aracına kasko yaptıracakların uzak durması gereken firmalar

Kodla Büyü
groupamadan iyi teklif gelirse yaptırın bence..
ilk kazada aracı autokinge yaptırırsanız hasarsızlığınız bozulmuyor..
bunun yanında anadolu sigorta, allianz, avivasa, güneş sigorta ve ray sigorta benim bildiklerim arasında yaptırılabilecek firmalar..

Kasko yaptırmak bana mantıklı gelmiyor

her sene o kadar para vermektense o parayı ayırırım dursun kenarda nasıl olsa kaza yapmıyorum yaparsamda o paradan harcarım, sonuçta şirketler karda boşa para kazandırıyoruz aman birşey olursa diye, olursada olur

tercih meselesidir tabi ancak..
kazanın ne zaman ve nereden geleceği belli olmaz..
ciddi bir kaza yaptığınızı düşünün masraf 10 bin tl.
ikinci bir kazayı bütçeniz kaldırır mı?
yada araç perte çıktı parayı nereden alacaksınız..
trafik sigortası karşı tarafa verdiğiniz zararı belli şartlar altında belli tutar karşılığında karşılıyor.
trafik sigortasının yetersiz kaldığının düşünün.. kaskonun karşı taraf hasarına karşı verdiği teminat daha fazla..
bu sene poliçem 470 tl geldi.. genişletilmiş full paket..
gerisini siz düşünün..

10 yıldır arabam var 10 yılda hiç kaza yapmadım o kadar para cebimde kaldı, kaza yaparsam yapmış olurum dünyanın sonu değil, kapitalizm işi bunlar

ernestososa' Alıntı:
10 yıldır arabam var 10 yılda hiç kaza yapmadım o kadar para cebimde kaldı, kaza yaparsam yapmış olurum dünyanın sonu değil, kapitalizm işi bunlar

Allah korusun kaza bela olmasın, ama kazaya karışınca sadece kendi masrafını karşılamıyorsun... Zaten rutin masrafını zorunlu trafik sigortalar karşılıyor.
Ama olay KAMU DAVASI olursa, lüx bir araca arkadan çarparsan aracın anahtarını bırakman bile yetmez... İşte kasko masrafları poliçelerde gösterilen değerler burada devreye giriyor. Bir de yaralanma olayı olursa bittiğiniz andır...

ALLAH KORUSUN (lafım meclisten dışarı)

ilk arabamda kasko parası çıkmıştı ama son 2 arabamda kasko olmasa da olurdu para cepte kalırdı :)
ama yinede gözünün arkada olmaması ve tedbir güzel bir şey o yüzden kaskoyu ihmal etmiyor etmem gibi de duruyor.

ernestososa' Alıntı:

her sene o kadar para vermektense o parayı ayırırım dursun kenarda nasıl olsa kaza yapmıyorum yaparsamda o paradan harcarım, sonuçta şirketler karda boşa para kazandırıyoruz aman birşey olursa diye, olursada olur

bikaç sene önce aracına kasko yaptırmayan bi arkadaşımın otobanda giderken tekeri patlamış ve solundaki daha 3000 km de olan Audi Q7 jeep'e vurmuş. jeepde bariyerlere çarpmış. kendi aracını geçtim, karşıda 67 bin TL lik hasar oluşmuş. trafik sigortası kendi aracının hasarını ve karşı tarafının hasarının hepsini karşılamadığı için yüklü miktarda kredi çekmek zorunda kalmıştı.

kasko yaptırmamak bazen kötü sonuçlar doğurabiliyor. ben iyi şoförüm demeyle olmuyor ne yazıkki

dorian' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:

Allah korusun kaza bela olmasın, ama kazaya karışınca sadece kendi masrafını karşılamıyorsun... Zaten rutin masrafını zorunlu trafik sigortalar karşılıyor.
Ama olay KAMU DAVASI olursa, lüx bir araca arkadan çarparsan aracın anahtarını bırakman bile yetmez... İşte kasko masrafları poliçelerde gösterilen değerler burada devreye giriyor. Bir de yaralanma olayı olursa bittiğiniz andır...

ALLAH KORUSUN (lafım meclisten dışarı)
aynı hocamın dediği gibi allah korusun belediye otobüsüne yada kamyonuna çarptınız. suçlu taraf siz olursanız otobüs yada kamyonun servis dışı kaldığı tutarı trafik sigortası karşılamaz. ancak kasko karşılar.
söz konusu servis araçları da saat başı ücrete tabiidir. trafik sigortalarının teminatı zaten 25 bin tl civarında bu zamanda 25 binliralık araç pek kalmadı. yetmediği yerde kasko imdadınıza yetişecek.
siz olayı sadece kaza boyutuyla düşünüyorsunuz ancak deprem, yangın, terör olayları vs herşşey olabilir. kasko her zaman için güvencedir. 10 bin liralık araç için lüzumsuzdur belki zaten 7 seneden eski araçlara kasko başlatamazsınız. ancak 20 bin üzeri araçlar için kasko elzemdir..

teminatım şu başlıklardan oluşuyor..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    60 KB · Görüntüleme: 561
ernestososa' Alıntı:

Hocam ne zaman ne kadar kenara ayırabiliyoruz ki? Ben de maddi imkanları bahane edip yaptırmıyorum ama arkadaşımızın arabasıyla kazaya karıştık, motosiklet sürücüsü ehliyetsiz ve ara yoldan çıktı ama arkadaş üç senedir uğraşıyor, taksirle ölüme sebebiyet vermekten hapis cezası üstüne şimdilerde de maddi manevi tazminatla uğraşıyor. Kaskonun ödediği tutarı bile az bulmuş karşı taraf. Zorunlu sigorta bir yere kadar. İnşallah kimsenin ihtiyacı olmaz böyle bir durumla karşılaşmaz ama kimse ne olacağını bilemez. Yaşamış birine sorun bakalım, size kasko için 3-5 milyarın ne kadar önemsiz bir tutar olduğunu anlatsın. Tekrardan inşallah hiçbir kardeşimiz yaşamaz, ihtiyacı olmaz.

