Arabama süt döküldü.

Kodla Büyü
Re: Ynt: Arabama süt döküldü.

Protein çürüğü kokusu bu, ağır olur.
En az 6ay koku gitmez ve hassas burnu olanlar 8 ay arabadaki kokuyu hisseder.
Hele ki İlk 2 hafta, arabaya bineni hasta eden bir kokudur.

Benimde başıma geldi. 10 gün öncesinde sütçünün poşetin ağzını iyice kapatmamasından ötürü yan koltuğa koyduğum sütün 1 lt kadarı döküldü. Detaylı temizlikçide ilaçlı bol köpüklü yıkatmama rağmen koku gitmedi. Koltuktan koku geliyor diye yıkamacaya koltuğu söktürdüm. Koku devam ediyor aracın içerisinde durulmuyor....çaresizlik .....

Sütten ancak aracı satarak kurtulabilirsiniz.
Müdür yardımcısının Şahinine dökülmüştü, ne yaptıysa çıkmadı.
En son karşı tarafa da durumu söyleyerek sattı.

Benim de kuzenim yaşadı. Yıkama falan kar etmedi. Ne zaman arabaya binsen afedersiniz ama kusmuk kokusu gibi bir koku vardı arabada. Arabada durulmuyordu valla. Sonunda dökülen taraftaki halıyı kestirip yenisini yapıştırttı ve kurtuldu kokudan.

denenmiş yöntem ama zahmetli

süt dökülen yere bolca tiner dökün, 5-10 gün tiner kokusu arabadan gitmez ama tiner bakteri üremesini engeller.

eger tinerli halde arabaya binersen leyla gibi gezersin. tinerden sonra 3-5 gün camlar kapılar acık kalsın

Akşam koku yapan yerlere bakmaya gitmiştim elimle elledim. Elimden dahi koku geçmedi ve hala kusasım var. Gece 4.30 hala uyuyamadım. Ne berbat bir kokuymuş

cemilkr' Alıntı:
Akşam koku yapan yerlere bakmaya gitmiştim elimle elledim. Elimden dahi koku geçmedi ve hala kusasım var. Gece 4.30 hala uyuyamadım. Ne berbat bir kokuymuş
Vay hocam geçmiş olsun saat 4.30 belli ki yormuş sizi.
Benim olduğum bölge soğuk, eksilerde dolayısıyla süt şuan buz halinde ve koku daha başlamadı. Hafta sonu 15 tatil için Trabzona gideceğim nasipse. SOn olarak kararım şu; Döşemeciye gidip döşemeyi söktüreceğim, keçeleri değiştirteceğim, döşemeyi de iyice yıkattıracağım. Sonra Dt Mat diye bir ürün aldım netten onu sıkacağım iyice. Sonucu yazarım İnşallah bu şekilde sorunu çözeceğim.

Süt işi çok fena. Koyun gibi kokar hocam araba. Komple alt taban döşemesi değişecek. Koltuklar da yıkanacak güzelce.

Çok geçmiş olsun , sütten ağzı yanan dedikleri kadar varmış.
Bu süt mevzusunun bu kadar ciddi olacağını bilmiyordum. bir daha kova içinde filan taşırım ben bu sütleri. Arabayı mı satacaz bu saatten sonra.

Benim arabamın tabanına da biraz süt dökülmüştü. Bahsettiğiniz Dr. Mat spreyle bi kaç seans da koku gitmişti.

mstf00' Alıntı:
denenmiş yöntem ama zahmetli

süt dökülen yere bolca tiner dökün, 5-10 gün tiner kokusu arabadan gitmez ama tiner bakteri üremesini engeller.

eger tinerli halde arabaya binersen leyla gibi gezersin. tinerden sonra 3-5 gün camlar kapılar acık kalsın

Hocam tinerden kafayı bulduracan millete :D :puhaha:

