ayda %10 getiri...

Kodla Büyü
depresyona girecek kadar para yatırmadım ve fazlasını kazanana kadarda yatırmam. zaten sizlere de anlatımım bu yöndeydi...

başka yerde nemalan diyen arkadaşım, öylesine laf olsun torba dolsun diye konuştuğunun farkındayım...
bu işten bahsettiğim tek yer burası ve çevremdeki yakın arkadaşlarım. kendi adıma dolandırıcılık yapacak olsam yakın çevrememi yapardım sence?

bedava peynir fare kapanında olur diyen arkadaşıma da haklı olduğunu söylemem gerekir. nitekim burada bedava peynir yok. peynir alınıp satılarak elde edilen kârı paylaşmak var...

kendimiz öğrenip bu işi yapsak elbette daha çok getiri elde edebiliriz. borsada günde %3-5 civarında getiriyi çok rahat elde edebiliriz ama işi bilmek ve duyumları takip etmek lazım...

baynadir' Alıntı:
borsada günde %3-5 civarında getiriyi çok rahat elde edebiliriz
:D
aylık %3-5 kazanırsan süper
zaten insanları batıran bu kısa yoldan köşeyi dönerim kurnazlığı

Hocam parayı verdiğiniz kişinin hangi işlemleri yaptığını bilmiyorsunuz.Bugün kocaman şirketler holdingler yüzlerce ekonomi uzmanıyla birlikte,yatırımlarının aylık yüzde 5 ini almanın yollarını arıyorlar.Sizin adamı tanımanız bişeyi değiştirmez,şayet öbür ayın 15inde siz parayı beklerken,adam sizi arayıp,piyasada kriz çıktı,tüm para gitti derse de yapabileceğiniz bişey yok..Ayrıca yatırımının aylık yüzde 10'undan daha fazlasını kazanmayı bilen bir insanında Maldivler yerine Van özel harekatta 4 bin maaşla çalışıyor olması mantıklı gelmiyor..Umarım paranızı kurtarabilirsiniz.

neden çalışmasınki. şahsen 2 milyonum olsa yinede işimide yapmaya devam ederdim... 2 milyon - 3 milyon bu zamanda büyük paralar değil artık...

baynadir' Alıntı:
neden çalışmasınki. şahsen 2 milyonum olsa yinede işimide yapmaya devam ederdim... 2 milyon - 3 milyon bu zamanda büyük paralar değil artık...
:puhaha:
aç tavuk gendini darı ambarında sanır.
nası bir hırsstır yaw.

biltek01' Alıntı:
baynadir' Alıntı:
düşününki ben öğretmenim aylık kazancım belli. birikimimide 8. yılım olduğunu düşünerek az çok tahmin edersiniz.
ben bu işin nasıl olduğunu bilsem yani işi yapan kendim olsam bende kredi çekerek yapmak yerine yakınımdaki tanıdıklarıma söyler onlarla bu işi yapardım ve kendimde onların parasından kâr elde ederdim...

şu anda aynen durum bu. ben kardeşime gönderdim. o arkadaşına gönderdi, arkadaşıda asıl işi yapana verdi...

parayı geri gönderdiğinde de asıl işi yapan kardeşimin arkadaşına veriyor, o kardeşime, kardeşimde bana... bende parasını bana vermiş olanlara veriyorum. herkes aslında tanıdığı kişiye parayı vermiş oluyor :)...

dediğiniz gibi isterseniz konuyu kilitleyelim ve 10 ay sonra açalım. inşallah bir sorun yaşamam tabiki ama riskleri göz önüne alarak kendi isteğimle girdiğim için çokta üzüleceğimi sanmıyorum. ama 10 ay sonra halen para almaya devam ediyorsam sizde neden girmedik diye üzülmeyin olur mu :)...

3 yıldan fazladır bir sorun olmamış. inşallah bir 3 yıl daha olmazsa zaten sonrasında olsada pek umrumda olmaz. bu miktardan fazlasını zaten yatırmayı düşünmüyorum. belki 2 yıl sonra halen devam ederse bi 10 bin daha eklerim üstüne :)...