Hocam artık araba teybi çalmıyorlar. Allah korusun bir kundaklama ya da araç çalınması olmadığı müddetçe trafik sigortası yeter. Ben kendim gençliğimde kasko şirketinde çalıştım. Exper anlaşmalı tamirhaneye gidip 1000 lira masrafı olan aracı 500'e yapacaksın diyor. Kavga çıktığı zamanlar oldu. Tamircide en dandik malzeme ile en kötü işçilikle arabanı yapıyor. Bazı adamlar kaskom delinmesin diye ufak çarpmaları sürtmeleri cebinden yaptırıyor. Bence Kasko boş iş boş para bir hocamın dediği gibi o parayı biriktirin aracın üst modeli için paranız hazır olur :)

valla gözümüzün gördüğü bir arabamız var onda da risk almam :)
yani kasko yaptırırım.

Tavsiyem Anadolu Sigorta. Çok geniş bir ağ ve altyapı mevcut.
Bu sene trafik sigortasını Generali sigortadan buldum,ucuz ilgi alaka güzel.

Kaskoyu da seneye geçmeyi düşünüyordum ki hocamın yorumunu gördüm, geçmem artık :)

Trafik sigortasi yaptiracaklar..
ziraat sigortaya bakmanizi oneririm.
ziraat bankasinin sigorta ve kasko hizmetide varmis.
Kasko yuksek geldi ama sogortayi piyasanin altinda teklif verdiler.
subeye giderek teklif alabilirsiniz

gunes sogortanin mini onarim servisi bana 1 aydan fazla randevu verdi.. kaskonun islerini salliyorlar kendi islerine daha cok onem veriyorlar.. 2015 baslangiclara autoking servisi var benim 2014 oldugu icin ismini bilmedigim bi sacma firma...

merhabalar..
ray sigortanın anlaşmalı olduğu servis ağı çok yetersiz.
kaza yapan renault aracımıza ankarada sadece 1 adet servis noktası gösterdi.. ve biz hiç memnun kalmadık..
bence kasko yaptırırken ilk dikkat edeceğiniz şeylerden birisi de bu olsun..

sompo japan'dan çok memnun kaldım.
aracın kasko değeri 14 bin'di. kaza sonucu yaklaşık 7-8 bin masraf olduğınu söyledir. yaptıralım mı perte mi çıksın diye sordular. ben pert istedim. 14 bin kasko değeri eksiksiz ödendi.

syangela' Alıntı:
sompo japan'dan çok memnun kaldım.
aracın kasko değeri 14 bin'di. kaza sonucu yaklaşık 7-8 bin masraf olduğınu söyledir. yaptıralım mı perte mi çıksın diye sordular. ben pert istedim. 14 bin kasko değeri eksiksiz ödendi.
hocam sompo japon sigorta sektörde dünya 3. südür kabul. ancak ben müşterilerini elinde tutmak için yaptıkları kurnazlığı yazmak için açtım başlığı.

benimki tek tecrübe paylaşımı. eminim pek çok kişi de memnun kalmamıştır. benim şansım iyi niyetli ve ilgili bir çalışanla doğrudan iletişim kurmak oldu.

syangela' Alıntı:
benimki tek tecrübe paylaşımı. eminim pek çok kişi de memnun kalmamıştır. benim şansım iyi niyetli ve ilgili bir çalışanla doğrudan iletişim kurmak oldu.
sigorta şirketinden ziyade dediğiniz gibi acente de çok önemli..

zürichten çok memnundum, senelerdir yaptırıyordum ama bu sene fazla fiyat çıktı..ben de ucuz diye doğa sigortadan yaptırdım. Umarım sıkıntı yaşamam :mrgreen:

Bende sampoojaponda yaptirdim 720 liraya bireysel genişletilmiş kasko . Geçen sene axadan yaptırmıştım bu sene 1600 lira cikardilar
51dbad40b4f37dfcc456c801b890af5c.jpg

Bundan da pek bisey anlamadım. Ama hasarsızlık indirimi herhangi bir işlem yaptirsamda bozulmayacak dediler. Ama anladığım kadarıyla arkadasin dediği gibi sadece sampodan yeniletirsem bozulmayacak.

327f40538e5f9ad11011b0e568def72b.jpg

Trafik sigortasını hala yaptiramadim. Doğa sigorta 550 tl çıkarıyor. Ama ona en yakın aksa 787 tl çıkarıyor. Pazartesi ziraatte sorcam ama herkes hikaye diyor ziraatte ucuz degilmis

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1470482791894.png
    uploadfromtaptalk1470482791894.png
    149.8 KB · Görüntüleme: 290
Ankara sigorta da mini onarımları tramere işliyor. Başka sigortada indiriminiz kayboluyor. mecburen hasarsızlık indiriminden tekrar yararlanmak için yine ankara sigortaya gidiyorsunuz. Babam yıllardır ankara sigortaya çakılı kaldı. Allahtan yüksek rakamlar çıkarmıyorlar.

Axa ve sampoojapon mini onarımları tramere işliyormuş. Bu nedenle farklı firmayla yaptırırsan hasarsizliktan yararlanamiyormussun. Benim gecenki axaydi hiç mini onarım yaptırmadigim için hasarsizliktan yararlanmisim. Sampodan minionarim yaparsam seve seve seneye sampoodaym

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri