı şekilde her şeyi geri taktım monte ettim araca, sürekli havalandırdım, her gün sprey kokular sıktım, her şey bitmiş şekilde araca bindim ve artık süt kokusu falan kalmadı, bir daha asla arabama süt koymadım koymam da çünkü ağzım yandı artık, bunları kolaylıkla yazdım buraya ama ömrümü yedi temizleme, sökme takma işleri, belki bir fikir olur diyerekten yazdım, kolay gelsin diyorum.

Geri