aracına kasko yaptıracakların uzak durması gereken firmalar

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
merhabalar..
kendi tecrüebelerim ve araştırmalarım neticesinde acenteler tarafından sigorta yaptırırken hiç bilgi verilmeyen ancak tüketicileri mağdur eden konuları paylaşmak istiyorum..

sompo japon sigorta: aracınızda ufak hasarlar oluştu ve mini onarım kullanmak istiyorsunuz.. genellikle mini hasarlar tramere işlenmez ancak sompo japon sigorta en ufak mini onarımı dahi tramere işliyor. ertesi sene sompo japon haricinde farklı bir sigorta firması kullanmak isterseniz aracınızda hasar kaydı gözüküyor ve sahip olduğunuz hasarsızlık bir alt seviyeye düşüyor.. yani %50 hasarsızlığınız varsa ertesi sene %40 a düşüyor. kaskoyu yine sompo japon sigortadan yaptırmak isterseniz hasarsızlığınız bozulmuyor. yani müşteriyi şark kurnazlığı ile kendilerine bağlıyorlar..

Axa sigorta: sompo japon sigortada bahsettiğim olayın aynısı 2 senedir axa sigortada da mevcut. internette araştıırsanız mağduriyetleri görebilirsiniz.

generali sigorta: aracınızda kaza durumunda oluşan hasar 5 bin lirayı geçtiği taktirde tüm hasarsızlığınız sıfırlanıyor. genelde kazalarda mevcut hasarsızlığınız bir kademe alta düşer ancak generalide böyle bir durum yok. sizin senelerdir kazandığınız hasarsızlığı bir anda kaybediyorsunuz..

mini onarımda hasarsızlığı bozan firmalar.. Neovo, ergo, aksa, sompo japon..

Re: Ynt: aracına kasko yaptıracakların uzak durması gereken firm

Axa oyak.....Ben de zamanında tadına bakmıştım.Şimdi bile aklımda.Demekki zihniyet değişmemiş.
En iyisi bence isviçre sigorta.

mini onarımlar hepsinde işler bütün sigortalarda. Sonuçta faturalandırılacak sigorta bunu haliyle tramerde gözükür. Cam değişimi işlemez senede bir cam değişimi hakkı veriyor kasko

yine de yanlışsam varsa böyle bir sigorta bende yaptırayım

ftsz63' Alıntı:
axa dan cam değiştirdim tramere işlenmedi hocam
belki cam için yapmıyordur ancak 2 senedir axa da böyle bir şey var.
nette ararsanız bu konuda pek çok mağduriyet görebilirsiniz..

Kasko policenizde tüm ayrıntılar yazar. Tamamını dikkatlice okuyun. Mini onarim haklariniz neler, kaç tane, ne durumda hasarsizlik bozulmaz hepsi yazar.
Mini onarim sonrası firma değişikliğinde hasarsizlik kademesinde kayıp yaşama bazı sigorta şirketlerinde var.

ronn' Alıntı:
mini onarımlar hepsinde işler bütün sigortalarda. Sonuçta faturalandırılacak sigorta bunu haliyle tramerde gözükür. Cam değişimi işlemez senede bir cam değişimi hakkı veriyor kasko

yine de yanlışsam varsa böyle bir sigorta bende yaptırayım
hayır hocam hepsinde işlemiyor..
büyük acentelere sorarsanız bu konuda bilgi veriyorlar.
sadece axa ve sompojapon sigorta tramere işliyor mini hasarları..

egunay' Alıntı:
Kasko policenizde tüm ayrıntılar yazar. Tamamını dikkatlice okuyun. Mini onarim haklariniz neler, kaç tane, ne durumda hasarsizlik bozulmaz hepsi yazar.
Mini onarim sonrası firma değişikliğinde hasarsizlik kademesinde kayıp yaşama bazı sigorta şirketlerinde var.