Hocam değil 10 ay, 10 yıl boyuncada o parayı alsan ki zaten böyle bir ihtimal yok, hiç üzülmem ve gocunmam. Banada bir broker aylık %10 teklif etti, yani 5000 tl versem 500 tl verecek, neyse, dedim nasıl yapıyorsunuz bu işi, kolay hocam dedi, bir hisse seçiyoruz, piyasaya uçacak kaçacak haberi yayıyoruz, kefalleri topluyoruz, sonra cidden hisseyi başlarda %20 , %40 , %60 çıkarıyoruz, ama bu arada sakın satmayın hissenin gideri daha %300 -400 falan diyoruz. Hisse gerçekten %200 gidiyor, sonra taban serileri ve ailelerine intihar mektubu bırakanlar kulübüne yeni üyeler...

İçimden si..r çektim, ama telefonu kibarca kapattım. Bu işler böyle arkadaşlar maalesef.
Hocam o işler öyle değil bahsettiğiniz şey piyasa manipülasyonu ve 2 yıldan 5 yıla kadar cezası var.

biltek01' Alıntı:
Mr.Spermata hocam bana söylenen o. Mepet i görmüyormusun 1 ay öncesi 7 tl idi, 1 hafta önce 1.60 lardaydı, bugün 4.58 e değmiş. galip ağaya hesap soran var mı?
BİST havadan nem kapıyor, kırılgan hassas ekonomilerin özelliği bu üstüne siyasi krizlerin de çokça yaşandığı ülke olduğumuzdan BİST in günü gününü tutmuyor.

biltek01 arkadaşın yazdıkları doğru. hapis cezasını kim takar . zaten dümeni kurmuşlar. mepet örneği tam olmayabilir çünkü çok fazla işlem hacmi var. o kadar küçük yatırımcı yakalayacaklarını sanmıyorum ama yine de her şeyi yaparlar. arkadaşın dediği olayı ne yazık ki biz yaşadık. eski eurom şimdi euhol olan hissede.
bu tür hisselerin bist ile siyasetle hiç alakası yok

kesinlikle köklü, ne yaptığını bildiğiniz, temettü dağıtan, günlük hareketleri sınırlı kalan yani işlem hacmi yüksek olan hisseleri seçin

kısadan zengin olma hayallerine de kapılmayın

+%10 net getiri fazi olmaz mı yahu

baynadir' Alıntı:
serkan hocam sürekli getirisi olan her iş faiz midir?

mevzuyu tam bilmiyorum ama atıyorum 10000 verdin birisine ve nu kişi bu parayı kullanıp elde ettiği miktardan sana sabit %10 veriyorsa faiz dir

çalışmadan eldeki para ile sabit gelir faiz değil midir.

fadil_akgunduz_daha_once_yaptirilmayani_yapacak_1315816315.jpg

fadil akgunduz procesine benziyor .
eger boyle bir sey varsa evi arabayi satar girerim :mrgreen:

bu arada cet fadıl yine kaçmış. Aynı daireyi birçok kişeye satıp. Bu milletin insanı akıllanmaz.

insan akıllanmazsa böyle soytarılar daha çok çıkar. Yahu adam hangi yüzle ortaya çıkar anlamıyorum. bizim en büyük hastalığımız sanırım ÇABUK UNUTMAK.

Jet fadıl 2 yıl sonra gelir yine kefalleri toplar kaybolur ortadan

Teachnologist' Alıntı:
bu arada cet fadıl yine kaçmış. Aynı daireyi birçok kişeye satıp. Bu milletin insanı akıllanmaz.
15 günlük devremülkerlerin her birini 365 er kişiye satıp 1 milyar dolar toplayıp kaçmış :puhaha: :puhaha:
bu millete müstehak 3-4 sene sonra yine gelir yine ben mağdurum der milletten parayı toplar :puhaha: :puhaha:

bu kadar karı benim bildiğim bi o veriyor hocam yanlış anlama :puhaha:

Bu konu başlığını forumdan kaldırsak daha güzel olacağını düşünüyorum.

Böyle bir konunun burada öğretmenler tarafından tartışılıyor olması bile uygun değil. (Sebep: Mesajları okudum ve sonra harcadığım zamana üzüldüm. En azından başka arkadaşlar zaman kaybetmesin.)

Not: Konu başlığına bak bir defa "ayda %10 getiri...", bunu görünce "ACİLLL YARDIIMMMM", "BEDAVA KOL SAATİ KAZANDINIZZZ !!!" başlıkları aklıma geliyor.

tekrar olacak ama, jet fadıl deyince aklıma geldi:
teksen' Alıntı:
Fatih ALTAYLI'nın bugünkü yazısında güzel bi fıkra vardı. paylaşmak istedim.

Kim olduğu bu kadar belli bir adama hababam gidip para kaptırırsanız benim aklıma meşhur avcı fıkrası gelir.

Bilirsiniz belki, adamın biri ava gitmiş.

Ormanda karşısına bir ayı çıkmış.
Adam ateş etmiş, vuramamış.
Ayı da gelip avcıya tecavüz etmiş.

Aradan zaman geçmiş.
Adam yine ava çıkmış.
Aynı ayıyla karşılaşmış.
Yine ateş etmiş.
Yine ıskalamış.
Ayı bir daha tecavüz etmiş.

Üçüncü defa ayı ile avcı ormanda yine karşılaşmışlar.
Ayı dayanamamış.

Ulan avcı mısın, yoksa niyetin başka mı!” demiş.
. . .
Avcı mısınız, yoksa niyetiniz mi başka!
http://www.haberturk.com/yazarlar/fatih ... al-mi-oldu
ekonomik-gelismeler-f7/bakan-simsek-ten-memura-kotu-haber-t135122-15.html

bi haber de benden 6 kilo bal 100 tl yanında kol saati de hediye süper kaçırmayın :D

söylediklerinizin bazıları gerçekten aşırı derecede yaratıcı :D...

ben sadece böyle birşeyden sizleri haberdar etmek istedim. belki katılmak isteyen bir arkadaşım olur diyerek.
yoksa ne kimseye zorla birşey yaptırıyorum ne dalga geçiyorum nede sizin üzerinizden para kazanmaya çalışıyorum.
zaten böyle bir düşüncesi olan olursa banka hesabımı beraber kontrol ederiz herkesin içi rahatlar :)...

2 aydır sorun yok arkadaşlar sadece bu kadarını söylüyorum. toplamda verdiğimiz para 6 kişi oldu ve 50 bini geçti. pazarlık yapıyor kardeşim. %11 yapmaya çalışıyoruz ve büyük ihtimalde olacak. çünkü 150 bini olan kişi %13 alıyormuş bunu öğrendik. %1 artması bizim verdiğimiz parayı 10 ay yerine 9 ayda çıkarmamız demek olacak...

Hocam 2 ay da sorun olmaz 5 ay da. Sen kar'a geçmeye başladıktan sonra yaz. Şu an senin parayı taksit taksit geri ödüyor sana.

ahmetfx' Alıntı:
Hocam 2 ay da sorun olmaz 5 ay da. Sen kar'a geçmeye başladıktan sonra yaz. Şu an senin parayı taksit taksit geri ödüyor sana.

bende biliyorum şu an taksit taksit geri aldığımı. diğer mesajlarımda da söylediğim gibi. 3 yıldır sorun yokmuş. umarım bizde bir sorun yaşamadan mutlu mesut geçinip gideriz :)...

baynadir' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:

bende biliyorum şu an taksit taksit geri aldığımı. diğer mesajlarımda da söylediğim gibi. 3 yıldır sorun yokmuş. umarım bizde bir sorun yaşamadan mutlu mesut geçinip gideriz :)...

Umarım sorun yaşamaz ve mağdur olmazsınız hocam.

Son masajı 6 nisanda 2 Ay oldu diyordu
15 nisanda 3. ay olacak, eylül 15 de 8.ayı doldurdun. Son durumun nedir.

Arkadaşlar umarım bu Yazıyı yazan arkadaş mağdur olmamıştır. Geçen ay Twitter takip ettiğim bir ekonomist ünlü bir Foreks şirketi personelinin özellikle güneydoğu da çalışan asker ve Polis lerden topladığı paralarla londra ya kaçtığını yazmıştı. Zor bi durum

Geri