ayda %10 getiri...

Kodla Büyü

baynadir

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar geçen haftalarda bir başlık altında az buçuk bahsetmiştim. forex üzerinden para çeviren bir elemana 10 bin lira gönderdim. tabi öncesinde başka arkadaşın gönderip para aldığını görünce gönderdim. her ayın 13-15'i arası parayı yatırıyor. bende bu ay 1000 TL paramı almış bulunmaktayım.

risk yok mu? elbetteki var. ancak hesabımı yaptım ve riske girmeye değer bularak girdim. 3 yıldan fazla süredir sorunsuz parasını alanlar var. 10 aydan sonraki her kaldığım ay, yatırdığım paranın iflas ettiğini düşünsek bile kâr oluyor. istediğiniz zamanda paranızı geri alabiliyorsunuz. tabi yine her ayın 15 ine kadar olan sürede. sadece çıkışta anaparınızdan %10 kesiyor. 1. ayda çıkıp gitmeyelim diye yaptığını düşünüyorum. yine bu durumda da 1. aydan sonraki herhangi bir ayda çıktığınızda Kârlı çıkmış oluyorsunuz...

ben şansımı denedim param yattı. bu işten bir Kârın varmı derseniz hayır yok. sizde girerseniz aynı oranda para alacaksınız. böyle bir fırsat olduğunu sizlerle paylaşmak istedim. şu var. bende parayı kardeşime gönderdim kendisi uzman jandarma. onun 4 arkadaşı daha gönderdi ona ve şimdi 6 kişiyiz. toplamdaki verdiğimiz parada yaklaşık 35 bin lira. başka girenlerde olursa parasal miktarımız arttığında yüzdemizde artış istemeyi düşünüyoruz. tek kârımız bu olacak. tabi hepimizin yüdesi artacak :)... girmek isteyen olursa yardımcı olurum.

gönderilen paranın yüzdesi kardeşimin hesabına gidiyor o bizlere eft yapıyor. giren olursa gelen parasını ben eft yapacağım. haberleşmemiz zor olmaz yani...

herkese iyi günler... (işin içinde faiz olmadığını belirtmek isterim. ki aylık %10 faiz olamaz zaten)

Hergün dolandırıcı haberleri izlemekten bıktık. Siz de yol yakınken çıkın bence bu işten. Tabi bu sadece bir tavsiye.

Sayın hocam, paylaşımınız için teşekkürler. Bu güvendiğiniz kişi 10 bin liranızdan %30-40 kar etmeden size %10 vermez. Benim bildiğim kadarıyla da Türkiyede herhangi bir düzgün ticaret sadece sermaye koyarak %60-70 kar ettirmez. ki masrafları çıkarsın. Arkadaşınız forexten çok iyi kazanabilir, yıllarını bu işe vermiş olabilir, hatrı sayılır kişilerle kontağı vardır. Tüyolar alıyordur. Derseniz ki bu iş riskli ben bu riski alıyorum, o zaman size önerim şu, bi 10 bin daha bulun gidin o arkadaşın yanına bu işi size öğretmesini isteyin. Parametrelerinde sizin etken olmadığınız hiç bir işe bence kuruş yatırmayın. Nacizane tavsiyedir. Konu hakkında züğürt ağa filminin izlenmesini şiddetle tavsiye ediyorum.

forexte parayı kullanmayı bilmeyenler için işi bilen birine güvenerek kar almak mantıklı sayılabilir ancak ben kontrolün elimin altında olmasını isterim forexe de o kadar yüksek bir teminatla girmeyi mantıklı bulmuyorum açıkçası. kendim piyasayı takip ediyorum işlemlerimi açıyorum. Türkiyede forexe girenler köşeyi dönmeyi düşündüğünden başarı oranı %13 müş...merak edenler için yardımcı olabilirim ben forexde para da kaybettim ilk girdiğimde şimdi para kazanıyorum nasıl kaybedileceğini de nasıl kazanılacağını da iyi biliyorum...

enestar' Alıntı:
Atı alan üsküdarı geçti, bu dünyada herkesin kullanıp kar ya da zarar edebildiği bir para değiştirme sistemi, kaldıraç kullanılabilme özelliği sayesinde düşük paralarla da işlemler yapabiliyor insanlar.Eminim arkadaşın çalıştığı kişi mercedes veya audi gibi bir araç kullanıyordur, bu iş bedava bir şey değil riskli, getirisi ya da götürüsü olabilen bir olay. akıllı davranan kazanıyor

Kurtlar sofrasında küçük oyunculara yer yok.
Benim gibi bu işlerde deneyimsiz olanlara tek önerim az buçuk birikiminiz varsa döviz - altın - vadeli hesap karmasında değerlendirin. 3 ü aynı anda kolay kolay zarar ettirmez , en kötü ihtimalle toplamda değerini korurlar. Daha büyük paranız varsa arsa-ev işlerine girin.

Çok kazanan bir arkadaşım önerisi olan böyle durumlarda hep aklıma sonu katılanların çoğunluğu için hüsran olan Titan Saadet Zinciri - Organize İşler geliyor :!:

şu an kısa vadede en garanti kar dolarda var..
eurodan uzak durun, altından fazla bir kar beklemeyin..

sana az vermişler hocam. bir arkadasım baska bir yakın arkadası aracılığıyla girmiş ona %15 veriyolarmış. 10.000 tl yatırdım diyodu hatta simdi oda baska bir arkadasının 100.000 tl sini yatırtıp ona %10 verip ordan %5 i cebe atacam diye planlıyor. bu paradan para kazanma olayı değişik bişey ya bu işi yapanlar çok akıllı yakında köşe olurlar.yada yakında bu balon patlar buralar ağlama duvarına döner :)

Bi zamanlar 25kuruşluklarda gümüş var dedilerdi. Toplatanın elinde kaldı.
Titan saadet zinciri tutanın elinde kaldı.
Bi kişiye yıkarlar sonunda ana para bulunmaz ve puf olur.
Kimseye Tavsiye etmem

büyük balıklar, küçük balıkları bekliyor...
bu kadar kolay kazanç varsa evinizi arabanızı satın koyun.

kendisi nekadar kazanıyorda % 10 verebiliyor.. gr dı dövizdi al sat yapsan.. çıkış inişleri tahmin etsende kazanacağın sınırlı.. ama forexte petrol demir.. fasulye ne ararsan var sanırım?

Ülkenin %50'si kolay para peşinde koşarken, bu topluluğun içinde okumuş insanlarında olduğu görmek bir müsliman olarak beni üzüyor.
Kolay paranın olmadığını ne zaman anlayacaksınız. Yazık bir öğretmenin böyle bir harama bulaşması da ayrı bi utanç tablosu.
O parayı çoluğuna çocuğuna nasıl yediriyorsunuz pes doğrusu yazık çok yazık.

35 bin tl ye bin tl kar sayılmaz kar sayılması için 36 bin l almanız lazım ki bin tl kar yapabilesiniz.
bir arkadaşım battı bu yüzden
önce kazandı sandı ama anaparası bile yandı
yaklaşık 70000 tl yatırdı anaparasını kurtarmak için 23 bin tl arıyordu
kredi falan kullandı ama kurtaramadı

Böyle konu açanların iyi niyetinden şüpheliyim, her yer dolandırıcı kaynıyor, herkes birilerinin sırtından para kazanma derdinde. Para kazanacaksan kazanırsın, tanımadığı bir topluluğa para kazandırmaya çalışan görmedim daha, olsa olsa onları da kullanma derdi vardır.

bt.ogretmeni' Alıntı:
Böyle konu açanların iyi niyetinden şüpheliyim, her yer dolandırıcı kaynıyor, herkes birilerinin sırtından para kazanma derdinde. Para kazanacaksan kazanırsın, tanımadığı bir topluluğa para kazandırmaya çalışan görmedim daha, olsa olsa onları da kullanma derdi vardır.
Doğru diyorsun hocam. Herkes zengin olsa bu kez senin zengin olmanın bir anlamı kalmıyor. Bu yüzden kimsenin kimseye "siz de zengin olun istedim" demesine asla inanmam.

Forex gerçekten çok kazandırabilen bir sistem. Ben deneme amaçlı aralık ayında 100 dolar yatırarak bu işe girdim. GCM üzerinden işlem yapıyordum. Sosyal diye adlandırılan bi bölüm vardı kullanıcıların işlemlerini takip edebiliyor, talimat vererek onların yaptıkları işlemleri aynı anda istediğimiz miktarda yaparak o kar ettikçe biz de kar o zara ettikçe bizde zarar ediyorduk. Böyle adam takip ederek, kendimde ufak ufak işlem açarak 3 haftada 400 dolarım oldu. Sonra sosyal sistemini kapattılar :shock: azar azar kaybederek parayı sıfırladım. :lol: Şimdi gene sosyal kısmı olan bi sistem bulsam girerim :p

YuLiaN' Alıntı:
sana az vermişler hocam. bir arkadasım baska bir yakın arkadası aracılığıyla girmiş ona %15 veriyolarmış. 10.000 tl yatırdım diyodu hatta simdi oda baska bir arkadasının 100.000 tl sini yatırtıp ona %10 verip ordan %5 i cebe atacam diye planlıyor. bu paradan para kazanma olayı değişik bişey ya bu işi yapanlar çok akıllı yakında köşe olurlar.yada yakında bu balon patlar buralar ağlama duvarına döner :)

varsa öyle biri paramı çekip oraya yatırayım :)... bu işler özellikle askeriye içerisinde varmış öğrendiğim kadarıyla.

yalnız dediğim gibi ben sizlerden kazanç beklediğim için bunu buraya yazmadım. sadece böyle birşey olduğu konusunda bilgi vermek istedim. teşekkür ederim yorum ve düşünceleriniz için :)...

yasarsahbaz' Alıntı:
bt.ogretmeni' Alıntı:
Doğru diyorsun hocam. Herkes zengin olsa bu kez senin zengin olmanın bir anlamı kalmıyor. Bu yüzden kimsenin kimseye "siz de zengin olun istedim" demesine asla inanmam.

düşüncende haklısındır elbette. ama benim kaç yıldır bu sitede olduğuma bakabilirsin. beni bu sitede birebir tanıyan en az 10 kişi vardır. onlarda nasıl bir insan olduğumu bilirler...

yine de elbette insan bu devirde babasına bile güvenmemeli diye bir sözde var. ama bunu anlatırkende yazdım. ben riske girmeye değer bir yatırım olarak görüp girdim.

bizim gibi insanlarda maalesef riske girmeden bir kazanç elde edemiyor. ha bizim gönderdiğimiz kişi belki %15-20-30 kazanıyordur ona birşey diyemem ama ben öyle birşey yapmam. niye sen enayimisin diyen varsada evet bu konularda enayiyim :)...

@baynadir, parayı verdiğiniz kişinin hangi aracı kurum üzerinden işlem yaptığını biliyor musunuz?

Büyük risklerdir bunlar neden?

Bu şahıs size ayda %10 verebiliyorsa %20 civarında bir gelir elde ediyordur. Bu geliri de elde edebiliyorsa zaten sizin paranıza ihtiyaç duymaz. Çünkü 100.000 TL parası aldığını varsayalım. Bazı arkadaşlar 2-3 yıldır diyorlar. 2 yıl diyelim. 24 ay yapar 100.000 TL yi hesaplarsak zaten adam katlayarak gidiyor sizin paranıza ihtiyacı olmadan 7 milyon küsür lira yapıyor parayı. bu adamın 100.000 lirası yokmudur vardır.

Yemeyin bunları çok üzülürsünüz.

baynadir' Alıntı:
YuLiaN' Alıntı:

varsa öyle biri paramı çekip oraya yatırayım :)... bu işler özellikle askeriye içerisinde varmış öğrendiğim kadarıyla.

yalnız dediğim gibi ben sizlerden kazanç beklediğim için bunu buraya yazmadım. sadece böyle birşey olduğu konusunda bilgi vermek istedim. teşekkür ederim yorum ve düşünceleriniz için :)...

ilk mesajınla bile çelişmişsin. sizden bir kazanç beklentim yok diyorsun sonra amacımız miktarı yükseltip kar oranını artırmayı talep etmek girmek isteyen olursa eft yi ben geçeceğim diyorsun. Nasıl beklentin olmamış oluyor acaba bu durumda.

Şu işe şöyle açıklık getirsen kısaca;
Riski göze aldın girdin. Sürekli size daha çok para getirirsen daha çok kar verilecek diye vaatler var. %10dan ortak bulayımki benim eft geçme şartımla kar oranını artırdığımızda benim olmayan paranında karını kazanayım. Sonunundada bir kazık olursa hepimize girsin. Durum bundan ibaret sanırım ama kimse burda babasının oğluna güvenmez. Güvenecek kadar aptallar olursada illaki toplum onları ibretlik hadiseler olarak hatırlayacaktır

önyargıyı kırmak gerçekten zor, sabah iki işlem açtım birisi teminatın %22, diğeri %10 kar getirdi...tabi bunu kolay kazanç sananlar için söyleyeyim bu iş para ticareti herhangi bir insan için yarın MB faiz kararı ya da çarşamba günü açıklanacak FED tutanakları bir şey ifade etmezken benim için önemli veriler... şu anda kullandığınız paranın da altının da değerini dünya ekonomisi belirliyor helal haram olayına giren arkadaşlar kuyumcuya altını bozdurmaya gittiğinde aldığın fiyattan bozdurmadığın sürece sen de bu işin içindesin, düzen bu...
Başlığı açan arkadaşın iyi niyetli olduğunu düşünüyorum ben bu işten para kazanıyorum siz de kazanabilirsiniz şeklinde bilgi vermek istemiş ancak her türlü laf söylenmiş konuyu açtığına pişman etmişsiniz adamı.Güvendiğiniz ve işi iyi bilen bir arkadaşınıza gözden çıkarabileceğiniz bir teminatı verebilirsiniz bunda bu kadar büyütülecek ne var anlamadım?

işi yapan adamın hangi aracıyı kullandığını bilmiyorum.

bir arkadaşım 100 bini varsa sana ihtiyacı yok diyor. ama şu varki adam benim paramdan da para kazanıyordur kesinlikle. daha fazla kazanmak için benim paramıda kullanıyor. bunuda zaten biliyorum ve söyledim. bana payımı versin isterse %200 kazansın...

söylediğinle çelişiyorsun diyen arkadaşım. söylediğimi anlamamışsın. toplam paramız artınca kâr oranımızın artmasını istemeyi düşünüyorum dedim. yani artarsa herkesinki aynı oranda artacak. kimsenin 5 kuruşunda gözüm olmaz. eğer olsaydı 10 bini kendim yollamaz yollayacak kişiler bularak onların parasını yeme yolunu seçerdim ve sizede % 5-7-8 vermeyi düşünürdüm...

ama yine söylüyorum. beni tanımayan arkadaşların böyle düşünmesini yadırgayamam. sadece benim kişiliğimi yeterince tanımadan eleştirinin dozunu kaçırmazsanız sevinirim.

ayrıca bugüne kadar (bildiğim kadarıyla) kimsenin 5 kuruşunu yemedim. (varsa bilmediğim allah affetsin)

Birkaç sene öğretmen arkadaşlarımızdan biri buna benzer bir işten bahsetti. Adama 50000 lira veriyorsun adam sana her ay 2000tl veriyor. Tabi böyle birşey bütün arkadaşlar arasında cazip görüldü. Adam forexde değerlendiriyormuş parayı. Hem de muhafazakar, cemaatlerin sohbetlerinden eksik olmayan bir adam. İki tane arkadaşımız para yatırdı. Biri 50000 biri 45000 lira yatırdı. Bir iki ay para geldi ondan sonra adam ne telefonlarına çıktı ne de onları muhatap aldı. Paralarının bir kısmını tehditle falan aldılar ama büyük çoğunluğu uçtu gitti. Forex de uçmuş gitmiş para. Şimdi o iki arkadaşımız da birbiriyle konuşmuyor. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oldular.
Baynadir hocam sen de milletin ahını mı almak istiyorsun da böyle mesajlar atıp milletin kafasını bulandırıyorsun.
Forex sisteminin de helal olduğunu söylemek mümkün değil. Bir kere kaldıraç sistemi aynen kumar(Hayali para üzerinden oynandığı için). Kaldıraç olmadan yatırım yapmak istiyorsan en az 100000 tl paran ın tamamını forexde kullanman gerekir. Böyle bir durumda bile forexin helal - haram olması sorgulanır.

ben kimsenin ahını almak istemem tabiki. ama bunuda söyledim. risk elbetteki vardır dedim. ben 3 yıldır para alanı gördüğümden ve verilen oranın yüksek olmasından dolayı riske girmeye değer bularak girdiğimide belirttim.

kimsenin zorla parasını alacak halim yok elbette :). 10 ayda paramı kurtarmış olacağımı ve sonrasında ne gelirse kârdır diyerek yatırdım. inşallah bir sorun yaşamam. ki şimdilik herşey yolunda.

bu işi yapan kişinin van özel harekatta çalıştığınıda öğrenmiş bulunmaktayım. inşallah kaçmaz biyere :D...

Geri