Arkadaşlar sorunu şöyle çözdüm.
Aracı önce döşemeciye götürdüm döşemeyi komple söküp çıkardı. Süt dökülen sağ ön ve arka kısımların keçelerini kesip attı. Aracı bir tabure koyarak sürdüm oto yıkamaya götürdüm döşemesi sökülü aracın içini ilaçlı su ile yıkattım, kuruttum. Döşemeyi de ayrıca ilaçlı su ile yıkattırıp kuruttum(Buna rağmen döşeme kuruduğunda hala hafif koku vardı) Dt.Mat ile döşemenin altını üstünü iyice ilaçladım. Döşemeciye gittim yeni keçeleri takıp döşemeyi serdi. Çok şükür koku yok artık. İnşallah ta olmaz. Yaklaşık maliyet 500 TL. civarı oldu.

benim de başıma geldi. Yaklaşık 2 litre süt sağ paspaslara döküldü. Bilmediğim için sadece süpürge ile çektim. Sonra koku yapmaya başlayınca olayın vahametini anladım. Yağmurlu bir gün oto yıkamacıya gittim, o da bugün bir şey yapamayız, sen buna iki litre de sirke dök bakteri oluşmasını ve kokusunu engellesin dedi. Döktüm. Bu sefer de sirke kokusu oluştu. Bugün de oto yıkamada halı yıkama makinesi ile paspasları yıkattım. Sanki koku geçti ama hiç binmemiş biri binince gerçek sonuç ortaya çıkar ne de olsa ben alıştım kokuya :D. Eğer geçmişse maliyet iki litre sirke ve 50 tl.

S_RD_R' Alıntı:
benim de başıma geldi. Yaklaşık 2 litre süt sağ paspaslara döküldü. Bilmediğim için sadece süpürge ile çektim. Sonra koku yapmaya başlayınca olayın vahametini anladım. Yağmurlu bir gün oto yıkamacıya gittim, o da bugün bir şey yapamayız, sen buna iki litre de sirke dök bakteri oluşmasını ve kokusunu engellesin dedi. Döktüm. Bu sefer de sirke kokusu oluştu. Bugün de oto yıkamada halı yıkama makinesi ile paspasları yıkattım. Sanki koku geçti ama hiç binmemiş biri binince gerçek sonuç ortaya çıkar ne de olsa ben alıştım kokuya :D. Eğer geçmişse maliyet iki litre sirke ve 50 tl.
İnşallah geçer hocam havalar ısınsın sonucu yazarsınız buradan. Çözüm oluyorsa başına gelen olacaktır mutlaka benim kadar masraf yapmamış olur.

5 litre koyun sütü döküldü. 7.kişilik araç arka koltuk tamamen emmiş hatta alt döşemelere kadar bolca sızmış. arka koltuklar söküldü. ilaçla yıkandı. henüz taktırmadım. arka tarafın döşemesi kaldırıldı. ulaşabildiğim kadar keçelerini ben koparıp attım. 1 haftadır fena kokuyor. 120 tl döşemeci ve yıkamacıya para harcadım. birde drmat sipariş verdim. pazar günü orta koltukları kendim sökeceğim. sirke dökerim önce. kahvede deneyeceğim. drmatıda sonradan üstüne dökerim. ama döşemeciler yıkamacılar bu süt arabanın alt kanallarına dolmuşsa tamamen sökmek gerek diyor. 500 tl buluyor fiyatı. inat ettim ama kendim elim boşa çıkınca sökeceğim keçenin m2 si 15 tl. birde yapışkanlı kağuçuk süngerler var onlardan alacağım. bir tanıdığımda sadece kahve ile hiçbir yıkama vb. yapılmadan 5 litre sütün kokusunu geçirmişler. ben genelde koyun sütü peynirini küflü peynir vb. severim beni çok koku etkilemiyor ama arabaya başkası binince duramıyor.

Bu başlığı okuduğumdan beri arabaya süt giremiyor. Baya baya bela. Bakkaldan alıyorum sütü artık :)

bundan önceki arabama dökülmüştü denemediğim şey kalmadı kaza yaptık gitti araba kokudanda kurtuldum

Bugün gün boyu arabayla uğraştım. zefiran dezenfektan aldım. worldchem koku giderici ve dezenfektan aldım. 40 litre sirke aldım. drmat koku giderici aldım. döşemeleri söktüm. altında bolca keçe ve sünger vardı. onları sirke banyosu yaptırdım. kovanın içine sirke doldurdum süngerleri bastım. bir gün bekleyecek. yarın halı yıkamacıdaki çamaşır makinasına atacağız. sünger kokmaya devam ederse evdeki çamaşır makinesindede yıkayacağım. süngerlerin kokusu giderse koltuk süngerinide söktürüp aynı işlemi uygularım. yanlız koku arabanın her yerine siniyor bu sebeple tavanı kapı döşemelerini göğüsü vb. arabanın tüm içini koku giderici ile sildim. 7 koltuğun hepsini elim deymişken normal halı yıkama şampuanıyla yıkayıp temizlerim belki. koku gitmezse en son arabann içerisine piknik tüpü koyup eski bir tavada normal türk kahvesini yakacağım. yada mangal gibi bir şeyle kahveyi yamak gerekiyormuş. kahvenin yanık kokusu kokuyu alabiliyormuş. sütün içindeki yağı çözündürmek gerekiyor. yağ süngerlerin içinden çıkmıyor. yağ çözücüde deneyebilirim. orjinal döşemesi 2500 tl o da yurt dışından gelecekmiş 1,5 ayda. siz siz olun süt-ayran-yoğurt-hayvansal yağ-balık-et veya yemek gibi gıdalar taşırken çok iyi ambalajlayıp sıkıca sabitleyin. hepsi aynı etkiyi yapıyormuş. yukarıda denediklerim içerisinde en etkilisi dermotec marka lavanta kokulu zefiran oldu. en ucuzuda oydu. ancak drmat ı denemedim henüz. döşeme takıldıktan sonra kumaşa sıkayım diyorum. gerçi yarın satıcıyı arayıp nasıl kullanacağımı sorayım.

Reyhanli' Alıntı:
Süt kokusundan kurtulmanın tek yolu arabayı satmaktır

Alakası yok. Arabayı sat diyenler yüzünden bir sürü gereksiz temizleyici aldım. aslında temizlenebilen sünger keçe gibi orjinal malzemelerin bir kısmını attım baskı süngerleri yırttım. Sonradan temizleyince bally tutkal ile yapıştırdım. Siz hiçbir şeyini yırtmayın veya atmayın.

koku ağırlaşmadan hatta oluşmadan hemen müdahale edin. eğer süt çoksa ve yer döşemesine döküldü ise.
1-Döşemenizi sökün, söktürün. yıkamacıya mümkünse vermeyin. emin olun en profesyoneli dahi asla sizin kadar emek vermez. paranız gider, kokuda gitmez. siz temizleyin. döşemelerin altındaki keçelerin fotosunu çekin sonradan neyi nereye koyacağınızı anlamak için.
2-keçeleri döşemeleri süngerleri 1 gün Sirkeye yatırın. Sirke yağı çözüyor temizlemesi kolay oluyor.
3-arabanın tabanızı sirkeyle yıkayın
4-döşemeleri keçeleri domestos aspirix tarzı deterjanla elde iki üç hatta dört kez bol bol ılık suyla yıkayın.
5-Süngerleri kesinlikle çamaşır makinesinde yıkayın mümkünse merdane ile yoksa elle iyice sıkın
6-Tüm yıkananları kurutun. Süngerleri çok iyi sıkın. 3 günde anca kurur. kesinlikle arabayıda döşemeleride iyice kurutun.
7-koku yok olmuştur. ama olaki koku tam gitmemiş ise arabanın sacını gaz yağı ile silin döşemelere spreyle gaz yağı sıkın. hepsine yarım litre fazlasıyla yeter. kurduktan sonra döşemelerinizi tekrar sabunla yıkayın bu sefer süt kokusu gidiyor gaz yağı kokmaya başlıyorçünkü . tekrardan kurutun.
8-tamamen kuruyunca döşemeleri takın taktırın
9-eğer erkeken müdahale etmeyip kokuyu tavana vb. yerlere sindirdiyseniz bundan hızlıca kurtulmak için drmat tarzı bir koku giderici kullanın veya kosla halı tarzı bir temizleyici ıslak kuru bir süpürgeyle genel temizlik yapın. tavan kapılar vb. bolca havalandırın.

koku kesinlikle gidecektir. gitmemesi olasılık dışı. eğer sadece koltuklarınıza süt dökülmüşse yere sızmamışsa koltuk döşemesini söktürtüp kılıf döşemesini ve süngerlerinide çamaşır makinesinde 2 kez yıkayın.

mevzuat' Alıntı:
Reyhanli' Alıntı:
Süt kokusundan kurtulmanın tek yolu arabayı satmaktır

Alakası yok. Arabayı sat diyenler yüzünden bir sürü gereksiz temizleyici aldım. aslında temizlenebilen sünger keçe gibi orjinal malzemelerin bir kısmını attım baskı süngerleri yırttım. Sonradan temizleyince bally tutkal ile yapıştırdım. Siz hiçbir şeyini yırtmayın veya atmayın.

koku ağırlaşmadan hatta oluşmadan hemen müdahale edin. eğer süt çoksa ve yer döşemesine döküldü ise.
1-Döşemenizi sökün, söktürün. yıkamacıya mümkünse vermeyin. emin olun en profesyoneli dahi asla sizin kadar emek vermez. paranız gider, kokuda gitmez. siz temizleyin. döşemelerin altındaki keçelerin fotosunu çekin sonradan neyi nereye koyacağınızı anlamak için.
2-keçeleri döşemeleri süngerleri 1 gün Sirkeye yatırın. Sirke yağı çözüyor temizlemesi kolay oluyor.
3-arabanın tabanızı sirkeyle yıkayın
4-döşemeleri keçeleri domestos aspirix tarzı deterjanla elde iki üç hatta dört kez bol bol ılık suyla yıkayın.
5-Süngerleri kesinlikle çamaşır makinesinde yıkayın mümkünse merdane ile yoksa elle iyice sıkın
6-Tüm yıkananları kurutun. Süngerleri çok iyi sıkın. 3 günde anca kurur. kesinlikle arabayıda döşemeleride iyice kurutun.
7-koku yok olmuştur. ama olaki koku tam gitmemiş ise arabanın sacını gaz yağı ile silin döşemelere spreyle gaz yağı sıkın. hepsine yarım litre fazlasıyla yeter. kurduktan sonra döşemelerinizi tekrar sabunla yıkayın bu sefer süt kokusu gidiyor gaz yağı kokmaya başlıyorçünkü . tekrardan kurutun.
8-tamamen kuruyunca döşemeleri takın taktırın
9-eğer erkeken müdahale etmeyip kokuyu tavana vb. yerlere sindirdiyseniz bundan hızlıca kurtulmak için drmat tarzı bir koku giderici kullanın veya kosla halı tarzı bir temizleyici ıslak kuru bir süpürgeyle genel temizlik yapın. tavan kapılar vb. bolca havalandırın.

koku kesinlikle gidecektir. gitmemesi olasılık dışı. eğer sadece koltuklarınıza süt dökülmüşse yere sızmamışsa koltuk döşemesini söktürtüp kılıf döşemesini ve süngerlerinide çamaşır makinesinde 2 kez yıkayın.

Hocam evladiyelik bir yazı yazmışsınız. Burda bir mesajım dursun inşallah bana lazım olmaz bu bilgiler :mrgreen:

Geri