Hepsini okumak lazım da hocam yazdıklarının yarısı anlaşılmıyor zaten. Bu yıl AvivaSA dan yaptım kaskoyu. İnşallah ihtiyaç duymam ama fiyat konusunda diğerlerinden çok daha ucuzdu. Sigortam.net üzerinden yaptırdım. Geçen seneki kaskom Axa idi. Kelebek camım kırıldı, servis 450 tl istedi. Camcı da sigorta ödemede sıkıntı çıkarıyor, gelmesi zaman alır diyince cebimden ikinci el 300 tl ye buldum. Kasko gerek mi diye düşünmüyor değilim hani?

bende bu sene avivadan yaptırmayı düşünüyorum..
cam değişimlerinde pek çok şirket orjinal cam takmıyor..
yanlızca anadolu sigorta aviva ve bir kaç şirket orjinal cam takıyor..
ben ilk kazada hasarsızlık koruma da istedim %60 lık hasarsızlık için 630 lira teklif geldi..
hasarsızlık koruma olmadan fiyat 570 lira
pazartesiye kadar karar vereceğim.

bidene' Alıntı:
ftsz63' Alıntı:
axa da benzer olay başıma geldi . bir far değişti işlemişler tramere . o yüzden başka yerlerde fiyat yüksek çıktığından mecburen yine onlara yaptırdık . o zaman anlamamıştım ama şimdi anlıyorum.

Bende birkaç gün önce neova dan yaptım. Sigorta cim çok övdü. Ayrıca diğer firmalardan baya ucuz fiyat verdi. Nasıldır bilmiyorum. 2 senedir allianz dan yapmıştım. Bu sene ucuz yapsar derken geçen seneden çok fiyat çıkardı bende bıraktım.

İki yıldır AKsigorta ya yaptırıyorum kaskoyu.
mini onarım ve kaza da yaptım. gayet memnunum.
Kazasız günler...

Ben şimdiye kadar Anadolu ve Groupama dan yaptırdım. 100-200 lira için ne olduğu belli olmayan firmalarla çalışma.

bence en iyisi grupoma. bende bu sene sampadan yaptırdım 3 gün önce camı değiştirdim, görücez bakalım seneye durumu.

bence en iyisi grupoma. bende bu sene sampadan yaptırdım 3 gün önce camı değiştirdim, görücez bakalım seneye durumu.

sinan36' Alıntı:
bidene' Alıntı:
ftsz63' Alıntı:
axa da benzer olay başıma geldi . bir far değişti işlemişler tramere . o yüzden başka yerlerde fiyat yüksek çıktığından mecburen yine onlara yaptırdık . o zaman anlamamıştım ama şimdi anlıyorum.
Far değişim, cam değişim, stop, sinyal vs bunların değişimi mini onarim değildir. Normal bir onarım. Kaskodan yaptirirsaniz tüm şirketler tramere işler bunları. Avatajiniz su: bazı policelerde bu onarımlar hasarsiLik bozmaz. Policenizde ayrıntılar yazar.
Örneğin ben geçen yıl yetkili serviste stop değiştirdim. Hasarsizlik bozulmadi. Groupama kasko.

AXA 'dan ağzım çok kötü yandı. :verymad: Strese girmem, çalışanların kalbini kırıp beddualarını almam yanıma kaldı. Bir daha ...ASLA... Axa sigortayı kullanmam dostlarıma da anlatırım...

Faydalı bir başlık. Sorunlarla beraber memnuniyetler de yazılırsa daha iyi olacağını düşünüyorum. Nereye yaptırmayacağız öğreniyoruz ama nereye yaptıracağız eksik kalıyor gibi.

Bi yaşıma daha girdim. Kasko kapsamında mini hasar olarak ufak bir boya işlemi için servise gittim ve 2 yıldır ona buna önerdiğim sorunsuz dediğim Neova sigortanın şokunu yaşadım.
Sadece Neova, aksa ve ergo sigortanın uyguladığı bir olaymış :
Mini hasar kapsaminda hasarinizi yapıyorlar ama bunu tramere kaydediyorlar yani hasar kaydi olarak görünüyormuş. Ayrıca (aksa ve ergoda buda varmi bilmiyorum) bi sonraki kaskoyu yine ayni şirketten yapmazsam hasarsizlik indirimindende yararlanamıyormuşum.

Sonuç: neova, ergo ve aksa dan uzak durun

hangisi işlemiyor tavsiye edin hocalarım biz de onlara bakalım. Ben de kasko düşünüyorum mesela.

benimki grupama. en iyi fiyatıda onlar vermmişti. mini onarım 4 hakkınız var. ben kullandım anlaşmalı servisleri RS. hasar dosyası açmadıklarını mini onarım dosyasının tramere işlenmediğini söyledi görevli. Tramer kayıtlarına bakmadım ama işleyeceklerini sanmıyorum

Geri